Без цензура!

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

peliforewer
Мнения: 9664
Регистриран на: 18 фев 2011 17:40
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот peliforewer » 10 апр 2024 16:44

Dust написа:
peliforewer написа:Безсрочно и безвъзмездно не значи, че Държавата трябва да Ви плаща и данъците, въпреки, че МВР доста време го е правило, доказано е от Сметната палата.

След като данъците към общината и такса смет са платени от Държавата, то сините, защо имат задължения в размер на над 2,5 милиона за същите?

Плащани са в минали години, след доклада на Сметната палата това е прекратено, а дългът на Левски към Общината мисля, че е около 2 млн и 100 хиляди лева, нека бъдем коректни.
1914.1902 » 13 апр 23:02

Може ли в два поредни сезона да обявиш цел битка за титлата, а в същото време да си тъпана на групата?

Даже и до топ 3 не успяхме, а какви ли не отбори в последните години бяха там, ама за нашите е някаква мисия невъзможна.

tmanolov
Мнения: 4186
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот tmanolov » 10 апр 2024 16:46

peliforewer написа:От това което чух ръководството на Левски обмисля дали да плаща сега остатъка към НАП или през 2027г. защото сумата нямало да се увеличи.В същото време Сираков каза, че парите които са превели на НАП покриват вноските до април другата година.Без да съм финансист, излиза, че Левски имат 1 година гратисен период и ще трябва да внасят към НАП само текущите си задължения.От това което прочетох за Общината ще дължат през следващите три години по 60 хиляди лева месечно, като при две просрочени плащания сумата ще бъде изискуема изцяло.

Тук горе-долу си разбрал правилно - предплатили сме едни 15 вноски - така го приеми. За общината е същото, като за НАП - публични задължения. За "безвъзмездно и безсрочно" значи точно това - да се плащат данъците от този, на когото е имотът, а имотът не е на Левски. В правото на това му се казва гола собственост - нещо такова се случва, ако си дадеш земята на строител, но с право на ползване (суперфиция), а не му я продадеш. Земята пак си е твоя и ти си ѝ плащаш данъците, но не можеш да я позлваш, докато не рухне блока, примерно. Подобно е положението с панелките - нито една панелка няма земята под нея - ако падне, хипотетично можеш да ядеш само бахура. Така по-ясно ли е? Вероятно, но само вероятно, сектор А вече се води собственост на ПФК Левски (не съм задълбавал), а не на държавата, та може данъците да са за него?
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Dust
Мнения: 8218
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот Dust » 10 апр 2024 16:51

Нещо се засегна ми се струва, но когато се правиш на интересен ти е забавно.
Аз багаж нямам и с нищо не се отличавам от капацитети като теб щом пиша в този форум.
Никога не съм се срамувал от родното си място, така че неразбрах с какво искаш да си остроумен.
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.

peliforewer
Мнения: 9664
Регистриран на: 18 фев 2011 17:40
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот peliforewer » 10 апр 2024 16:53

tmanolov написа:
peliforewer написа:От това което чух ръководството на Левски обмисля дали да плаща сега остатъка към НАП или през 2027г. защото сумата нямало да се увеличи.В същото време Сираков каза, че парите които са превели на НАП покриват вноските до април другата година.Без да съм финансист, излиза, че Левски имат 1 година гратисен период и ще трябва да внасят към НАП само текущите си задължения.От това което прочетох за Общината ще дължат през следващите три години по 60 хиляди лева месечно, като при две просрочени плащания сумата ще бъде изискуема изцяло.

Тук горе-долу си разбрал правилно - предплатили сме едни 15 вноски - така го приеми. За общината е същото, като за НАП - публични задължения. За "безвъзмездно и безсрочно" значи точно това - да се плащат данъците от този, на когото е имотът, а имотът не е на Левски. В правото на това му се казва гола собственост - нещо такова се случва, ако си дадеш земята на строител, но с право на ползване (суперфиция), а не му я продадеш. Земята пак си е твоя и ти си ѝ плащаш данъците, но не можеш да я позлваш, докато не рухне блока, примерно. Подобно е положението с панелките - нито една панелка няма земята под нея - ако падне, хипотетично можеш да ядеш само бахура. Така по-ясно ли е? Вероятно, но само вероятно, сектор А вече се води собственост на ПФК Левски (не съм задълбавал), а не на държавата, та може данъците да са за него?

Само не съм сигурен дали сектор А има акт 16 , защото обектът е незавършен.Безсрочно и безвъзмездно би трябвало да е без краен срок и без наем, но данък смет и другите такси си ги поема наемателят.
Последна промяна от peliforewer на 10 апр 2024 17:00, променено общо 1 път.
1914.1902 » 13 апр 23:02

Може ли в два поредни сезона да обявиш цел битка за титлата, а в същото време да си тъпана на групата?

Даже и до топ 3 не успяхме, а какви ли не отбори в последните години бяха там, ама за нашите е някаква мисия невъзможна.

Dust
Мнения: 8218
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот Dust » 10 апр 2024 16:54

peliforewer написа:Плащани са в минали години, след доклада на Сметната палата това е прекратено, а дългът на Левски към Общината мисля, че е около 2 млн и 100 хиляди лева, нека бъдем коректни.

Значи още по-добре за сините щом дълга към Столична община е по-малък.
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.

Потребителски аватар
ugly bug
Мнения: 6164
Регистриран на: 13 авг 2008 22:46
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот ugly bug » 10 апр 2024 17:03

Dust написа:Нещо се засегна ми се струва, но когато се правиш на интересен ти е забавно.
Аз багаж нямам и с нищо не се отличавам от капацитети като теб щом пиша в този форум.
Никога не съм се срамувал от родното си място, така че неразбрах с какво искаш да си остроумен.

Слагам те на оная ми работа..
Изображение
Нали уж беше блокирал моите мнения или ти излизат на радиото?
maxi1914 написа:Франция в коя държава се намира ?

Dust
Мнения: 8218
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот Dust » 10 апр 2024 17:20

Поредния олигофрен падащ си по мъже, съжалявам, но не съм от твоя бряг, търси себеподобни с които да се боцкате.
И този форум се напълни с педали.
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.

Потребителски аватар
ugly bug
Мнения: 6164
Регистриран на: 13 авг 2008 22:46
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот ugly bug » 10 апр 2024 17:43

Dust написа:Поредния олигофрен падащ си по мъже, съжалявам, но не съм от твоя бряг, търси себеподобни с които да се боцкате.
И този форум се напълни с педали.

Не се газирай сега...
Жена ми не ми се обяснява колкото ти...
Аре беж ..
Изображение
maxi1914 написа:Франция в коя държава се намира ?

Dust
Мнения: 8218
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот Dust » 10 апр 2024 17:48

ugly bug написа:Аре беж ..
Изображение

Прав си, нямам място в твоя педераски свят и обкръжение.
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.

Потребителски аватар
ugly bug
Мнения: 6164
Регистриран на: 13 авг 2008 22:46
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот ugly bug » 10 апр 2024 17:50

Dust написа:
ugly bug написа:Аре беж ..
Изображение

Прав си, нямам място в твоя педераски свят и обкръжение.

Алелуя!
Амин !
Изображение
maxi1914 написа:Франция в коя държава се намира ?


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Kris_men2000, TristaNNN и 40 госта