Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот PFC Litex » 02 яну 2010 18:06

Грешно си ме цитирал, та
Няма какво да му мислиш толкова.Какво ни пречи тези 6 мача да се изиграят както в Австрия или Швейцария?

Как и кога ги изиграват тези 6 кръга там?

Нима забрави миналата година за две педи сняг се отложи първенството.
Докато няма перфектни стадиони няма как да се увеличи броя на кръговете.

В Австрия играят всеки срещу всеки по 4 пъти, а в Швейцария по 2 пъти.
При група от 12 отбора кръговете ще станат едва 22, което е супер тъпо.
Последна промяна от PFC Litex на 02 яну 2010 18:11, променено общо 1 път.
Изображение

trex
Мнения: 301
Регистриран на: 02 яну 2010 17:39
Контакти:

Re: Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот trex » 02 яну 2010 18:10

Моля ви се хора стига с тези обиди. Фен съм на 1 отбор, но в европа подкрепям всички български отбори, защото съм българин.Всеки, който просто плюе по противников отбор и не показва уважение няма нужда да говори за спорт. Не съм Пеле, но всеки мач, който съм изиграл съм изиграл на 101%. По време на мачовете съм се ядосвал,викал и тн, но след мача всичко свързано със спортната злоба приключва. Мисля върху грешките си и се стрема да ги премахна. За съжаление в моя град, въпреки че е от 8-те най-големи, няма добра инфраструкра. Ако някой тук е играл футбол трябва да ме разбере с 2 думи. А тези злобните просто ги отминавайте и не им отговаряйте на провокациите.
А сега за групта. За мен правилно е да се поставят разумни срокове за подобряване на базите (примерно до 2011 това и това..., до 2012 ......, до 2013...., до 214 вс изисквания на уефа да бъдат покрити за мачовете във вътрешното първенство), като всяка година, отборите неизпълняващи тези изисквания да не се допускат до А група. Няма лошо отбор в А група да е от Долно нанагорнище, но да има база, която да отговаря на вс изисквания. Това, че някой отбори нямат финанси за А група не е тайна и ако обичат футбола ще играят и в Б група. Такива отбори са предпоставка за продадени мачове. Кой печели от това да се играе на разорани ниви и при лек дъжд да се търкаляш в кал и изкопи като бомбоубежища. Все пак се върви към Европа, а не при всеки мач в Европа да се вайкаме лееелеее как ни биха тези. И не всяка година да се чудим ще има ли лиценз нашия европредставител. В качествената школа е истината за България. Отплеснах се. Та 10 отбора с по 4 мача и някакви критерии за повишаване нивото на базите в А група, възможно най-скоро. Това може да направим само ние феновете, ако не се вразумят шевчетата. Предлагам тема "Подписка за 10 отбора в А група и Европейски стадиони", в която сами да изискаме това и ако е необходимо да се събират фенове на протести пред БФС. Форуми има на всеки отбор, както и всеки сайт за спорт . Само така ще стане в нашата държавица. Иначе ние си пишем кервана си върви и след някоя година няма да има и лицензи за Европа и отбори и нищо. Само да не се извиняват с кризата и тн. Глупости глупости. Чакам да видя и ние феновете какво можем. По темите ще позная. Айде до после и успех на всички.
А за това кога ще ги играят мога да дам 100 идеи. Ще кажа .Намаляване на паузата между двата сезона и увеличаване между полусезоните. По- сгъстена програма. Нека и нашите се научат да играят в сгъстен цикъл и да не реват всяка есен че имат 2 мача за 1 седмица. Това ще даде и възможност за въртене на по-голям състав. Ще има и повече изненади. Сега играта се върти от 1 ядро което няма заместител. Ето още 1 начин за налагане на шолата. Друг вариант е руската система. Нека отборите сами преценят как им е най-удобно. Да не забравяме и терените. По-добър терен, по-добри условия за футбол, по-добър футбол. 2 подготовки за 1 сезон означава , че нашите отбори не са толкова бедни. И преди всички да почнат да пишат еми евротурнирите. Те не са проблем, за сега и беза това се играят малко мачове.
Последна промяна от trex на 02 яну 2010 18:20, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 02 яну 2010 18:14

+ 1 :) Това важи и за отбор като "Уигън" от едноименния английски град, чието население е под 100 000 жители. Което не означава, че "Уигън" няма да скъса шортите на който и да било български отбор от град с население над 100 000 жители :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:[/quote]
хахаха безумно сравнение! Да сравняваш Германия и Англия с България! :lol:[/quote][/quote]

Не сравнявам българския футбол с този в Германия или, не дай Боже, в Англия. Ясно е, разликата е в светлинни години. Друг е въпросът, че трябва да се опитаме да приложим всичко хубаво от футбола в тези страни, съобразено с нашите условия. Така отбори като "Литекс", "Сливен" и "Черноморец" в момента правят нещата по европейски, стадионите им отговарят на изискванията на УЕФА (останалите два такива в България, ако не греша, са "Георги Аспарухов" и "Васил Левски"). "Литекс" развива и силна ДЮШ. А ако се приложи "цензът" за 100 000 жители, "Литекс" не би трябвало да играе в "А" група :o В същото време два отбора, които дълги години са творили историята на българския футбол ("Ботев" и "Локо" Пд) сега са в плачевно състояние (достатъчно е само да се видят "стадионите", на които играят) :evil: Честно казано, въпреки цялото ми уважение, в момента такива отбори не са за "А" група, независимо че Пловдив е вторият по големина град в България, с много футболни фенове, и не заслужава такава участ :evil:
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
Libera
Мнения: 1010
Регистриран на: 28 юни 2009 19:09
Контакти:

Re: Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот Libera » 02 яну 2010 18:18

Много сте смешни, с 10 отбора нищо няма да стане...ще се въртят мафиотските отрочета като Левски, ЦСКА, Литекс за титли и купи и после пак чушки в Европа! Ясно е, че на сини и червени не им изнася да губят точки от Пирин и Берое, но факт е, че така ще се убият центрове на футбола, където се гради нещо и където има повече фенове и без това! Няма лошо да има повече правила за лицензиране, но то и ЦСКА няма да вземе лиценз така с Армията! Най-добре ще е да се направи като в Холандия - отборите до 10 място да ИГРАЯТ ЗА НЕЩО - плейофи за Лига Европа и баражи и ако имат една по-голяма цел пред тях ще вършат по-добра работа! Представете си сега е ясно, че Литекс, Левски, ЦСКА, Локо Сф, Черноморец ще разпределят евротурнирите...ами ако има едни плейофи между завършилите 2-9 място след края на сезона...това са и потенциални приходи в милиони!


Потребителски аватар
Chelsea SMile
Мнения: 62
Регистриран на: 03 сеп 2009 15:43
Skype: 2EK4X

Re: Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот Chelsea SMile » 02 яну 2010 18:26

едно свестно мнение не прочетох по темата... абе хора българи или там каквито сте.. неразбрахте ли простата деиствителност е такава... ние сме 2-ро качество хора... една идея по добро от циганите..но все пак 2-ро в очите на европеиците...... ние живееме в европеиски кенеф... никога няма да се промени това!! кво само се чудите и акъл давате... приемете суровата деиствителност!.... колонизирани сме от турци , руснаци, американци и винаги ,ще си бъде така.. които иска футбол да пести пари и да ходи да гледа тъпата барса или глупавия манчестър веднъж в годината и да си направи душевна ч***я..... цигани сме... да му серем на плешивата тиква на лечков на перуката и на клептоманката костадинова... една зала за цвят немаме бре... един стадион с покрив нема... даже албанците и македонците отдавна ни минаха в разрабптването на такива проекти... един спортист , като хората немаме.... за смех станахме.. некво боксиорче е спортист номер 1.. а ако нямахме боксиорче тогава??? оная с пистолета ли??? това ли е спорта?? глупави балкански офце-българи-наи великия народ :lol: :lol: :lol:
да сте живи и здрави и честита нова година хаилендъри!
I am a blueheart, loyal and true,i'm proud to wear the white and blue, strong as a rock with standards high,i'll follow the CHELSEA til the day i die.....

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот PFC Litex » 02 яну 2010 18:29

Десетки пъти съм го споделял, но и сега ще го направя.
Отборите в А група от големите ни градове могат да се издържат около 60% само от феновете.
За това в темата леко отклоних дискусията към футболна нация.

Отборите с много фенове замислите какви приходи ще генерират при средна цена на билет 10 лв и 20 000 зрители на мач.

Отново по темата: Намаляването броя на отборите не гарантира вдигане на качеството.
Холандския модел също не е толкова добър, защото тогава няма да ти пука дали си на 3-то или 6-то място, нали ще има плейофф за евро квотите, ще се напънем в плейофа и готово.

Един хубав стадион с капацитет от 15 000 за по-малките градове излиза между 12-15 милиона евро, поне така сочат статистиките.
След като един отбор не може да си позволи да изгради подобно съоръжение, той няма място в елитна група ако ще да има и десетки милиони фенове.
Изображение

ZARAA
Мнения: 829
Регистриран на: 17 авг 2008 18:55
Контакти:

Re: Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот ZARAA » 02 яну 2010 18:45

Като искат толкова намаляне,да си правят едно първенство столичните отбори + Литекс и да си нареждат мачовете както си искат..Сега,че не искат да има провинциални отбори,които много често им бъркат сметките е друг въпрос.Не мога да пренебрегна и факта че някои отбори наистина нямат място в А група по ред причини,но пък това не значи че всички останали трябва да бъдат слагани под общ знаменател.
ПфкЛитекс,прочетох в едно мнение че казваш как феновете не били решаващ фактор за качеството на играта,не мога да се съглася с теб.Футбола преди всичко е заради феновете,има ли атмосфера по трибуните и на играчите им е много по-приятно да играят,понеже си оранжев да ти дам пример с последния ни мач с вас,въпреки финансовите проблеми и всичко момчетата излезнаха и играха че и 3 гола вкараха,сигурен съм че ако я нямаше тая публика,щяха отдавна да са извадили джобовете на тренировки и да бойкотират мач след мач,така че не пренебрегвай фен подкрепата.

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот PFC Litex » 02 яну 2010 18:52

ZARAA написа:ПфкЛитекс,прочетох в едно мнение че казваш как феновете не били решаващ фактор за качеството на играта,не мога да се съглася с теб.Футбола преди всичко е заради феновете

Да, футбола е игра за феновете, но феновете футбол не играят.
Това, че ни победихте не е по заслуга на феновете, защото ако карам по твоята логика Левски трябваше да ви победи на Герена, тъй като феновете на Левски бяха повече.

В момента дискутираме +/- на първенството с по-малко отбори, а анализ на мачове и защо някой е загубил или спечелил даден мач в момента няма значение.
Изображение

Потребителски аватар
Veso1913
Мнения: 1247
Регистриран на: 04 дек 2008 14:56
Контакти:

Re: Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот Veso1913 » 02 яну 2010 19:13

ultra_shark написа:Черноморец отбор със 20 фена ли е бе кретени? Отбор, който има над 25 сезона в А група не му е мястото там ли? Зависта е лошо нещо :oops:

Какви 25 сезона?Ти май говориш за някой друг Черноморец? :roll:
,,Не ме вади без повод,не ме прибирай без слава"!


Върни се в “Сливен”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост