грозни кули за осветлението . За да спестиме пари ги връщаме
за вторични , а част от прожекторите се ползват за новото
осветление .
Ахаххаааахаха

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist
markovark написа:2012 година се приближава. Всички знаем за новите нормативи за провеждане на международни футболни срещи в съревнованията на УЕФА. Предстоят неизбежни ремонти на остарелите ни стадиони. Не случайно собствениците на най-популярните тимове започват да намекват за това.
Появи се в медийното пространство заявка за покриване трибуните на ст. „Георги Аспарухов“ Г-н Баждеков говореше за някакви съвременни материали с които намерението е осъществимо с цената на възможни за клуба средства.
По мое мнение обаче е нецелесъобразно хвърлянето на пари за покритие без да се стъпи на здрава основа – нови трибуни. Сегашните са изградени върху насип и за укрепването им са необходими допълнителни средства. Освен всичко останало съществуванието на лекоатлетическата писта допълнително увеличава периметъра на бъдещото покритие.
Струва си да се види как се справиха германците с реконструкцията на стадиона в гр.Лайпциг за световното първенство през 2006 год.
http://www.23hq.com/markovark/photo/6441966
Стария стадион също бе изграден със насипни трибуни и притежаваше лекоатлетическа писта. Идентичен казус. Решението беше просто и ефективно – нови трибуни в рамките на съществуващия стадион.
За стадион „Г.Аспарухов“ е възможно подобно решение. Тук дори имаме известно улеснение. Сектор „А“ е с цялостно покритие и не е необходимо да се премахва. Съществуващата зала и съблекални откъм сектор“В“ също биха могли да се запазят. Тъй като изискванията на УЕФА са за 2/3 покрити места за публиката, не е необходимо на първо време да се покрива сектор „Г“, така че може да се запази и ново изграденото информационно табло. Така че какво остава: Нови трибуни с покритие за сектор „Б“ и сектор „В“, подобрение на осветлението за достигане на нормативната осветеност и рехабилитация на запазващите се сектори и помещения.
Илюстрирам предложението си за ремонт със следните компютърни визуализации, които са примерно решение да се уточнява конкретното конструктивно изпълниние: http://www.23hq.com/markovark/photo/6441627
http://www.23hq.com/markovark/photo/6441631
http://www.23hq.com/markovark/photo/6441629
http://www.23hq.com/markovark/photo/6441630
Предвидени са следните стъпки за изпълнение като възможна етапност , без да се затваря спортното съоръжение:
1. Озеленяване на пространството между сектор „А“ и съществуващия футболен терен, което ще позволи той да се измести в западна посока с около 7-8 метра.
2. Затваряне на съществуващия сектор „В“ и изграждане на нови трибуни. Изграждане на проход под новата трибуна за връзка със съществуващите съблекални. Работите по т.1 и т.2 трябва да се извършат в междусезонната пауза.
3. Затваряне на съществуващия сектор „Б“ и изграждане на нови трибуни. Междувременно останалите сектори може да се използват.
4. Поставяне на допълнително осветление по новото покритие за да се компенсира засенчването. Възможно е вместо това стълбовете откъм източната страна да се преместят на подходящо място.
В резултат на предвидените мерки ще се получи стадион с капацитет от 15000 до 22000, в зависимост от големината на новите трибуни, като по-малкия е при изпълнение подобно на това на стадиона в Ловеч. Разходите и времетраенето за това строителство в никакъв случай не биха надхвърлели тези за покриването на старите трибуни, обещано от г-н Баждеков, особено ако бъде изпълнено с метална конструкция.
Потребители, разглеждащи този форум: olfix и 14 госта