Левски: Всичко около клуба

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21457
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот metodito » 05 май 2024 16:26

И още:
Днес се навършват 81 години от рождението на Георги Аспарухов.
"Жадувах просто да играя с Аспарухов. На срещата Бенфика - Левски той покори Лисабон. До този момент нито един футболист от чужд отбор не бе постигал два гола в нашата врата в един мач. Аспарухов беше първият."
ЕУЗЕБИО
"Трябва да ви кажа че играчи като Аспарухов не се раждат често. Той беше вдъхновение за своя отбор. Вероятно ще трябва още дълго да чакате, за да се появи талант като него. Спомням си и сега мача ни на „Уембли“ през 68-ма. Сър Алф Рамзи ни беше казал, че българите ще играят доста защитно и че единствения играч, с който трябва да внимаваме, защото е изключителен, е Аспарухов. И ние доста внимавахме, но не достатъчно... При посещенията ми в България ме впечатли, че хората, които срещах, където и да е било, винаги говореха за Аспарухов с голяма любов, всички го изтъкваха като чудесен пример за младите играчи. Мисля, че това е прекрасно. Той беше голям играч не само заради своето умение, но и заради своята нагласа и отношение към играта. Аспарухов беше един от онези родени майстори, които никога не са се нуждаели от учители. Има такива изключения и се броят на пръсти."
Сър Боби ЧАРЛТЪН
"Всеки ще познае майстора от пръв поглед. А само какъв майстор беше Аспарухов! Той се открояваше със своята ярка индивидуалност дори над всички звезди. Неслучайно, когато каних гостите за моя бенефис, аз най-напред се сетих за него и имах страстно желание той да присъства на всяка цена. Аспарухов може да украси всеки мач, да направи от него незабравим спектакъл. С голямо съжаление после чух, че получил травма и не е дошъл в Москва, защото трябвало да се възстановява от нея. Само след няколко месеца пък научих, че повече няма да се срещна с моя приятел Георги. А той беше необходим на всички ни. Истинските майстори като Аспарухов никога не са имали свои копия и подобия."
Лев ЯШИН
"Сега вече съжалявам, че не можах да играя отдясно с Аспарухов в отбора на света. Очаквах, че пак ще ми се отдаде тази възможност в друг юбилеен мач като този в чест на Яшин. Аспарухов имаше свои почитатели и в Германия. За него се пишеше много често в спортните колони на нашите вестници."
Герд МЮЛЕР
"След срещата Левски - Милан (1:1) в София Нереро Роко заяви, че Аспарухов е център-нападателят на неговите мечти и предложи на ръководството на Милан да го закупи. За съжаление футболисти от Изтока не се предлагаха за трансфер на Запад и Милан остана без Гунди. Нашият Розато беше безпомощен срещу Аспарухов и се налагаше да му помагат Шнелингер, Анкуилети и още един полузащитник."
Чезаре МАЛДИНИ

tmanolov
Мнения: 4150
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот tmanolov » 05 май 2024 17:27

drvasko98 написа:Аз ги помня грешките на Иванков, част от тях, във важни мачове. Срещу Ювентус (бяха с човек по-малко), срещу Слован и в двата мача и Любляна. В националния Дарио Сърна му вкара фаул от тъча, а Снайдер от над 30 метра. Тия се сещам веднага.

Аз не знам някой някога да е обявявал шаранков за вратар? Беше мъжкар, биеше дузпи, беше лидер, но никога не е бил вратар. И въпреки това, само защото не беше футка като сегашните, винаги ще бъде със златни букви в нашата история!
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
Der Schmarotzer
Мнения: 2729
Регистриран на: 16 юни 2012 11:07
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот Der Schmarotzer » 05 май 2024 18:14

tmanolov написа:
drvasko98 написа:Аз ги помня грешките на Иванков, част от тях, във важни мачове. Срещу Ювентус (бяха с човек по-малко), срещу Слован и в двата мача и Любляна. В националния Дарио Сърна му вкара фаул от тъча, а Снайдер от над 30 метра. Тия се сещам веднага.

Аз не знам някой някога да е обявявал шаранков за вратар? Беше мъжкар, биеше дузпи, беше лидер, но никога не е бил вратар. И въпреки това, само защото не беше футка като сегашните, винаги ще бъде със златни букви в нашата история!

Иванков не беше Шумахер със сигурност. При удари отдалеч беше абсолютен шаран, реакцията му беше като на няколкото кашкавала след него, отскокът му и той беше като на рахитичен тинейджър, но за сметка на това, при един на един, нападателят нямаше никакъв шанс. Освен това беше катил в наказателното поле. Като играеше той всичките се насираха от страх - и чуждите нападатели и нашите защитници. Беше тартор и всички го слушаха. След него и Гошо Петков Левски има само един що годе свестен вратар - Милан Миятович, но не си спомням защо не остана.
Ние сме Левски, Левски (София)!!!

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21457
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот metodito » 06 май 2024 01:51

Аз пък харесвах Йорга и хърватския плешо.

Потребителски аватар
1palq4o1
Мнения: 1660
Регистриран на: 03 фев 2011 13:19
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот 1palq4o1 » 07 май 2024 09:53

За вратарите:
Левски е подписал предварителен договор с вратаря на ЦСКА 1948 Даниел Наумов. Това се е случило преди няколко седмици. В началото на юни стражът ще бъде представен като играч на "сините", съобщава "24 часа".

Той ще дойде в Левски като свободен агент. Както е известно, контрактът на Наумов с ЦСКА 1948 е до края на този сезон, но той отказа да го поднови. Именно и заради това той не играе за тима.

Преговори между Наумов и Левски са водени още през изминалия трансферен прозорец.

Вратарят е имал предложения и от други тимове, включително и чуждестранни, но отказва, защото никъде не могат да му обещаят, че ще играе редовно.

https://gong.bg/bg-football/efbet-liga/ ... nie-790429


Само да вметна, че играта на вратарите е пряко зависима от играта най-вече на защитата пред тях, ама..." неможачи "
"...в България има два отбора-"Левски" и юношите на "Левски..." Рихард Езра :) :) :)


Изображение ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
gdlk
Мнения: 1102
Регистриран на: 06 фев 2011 20:55
Skype: ******
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот gdlk » 07 май 2024 10:03

Само да вметна, когато защитата не е сигурна във вртаря си, се достига до повече грешки от тяхна страна.

Потребителски аватар
olimpi
Мнения: 1403
Регистриран на: 14 май 2011 20:35
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот olimpi » 07 май 2024 10:24

Това че Наумов ще дойде е отлична новина, изграден вратар, само че с тренер Божката като нищо ще затъне. Толкова ли не можахме да си върнем Фози или пък да пазарим Гошовото като 4ти вратар (за Гинес) и тренер.

Отделно ни трябва истинки директор, а не Борето, който ми е носил много хубави моменти като играч, но като му сложш тъпомера, он се чупи. Същото за Йовово, ама там май са едни приятелства по банкянска линия.
Олимпий Панов -Опълченец в 1-ва рота на 1-ва Опълченска дружина, член и секретар на БРЦК. Участник в боевете при Ст. Загора, Шипка и Сливница. Майор Панов е родоначалник на българската артилерия. Продължител на делото на Левски и борците за свобода.

Потребителски аватар
W84me
Мнения: 23229
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот W84me » 07 май 2024 10:32

drvasko98 написа:Аз ги помня грешките на Иванков, част от тях, във важни мачове. Срещу Ювентус (бяха с човек по-малко), срещу Слован и в двата мача и Любляна. В националния Дарио Сърна му вкара фаул от тъча, а Снайдер от над 30 метра. Тия се сещам веднага.

В Шумен от центъра :mrgreen:
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

Потребителски аватар
1palq4o1
Мнения: 1660
Регистриран на: 03 фев 2011 13:19
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот 1palq4o1 » 07 май 2024 12:31

gdlk написа:Само да вметна, когато защитата не е сигурна във вртаря си, се достига до повече грешки от тяхна страна.


Кокошката или яйцето?
Смятам, че говорим за отборна игра и всеки пост е от значение за представянето на тима.
"...в България има два отбора-"Левски" и юношите на "Левски..." Рихард Езра :) :) :)


Изображение ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
mikata
Мнения: 9354
Регистриран на: 17 ное 2008 15:55
Местоположение: София

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот mikata » 07 май 2024 12:34

Собственикът върна ли се от почивката?
България има природни богатства,

България има народ несломим,

България има от всичко по малко

но само един - ЛЕВСКИ футболен тим !


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта