Ла Лига: Жирона - Реал Мадрид - 1:4 FT

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

acetinko
Мнения: 38
Регистриран на: 23 мар 2016 12:52
Контакти:

Re: Ла Лига: Жирона - Реал Мадрид - 1:4 FT

Мнениеот acetinko » 27 авг 2018 14:17

Добър мач. Хареса ми че контролирахме темпото през по-голямата част от времето. Да имаше проблеми около 15-30-та мин, но останалото беше ок.
По-интересното беше че Марсело след мача беше изненадан от смяната си. Може би Лопатеги иска ясно да му покаже, че играта на един защитник преди всичко се осланя на дефанзивните функции, после са атакуващите. Бразилеца определено издишаше в защита от ляво.
Ясно е че с нов треньор, някои от старите привички ще се сменят. Ще има и разместване сред т.нар. титуляри, което е добре за освежаването на отбора.
Хареса ми много и играта на Асенсио. Единственото, което му липсва е малко спокойствие пред гола и да натрупа още някой и друг мач.
Бензема с два гола в мач от Ла лига... това не е било от ....4 март 2017 според статистиката. :lol: :lol:

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 10960
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Ла Лига: Жирона - Реал Мадрид - 1:4 FT

Мнениеот Furious_Monk » 27 авг 2018 14:55

Сезонът започва повече от добре за Бензема и вероятно за това вина има и Лопетеги, който в последно време оставя все хубави впечатления с работата си... А Марсело така и не е разбрал защо е бил сменен- явно вече приема за нормално да го разминават по такъв начин разни сравнително неизвестни футболисти.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=so2s-NZVXZA[/youtube]
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
LevskiZavinagi
Мнения: 4169
Регистриран на: 13 юли 2010 01:12
Контакти:

Re: Ла Лига: Жирона - Реал Мадрид - 1:4 FT

Мнениеот LevskiZavinagi » 27 авг 2018 15:52

Тук виждам, че много хора са се нацупили на това, че съм нарекъл Иско - сопол. И също така смятат, че той играе на високо ниво. Да, обаче аз си държа на казаното и за мен той играе с няколко нива под това, което може. Адски много го харесвам - страхотен плеймейкър, но в първите два мача е СОПОЛ. Единственият играч на Реал с под 80% точност при пасовете. На моменти ходи, а не тича. Не се връща да помага на упорните и понякога задържа топката повече от необходимото. Навсякъде се пише. че в момета той не прави добри игри и това е факт. А дали това ще се промени - зависи от него. Все пак целта на този форум е всеки да изказва мнение. И аз го правя. Приемайте мнението на другите, не се сърдете. Отделно за Марсело - беше кръгла 0-ла в защита, затова Лопатата го извади. Ясно е, че такъв му е стила на игра и обича да се включва в атаките, но Начо няма два бели дропа, за да покрива неговата и на Марсело зоната.

П.С. Асенсио и Бензема показват съвсем различни лица. Адски съм очарован до момента от себераздаването и хъса, с който играят. Играта ни без Роналдо ще е трудна и ще трябва време, но сега играем по-красив футбол и разнообразието е на лице.

П.С. 2 - Навас ми затвори устата. Направи отличен мач, но Куртоа е бъдещето на отбора и неговото време ще дойде. Видя се, че и Лунин има качества и до 1-2 години и той ще получава своите шансове в първия отбор.
Изображение

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19100
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Ла Лига: Жирона - Реал Мадрид - 1:4 FT

Мнениеот TodorT » 27 авг 2018 17:14

Трудно начало, но после отборът наложи контрол. Не харесвам стилът с 1000 паса и бях скептичен към тактиката на Лопетеги, но до момента тя дава резултат и темпото не е толкова приспивно, колкото очаквах. В същото време се усеща как отборът контролира ситуацията и се изчаква точният момент за пас в предни позиции, с който да се стигне до голова ситуация и гол. При Зидан в такива мачове след 70мин бяхме малко предвидими и се предпочиташе едно изсипване на топката в наказателното. Асенсио и Бензема правят силни мачове от началото на сезона. Марсело е малко като муха без глава, а се надявам и Модрич да влезе в час и с Кроос да наложат тотален контрол в средата на терена. Схемата на Лопетеги е така, че един от тримата ни халфа ще трябва да започва от пейката всеки мач. Към момента Лука е резерва и дано това е само заради късното му присъединяване след С . Изглежда малко вероятно да се стигне до входящ трансфер до края на прозореца.... все пак се надявам дядо Перез да изненада :oops:

Отборът играе без лидер (което ми харесва), но за сметка на това разнообразно. Дали е достатъчно за трофей в Испания ? ДА! Дали е достатъчно за ШЛ ? Вероятно не, но и не си правя илюзии, че ще триумфираме пак. Вярно, че стана навик, но чак пък толкова... :lol:

Raul7Panev
Мнения: 848
Регистриран на: 31 юли 2018 11:46
Контакти:

Re: Ла Лига: Жирона - Реал Мадрид - 1:4 FT

Мнениеот Raul7Panev » 27 авг 2018 17:58

Модрич и Варан са резерви , защото все още не са в добра кондиция - тренера си го каза. И на мен Иско ми се струва , че играе под нивото си . Бих го сменил още на полувремето.. понякога задържа прекалено много топката и това спира шанса за бързи атаки , а знаем , че на скорост се получават най-опасните положения. Кейлор беше невероятен. Бензема затвори устите на някои хора , които го отписваха. Вижда се обаче , че прекалено бавно преливаме от защите в атака . С плеймейкарската роля на Бензо и с това , че Бейл е ляв халф-бек на моменти ми се струваше , че играем с 6 халфа и без нападател.


Върни се в “Реал Мадрид”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта