efbet Лига: Левски (София) - Локомотив (Пловдив), Събота от 19:45

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
mikata
Мнения: 9416
Регистриран на: 17 ное 2008 15:55
Местоположение: София

Re: efbet Лига: Левски (София) - Локомотив (Пловдив), Събота от 19:45

Мнениеот mikata » 23 окт 2022 18:54

Ама излизат на позиции,но изпускат.Ако си вкарат положенията ще бием всеки мач.
България има природни богатства,

България има народ несломим,

България има от всичко по малко

но само един - ЛЕВСКИ футболен тим !

Serafim
Мнения: 5265
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: efbet Лига: Левски (София) - Локомотив (Пловдив), Събота от 19:45

Мнениеот Serafim » 23 окт 2022 18:58

сини шампиони написа:Не вярвах, че някога ще го напиша, но май Билялчо ще се окаже незаменим!


И аз точно това си мислех. Ясно е, че не е голаджия, ама с пресата си и това, че комбинира много добре с останалите в атака, Левски играе по друг начин.

Иначе нещо интересно за статичните положения:
"Фрапиращо изглежда фактът, че от 86 изпълнени корнера (трети показател за елита през това първенство), "сините" стигнаха само до два гола, отбелязва "Мач телеграф".

Highlander
Мнения: 790
Регистриран на: 25 окт 2010 23:36
Контакти:

Re: efbet Лига: Левски (София) - Локомотив (Пловдив), Събота от 19:45

Мнениеот Highlander » 23 окт 2022 19:46

Serafim написа:
сини шампиони написа:Не вярвах, че някога ще го напиша, но май Билялчо ще се окаже незаменим!


И аз точно това си мислех. Ясно е, че не е голаджия, ама с пресата си и това, че комбинира много добре с останалите в атака, Левски играе по друг начин.



И аз съм на това мнение. Просто Билал Бари е наистина незаменим и неговото отсъствие води до разрушителни последици за играта на Левски.С неизчерпаемата си енергия Бари даваше началото на пресата, увличаше защитници, с което да открива пространства за другите атакуващи играчи, често се връщаше в близост до нашето наказателно поле, за да помага в дефанзивните действия или за да получи топката. Понякога се изнасяше по крилата, за да даде по голяма широчина на атаката, непрестанно търсеше топката и даваше пасове като по конец. Не е голаджия, но вършеше много черна работа, като беше най-тичащия играч на терена във всичките ни мачове.
Може да звучи странно, но според мен лошите резултати на Левски идват основно заради неговото отсъствие.

drvasko98
Мнения: 7107
Регистриран на: 24 мар 2008 23:34
Контакти:

Re: efbet Лига: Левски (София) - Локомотив (Пловдив), Събота от 19:45

Мнениеот drvasko98 » 23 окт 2022 20:34

koisa написа:
drvasko98 написа:
koisa написа:От мача с Тирейци вървим само надолу... И тук причината според мен не е в никакви прескочени етапи и всевъзможни глупости за наивници. Отбора играе едно и също. Допуска едни и същи грешки, както в атака, така и в защита. Което пак показва, че няма нищо общо етапите на развитие. Според мен се иска някаква промяна в играта. Дали ще е със смяна на местата на определени играчи, дали ще се вкарат повече заучени положения, комбинации и атаки в играта на отбора. Да се смени изпълнителя на статичните положения, че 90% от центриранията, които прави Кръстев са трагични. Ако трябва да спрем да се правим на Барса и да окопаваме отборите пред собствените им врати. Това само още повече ни затруднява при липсата на нападател/голмайстор.
Мъри може да промени много неща, ако иска... Но е инат и няма да го направи.


Този сезон сме вкарали поне 4-5 гола от статични положения и в още два пъти по толкова поне наш играч е отправил удар. Явно гледаш нещо друго. Аз имам сериозни забележки към ангажимента и ефективността на Кръстев в правенето на играта, но в статичните положения е близо до отличен. Не знам някой който при всяко изпълнение да прави голова опасност

Не знам кой гледа други мачове, но статистиката говори друго...
И тук цитирам: Фрапиращо изглежда фактът, че от 86 изпълнени корнера (трети показател за елита през това първенство), "сините" стигнаха само до два гола.


The chance that a goal will be scored off a corner kick appears to be roughly 3%. Michael Caley at the Washington Post recently analyzed a set of nearly 13,000 corners taken in the English Premier League between 2011-2013, finding: Only 17 percent (2,157) "produced a legitimate shot attempt."

Изключително фрапиращо е да вкараш 2 гола от 86 корнера, мдаа

vvessel
Мнения: 4391
Регистриран на: 05 юни 2008 11:26
Контакти:

Re: efbet Лига: Левски (София) - Локомотив (Пловдив), Събота от 19:45

Мнениеот vvessel » 23 окт 2022 22:52

Highlander написа:Може да звучи странно, но според мен лошите резултати на Левски идват основно заради неговото отсъствие.

Лошите резултати идват не заради липсата на Билал, а заради липсата на нападател изобщо. Бари е доста ялов нападател, но когато няма риба и рака е риба. Сега и рак няма. Никой от играчите в нападение в момента не е голаджия. Бразилците имат финт, скорост, бързина и до тук. Уелтън вкарваше в началото, но по незнайни причини спря да цели вратата. Попето си е атакуващ халф, но не е нападател. Същото важи и за останалите в предни линии. Нито имаме кой да даде перфектния пас, нито има кой да реализира.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21541
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: efbet Лига: Левски (София) - Локомотив (Пловдив), Събота от 19:45

Мнениеот metodito » 24 окт 2022 05:13

Не е просто нападател. Това акцентиране над деветката ми е дежавю. Какво щеше да прави един Дембеле без Дарко, Жо и всички останали? Най-вероятно нищо. Да, в същото време обаче пък имаме отбора на Кокала, който без Гонзо нямаше да стане шампион. От друга страна и с Дембеле и рекорда му не станахме шампиони. И онзи отбор се издъни в двата си най-важни момента - с Лил и с ЦСКА (RIP) вкъщи.
Отговорът, както винаги е комплексен. На първо място отпадането от Европа направо срина този отбор. Отлагането на мачовете се оказа чутовна стратегическа глупост. Това забави стиковането между отделните линии и отделните футболисти, което става в игра. На трето място е явната липса на качество. Еми един читав футболист щеше да вкара някое, едно поне от положенията на Роналдо. Уелтън хваща топката и не я пуска, докато не го затворят двама и чаааак тогава се оглежда на кого да подаде. Халфовете ни са статични и никой от тях, освен Миланов не поема отговорност. А Михайлович ми е като Роберто Карлуш пред този Патрис. И не на последно място, даже може би най-важното - те не са колектив. Ниското качество на отделните футболисти може да се компенсира от наличието на колектив. Но такъв няма. Все още. Трите точки срещу Локо бяха критични от психологическа гледна точка. Дано се вдигнат защото предстоят много тегави мачове.

ikar
Мнения: 1317
Регистриран на: 24 мар 2008 17:22
Контакти:

Re: efbet Лига: Левски (София) - Локомотив (Пловдив), Събота от 19:45

Мнениеот ikar » 24 окт 2022 10:05

Тревожното в случея е че при загубата на точки в мачовете допускаме все едни и същи грешки - както в нападение ,така и в защите.
Още по тревожни са думете на треньора Стоилов от последната седмица - "Няма нито план, нито идея за зимната селекция ?"
Дори за непредубедения зрител е видно че на отбора са крестящо нужни дефанзивен халф и централен нападател. Както обикновенно се случва ние ги търсим - талантливи, красиви и ако е възможно без пари?
Ето една идея, която на някой може да се стори наивна, но има имена и в долните дивизии които вече представляват интерес на доста клубове.
https://sportal.bg/news-2022101106580797509 - дефанзивен халф, който се представя отлично и в двете фази .
https://sportal.bg/news-2022102219100476865 - млад бразилец - 12 мача - 13гола
Стоилов, да праща Боримиров във Видин и Йоцов във Петрич и да гледат......

Потребителски аватар
koisa
Мнения: 5209
Регистриран на: 11 дек 2015 20:56
Контакти:

Re: efbet Лига: Левски (София) - Локомотив (Пловдив), Събота от 19:45

Мнениеот koisa » 24 окт 2022 11:17

drvasko98 написа:
The chance that a goal will be scored off a corner kick appears to be roughly 3%. Michael Caley at the Washington Post recently analyzed a set of nearly 13,000 corners taken in the English Premier League between 2011-2013, finding: Only 17 percent (2,157) "produced a legitimate shot attempt."

Изключително фрапиращо е да вкараш 2 гола от 86 корнера, мдаа

Наистина е фрапиращо, но тъй като трябва да се правим на адвокати за нас този факт не важи! Тъй като проучването на Michael Caley от 2013 година опровергава всичко. :D Боже, Боже...
R.I.P.
ЦСКА (5 май 1948 – 9 септември 2016)


Дай на глупака власт и му гледай сеира!

Потребителски аватар
W84me
Мнения: 23290
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: efbet Лига: Левски (София) - Локомотив (Пловдив), Събота от 19:45

Мнениеот W84me » 24 окт 2022 11:50

koisa написа:
drvasko98 написа:
The chance that a goal will be scored off a corner kick appears to be roughly 3%. Michael Caley at the Washington Post recently analyzed a set of nearly 13,000 corners taken in the English Premier League between 2011-2013, finding: Only 17 percent (2,157) "produced a legitimate shot attempt."

Изключително фрапиращо е да вкараш 2 гола от 86 корнера, мдаа

Наистина е фрапиращо, но тъй като трябва да се правим на адвокати за нас този факт не важи! Тъй като проучването на Michael Caley от 2013 година опровергава всичко. :D Боже, Боже...

Изображение
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

drvasko98
Мнения: 7107
Регистриран на: 24 мар 2008 23:34
Контакти:

Re: efbet Лига: Левски (София) - Локомотив (Пловдив), Събота от 19:45

Мнениеот drvasko98 » 24 окт 2022 14:55

koisa написа:
drvasko98 написа:
The chance that a goal will be scored off a corner kick appears to be roughly 3%. Michael Caley at the Washington Post recently analyzed a set of nearly 13,000 corners taken in the English Premier League between 2011-2013, finding: Only 17 percent (2,157) "produced a legitimate shot attempt."

Изключително фрапиращо е да вкараш 2 гола от 86 корнера, мдаа

Наистина е фрапиращо, но тъй като трябва да се правим на адвокати за нас този факт не важи! Тъй като проучването на Michael Caley от 2013 година опровергава всичко. :D Боже, Боже...



Определено 10 000 мача са меродавни. За разлика от мнението на местен идиот журналист, на който два гола от корнери за няма и цял полусезон му било фрапиращо малко. А към тях имаме и гол от центриране от фаул и два гола от директни преки свободни удари. Тоест 5 гола от статични положения в 13 мача. В Разград пролетта вкарахме също от корнер за купата. На Хамрун дали не вкарахме от корнер също. На Черно море пролетта във Варна? Ето три супер важни мача с гол от корнер


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Plamen_i00 и 20 госта