Левски (София) - ЦСКА-София (София) | 2:1 FT

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Как ще завърши мача...

Анкетата завърши на 04 мар 2017 17:04

Победа за Левски
52
41%
Равен
26
20%
Победа за госта
50
39%
 
Общо гласове: 128

Потребителски аватар
dafquezz
Мнения: 1171
Регистриран на: 06 мар 2010 17:25
Контакти:

Re: Левски (София) - ЦСКА-София (София) | 2:1 FT

Мнениеот dafquezz » 07 мар 2017 09:24

Groucho написа:
dafquezz написа:Моите 5 стинки по няколко ключови теми:
- По темата за автентичността също е време да се спрете. И на малоумните е ясно, че тва не е баш ЦСКА, и на същите тези малоумни е ясно, че това няма никакво значение.

Фирми и АД-та бол, ама феновете са си все едни и същи, никой не е докарал нови цесекари от Ловеч.

Има хора, които не са малоумни и автентичността на един клуб е от значение.

АД-та бол, но в лиценза, с който ЦСКА-София играе професионален футбол този сезон се споменават само думичките клуб, клубно лицензиране, футболен клуб "ПФК Литекс - Ловеч"АД и смяна на името на същия футболен клуб, смяна на заявен стадион от Ловеч в София и т.н. В този документ се говори само за клубове, никъде не се споменават думите "фирма" или "дружество". Този документ се издава на клуб, а не на фирма или дружество.

Ако за малоумните е ясно, че ЦСКА-София не е баш ЦСКА, но част от тях почват да тръбят по социални мрежи и медии, че ЦСКА-София влиза в мачовете с Левски след серия от няколко дербита без загуба, за по-малко малоумните не е много ясно как точно се случва този фокус. По темата за автентичността привържениците на ЦСКА-София е хубаво да се спрат, докато Ганчев не направи нещо, което да доведе до някаква по-сериозна приемственост между ЦСКА-София и ЦСКА.


Брат, Ганчев каквото и да направи ние ЦСКА няма да станем, такава магия не съществува. Ако някой си мисли, че купуването на една емблема е единственото дето ни дели от автентичност... ми да си мисли, всеки има право на мнение, колкото и безпочвено да е то.
За мен лично няма никакво значение с колко титли "ще се броим" официално, и единствената приемственост от която имам нужда е налице - легенда като Стоичков и феновете, които са си същите дето винаги са били. Еми, това е най-близкото нещо до ЦСКА, което някога ще получа, и съм постигнал мир с този факт.
Същото важи и за вас (предполагам си левскар) - това е най-близкото нещо до вечния ви противник, което някога ще получите. И ако някой тръгне да ми разтяга как предпочитал да го няма вечния му противник... виж по-горе за мнението, и си запазвам правото да не му вярвам.
Един ден, ако всичко върви добре, нацията ни няма да е толкова агресивно проста колкото е сега. Тогава и ние и вие ще се усетим, че в една мъжка игра противникът преди всичко трябва да се уважава, особено вечният такъв. Че ние се нуждаем от вас и вие от нас, и всички заедно имаме нужда тази борба и този мач да ги има. 100% автентичност няма да има никога, днес всичко се прави в Китай... ;)

Потребителски аватар
Corwin
Мнения: 2733
Регистриран на: 02 дек 2008 09:36
Контакти:

Re: Левски (София) - ЦСКА-София (София) | 2:1 FT

Мнениеот Corwin » 07 мар 2017 11:45

dafquezz написа:
Groucho написа:
dafquezz написа:Моите 5 стинки по няколко ключови теми:
- По темата за автентичността също е време да се спрете. И на малоумните е ясно, че тва не е баш ЦСКА, и на същите тези малоумни е ясно, че това няма никакво значение.

Фирми и АД-та бол, ама феновете са си все едни и същи, никой не е докарал нови цесекари от Ловеч.

Има хора, които не са малоумни и автентичността на един клуб е от значение.

АД-та бол, но в лиценза, с който ЦСКА-София играе професионален футбол този сезон се споменават само думичките клуб, клубно лицензиране, футболен клуб "ПФК Литекс - Ловеч"АД и смяна на името на същия футболен клуб, смяна на заявен стадион от Ловеч в София и т.н. В този документ се говори само за клубове, никъде не се споменават думите "фирма" или "дружество". Този документ се издава на клуб, а не на фирма или дружество.

Ако за малоумните е ясно, че ЦСКА-София не е баш ЦСКА, но част от тях почват да тръбят по социални мрежи и медии, че ЦСКА-София влиза в мачовете с Левски след серия от няколко дербита без загуба, за по-малко малоумните не е много ясно как точно се случва този фокус. По темата за автентичността привържениците на ЦСКА-София е хубаво да се спрат, докато Ганчев не направи нещо, което да доведе до някаква по-сериозна приемственост между ЦСКА-София и ЦСКА.


Брат, Ганчев каквото и да направи ние ЦСКА няма да станем, такава магия не съществува. Ако някой си мисли, че купуването на една емблема е единственото дето ни дели от автентичност... ми да си мисли, всеки има право на мнение, колкото и безпочвено да е то.
За мен лично няма никакво значение с колко титли "ще се броим" официално, и единствената приемственост от която имам нужда е налице - легенда като Стоичков и феновете, които са си същите дето винаги са били. Еми, това е най-близкото нещо до ЦСКА, което някога ще получа, и съм постигнал мир с този факт.
Същото важи и за вас (предполагам си левскар) - това е най-близкото нещо до вечния ви противник, което някога ще получите. И ако някой тръгне да ми разтяга как предпочитал да го няма вечния му противник... виж по-горе за мнението, и си запазвам правото да не му вярвам.
Един ден, ако всичко върви добре, нацията ни няма да е толкова агресивно проста колкото е сега. Тогава и ние и вие ще се усетим, че в една мъжка игра противникът преди всичко трябва да се уважава, особено вечният такъв. Че ние се нуждаем от вас и вие от нас, и всички заедно имаме нужда тази борба и този мач да ги има. 100% автентичност няма да има никога, днес всичко се прави в Китай... ;)


Това и предишното ти мнение са рядко адекватни за този форум :)

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12796
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Левски (София) - ЦСКА-София (София) | 2:1 FT

Мнениеот Eminem » 07 мар 2017 15:02

Red_Girl написа:
Avanti_Ragazzi написа:
Red_Girl написа:Я бързо се пребройте колко мозАци има във вашия сектор или е само зган без мозаци??? :lol: :lol:


То и вие може да отворите учебниците по история и да проверите кога започва ПСВ и кога България влиза в нея, ама все тая?

Едни и същи идиоти са и едните и другите, дето пишат тия глупости!

По един за всички :D
[rimg]https://scontent.fsof3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/16939493_1371839696211580_5769080620689710294_n.jpg?oh=574d78fe558c8af4cf8ba7cb545baf08&oe=5968DE54[/rimg]

:lol:
СЗ за пореден път направи сектора за смях. Няма да е за последен.

Потребителски аватар
dafquezz
Мнения: 1171
Регистриран на: 06 мар 2010 17:25
Контакти:

Re: Левски (София) - ЦСКА-София (София) | 2:1 FT

Мнениеот dafquezz » 07 мар 2017 17:25

Corwin написа:Това и предишното ти мнение са рядко адекватни за този форум :)


Що мислиш пиша на няколко месеца веднъж. Нещата се промениха, изпростяхме и мразим прекалено силно. Преди не беше така. Аз не мразя отбора и феновете на Левски, нямам причина да мразя. Гадно ми е като паднем, ама това е живота, днес бием ние, утре те, отнасяш си дежурните ебавки и живота продължава. Хващаме се за някакви простотии дето изобщо нямат място на преден план.
Хубаво, тоя ЦСКА не е истинския и никога няма да бъде, и какво от това? Вените ли да си режа или какво? Дай да затрием най-значимото противопоставяне в историята на футбола ни, щото сакън не могло така... кефи си се на мача, пий си бирата, гледай си кефа и не се занимавай с глупости... не било автентично, то понеже автентичния клуб беше цъфнал и вързал, и спазваше закона до последната запетайка, и всичко беше цветя и рози...

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14212
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Левски (София) - ЦСКА-София (София) | 2:1 FT

Мнениеот damyanov1963 » 07 мар 2017 20:40

dafquezz написа:
Corwin написа:Това и предишното ти мнение са рядко адекватни за този форум :)


Що мислиш пиша на няколко месеца веднъж. Нещата се промениха, изпростяхме и мразим прекалено силно. Преди не беше така. Аз не мразя отбора и феновете на Левски, нямам причина да мразя. Гадно ми е като паднем, ама това е живота, днес бием ние, утре те, отнасяш си дежурните ебавки и живота продължава. Хващаме се за някакви простотии дето изобщо нямат място на преден план.
Хубаво, тоя ЦСКА не е истинския и никога няма да бъде, и какво от това? Вените ли да си режа или какво? Дай да затрием най-значимото противопоставяне в историята на футбола ни, щото сакън не могло така... кефи си се на мача, пий си бирата, гледай си кефа и не се занимавай с глупости... не било автентично, то понеже автентичния клуб беше цъфнал и вързал, и спазваше закона до последната запетайка, и всичко беше цветя и рози...

Каквото и да се говори, това дерби си остава живеца на умиращия български футбол. Колко дербита по света изобщо се играят при такава атмосфера по трибуните? Самият факт, че Левски досега събираше на домакинските си мачове, по няколко стотин, до хиляда души, а сега дойдоха над 10, може би и 12 хиляди левскари на стадиона е достатъчно красноречив. Не искам да обиждам другите отбори, просто ще им кажа - ГОЛЕМИТЕ СА СИ ГОЛЕМИ, независимо от моментното им състояние, дори и продължаващо няколко години :idea: :!:
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Левски (София) - ЦСКА-София (София) | 2:1 FT

Мнениеот Groucho » 07 мар 2017 21:28

dafquezz написа:Ако някой си мисли, че купуването на една емблема е единственото дето ни дели от автентичност... ми да си мисли, всеки има право на мнение, колкото и безпочвено да е то.

[offtopic]За мен УЕФА ще решава със състезателния коефициент, който ще даде на ЦСКА-София, когато почнат евротурнирите. Там ще са достатъчно безпристрастни по казуса. Писал съм го и преди. Аз ще приема тяхното решение и няма да го оспорвам. Ако пуснат клуба на Ганчев с натрупания коефициент от ЦСКА, приемам този клуб за наследник и спирам да споменавам Литекс. В противен случай... При положение, че има доста цесекари, които не признават ЦСКА-София, има документи за ЦСКА-София, в които черно на бяло пише футболен клуб Литекс и смяна на име, камара футболисти на Литекс, които са "трансферирани" в ЦСКА-София по неясен начин...

За другото... Мързи ме да се разпищолвам: природата празно не търпи, няма нищо вечно. Нито дерби, нито клуб, нито човек! Помисли кои са причините за оформянето на един мач като дерби. За оформянето! И ще видиш колко лесно след 50 години Вечното дерби може да е между Славия и Академик, да речем. Достатъчно е тези отбори да имат превес над другите, да се борят помежду си и да печелят повечето отличия, да набират привърженици сред децата с успехите, които постигат... Мен лично не ме интересува кой знае колко съдбата на ЦСКА и дали това е големият съперник на Левски (да, левскар съм). Цесекарите, които уважавам съм поздравил за спечелването на купата. В момента ми е интересно само как феновете на ЦСКА приемат ситуацията. И сравнявам с това, което аз бих направил, ако с Левски или Милан се случи подобно нещо. И двата клуба са гола вода в момента и не се вижда как ще се оправят в скоро време.[/offtopic]

Потребителски аватар
dafquezz
Мнения: 1171
Регистриран на: 06 мар 2010 17:25
Контакти:

Re: Левски (София) - ЦСКА-София (София) | 2:1 FT

Мнениеот dafquezz » 13 мар 2017 10:08

Съгласен съм за УЕФА. Но нека бъдем реалисти - това няма да се случи, просто няма никаква логика да се случи. Ако купуването на емблемата е достатъчно за УЕФА да ни обяви за законен правоприемник - чудесно, но просто не ми се вярва, то реално не е истина.
Не съм съгласен обаче, че този отбор е 100% Литекс. За мен това е нов отбор, да, на документите пише Литекс това никой не може да оспори. Но според мен Литекс вече не съществува в предишния си вид. За мен ЛИЧНО това е едно ново формирование, нито е истинския ЦСКА, нито е Литекс. Никого не ангажирам с мнението си и напълно разбирам, че де юре нещата не стоят така. За мен този отбор е новосъздаден идеен (само идеен, нищо повече) продължител на духа на несъществуващия вече ЦСКА. В този смисъл се надявам пред УЕФА да започнем да трупаме коефициент като нов отбор, а не като Литекс или ЦСКА. Това обаче май няма как да се случи според разпоредбите им, не съм сигурен.
Друг интересен момент - Боримиров каза преди няколко дни, че това било обединение на ЦСКА с Литекс и Етрополе... тоя човек ни легитимира като ЦСКА, не знам дали го мисли или без да иска го направи, и в двата случая е странно и невярно...

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Левски (София) - ЦСКА-София (София) | 2:1 FT

Мнениеот 1982 » 17 мар 2017 23:36

Боримиров е футболист, тоест, меко казано, не е много умен, какво очакваш да каже, да не мислиш, че има и най-малка идея какво точно се случи ??!

Реално, не е имало никакви обединения, това е истината - ЦСКА фалира и бе закрит, Чавдар Етрополе се прекръсти на ЦСКА-1948, а Литекс се преименува на ЦСКА-София, като Чавдар стана собственик на Литекс, но двата клуба не са обединени, те и сега са си отделни, просто Чавдар/ЦСКА-1948 не развива футболна дейност, такава развива само Литекс/ЦСКА-София.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], JACKO, krumeto и 75 госта