Честит рожден ден на Емил Спасов

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Честит рожден ден на Емил Спасов

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 01 фев 2017 10:17

Емил Спасов е роден на 1 февруари, 1956 г. в София. Юноша е на „Левски”. Има 415 мача със синята фланелка във всички турнири (второ място във вечната ранглиста по брой изиграни мачове след Стефан Аладжов) и 110 гола (шесто място сред „сините” голмайстори). Шесткратен шампион на България с „Левски”: 1974, 1977, 1979, 1984, 1985 и 1988 г. Четирикратен носител на Купата на страната с „Левски”: 1976, 1977, 1979 и 1984 г. Голмайстор на „А” група през 1984 г. Има 16 мача и 3 гола за националния отбор на България.

http://levskisofia.info/player/emil-spasov/
https://levski.bg/news/details/175900
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

buhovo
Мнения: 22
Регистриран на: 28 яну 2016 13:47
Контакти:

Re: Честит рожден ден на Емил Спасов

Мнениеот buhovo » 01 фев 2017 11:00

Жив и здрав, да е един от най-големите халфове, които е имал Левски.

Потребителски аватар
amoros
Мнения: 1704
Регистриран на: 15 мар 2010 14:03
Контакти:

Re: Честит рожден ден на Емил Спасов

Мнениеот amoros » 01 фев 2017 11:29

Жив и здрав до колкото си спомням играеше ляво крило.

Потребителски аватар
Plovdivskia Grand
Мнения: 643
Регистриран на: 01 юли 2009 15:57
Контакти:

Re: Честит рожден ден на Емил Спасов

Мнениеот Plovdivskia Grand » 01 фев 2017 12:49

Честит рожден ден на "Бостънския удушвач" :lol: !Добър футболист беше,жалко,че пропусна дузпата в Кривой рог.

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3984
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: Честит рожден ден на Емил Спасов

Мнениеот Странджата » 01 фев 2017 12:56

Да е жив и здрав! След него ми се струва, че нямаме по-техничен халф. Беше удоволствие да се гледа как се движи по терена с топката!

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Честит рожден ден на Емил Спасов

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 01 фев 2017 13:22

Plovdivskia Grand написа:Честит рожден ден на "Бостънския удушвач" :lol: !Добър футболист беше,жалко,че пропусна дузпата в Кривой рог.

Който не играе, той не греши... 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

yank
Мнения: 67
Регистриран на: 01 авг 2008 14:35
Контакти:

Re: Честит рожден ден на Емил Спасов

Мнениеот yank » 01 фев 2017 14:16

Жив и здрав още дълги години.
И както беше казал поета - Емо Спасов гол им вкара, някъде от Сточна гара...

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Честит рожден ден на Емил Спасов

Мнениеот защо » 01 фев 2017 15:29

Plovdivskia Grand написа:Честит рожден ден на "Бостънския удушвач" :lol: !Добър футболист беше,жалко,че пропусна дузпата в Кривой рог.

След душенето му спряха правата доживот, а имаше подписан договор с Порто, които на следващата година спечелиха КЕШ. Можеше да стане първият българин, който я е спечелил. Той и другият, дето я спечели истински, тогава го сполетя същата съдба, после и заедно ги помилваха.

А дузпата в Кривой рог не знам що я би той, след Уотфорд не биеше дузпи и точно тогава се пробва пак. А си беше лошо изпълнение, в средата на вратата, после топката се върна в него и той се забави да бие
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fhuyzcZKdFY[/youtube]

Преди това бяха отстранили Щутгарт. Навремето заради него ходех да гледам мачове на Левски, не само, де, сега, както би казал Бил Шенкли, на двора да ми играят, ще пусна щорите. ЧРД, да е жив и здрав още 100 години!
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

petar_m_popov
Мнения: 353
Регистриран на: 11 авг 2014 00:12
Контакти:

Re: Честит рожден ден на Емил Спасов

Мнениеот petar_m_popov » 01 фев 2017 15:39

защо написа:
Plovdivskia Grand написа:Честит рожден ден на "Бостънския удушвач" :lol: !Добър футболист беше,жалко,че пропусна дузпата в Кривой рог.

След душенето му спряха правата доживот, а имаше подписан договор с Порто, които на следващата година спечелиха КЕШ. Можеше да стане първият българин, който я е спечелил. Той и другият, дето я спечели истински, тогава го сполетя същата съдба, после и заедно ги помилваха.

А дузпата в Кривой рог не знам що я би той, след Уотфорд не биеше дузпи и точно тогава се пробва пак. А си беше лошо изпълнение, в средата на вратата, после топката се върна в него и той се забави да бие
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fhuyzcZKdFY[/youtube]

Преди това бяха отстранили Щутгарт. Навремето заради него ходех да гледам мачове на Левски, не само, де, сега, както би казал Бил Шенкли, на двора да ми играят, ще пусна щорите. ЧРД, да е жив и здрав още 100 години!

Само да уточня за Порто че взеха КЕШ 1987.Иначе най-вероятно Емо и Пл.Николов който също имаше договор с Порто щяха за са първите българи носители на КЕШ.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Честит рожден ден на Емил Спасов

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 01 фев 2017 16:49

защо написа:...А дузпата в Кривой рог не знам що я би той, след Уотфорд не биеше дузпи и точно тогава се пробва пак. А си беше лошо изпълнение, в средата на вратата, после топката се върна в него и той се забави да бие...

Емил Спасов в едно свое интервю: "Аз бях щатният изпълнител от бялата точка, но допреди година. След пропуснатата втора дузпа срещу Уотфорд, когато ме обвиниха в какво ли не, казах на Шпайдела: „Вече не ме брой“. И цяла година не ги биех – нито за първенство, ни за купа, никъде. Срещу Днепър обаче другите се скриха. Само Сираков ми каза, че е готов и му дадох наставления: „Стреляш с всичка сила в средата на вратата и топката ще влезе“. В този момент до мен дотичва Гибона с думите: „Шпайдела каза ти да я изпълниш“. Взех да жестикуирам към пейката, съдията дава зор, а целият ни отбор стои зад центъра с гръб към вратата на домакините. Поех отговорността и... сбърках“.

http://www.sportal.bg/news.php?news=524553
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта