Левски (София) - Славия (София) |1:0 FT

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Как ще завърши мача

Можете да изберете само 1 отговор

 
 
Виж резултатите

Живко6461
Мнения: 2165
Регистриран на: 18 сеп 2008 20:46
Контакти:

Re: Левски (София) - Славия (София) |1:0 FT

Мнениеот Живко6461 » 04 дек 2016 10:20

Serafim написа:Сега не мога да разбера точките ли са важни или хубавата и атрактивна игра? Последно?

Хубавата и атрактивна игра са един от най-важните фактори за постигане на точки. Но отбор, който не е постигнал определен минимум от точки няма как да играе хубаво и атрактивно. Този минимум точки, т.е. класиране и критериите за хубава и атрактивна игра са различни за всеки отбор.
П.П. Нека не наричаме опитите да се играе открито, нападателно, агресивно когато отборът не притежава необходимите за това качества, особено срещу определени съперници, хубава и атрактивна игра. Това е глупава тактика, прилагана от слаб треньор, неспособен да анализира възможностите на отбора и съперниците, конкретната ситуация в мача и т.н.

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Левски (София) - Славия (София) |1:0 FT

Мнениеот blue avalanche » 04 дек 2016 10:48

Serafim написа:Сега не мога да разбера точките ли са важни или хубавата и атрактивна игра? Последно?

Труден въпрос. Почти философски. И всеки отговаря лично. И избира сам за себе си. Обобщения не могат да се правят,защото хората са различни.
Ето - бразилците при Сантана играха красиво,но не станаха шампиони. В САЩ и Китай играха скучно и станаха. Такъв е животът. Лично на мен повече ми харесват тези на Сантана.

Потребителски аватар
ЕМИЛ
Мнения: 51313
Регистриран на: 20 юни 2009 16:17
Местоположение: У некоя кръчма
Контакти:

Re: Левски (София) - Славия (София) |1:0 FT

Мнениеот ЕМИЛ » 04 дек 2016 10:54

На този етап точките са най-важни ....

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22654
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Левски (София) - Славия (София) |1:0 FT

Мнениеот NOMER14 » 04 дек 2016 11:06

blue avalanche написа:
Serafim написа:Сега не мога да разбера точките ли са важни или хубавата и атрактивна игра? Последно?

Труден въпрос. Почти философски. И всеки отговаря лично. И избира сам за себе си. Обобщения не могат да се правят,защото хората са различни.
Ето - бразилците при Сантана играха красиво,но не станаха шампиони. В САЩ и Китай играха скучно и станаха. Такъв е животът. Лично на мен повече ми харесват тези на Сантана.

Играха красиво, но нямаха вратар.

Потребителски аватар
koisa
Мнения: 5139
Регистриран на: 11 дек 2015 20:56
Контакти:

Re: Левски (София) - Славия (София) |1:0 FT

Мнениеот koisa » 04 дек 2016 11:23

ЕМИЛ написа:На този етап точките са най-важни ....

Този етап е още от само начало на сезона! Голяма част от хората не разбраха, че в това положение на клуба са най-важни резултатите и точките. Красивата, атрактива и атакуваща игра трябва да остане на втори план за сметка на ефективната и може би на моменти грозна игра каквато имаше при предишния треньор! Нито имаме класата, нито играчите за атрактивна и атакуваща игра каквато очевидно искаме всички. Ако в някой мач се получи такава добре дошло, но в повечето случаи не се получава и губим най-важното - ТОЧКИ. А в момента нито играем красиво, атрактивно и атакуващо, нито ефективно и точките се губят безсмислено и глуповато.
R.I.P.
ЦСКА (5 май 1948 – 9 септември 2016)


Дай на глупака власт и му гледай сеира!

angel93
Мнения: 147
Регистриран на: 27 авг 2015 13:45
Контакти:

Re: Левски (София) - Славия (София) |1:0 FT

Мнениеот angel93 » 04 дек 2016 11:23

Живко6461 написа:
Serafim написа:Сега не мога да разбера точките ли са важни или хубавата и атрактивна игра? Последно?

Хубавата и атрактивна игра са един от най-важните фактори за постигане на точки. Но отбор, който не е постигнал определен минимум от точки няма как да играе хубаво и атрактивно. Този минимум точки, т.е. класиране и критериите за хубава и атрактивна игра са различни за всеки отбор.
П.П. Нека не наричаме опитите да се играе открито, нападателно, агресивно когато отборът не притежава необходимите за това качества, особено срещу определени съперници, хубава и атрактивна игра. Това е глупава тактика, прилагана от слаб треньор, неспособен да анализира възможностите на отбора и съперниците, конкретната ситуация в мача и т.н.

Много точно казано!

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21361
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Левски (София) - Славия (София) |1:0 FT

Мнениеот metodito » 04 дек 2016 11:24

Какво значи красиво? Това да не е балет? А и... то е според зависи. Гледайте някоe италианско дерби. Колкото и да е спаднало нивото в Италия все още може да се види гения на италианските треньори в тактическо отношение (мястото на Конте не е случайно). За един италиански мач за някой може да няма нищо красиво, но на мен да ми е красив, именно заради треньорските решения. В Англия играят най-бързия футбол, но за мен няма привлекателност. Рипане, блъскане и кюскане. Това виждам аз. Много рядко виждам нещо, което да ме привлича. Сър-а беше гениален тактик, освен всичко друго. И ме кефеше да гледам решенията му. Не помня кой от мачовете между Арсенал и Барса - в Испания беше май, Венгер бе измислил гениална тактика да спре Барса, които бяха много по-добри от Арсенал. Два вала. Защитен и втори... Пасовете от дълбочина не вървяха и хващаха постоянно нападателите в изкуствена засада. Изключителна дисциплина! Не помня как свърши мача, мисля, че Барса се класираха с гол на чужд терен ли... Както и да е. От този мач помня камерата отгоре, показваща двата непреодолими вала и някаква невъзможна схема от 5-5-0, ако мога така да я определя. Това не беше красиво. Това беше изящно. Но като мач сигурно може да се определи грозно (не съм сигурен, но след 2-1 в Лондон, свърши 1-1 или 0-0 в Испания). Дет казват хамериканците: Beauty is in the eye of the beholder. ;)

Потребителски аватар
ЕМИЛ
Мнения: 51313
Регистриран на: 20 юни 2009 16:17
Местоположение: У некоя кръчма
Контакти:

Re: Левски (София) - Славия (София) |1:0 FT

Мнениеот ЕМИЛ » 04 дек 2016 12:16

Красив футбол значи да мачкаш съперника 90мин по терена .Както го правеше оня отбор от 93-96 години и по времето когато газехме в УЕФА и ШЛ .
Сега Левски е в невиждана финансова , кадрова и фенска криза .И за това му трябват победи дори с половин на нула .В момента е важно фа сме на върха , а не на второ място пък било то и на 1т. разлика примерно .
Такова нещо в Левски няма .

kiki59
Мнения: 70
Регистриран на: 19 юни 2016 15:42

Re: Левски (София) - Славия (София) |1:0 FT

Мнениеот kiki59 » 05 дек 2016 06:01

При 650 зрители на Герена и то на най-старото столично дерби , всякакви коментари са излишни . И това май важи за българския футбол като цяло .

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Левски (София) - Славия (София) |1:0 FT

Мнениеот THE G.A.M.E » 05 дек 2016 11:03

Serafim написа:Сега не мога да разбера точките ли са важни или хубавата и атрактивна игра? Последно?

С оглед на настоящите обстоятелства, които са физическо и психическо изтощение на играчите , най-важна е победата, без оглед на продукция и средства.

Изспуснахме моментът да имаме свой-собствен характерен стил, с хубава игра.
Но за това не е виновен само предишният треньор, виновни са и неадекватните цели, които бяха поставени.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][wrapimg=]http://www.rozetabg.com/wp-content/themes/corporate/iyi/logo.jpg[/wrapimg][/center]
[wrapimg=]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/353.png[/wrapimg][rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/661.png[/rimg] [rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/687.png[/rimg]


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 120 госта