/анкета/Делио Роси - Пророка от Римини

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Трябва ли Делио Роси да си подаде оставката

Да
15
19%
Веднага
10
13%
Още вчера
21
27%
Да пита ръководството
31
40%
 
Общо гласове: 77

Потребителски аватар
koisa
Мнения: 5139
Регистриран на: 11 дек 2015 20:56
Контакти:

Re: Делио Роси

Мнениеот koisa » 24 мар 2018 15:36

SANSIRO7 написа:"Щом не се вижда почти никакъв напредък"?! Аз лично в момента напредък спрямо есента не виждам, дори смятам, че след подготовката /след която уж сме щели да видим резултат от работата на Роси/ има тотален регрес. А можеби вече виждаме резултатите от подготовката.

Регрес има само в дефанзивен план... Напред грам не сме мръднали! Ако правихме повече от 1 положение на мач щях да се съглася, че се прави компромис за сметка на защитата, но и това не е...
R.I.P.
ЦСКА (5 май 1948 – 9 септември 2016)


Дай на глупака власт и му гледай сеира!

Потребителски аватар
Player
Мнения: 4371
Регистриран на: 28 фев 2014 14:31
Местоположение: София
Контакти:

Re: Делио Роси

Мнениеот Player » 24 мар 2018 16:27

blue avalanche написа:
Player написа:
blue avalanche написа:Един друг треньор, преди време, вместо да "паркира автобуса", реши да се надиграва с Барса на Ноу Камп. Щото така подобавало на Левски.
Знаем как завърши тази авантюра, нали? Аз, лично, с този мач не се гордея.
Същият този треньор така "натисна" гранда Тампере, че го изгермечиха като маче у дирек.
Този треньор за Левски ли е? Или и той нямаше играчи?


Да точно за "Левски" е. Онова в ШЛ беше за пръв път и цел не бяха точки, а изживяване и емоции. Стадионите бяха пълни и хората бяха доволни. С изключение на Ники Михайлов. Предпочитам онова, пред това. Според теб Тампере не трябва ли да бъде натискан? Ако играят срещу този отбор, участници в ШЛ трябва да се затварят ли? Байерн като напада винаги в Германия, става шампион без проблеми. За Реал и Барса е същото. Отборите които им се затварят нямат шанс. Ако и те се затворят също, ще имаме едно 0:0, като нашето с Берое или някой късмет като с Ботев и Верея. Давам за пример отбори които практикуват нападателен и резултатен футбол в страните си. За България, ние уж сме такива, но се превръщаме в италиански средняк, който не атакува и не поема никакъв риск. Това не е "Левски". Да видим феновете на Байерн Барса и Реал, какво биха казали, ако отиде Роси при тях и прави по половин положение? Отговорът е ясен нали?

Големи емоции... Да те изплющят с 5-0. Да си брашняния чувал на групата.
Примерът с Тампере го дадох, за да се види, че и на него "натискането" не му се удаваше много-много...


Не познавам човек, който да е с лоши спомени от онзи период. Нека сега играем в ШЛ и да сме брашнян чувал. По-добре е от отпадане през юли нали? А за финансите, да не говорим. Та лесно се паркира автобус. Дори набеденият за некадърник Митов, като паркира автобуса със Септември в Разград и трябваше съдията да даде много спорна дузпа, за да се измъкнат. С нашите футболисти Митов ако дойде и играе по схемата на Роси и той няма да губи мачовое. Поне в Разград няма да хвърляме кърпата в 60-тата минута и да бъдем безпомощни, както бяхме. С нашите добри защитници при защитна игра, всеки треньор ще стори това което виждаме днес.
Защо обаче беше продаден единственият ни човек, който можеше да прави опасни контри, след като играем дефанзивно? В Благоевград се видя как може да бием добре. Такива голове сега, няма кой да вкара.

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Делио Роси

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 25 мар 2018 00:56

Player написа:
blue avalanche написа:Един друг треньор, преди време, вместо да "паркира автобуса", реши да се надиграва с Барса на Ноу Камп. Щото така подобавало на Левски.
Знаем как завърши тази авантюра, нали? Аз, лично, с този мач не се гордея.
Същият този треньор така "натисна" гранда Тампере, че го изгермечиха като маче у дирек.
Този треньор за Левски ли е? Или и той нямаше играчи?


Да точно за "Левски" е. Онова в ШЛ беше за пръв път и цел не бяха точки, а изживяване и емоции. Стадионите бяха пълни и хората бяха доволни. С изключение на Ники Михайлов. Предпочитам онова, пред това. Според теб Тампере не трябва ли да бъде натискан? Ако играят срещу този отбор, участници в ШЛ трябва да се затварят ли? Байерн като напада винаги в Германия, става шампион без проблеми. За Реал и Барса е същото. Отборите които им се затварят нямат шанс. Ако и те се затворят също, ще имаме едно 0:0, като нашето с Берое или някой късмет като с Ботев и Верея. Давам за пример отбори които практикуват нападателен и резултатен футбол в страните си. За България, ние уж сме такива, но се превръщаме в италиански средняк, който не атакува и не поема никакъв риск. Това не е "Левски". Да видим феновете на Байерн Барса и Реал, какво биха казали, ако отиде Роси при тях и прави по половин положение? Отговорът е ясен нали?

Да се надиграваш с Барса от онова време е лудост ако влизаш в мача от позицията на български шампион. Вярно, отбор имахме, но все пак.. емоцията може да е само 4-5-6 парцала, нищо повече.
Срещу Тампере.. да, логично беше да бъдат натискани. Но нещо се случи.
Байерн винаги напада и става шампион, ама я им сравни парите и играчите спрямо другите..
Не е вярно, че срещу отбори като Барса и Реал затворената игра не върши работа. Но се иска и късмет, просто класата е голяма.

Не сравнявай Левски, Барселона, Реал и Байерн, изброените от теб отбори са класи над опонентите си в съответните шампионати. Като пари, като играчи...всякак.

Всичко това го казвам, без да крия, че и на мен ми писва от предпазливата игра в мачове срещу 10 души или опашкари. Дано това е било просто репетиция за плейофите, макар че и там с игра за 0:0 1:0 трудно се пази място в ЕКТ.
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

Потребителски аватар
Player
Мнения: 4371
Регистриран на: 28 фев 2014 14:31
Местоположение: София
Контакти:

Re: Делио Роси

Мнениеот Player » 25 мар 2018 02:11

Betchualeng Arnaikem написа:
Player написа:
blue avalanche написа:Един друг треньор, преди време, вместо да "паркира автобуса", реши да се надиграва с Барса на Ноу Камп. Щото така подобавало на Левски.
Знаем как завърши тази авантюра, нали? Аз, лично, с този мач не се гордея.
Същият този треньор така "натисна" гранда Тампере, че го изгермечиха като маче у дирек.
Този треньор за Левски ли е? Или и той нямаше играчи?


Да точно за "Левски" е. Онова в ШЛ беше за пръв път и цел не бяха точки, а изживяване и емоции. Стадионите бяха пълни и хората бяха доволни. С изключение на Ники Михайлов. Предпочитам онова, пред това. Според теб Тампере не трябва ли да бъде натискан? Ако играят срещу този отбор, участници в ШЛ трябва да се затварят ли? Байерн като напада винаги в Германия, става шампион без проблеми. За Реал и Барса е същото. Отборите които им се затварят нямат шанс. Ако и те се затворят също, ще имаме едно 0:0, като нашето с Берое или някой късмет като с Ботев и Верея. Давам за пример отбори които практикуват нападателен и резултатен футбол в страните си. За България, ние уж сме такива, но се превръщаме в италиански средняк, който не атакува и не поема никакъв риск. Това не е "Левски". Да видим феновете на Байерн Барса и Реал, какво биха казали, ако отиде Роси при тях и прави по половин положение? Отговорът е ясен нали?

Да се надиграваш с Барса от онова време е лудост ако влизаш в мача от позицията на български шампион. Вярно, отбор имахме, но все пак.. емоцията може да е само 4-5-6 парцала, нищо повече.
Срещу Тампере.. да, логично беше да бъдат натискани. Но нещо се случи.
Байерн винаги напада и става шампион, ама я им сравни парите и играчите спрямо другите..
Не е вярно, че срещу отбори като Барса и Реал затворената игра не върши работа. Но се иска и късмет, просто класата е голяма.

Не сравнявай Левски, Барселона, Реал и Байерн, изброените от теб отбори са класи над опонентите си в съответните шампионати. Като пари, като играчи...всякак.

Всичко това го казвам, без да крия, че и на мен ми писва от предпазливата игра в мачове срещу 10 души или опашкари. Дано това е било просто репетиция за плейофите, макар че и там с игра за 0:0 1:0 трудно се пази място в ЕКТ.


За България, Левски е точно като изброените отбори. Гранд е и играе нападателен футбол. Финансово превъзхожда почти всички, имало е и моменти да е първи по всички показатели. Идвали са на Герена години наред всички с идеята да се измъкнат с по-малко голове. Същото като на онези колоси. Сравни парите и играчите между Левски и Витоша и между Байер и последния в Германия. Направи съпоставка, колко пъти едните са над другите и кажи дали не е сходна ситуацията. Сравни и фенска маса, история и отличия....

На линия
Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21313
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Делио Роси

Мнениеот metodito » 25 мар 2018 10:03

И в крайна сметка, запазването на няколко човека с Етър, се оказа неуспешен експеримент?

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Делио Роси

Мнениеот THE G.A.M.E » 25 мар 2018 13:39

metodito написа:И в крайна сметка, запазването на няколко човека с Етър, се оказа неуспешен експеримент?
Ами не е баш така.
Ако бяхме вкарали дузпата, 3-те точки щяха да са в актива ни.
За това футболът не е черно-бяла игра... Има условности и тънки моменти.

Примерно, срещу пребоядисаните ние имахме по смислените атаки и ситуации, нямаше да е чудно да бяхме били ние с 1:0 и целият този вой - 'Роси не става", щеше да е в обратната тоналност - "Роси е гений". :lol:
Но футболът понякога може да бъде страшна кучка ...
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][/center]
Image Image

На линия
Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21313
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Делио Роси

Мнениеот metodito » 25 мар 2018 14:20

THE G.A.M.E написа:
metodito написа:И в крайна сметка, запазването на няколко човека с Етър, се оказа неуспешен експеримент?
Ами не е баш така.
Ако бяхме вкарали дузпата, 3-те точки щяха да са в актива ни.


А ако гредата им беше влязла... :lol:
Не знам дали ще се се съгласиш, но почне ли един отбор да си редка приоритетите остава с пръст в устата накрая. Почти винаги.

От психологическа гледна точка, 3-те точки срещу ребрандираните бяха много важни - особено за Роси, който щеше да признаят от някои (колкото и да отричат), които припознават това на Армията за ЦСКА (RIP), и за медии, и за всичко. Реално това щяха да бъдат просто три точки и щяха да ни отдалечат от Берое и "Ботев". Но нищо повече от това. Да видим кой ще се смее на първи април.

Потребителски аватар
koisa
Мнения: 5139
Регистриран на: 11 дек 2015 20:56
Контакти:

Re: Делио Роси

Мнениеот koisa » 25 мар 2018 14:44

Чак пък гений при една победа над ГМО-то. :lol: За гений може да бъде обявен когато от тези играчи направи отбор, който да е редовен участник в групите на ЛЕ/ШЛ, а на родна сцена без големи усилия мачка почти всички. :geek:
Всъщност и сега трябваше да си печели мачовете с хитрост и тактика, ако наистина беше чак такъв тактик и специалист за какъвто го мислим. :oops:
R.I.P.
ЦСКА (5 май 1948 – 9 септември 2016)


Дай на глупака власт и му гледай сеира!

На линия
Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21313
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Делио Роси

Мнениеот metodito » 25 мар 2018 14:46

koisa написа:Чак пък гений при една победа над ГМО-то. :lol: За гений може да бъде обявен когато от тези играчи направи отбор, който да е редовен участник в групите на ЛЕ/ШЛ, а на родна сцена без големи усилия мачка почти всички. :geek:
Всъщност и сега трябваше да си печели мачовете с хитрост и тактика, ако наистина беше чак такъв тактик и специалист за какъвто го мислим. :oops:


Не за гений, просто да го признаят. Аз самият бях убеден, че е замислил нещо.

Потребителски аватар
koisa
Мнения: 5139
Регистриран на: 11 дек 2015 20:56
Контакти:

Re: Делио Роси

Мнениеот koisa » 25 мар 2018 17:03

metodito написа:Не за гений, просто да го признаят. Аз самият бях убеден, че е замислил нещо.

Ами ето, че има 12-13 тежки мача, в които може да се докаже и да получи признание стига да покаже малко смелост и треньорски качества. Колкото до замислянето, не знам, аз имам чувството, че сме отворена книга за всички. Не виждам да сме изненадали някого с нещо... :roll:
R.I.P.
ЦСКА (5 май 1948 – 9 септември 2016)


Дай на глупака власт и му гледай сеира!


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: metodito и 94 госта