Левски: Трансферно лято (Спекулации, мрънкане за нови и реалност)

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Какви очаквания имате към евентуални нови попълнения

Ще мачкат наред
153
18%
Ще ни докарат поредните ментета
162
19%
Спас Русев знае как стават нещатаИзображение
167
20%
Искаме юноши
188
22%
Наздраве
178
21%
 
Общо гласове: 848

Потребителски аватар
popokutepetel
Мнения: 2276
Регистриран на: 26 апр 2014 13:28
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот popokutepetel » 23 май 2018 19:19

Serafim написа:
Warped написа:Левски трябва да привлече само 2ма играчи според мен. Имам чуството, че парите в Левски свършват и е по добре да се погасяват стари задължения отколкото да се взимат още 5-6 нови играча


Ми той Кр.Иванов това каза. Според мен Прохазка и Панайотов ще преподпишат, а Рошу и Белмонт ще си ходят. Нищо чудно да се вземе някакъв "универсален войник", дето може да играе по двата бека и в центъра на защитата и в халфовата линия, при нужда и тн., щото нали е модерно. И един вратар.
А бюджета на Левски няма как да е 5-6 млн. лв. Поне 12млн си е, като тези суме се въртяха още преди доста години, та не знам. Може тогава по-неадекватно да са били харчени.


Не знам колко е. Официално за този сезон от Виваком са влезли 4 млн. лв. по договора им, ама догодина май ще са наполовина. От телевизионни права и разни други дребни спонсорски са влезли още около 2 млн. Нямам идея колко са от билети, но като гледам колко е пълен стадиона я има, я няма 1 млн. И допълнително това което влезе от продажбата на Бурабия, Краев и сега Мапуку плюс някакви пари от участието в ЕКТ за предходната година. Така че както и да го въртиш и сучеш ако не са влезли пари от черна каса и с неясен произход по изключение за този сезон сме имали бюджет от 9-10 млн. Другият ще видим, но ако махнем парите от трансфери и 2 млн. от Виваком си отиваме на обичайните 6-7 млн. колкото са харчени и предходните години.

Serafim
Мнения: 5170
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот Serafim » 23 май 2018 20:00

Е пък 6-7-8 млн лв. с такива играчи не е зле. Ако можем да запазим един гръбнак за 2-3 години напред и надграждаме с добри попълнения, и всичко това да доведе някакво кьораво участие в групите на ЛЕ ще е много добре.

Потребителски аватар
popokutepetel
Мнения: 2276
Регистриран на: 26 апр 2014 13:28
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот popokutepetel » 23 май 2018 20:13

Serafim написа:Е пък 6-7-8 млн лв. с такива играчи не е зле. Ако можем да запазим един гръбнак за 2-3 години напред и надграждаме с добри попълнения, и всичко това да доведе някакво кьораво участие в групите на ЛЕ ще е много добре.


Ами много-малко това е. За справка подобен бюджет е не много над бюджета на Берое от около 5 млн. и доста по-назад от 20 млн. на Гнома за тази година и на Киро Гела който по отчет за миналата година е имал разходи за Каузата от 25 млн. За съжаление май във футбола и в света и в Бг закономерно клубовете с по-висок бюджет са значително напред от конкуренцията.

Serafim
Мнения: 5170
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот Serafim » 24 май 2018 00:05

popokutepetel написа:
Serafim написа:Е пък 6-7-8 млн лв. с такива играчи не е зле. Ако можем да запазим един гръбнак за 2-3 години напред и надграждаме с добри попълнения, и всичко това да доведе някакво кьораво участие в групите на ЛЕ ще е много добре.


Ами много-малко това е. За справка подобен бюджет е не много над бюджета на Берое от около 5 млн. и доста по-назад от 20 млн. на Гнома за тази година и на Киро Гела който по отчет за миналата година е имал разходи за Каузата от 25 млн. За съжаление май във футбола и в света и в Бг закономерно клубовете с по-висок бюджет са значително напред от конкуренцията.


Честно казано ме съмнява да са такива цифрите. Ако наистина е така, то това е много, много добре за нас. С такъв бюджет не сме толкова далеч от върха.

Потребителски аватар
popokutepetel
Мнения: 2276
Регистриран на: 26 апр 2014 13:28
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот popokutepetel » 24 май 2018 02:15

Serafim написа:
popokutepetel написа:
Serafim написа:Е пък 6-7-8 млн лв. с такива играчи не е зле. Ако можем да запазим един гръбнак за 2-3 години напред и надграждаме с добри попълнения, и всичко това да доведе някакво кьораво участие в групите на ЛЕ ще е много добре.


Ами много-малко това е. За справка подобен бюджет е не много над бюджета на Берое от около 5 млн. и доста по-назад от 20 млн. на Гнома за тази година и на Киро Гела който по отчет за миналата година е имал разходи за Каузата от 25 млн. За съжаление май във футбола и в света и в Бг закономерно клубовете с по-висок бюджет са значително напред от конкуренцията.


Честно казано ме съмнява да са такива цифрите. Ако наистина е така, то това е много, много добре за нас. С такъв бюджет не сме толкова далеч от върха.


Ами официално са общо-взето такива. Лимитът на заплати на футболистите е 15 хил. евро, като само няколко прибират толкова, другите са надолу. Горе-долу издръжката на самия отбор за заплати и бонуси е около 4 млн. лв. за тази година. Сега ако някой вади пари от някой джоб по някои схеми картинката може да е и по-различна, но нито може да се хване, нито пък е много вероятно. Отделно има разходи и по организацията на мачовете, школите и покриване на дълговете. За добро или лошо Левски не е Тирето и няма как да мине схемата с припознавания.

sinfen14
Мнения: 692
Регистриран на: 11 ное 2017 14:03
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот sinfen14 » 24 май 2018 02:29

"Големият" бюджет на Левски е страшен мит,наложен удобно от платения слугинаж наречен БГ медии,а тезата е подкрепена само и единствено на един,единствен факт - две,три имена от лятната ни селекция. :lol: Просто заменихме маса некадърници,които взимаха високи заплати и намерихме за същите пари по-добри от тях.Например Хеан Деса е взимал,колкото сега взима Обертан.Като се включи и цялата сметка по-веригата над самия играч,сделката си става направо криминална.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21189
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот metodito » 24 май 2018 08:03

Няма нищо митично. Белмонт, Рошу, Ривалдиньо, какви са? Те си карат някакъв курорт в България. Кабрал, Буш, Тиам: втората групичка. Щом е игра Тиамката в Русия, предполагам е получавал повече от прилични пари. Съмнявам се тук да се подписва за по-малко от 6-7 000 евро. Иначе колко получават Гомес, Паулиньо, Цветкович, Холмар, Давид, Габи, че и Нашименто не ме брига. Защото тези хора се трудят на терена. Всички го виждаме. Но особено първата група са щета за "Левски". А всички изброени, ако получават по-малко от споменатите 6-7 000 евро, ей ме де съм. За тази селекция с тази "конкуренция" в ППЛ, сори. Ако се оптимизират нещата, има надежда за по-добро представяне следващия сезон. Ще видим. Този така или иначе беше отписан още преди да започне.

Serafim
Мнения: 5170
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот Serafim » 24 май 2018 10:16

Какво говориш, халфовата ни линия с Тиам е съвсем различна. С нищо не блести, но печели супер много топки и винаги се позиционира добре, за разлика от други. Отделен въпрос е, чепасна на отбора още с идването си, след две тренировки беше титуляр.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21189
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот metodito » 24 май 2018 10:23

Пак ще си говорим за него. Дано не е още тази вечер. И не съм казвал, че е лош футболист. Просто играе в много случаи по-грубо, което е риск с тежестта на потенциална загуба.

Иначе по темата за трансферите... Няма как да не ни радва, че отново след много, много години, отново се въртят спекулации (и реални неща) около интерес към наши футболисти - Габи, Роман, Васко, Горанов - към тях пишат, че има засилен интерес и за мен в това няма нищо чудно. Може да съм хардкор фен на Роман и Васко, но ако клубът ще добрува с едни хубави пари от трансферите им... Продадохме Мапуку за прилични пари. Това лято може да е супер нещастно за клуба или супер доходно. Каквото и да стане, положително или отрицателно - Срас ще е виновен. Възможно е да видим поредното разбиване на цял отбор и "граденето на нов проект". Възможно е и обаче друго - надграждане. Продажба на един-двама основни футболисти, което да позволи вземането на гора, които да ги заместят достойно. Не ми се вярва, ама.

Потребителски аватар
onegavon
Мнения: 3472
Регистриран на: 17 авг 2011 08:51
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот onegavon » 24 май 2018 10:54

Прохазка и Панайотов могат да подпишат като свободни агенти, ако има интерес към тях.Вие пари за тях няма как да получите.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 62 госта