/анкета/Делио Роси - Пророка от Римини

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Трябва ли Делио Роси да си подаде оставката

Да
15
19%
Веднага
10
13%
Още вчера
21
27%
Да пита ръководството
31
40%
 
Общо гласове: 77

Потребителски аватар
wilge
Мнения: 3141
Регистриран на: 26 май 2010 10:43
Контакти:

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот wilge » 20 май 2018 11:16

WPWW написа:
metodito написа:Ами, G.A.M.E., гледай Италия, точно там играят много отбори без крила. Холандия и Франция пък е точно обратното - там много разчитат на крилата. Едни малки черни моторетки бързи като оси. Относно бековете - да, също може - с трима централни защитници, ама трябва да са защитници, а не дефанзивни халфове, крила или друго. За схема с трима в защита, това означава да имаме трима яблонеца отзад. Първата част на първенството играхме без крила и изглеждахме по-добре от сега. Хората по крилата имаха защитни функции. Класическо 4-4-2. На мнозина това им се струваше спряло, но думата по-скоро е "внимателно". Въобще, на мен ми се нравеше много играта ни тогава. Дали Срас се е намесил и му е казал "стига сте ходили, тичайте" или нещо друго. Ние тръгнахме да тичаме и дръпнахме ръчната.


Ти сериозно ли? Първият полусезон сме играли по-добре? Тогава играехме едно голямо Нищо, като изключим невероятната стабилна игра в защита, която демонстрирахме само срещу отбори от 5-о място надолу. Напред пълна скука и 2-3 положения, обикновено след корнер.

Ако има доводи за оставането на Роси, това е играта на отбора в последния месец. Пресиране по целия терен и бързо преливане от защита в атака - така трябва да изглежда отбора по принцип.


Само да вметна, че митът за добрата игра през есента се дължи на измамната представа на получените 9 гола в нашата врата. Но тогава играехме срещу Втоша, Пирин, Етър и т.н. Който се интересува да види статистиката от мачовете срещу отборите от първата шестица. Те почти всички ни друснаха по два гола. През пролетта всичко си дойде на мястото. Трябваше да дойдат плейофите за да разберем, че още не сме отбора отговарящ на името което носи и традициите които следва. Нещата напоследък изглеждаха обещаващо, но дойде финалът всичко построено до сега рухна. Тъкмо надеждата живна след подарения ни хикс в Делиормана дойде злощастния край на мача на ст. Васил Левски. Не знам кое надделя повече за поредния провал. Дали треньорските грешки в почти всеки мач, дали вратарските безумия, дали нетипичната за Левски импотентност в нападение, дали сбъканата селекция (претъпкана средна линия за сметка на крайни защитници), дали доловимата вече съпротива срещу остарелите треньорските методи, похвати, схеми и стил на игра или сбор от всичко това? Няма кой да скръцне със зъби, да удари с юмрук по масата, да накаже (за назидание) някой самозабравил се футболист, да обърне внимание на всеки играч по отделно за да добие чувството, че е специален за Левски. Няма го силният спортен директор на Герена. Човекът с авторитет, респект и власт. Да управляваш е изкуство. Има политика на моркова и тоягата. Или едното, или другото, а най- често и двете заедно. И търпение. Не е редно при първия неуспех да хвърчат глави, да се почва от начало. Но всеки трябва да носи отговорност за действията и бездействията си. Тръгнали сме по трудния път. Дано го извървим.

На линия
Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21191
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот metodito » 20 май 2018 11:25

Подкрепям! Без спортен директор няма да стане! Срас иска да измисля топлата вода, ама няма да стане. Трябва да има човек, който да се грижи за връзката връх-подножие - президент-отбор. Трябва да има някой, който гледа интереса на клуба, а не треньорът да коли и беси. Той е външен човек за клуба и въобще след него и потоп. Не го е еня. Точно тук идва ролята на директора. Той не е за малко. Трябва да си слепец да не виждаш, че Васко е извънредно полезен футболист! Делио може да не го харесва, но клубът не трябва да бъде лишаван от такъв футболист, заради капризите на един объркан човечец. Същото е с Рошу. Лично аз нямам мнение за него, но! Ето сега Роси явно не го харесва, но ако е добър той ще бъде харесан вероятно от следващия треньор. И какво се оказва? Да речем Васко, Роман, Рошу си тръгват, заради отношението към тях и следващият треньор се оказва в небрано лозе, а клуба трябва да търси дефанзивни халфове, щото един треньор не може да надхвърли егото си.

phd
Мнения: 1058
Регистриран на: 29 дек 2008 12:51
Контакти:

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот phd » 20 май 2018 11:35

wilge написа:Не знам кое надделя повече за поредния провал. Дали треньорските грешки в почти всеки мач, дали вратарските безумия, дали нетипичната за Левски импотентност в нападение, дали сбъканата селекция (претъпкана средна линия за сметка на крайни защитници), дали доловимата вече съпротива срещу остарелите треньорските методи, похвати, схеми и стил на игра или сбор от всичко това? Няма кой да скръцне със зъби, да удари с юмрук по масата, да накаже (за назидание) някой самозабравил се футболист, да обърне внимание на всеки играч по отделно за да добие чувството, че е специален за Левски. Няма го силният спортен директор на Герена. Човекът с авторитет, респект и власт. Да управляваш е изкуство. Има политика на моркова и тоягата. Или едното, или другото, а най- често и двете заедно. И търпение. Не е редно при първия неуспех да хвърчат глави, да се почва от начало. Но всеки трябва да носи отговорност за действията и бездействията си. Тръгнали сме по трудния път. Дано го извървим.


Както редовно пиша тук, Делио Роси трябва да направи две неща: 1) да научи английски, за да може да им обяснява, надъхва, да изгради някаква връзка с тия футболисти, бащинска ли ще е , менторска ли ще е, не ме интересува; да им мели на италиански и някой да превежда, а след занимание кой откъде е - така няма да стане; 2) да вникне в тукашното разбиране за нещата: Левски трябва да мачка, Левски трябва да взима футболисти, които ще са отдадени, Левски трябва да забавлява; такова ни е нивото, играе се със страст, ако го превърнеш просто в правилен футбол - не става, тука желанието да разбиваш или да контраатакуваш струва колкото твоята италианска философия да градиш и да "се учиш да ходиш".

Това би компенсирало липсата на спортен директор. Това само в нашите спомени остана, как Сираков влиза да ги овиква...

sinfen14
Мнения: 692
Регистриран на: 11 ное 2017 14:03
Контакти:

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот sinfen14 » 20 май 2018 12:36

Понеже последните 10 години,като имахме непрекъснато СТД цъфнахме и вързахме.Трансфери с цел комисионни изобщо не са правени от нашите любими бивши играчи.Това го казвам с огромно съжаление и огорчение.Аз съм доволен от сегашната ситуация.А това,че имало настроения против треньора определено е вярно.Играта от последния месец потвърждава тази теза. :lol:

Потребителски аватар
W84me
Мнения: 22993
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот W84me » 20 май 2018 18:30

sinfen14 написа:Понеже последните 10 години,като имахме непрекъснато СТД цъфнахме и вързахме.Трансфери с цел комисионни изобщо не са правени от нашите любими бивши играчи.Това го казвам с огромно съжаление и огорчение.Аз съм доволен от сегашната ситуация.А това,че имало настроения против треньора определено е вярно.Играта от последния месец потвърждава тази теза. :lol:

Боримиров, Гонзо, Букарев, Станислав Ангелов, кой ли не беше СТД, цъфнахме и вързахме, нижехме победа след победа в Европа :mrgreen:
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

На линия
Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21191
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот metodito » 21 май 2018 11:54

С Гонзо играхме два пъти в групата на ЛЕ и отпаднахме на дузпи от Спартак Търнава (да, помня, че ни очакваше Локо Москва след това) - клуб ходил веднъж на полуфинал и два пъти на четвъртфинал на КЕШ. ;)

sinfen14
Мнения: 692
Регистриран на: 11 ное 2017 14:03
Контакти:

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот sinfen14 » 21 май 2018 14:05

Но и много съмнителни трансфери(особено от последните години). :) Даже повечето ментаци които ти редовно споменаваш са трансфери точно на Гонзо(казвам го с огромно съжаление).

На линия
Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21191
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот metodito » 21 май 2018 14:15

Огромно текучество имаше, да, но след него не се промени нищо. За мен грешката му беше треньорите, които назначаваше - всички те бяха с профили, ако не на посредствени, то определено не с профил да изведат "Левски" на мястото, което заслужава. Изборите му бяха... меко казано "екзотични". Без последният - Майстора.

sinfen14
Мнения: 692
Регистриран на: 11 ное 2017 14:03
Контакти:

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот sinfen14 » 21 май 2018 15:01

Да видим това лято как ще е.Запазим ли отбора и само надградим със селекцията ще е огромна стъпка в правилната посока.

На линия
Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21191
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот metodito » 21 май 2018 15:09

Дано се променят нещата. За мен единствената зона, където трябва да се вземат на лято попълнения е в дефанса - за вратата, бековете и ако пак няма да използват Дидо, един централен защитник. Халфове си имаме, нападатели - криви-прави имаме петима - Ривалдиньо, Паулиньо, Костов, Буш, Кабрал. Ако обаче пак ще ми напускат сто играча - нищо няма да се е променило. :idea:


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: drvasko98, metodito и 32 госта