Шампионска лига (финал): Реал Мадрид - Ливърпул - 3:1 FT

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23640
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Шампионска лига (финал): Реал Мадрид - Ливърпул - 3:1 FT

Мнениеот paceto » 27 май 2018 23:52

Роналдо май ще напусне така като гледам.
Някакви такива индикации долових на церемонията, ама да видим. :)

Ние сме подготвени за такова нещо, въпреки че ми се иска да поиграе още 1-2 сезона и тогава да го продадем, за да вземем добри пари за него. Ако сега си замине това означава, че с парите от него + още някой ще атакува за Неймар. :roll:

TodorT написа:Паце, снощи гледахме мача с една смесена компания - фенове на Пуул и Реал. Най-добрият ми приятел е фен на Пуул и сам каза преди началото на мача, че ако не отбележат гол до 30-тата минута, после халфовата ни линия ще ги прави луди. И горе-долу така стана. Аз изразих мнение, че отборът на Пуул няма класата за такъв финал. Тяхното присъствие в Киев бе изненада. Преди жребия за 1/4 финал прогнозирах (пак пред същото момче), че техният шанс е срещу английски отбор, защото мачовете ще са в стил "Висша Лига" и няма да има изявен фаворит.... и се оказах прав. Рома бе най-добрият вариант за тях на полуфинал. Поздравления за Клоп и отбора, те наистина постигнаха много тази година, но на финала имаха срещу себе си отбор, който е достатъчно добре сработен и има навик да играе финали в ШЛ. Всички в отбора на Клоп разчитат на Салах, който щеше да бъде спрян! Видя се, че може да бъде неутрализиран в Рим и съм сигурен, че Марсело и Каземиро нямаше да му дадат свободата, от която се нуждае. Удар беше за тях, че напусна контузен, но нямаше умисъл в действията на Рамос. Едно банално единоборство, препънаха се взаимно и паднаха. Днес такива неща чета по медиите, че ако не съм гледал мача ще си помисля, че Серхио го е гонил до 30-ата минута да му направи "ключ" и да му извие рамото. :shock:


М да и аз имам един приятел, който каза същото и знаеше, че ако не вкарат бързо гол после Реал ще си наложи играта както обикновено го прави. Това го каза той и аз се съгласих с него, защото знам че избираме тази тактика и понякога е рискована, ама в повечето случаи действа както се вижда. Виж обаче в техният форум какво се пише и че били ни смазали от игра и ако Салах бил останал на терена щели да ни бият. Ще каже човек, че са има страшни пропуски и топката е избивана от гол линията на няколко пъти, а то дефакто имаха само голям устрем към вратата, което не доведе до кой знае какви ситуации за гол. Явно са очаквали, че Салах ще наниже 2-3 гола като в предните му мачове, ама нека не забравяме, че това все пак е Реал и играеш срещу него на финал, а той знае как да се печели такъв.

Просто много ги боли феновете им и е разбираемо, че търсят някакво оправдание за цялата ситуация, ама не гледат реално на нещата за съжаление.

Потребителски аватар
stoper
Мнения: 135
Регистриран на: 05 юни 2008 12:38
Контакти:

Re: Шампионска лига (финал): Реал Мадрид - Ливърпул - 3:1 FT

Мнениеот stoper » 27 май 2018 23:58

Роналдо обича да привлича вниманието върху себе си. Нищо повече.
Стига с този Неймар. Да няма да изръшка половин Европа тоя пич, всяка година нов отбор. Тия от ПСЖ треа да са луди да го пуснат само след един сезион при тях. Навлекоха си толкова проблеми с такъв трансфер и сега чао... Не го виждам просто.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23640
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Шампионска лига (финал): Реал Мадрид - Ливърпул - 3:1 FT

Мнениеот paceto » 28 май 2018 00:06

Ще видим какво ще стане, ама Роналдо до сега не е говорил в минало време за Реал Мадрид. Според мен се подразни около слуховете за Неймар и явно не иска да играе с него в един отбор имайки предвид, че Роналдо вече е в края на кариерата си и цялото внимание вече ще е към Неймар.

Имаше не малко слухове, че е преминал в ПСЖ именно, за да дойде после насам и да няма драми като едно време с Фиго при директно идване от Барселона. Не че сега ако дойде тук там няма да го плюят и подобни неща, а може и да изкопират пак хвърлянето на глави на терена, ама все пак ще е друго като не идва директно от там.

След като си заминат Роналдо и Меси, то единствената звезда, която леко се докосва до тях двамата е именно Неймар. Аз още преди да дойде в Европа го исках при нас, ама не се случиха нещата за съжаление. Роналдо има договор до 2021 и ако искаме да вземем пари от него, а не да си тръгне като свободен агент то трябва да стане поне до 2020 година, в случай че не е подписал нов договор до тогава. Уж са му предложили такъв, ама май една от причините да иска да се маха е именно и новият договор.

Потребителски аватар
stoper
Мнения: 135
Регистриран на: 05 юни 2008 12:38
Контакти:

Re: Шампионска лига (финал): Реал Мадрид - Ливърпул - 3:1 FT

Мнениеот stoper » 28 май 2018 00:25

И мен ме беше яд като премина в Барса, страхотен играч е, няма спор.
Престо се съмнявам такъв амбициозен отбор като ПСЖ да се е включил в подобни врътки.

Между другото, логото за 13тата е много стабилно:
Изображение

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 10966
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Шампионска лига (финал): Реал Мадрид - Ливърпул - 3:1 FT

Мнениеот Furious_Monk » 28 май 2018 00:40

Паце, само гадаеш, но никак няма да се изненадам, ако е и заради данъците в Испания. Предполагам, не е трудно да се досети човек, че тази част е доста непонятна на самите футболисти и явно мениджърите им имат голяма свобода да редят парите по техните си схеми.

Подозирам, че му е крайно неприятно на Кристиано, това че трябва да приеме публичното порицание за делата на друг човек, но той сам си е виновен, след като е наел такива хора да му вършат работата.

Перес не е човек, който плаща за чужди грешки. Роналдо също не е виновен, заради това че не всеки човек е наясно с врътките в тези среди, но някой трябва да плати за цялата тази шумотевица.

От друга страна пък и няколко мача постоя резерва, може просто да му е кипнало и накрая да не е издържал.

Спекулации колкото искаш... скоро цялото ББС трябва да се замени.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23640
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Шампионска лига (финал): Реал Мадрид - Ливърпул - 3:1 FT

Мнениеот paceto » 28 май 2018 00:54

Толкова за това, че двамата не се държали за ръцете в ситуацията.
Дори ясно се вижда как Салах натиска Рамос от вътрешната страна на ръка т.е. на сгъвката, ама това е нормално след като и двамата губят баланс. Няма нарушение понеже Рамос играе с топката и я изчиства.

Изображение

Furious_Monk написа:Паце, само гадаеш, но никак няма да се изненадам, ако е и заради данъците в Испания. Предполагам, не е трудно да се досети човек, че тази част е доста непонятна на самите футболисти и явно мениджърите им имат голяма свобода да редят парите по техните си схеми.

Подозирам, че му е крайно неприятно на Кристиано, това че трябва да приеме публичното порицание за делата на друг човек, но той сам си е виновен, след като е наел такива хора да му вършат работата.

Перес не е човек, който плаща за чужди грешки. Роналдо също не е виновен, заради това че не всеки човек е наясно с врътките в тези среди, но някой трябва да плати за цялата тази шумотевица.

От друга страна пък и няколко мача постоя резерва, може просто да му е кипнало и накрая да не е издържал.

Спекулации колкото искаш... скоро цялото ББС трябва да се замени.


Данъците също са мотив, въпреки че той май плати дължимото или се съгласи да ги плати. То нещата се натрупват и той вече като и отива към края на кариерата си се страхува, че може да стане за смях понеже есента го нямаше никакъв в Испания и вкарваше само в ШЛ. Започнаха още тогава да говорят, че вече годините му си личат, но след НГ всичко си дойде на мястото и започна да вкарва навсякъде и то по много. Един младок и със статут на звезда като Неймар напълно ще го засенчи и като внимание и като игра и голове.

Потребителски аватар
stoper
Мнения: 135
Регистриран на: 05 юни 2008 12:38
Контакти:

Re: Шампионска лига (финал): Реал Мадрид - Ливърпул - 3:1 FT

Мнениеот stoper » 28 май 2018 01:06

Рамос го задържа малко повече когато започна да пада, но това е нормално. Никой защитник няма да остави нападателя да го изблъска и да продължи сам в тази позиция.

Real
Мнения: 2953
Регистриран на: 15 юли 2008 08:37
Контакти:

Re: Шампионска лига (финал): Реал Мадрид - Ливърпул - 3:1 FT

Мнениеот Real » 28 май 2018 01:08

Айде и от мен ЧЕСТИТА 13-та! Още не мога да асимилирам това, което отборът и Зидан направиха за няма 3 години. Предполагам и докато съм жив няма да видя нещо подобно. Освен ако догодина серията не продължи, де :)
Гледам Реал повече от 30 години, виждал съм доста по-големи играчи от сегашните ни. И треньори къде по-сериозни. Но по-велик отбор - не мисля, че сме имали. Съдии, късмет, уефи, конспирации... неистовият вой на хейтъри и комплексари през последните години е... ако не черешката на тортата, то поне коняка към нея. :)
Мога само да съм благодарен, че тези хора писаха история пред очите ми. Футболна, но все пак ИСТОРИЯ!

А за мача (най-трудния за гледане в живота ми, финал, двата ми любими отбора, на ръба на шизофренията бях снощи...) - Пуул беше надигран категорично. С много прагматизъм (Зидан, Зидан!), с по-малко емоции и с достатъчно класа. Вярно, Кариус направи невиждани неща. И Рамос също (подозирам, че и Конър Макгрегър е бил изумен както от този захват/ключ/хвърляне, както и от невинната елегантност, с която бе изпълнен...). Но и без тези двамата опитът и класата на едните и късата скамейка на другите щяха да си кажат думата. Не че не стават чудеса. Понякога в истанбулски мащаби. Но са рядкост.

За интервютата след мача - Бейл може да бъде чудовищен, когато е здрав. Дано е загърбил контузиите. И дано остане. Кристиано... нямам против да си тръгне. Заради годините, но повече - заради егото. С благодарност и респект за всичко, което направи в Реал, но все пак - време му е... А Бензо - единствения, за чиято продажба нямам грам резерви. И единствения (от триото), когото ще гледаме и догодина на Бернабеу. Иронично, а? :mrgreen:

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23640
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Шампионска лига (финал): Реал Мадрид - Ливърпул - 3:1 FT

Мнениеот paceto » 28 май 2018 01:11

stoper написа:Рамос го задържа малко повече когато започна да пада, но това е нормално. Никой защитник няма да остави нападателя да го изблъска и да продължи сам в тази позиция.


Няма как да не го държи след като и двамата губят баланс, а това става и на скорост. Не знам кой може да се измъкне в такава ситуация, когато са си вкопчили ръцете и всичко става за части от секундата. Салах повече провокира нещата да се сгромолясат на земята, а Рамос помага за това нещо след като прави опит да стигне топката и го прави като я изчиства, което довежда още повече за загубата на баланс.

Ясно се вижда как първо Салах губи баланса и леко избутва Рамос след което прави опит да се задържи като го натиска в сгъвката на ръката. Това и слепец би го видял и не би трябвало да го оспорва ако гледа реално на ситуацията.

Това е единоборство и почти винаги няма печеливш и двамата се озовават на земята.

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 10966
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Шампионска лига (финал): Реал Мадрид - Ливърпул - 3:1 FT

Мнениеот Furious_Monk » 28 май 2018 01:17

Роналдо е много честолюбив, но не толкова алчен за внимание за да предпочете да губи трофеи, но да е в центъра на обектива, а и честно казано, Неймар няма този потенциал дори и при тази възрастова разлика.
Освен това няма да му се налага да играе повече от един, максимум два сезона с него.

Другото което е, за момента не изглежда много вероятно бразилецът да напусне ПСЖ.

Роналдо също е показвал, че колкото и да е суетен, когато става дума за външен вид, далеч не толкова алчен за пари. Той е стигнал до това ниво, при което човек може да избира да държи повече на репутацията си, отколкото на парите, макар че вторите никога не са в излишък.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.


Върни се в “Реал Мадрид”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта