Зимната подготовка на Левски Вековен (контроли, трансфери, спекулации и др.)

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

sokoleto46
Мнения: 114
Регистриран на: 01 окт 2017 19:05
Контакти:

Re: Зимната подготовка на Левски Вековен (контроли, трансфери, спекулации и др.)

Мнениеот sokoleto46 » 24 яну 2024 19:38

Джамили - той просто прави това,което всеки що-годе приличен играч трябва да може да прави (особено в отбор като Левски) т.е. да спира,да води ,да подава, да стреля във вратата без много мислене и суетене.А ние до такава степен сме принизили критериите си,че той ни се струва като някакво откритие !Чисто и просто останалите се спъват в топката,не могат да спрат като хората,дрибълът им се струва нещо непостижимо,ударите във вратата са истинска мъка и т.н.А коментарът на колегата vlong направо ми оправи настроението за дни напред! Това момче много се старае,но няма качество,тези върнати пасове по 3-4 броя
един след друг,без мисъл,без импровизация,без поглед и т.н.до никъде не водят.Дарланчо е горе-долу същият.Или връща топката на подателя мигновено или изстрелва едни дълги и прекалено перспективни пасове,които и Батман не би могъл да достигне.И това е до безкрай...За Лима не ми се говори... Той слага и Фадига в малкото си джобче по безхаберие ...Ще го почакаме още малко да се "адаптира",но по пипането на топката си личи,че така ще си остане...
Марин днес беше над всички,за което много се радвам и бих искал още да расте това момче.Има всички качества да стане голям играч,поне по днешните критерии.
И още нещо : не станаха ли множко играчите с ляв крак,които се въртят като пумпали да нагласят топката на "удобния крак" ?

honda
Мнения: 4429
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Зимната подготовка на Левски Вековен (контроли, трансфери, спекулации и др.)

Мнениеот honda » 24 яну 2024 20:01

Michael_Buble написа:Революционното решение на Мъри с Краев дефанзивен халф спокойно може да го прекопират под индиго с Илиян Стефанов.Не ми се вижда достатъчно гъвкав и експлозивен за поста, който сега "топли".

Малка поправка -няма нищо революционно в решението на Мъри. Почти през цялата си кариера Адриан Краев играеше като дефанзивен халф. Като такъв играеше и при нас при юношите. Между другото играеха в една и съща формация и с Ил.Стефанов , и с Чандъров(преди да иде в ДИТ при баща си) , и с Г.Русев , и с Ст.Иванов.

honda
Мнения: 4429
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Зимната подготовка на Левски Вековен (контроли, трансфери, спекулации и др.)

Мнениеот honda » 24 яну 2024 20:04

Виждам ,че доста се коментира Фабио Лима.-
Прекалено е рано да бъде коментиран- той още не се е аклиматизирал. Няма и 2 седмици откакто е дошъл при нас. То за 2 седмици не може да преодолее часовата разлика. Няма как да преодолее 5 часа разлика за 2 седмици, отделно разликата в климата. В момента тялото му е шок.

Вълчан
Мнения: 4326
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: Зимната подготовка на Левски Вековен (контроли, трансфери, спекулации и др.)

Мнениеот Вълчан » 24 яну 2024 20:29

Марин наистина направи 2-3 прилични неща. Отделно за дузпата си поведе така кофти топката , че добре че го бутнаха. :mrgreen:
Митков все още не може да се ориентира как да играе бързо и нестандартно. Вече година. :o Съставът е ясен като титуляри. Може би още 1 нов ще има и това е. Гледах 30мин от първото на Лудогорец. Еми друго е с играчи които струват пари. Фадига и Джемили радват като поведение.

sokoleto46
Мнения: 114
Регистриран на: 01 окт 2017 19:05
Контакти:

Re: Зимната подготовка на Левски Вековен (контроли, трансфери, спекулации и др.)

Мнениеот sokoleto46 » 24 яну 2024 20:52

Добре,Лима е в шок.В отбора има специалисти,лекари,психолози и т.н.Като не е още "настроен" на местна вълна-да не го пускат да играе.Билал Бари от няколко месеца пишат и говорят,че вече ще започне да играе,но явно има нещо и се преценява,че не е готов.Да постъпят така и с Фабио Лима.Може до такава степен да е в шок,че да не може да спре топката или да не може да отправи точен пас на няколко метра,всичко става,понякого шокът е страхотен !Нали го виждат в тренировките ,че не е чак толкова "шокиран".Вчера гледах в Тубата филмче за Роналдиньо,който макар и вече възрастен,натежал и т.н. играеше в някакъв мач на ветерани.Ами трябва да ви кажа,че дори в това състояние и на тази възраст,ако го пускат само за 20-30 минути на мач да прави пасове и извеждащи подавания,би могъл да играе с успех в доста водещи клубове.Той просто си е гениален! Казвам го не заради някакво сравнение с Лима,а защото много години тук се ширеше мнението,че бразилците са нещо извънредно,символ на техничният играч,за който няма тайни във футбола и т.н. Е,вече има доста примери на бразилски играчи,които са привлечени по незнайни критерии и причини и можеш само да се питаш : " какъв е този бразилец,по дяволите,който е скаран с футболните умения и защо е докаран от другия край на света,като не може да покаже нищо по-различно от европейските си колеги ?Примери много,ако настоявате може да се изготви доста дълъг списък !Хайде да вземем това момченце Дарлан,да извинява.Какво има той: някаква физика ? някаква забележителна техника,щом няма физика ? някакви брилянтни пасове ? сигурно има страшни центрирания ? остава да изпълнява безупречно точни удари от разстояния или да изпълнява наказателни удари поне като Гетов ?
Отговорите на всички въпроси са НЕ ! И защо беше привлечен или довлечен чак от Бразилия ??? Подобно е положението и с Рикардиньо.Досега се разбра,че макар и по смешен начин,може да бие само дузпи добре.Всичко друго е супер посредствено !Няма дрибъл,не може да премине защитник 1:1 с финт,докопва само топки вследствие на грешки от защитниците,няма удари от
разстояние,няма физика да се пребори със защитниците,играта с глава е неефективна.Е,какво остава за един ц.нападател: едни дузпи ? Не е ли доста разточително да заема мястото на ДЕВЕТКА заради едни дузпи?
Мразя това,което пиша,но всеки път ,когато гледам мачовете на любимия отбор тези въпроси ме изяждат отвътре.В същото време в български отбори играят поне 20-30 бивши левскари,някои от тях съвсем не лоши (Панайтов,близнаците и др).А за Миланов просто не ми се коментира ! Идеален играч,доказан в отбора,не беше взет отново и отиде в Румъния без претенции за заплатата.

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12502
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Зимната подготовка на Левски Вековен (контроли, трансфери, спекулации и др.)

Мнениеот TristaNNN » 24 яну 2024 21:18

TristaNNN написа:С тази тема чупим каръка в контролите, повече няма какво да се обърка! 8-)

Счупихме го! Само Левски! 8-)
Модерачи, оправете емотиконките, моля.
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12502
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Зимната подготовка на Левски Вековен (контроли, трансфери, спекулации и др.)

Мнениеот TristaNNN » 24 яну 2024 21:21

sokoleto46 написа:Добре,Лима е в шок.В отбора има специалисти,лекари,психолози и т.н.....

В Левски психолог няма от времето на герберасткия перчем Тонев, който съкрати тогавашния, доколкото ми е известно и ако не ми изневерява паметта.
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]

sokoleto46
Мнения: 114
Регистриран на: 01 окт 2017 19:05
Контакти:

Re: Зимната подготовка на Левски Вековен (контроли, трансфери, спекулации и др.)

Мнениеот sokoleto46 » 24 яну 2024 21:53

Важното е ,че няма психолог.Ами да им докарат един шаман,може повече да им помогне за преодоляване на шока ! Играч на бая години,с опит и много добър като характер (!!!) така се шокирал от часовата разлика,че не може да си оправи краката-кой е десен и кой ляв.Дано до месец юни да превъзмогне шока,ще стискаме палци за човека.Я по-сериозно ! Не виждате ли,че в сравнение с току-що продадения Роналдо този е направо за параолимпийски игри? И онзи беше скаран с техниката,но поне имаше физика,беше борбен и имаше бързина.Ако преодолее шока и заиграе "като бразилец",ще се извиня тук във форума !Колкото Дарлан и Фадига се адаптираха,толкова и този ще се адаптира...Обираме куците коне и искаме да правим класен отбор.Хайде стига сме се занимавали с глупости,да правят каквото щат!

honda
Мнения: 4429
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Зимната подготовка на Левски Вековен (контроли, трансфери, спекулации и др.)

Мнениеот honda » 24 яну 2024 21:55

sokoleto46 написа:Добре,Лима е в шок.В отбора има специалисти,лекари,психолози и т.н.Като не е още "настроен" на местна вълна-да не го пускат да играе.Билал Бари от няколко месеца пишат и говорят,че вече ще започне да играе,но явно има нещо и се преценява,че не е готов.Да постъпят така и с Фабио Лима.Може до такава степен да е в шок,че да не може да спре топката или да не може да отправи точен пас на няколко метра,всичко става,понякого шокът е страхотен !Нали го виждат в тренировките ,че не е чак толкова "шокиран".Вчера гледах в Тубата филмче за Роналдиньо,който макар и вече възрастен,натежал и т.н. играеше в някакъв мач на ветерани.Ами трябва да ви кажа,че дори в това състояние и на тази възраст,ако го пускат само за 20-30 минути на мач да прави пасове и извеждащи подавания,би могъл да играе с успех в доста водещи клубове.Той просто си е гениален! Казвам го не заради някакво сравнение с Лима,а защото много години тук се ширеше мнението,че бразилците са нещо извънредно,символ на техничният играч,за който няма тайни във футбола и т.н. Е,вече има доста примери на бразилски играчи,които са привлечени по незнайни критерии и причини и можеш само да се питаш : " какъв е този бразилец,по дяволите,който е скаран с футболните умения и защо е докаран от другия край на света,като не може да покаже нищо по-различно от европейските си колеги ?Примери много,ако настоявате може да се изготви доста дълъг списък !Хайде да вземем това момченце Дарлан,да извинява.Какво има той: някаква физика ? някаква забележителна техника,щом няма физика ? някакви брилянтни пасове ? сигурно има страшни центрирания ? остава да изпълнява безупречно точни удари от разстояния или да изпълнява наказателни удари поне като Гетов ?
Отговорите на всички въпроси са НЕ ! И защо беше привлечен или довлечен чак от Бразилия ??? Подобно е положението и с Рикардиньо.Досега се разбра,че макар и по смешен начин,може да бие само дузпи добре.Всичко друго е супер посредствено !Няма дрибъл,не може да премине защитник 1:1 с финт,докопва само топки вследствие на грешки от защитниците,няма удари от
разстояние,няма физика да се пребори със защитниците,играта с глава е неефективна.Е,какво остава за един ц.нападател: едни дузпи ? Не е ли доста разточително да заема мястото на ДЕВЕТКА заради едни дузпи?
Мразя това,което пиша,но всеки път ,когато гледам мачовете на любимия отбор тези въпроси ме изяждат отвътре.В същото време в български отбори играят поне 20-30 бивши левскари,някои от тях съвсем не лоши (Панайтов,близнаците и др).А за Миланов просто не ми се коментира ! Идеален играч,доказан в отбора,не беше взет отново и отиде в Румъния без претенции за заплатата.

Написал съм ,че тялото на Лима е в шок - да, така е . И е нормално да е така. Като човек, на който доста често му се налага да прави трансконтинентални полети ,ще се опитам да ти го обясня. Часовата разлика между България и Бразилия е 5 часа . Това значи ,че той си ляга примерно 23 часа българско време ,но за тялото му това е 18 часа - времето ,което един професионален спортист обикновено тренира ,е няма да заспи и ще се върти в леглото до 2-3 часа и после ще му се събере 5-6 часа на ден,което за професионален спортист е абсолютно недостатъчно. По времето ,което са мачовете за тялото му е обед- време за ядене и после за почивка. Отделно климата е различен. Ако теб те закараме примерно в Сингапур или в Сибир, съмнявам се ,че ще се аклиматизираш за 2 седмици. В този случай психолог няма как да помогне. Единия от начините да бъде преодоляна часовата разлика е със сериозни физически натоварвания , силово да бъде наложен новия "биологичен часовник"
Никой не е казал ,че всички бразилци са магьосници с топката. Самия Джери Перейра като футболист беше "ботушар и половина" .
За мен Дарлан е доста качествен футболист - играч,който играе с главата си и усеща играта . Преди време имаше един бразилски футболист - Карлус Дунга , на мен Дарлан доста ми напомня на него - и като физика и като начин на игра. рядко Дунга даваше пасове на повече от 10 метра, практически не шутираше , рядко дриблираше и... беше капитан на националния отбор на Бразилия ( мисля че е играча с най-много мачове като капитан на националния отбор на Бразилия), спечели златен и сребърен медал от СП .
Рикардиньо - той е ЦН тип"Индзаги" ,"Скилачи" ,ако искаш и тип "Паоло Роси"(не е много правилно) - ако не е вкарал гол , може и да не разбереш ,че е бил на терена.
Ако под близнаците разбираш братята Цоневи - според мен , всеки един от тях има място в Левски, но двамата заедно - НЕ ( развалят климата в съблекалнята) , Панайотов с нищо не по-добър от Охене. Миланов - заплатата ,която поиска беше по-висока от максималната в отбора,но не е нещо ,което не можем да си позволим. Проблема при него беше ,че искаше 2 годишен договор и гаранции ,че ще бъде титуляр и клауза,че може да си тръгне във всеки един момент ,който поиска. Все пак решение на ръководството е да налага Митков - все пак той е бъдещето на Левски. По същата причина си тръгна и Ив.Попов - не искаше да бъде резерва на Митков и го прие ,като обида.
Между другото съвсем наскоро научих, и че и Фадига и Дарлан са били одобрени от Мъри .

sokoleto46
Мнения: 114
Регистриран на: 01 окт 2017 19:05
Контакти:

Re: Зимната подготовка на Левски Вековен (контроли, трансфери, спекулации и др.)

Мнениеот sokoleto46 » 24 яну 2024 22:22

Ето това е смислен и аргументиран отговор !!! Моите уважения и извинения,ако съм прозвучал доста саркастично и некомпетентно.Бих желал да чета повече такива мнения и конструктивни спорове.Рикардиньо не е никак лош нападател,но няма плеймейкър от класата на Тасевски,за да покаже какво може.Такава му е играта и такива са му възможностите-той е чист "страйкър" (стрелец).Сигурен съм,че и Дарлан, и Фадига,и Лима не са взети случайно,сигурно имат някакви качества,но ние вече
доста време почакахме да видим нещо качествено като отбор и игра ,та вече нямаме търпение.Отборът преди година беше почти като смазана машина и правеше хубави игри,но с тези промени в състава сега пак трябва да се въоръжим с търпение и да чакаме по-добри времена.Ето да вземем вече станалите досадни Краев и Петрис.Дойдоха от нищото,световно неизвестни,бяха доразвити,
разгърнаха възможностите си и сега бързат и са лакоми за нещо голямо.Ами дай на отбора,който те измъкна от мъглата на неизвестността поне една година от себе си заради това,че те е направил известен,докажи се трайно като класен играч,пък после искай и търси нещо по-голямо.Тук просто си паснал към отбор,съотборници,обстановка,публика-всичко.Няма гаранция,че като отидеш в друг отбор ще бъдеш същия играч ! Примери безброй !!!
Завършвам с последните думи в романа " Граф Монте Кристо " : Чакай и се надявай !
Друго не ни остава. Лека нощ.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: metodito, suni и 40 госта