Страница 1 от 2

Реал прати подаръци за затрупаните в Чили миньори

Публикувано: 01 окт 2010 23:02
от bojkyy
От Реал Мадрид направи благороден жест и изпратиха подаръци към затрупаните в мина в Чили 33-ма миньори, които ще останат затиснати под земята още няколко месеца, докато спасителните екипи успеят да ги изкарат на повърхността.

Инициативата е била подета от чилийската фондацията Приятелите на Реал Мадрид и от испанския клуб на драго сърце са приели идеята.

Футболистите на Реал са поставили автографите си върху екипи на клуба, които са били пратени на 33-мата миньори, заедно с покани, те да посетят мач на белия балет на стадион Сатняго Бернабеу, след като излязат на земята, където са затрупани от началото на август.

Освен фланелките, от кралски клуб са пратили и албуми със снимки на играчите, както и други сувенири. Подаръците са били предадени на чилийските власти, които ще се погрижат те да стигнат до затрупаните в мина работници.

След като построиха болници и футболни школи след ужасните земетресения, Реал Мадрид отново показва солидарност към страдащите! Дано този път обърнат повече хора внимание на това нещо, а не осемте човека когато Мадридиста пусна тема за поредното добро дело свършено от Реал. И да се замислят преди да бълват глупости по адресна клуба

Re: Реал прати подаръци за затрупаните в Чили миньори

Публикувано: 01 окт 2010 23:03
от PFCB
Тва е меко казано много гадно, половин година да стоиш затрупан под земята :(

Re: Реал прати подаръци за затрупаните в Чили миньори

Публикувано: 01 окт 2010 23:09
от Синьо сърце
PFCB написа:Тва е меко казано много гадно, половин година да стоиш затрупан под земята :(

Гадно,ама си жив и ще те извадят!А ако бяха умрели???Господ им се е усмихнал!

Re: Реал прати подаръци за затрупаните в Чили миньори

Публикувано: 01 окт 2010 23:14
от Madridist
Реал Мадрид винаги са помагали за такива неща. Например, след земетресенията в Хаити, построиха футболна школа за таланти, отделно дариха и парични средства. Сега помагат на миньорите, които преживяха истински ад под земята. Специални благодарности за всички от клуба,които са се включили в каузата. ;) Убеден съм,че тези хубави неща от страна на Реал Мадрид ще продължат и за в бъдеще 8-)

[offtopic]Интересно ми е сега,всички хейтъри на Реал Мадрид, които говорят,че сме мислили само за продажба на фланелки, боксерки, чорапи и сандали, дали ще коментират въобще новината. Или сигурно като темата за Хаити, тази ще събере 8 коментара на кръст :roll:[/offtopic]

Re: Реал прати подаръци за затрупаните в Чили миньори

Публикувано: 01 окт 2010 23:20
от Corwin
Това, че помагат на миньорите е похвално!
Аз само едно не разбирам - тия сувенири само ще задръстят смотаната мина!
И все пак похвално :)

Re: Реал прати подаръци за затрупаните в Чили миньори

Публикувано: 01 окт 2010 23:34
от UNBEATABLE
Madridist написа:Реал Мадрид винаги са помагали за такива неща. Например, след земетресенията в Хаити, построиха футболна школа за таланти, отделно дариха и парични средства. Сега помагат на миньорите, които преживяха истински ад под земята. Специални благодарности за всички от клуба,които са се включили в каузата. ;) Убеден съм,че тези хубави неща от страна на Реал Мадрид ще продължат и за в бъдеще 8-)


Това, което чувам е страхотно и аз съм убеден, че това ще продължи...

Re: Реал прати подаръци за затрупаните в Чили миньори

Публикувано: 01 окт 2010 23:39
от megan fox
Честно казано не помня дали съм коментирал в темата за Хаити (май не съм), но не е било нарочно!

Иначе евала на Реал за делото! Дано повечко спортни институции да последват техният пример!

Re: Реал прати подаръци за затрупаните в Чили миньори

Публикувано: 01 окт 2010 23:42
от bojkyy
megan fox написа:Честно казано не помня дали съм коментирал в темата за Хаити (май не съм), но не е било нарочно!

Иначе евала на Реал за делото! Дано повечко спортни институции да последват техният пример!

Дано! По целия свят хората имат нужда от помощ

Re: Реал прати подаръци за затрупаните в Чили миньори

Публикувано: 01 окт 2010 23:58
от runnersa
Така е чест прави на Реал за тези неща особено за това в Хаити! В случая макар и по-символично(просто такъв е случая) отново се показва солидарност с болката на хората! ;)

Re: Реал прати подаръци за затрупаните в Чили миньори

Публикувано: 02 окт 2010 00:12
от TodorT
Eдно голямо БРАВО !!! :) ЗА това сме ВЕЛИК КЛУБ :)