Карло Анчелоти - треньор на Реал Мадрид

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32565
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Карло Анчелоти - треньор на Реал Мадрид

Мнениеот 1914.1902 » 18 фев 2022 15:58

[center]Анчелоти: Аз съм първият критик на Реал Мадрид, всички ни боли от загубата от ПСЖ

Треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти даде пресконференция преди мача на отбора си с Алавес за първенство утре, но той беше принуден да говори главно за загубата от Пари Сен Жермен във вторник в Шампионската лига.

"Не знам дали ПСЖ са натискали съдията, не вярвам. Мисля, че двата ни жълти картона не са съвсем ясни и го казах на Орсато. Нищо повече. Той смята, че са справедливи", каза италианецът.

"Липсата на гол е проблем, но се връща нападател, който вкарва много и дава много асистенции. Имаме проблем, но той ще ни помогне да го разрешим. До декември правихме бърз преход, а сега имаме проблем. Когато спечелим топката, трябва да играем по-вертикално и това ни липсва", обясни Анчелоти.

"Мбапе ни създаде много проблеми и имаме 3 седмици за да се подготвим за другия мач срещу него", каза треньорът. Той коментира и фантастичната оферта на ПСЖ към Мбапе, за да остане. "Всеки може да мисли, каквото си иска. На мен ми плащат много добре и се чувствам привилегирован, защото обичам това, което правя, а не защото ми дават много пари".

"Понякога всичко се решава от малки детайли. Мисля, че срещу ПСЖ играхме зле, имахме лоша вечер. Говорих с президента, с всички. Боли ни. Не показахме добър образ на отбора. А най-малкият проблем е резултатът, защото той може да бъде коригиран. Аз съм първият критик на отбора и поемам отговорността. Някои от критиките са оправдани, други са глупави. Не се притеснявам, защото знам колко са качествени играчите ми", добави треньорът.

"Физически отборът е добре. Срещу Виляреал го показахме на моменти, срещу ПСЖ страдахме в края на мача. Винисиус имаше много интензивен месец януари, а сега очакваме да е по-ефективен", надява се той.

"Алавес е добър отбор, играе в добър ритъм. Ние пък сме наясно със слабия мач във вторник. В първенството обаче имаме аванс и искаме да продължим така. Ще спечелим утре", надява се Карло Анчелоти.[/center]

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32565
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Карло Анчелоти - треньор на Реал Мадрид

Мнениеот 1914.1902 » 25 фев 2022 23:17

[center]Анчелоти: Войната е ужасно нещо, подкрепяме Лунин

Старши треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти призна, че в последните мачове тимът е играл по-слабо от очакваното и се спря на състоянието на украинския вратар Лунин.

"Оптимист съм, но трябва да анализирам това, което се случи. В последните мачове страдахме повече поради различни причини, но сега сме по-добре - мисля, че срещу Алавес го показахме. Имаме време да се подобрим и дано го покажем утре", пожела си той.

"Бейл няма да може да играе утре, защото не е готов. Надявам се да се върне в игра следващата седмица, заедно с Алаба, който също ще пропусне този мач. Говорих с Лунин, с него говори и президентът. Трябваше да му покажем подкрепата си. Войната е ужас, единственото, което можем да направим, е да сме близо до него. Ясно е, че той няма същия дух, както преди. Има близки хора в Киев - майка си и приятели, и е нормално да се притеснява. Съгласен съм с Надал, че това е много рядко в XXI век. Трябва да мислим много и да се надяваме, че всичко ще свърши бързо. Но това е странно за 2022 година. Дядо ми ми е разказвал много за войната", разказа италианецът.

"През този сезон започнахме с много ясната идея, че ще се защитава с 4-4-2, но след загубата от Еспаньол започнахме да се отбраняваме с нисък блок и ни се получаваше добре, защото спечелихме 10 поредни мача. След това обаче имахме проблеми и решихме да пресираме по-високо", обясни промените Карло Анчелоти.[/center]

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32565
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Карло Анчелоти - треньор на Реал Мадрид

Мнениеот 1914.1902 » 04 мар 2022 17:42

[center]Анчелоти: Мисля, че Кроос ще играе срещу ПСЖ

Старши треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти разкри каква е актуалната ситуация с контузените футболисти в отбора. Полузащитниците Тони Кроос и Федерико Валверде със сигурност ще пропуснат срещата с Реал Сосиедад в събота, но може би ще са на линия за реванша с ПСЖ. Дейвид Алаба е напълно възстановен.

„Мисля, че Кроос има малък проблем и ще може да играе срещу ПСЖ. Той си почина срещу Алавес, така че проблемът не е от преумора. Това е лош късмет. Засега нямаме много проблеми с контузени. Валверде със сигурност ще е на линия за мача в Шампионска лига. Те тренираха скоро и не мисля, че ще имат проблем да играят. Алаба се чувства добре и със сигурност ще играе срещу Реал Сосиедад“, каза Анчелоти.

„Вярно е, че в момента не ти трябват толкова точки, за да спечелиш Ла Лига. Това е защото големите отбори свалиха нивото, а другите се подобряват. Виждам едно първенство, което е изравнено като сили, с треньори, които контролират всички детайли. За мен това означава, че испанското първенство се е подобрило“, добави Карлето.[/center]

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32565
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Карло Анчелоти - треньор на Реал Мадрид

Мнениеот 1914.1902 » 06 мар 2022 12:48

РЕАЛ МАДРИД НА АНЧЕЛОТИ ПРЕМИНА ГРАНИЦАТА ОТ 400 ГОЛА

В мача срещу Сосиедад, Реал Мадрид премина границата от 400 гола с Карло Анчелоти като треньор (402). Това постижение е постигнато след 158 мача под ръководството на италианеца. Отборът на Анчелоти е отбелязал в 90% от мачовете си (142) и головете са разпределени в следните турнири: 278 в Ла Лига, 79 в Шампионска лига, 31 за Купата на Краля, 6 за Световното Клубно първенство, 6 за Суперкупата на Испания и 2 за Европейската Суперкупа.

Анчелоти става шестият треньор в историята на Реал Мадрид, който достига тази цифра. Пред него в тази класация са Мигел Муньос (1219), Зидан (592), Дел Боске (490), Моуриньо (475), Беенхакер (404).

Под ръководството на Анчелоти Реал е спечелил впечатляващите 5 титли :1 Шампионска лига, 1 Купа на Краля, 1 Световно Клубно първенство, 1 Суперкупа на Европа и 1 Суперкупа на Испания.

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32565
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Карло Анчелоти - треньор на Реал Мадрид

Мнениеот 1914.1902 » 08 мар 2022 20:17

[center]Анчелоти вече приветства Мбапе: Ще разбера, ако феновете го аплодират

Осминафиналният сблъсък от Шампионската лига между Реал Мадрид и Пари Сен Жермен няма как да премине без отново да се заговори за потенциален трансфер на Килиан Мбапе от парижани при „лос меренгес“. Старши треньорът на „белите“ Карло Анчелоти дори приветства аплодисменти от страна на домакинските привърженици към младата звезда.

„На „Сантиаго Бернабеу“ големите футболисти винаги са били аплодирани. Естествено, че ще разбера, ако сега бъде аплодиран и Килиан Мбапе. Нямаме индивидуален план за него. Ще се грижим както за Мбапе, така и за Меси, и за Неймар. Искаме да изиграем един добър мач по интелигентен начин. Целта ни е да ги победим“, каза Анчелоти.

„Играч, който не е готов на 100% няма как да играе подобен мач. Ако Кроос е готов на 100% ще играе, ако е на 95% няма да играе“, добави Карлето.

„Отборът ни се подобри много физически след първия мач. Сигурни сме, че ще изиграем много голям мач утре“, завърши Карло Анчелоти.[/center]

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32565
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Карло Анчелоти - треньор на Реал Мадрид

Мнениеот 1914.1902 » 19 мар 2022 16:39

[center]Анчелоти: Можем да спечелим Ел Класико и без Бензема

Старши треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти показа, че вярва в уменията на своите футболисти преди мача с Барселона и заяви, че „лос меренгес“ имат силите да спечелят Ел Класико и без Карим Бензема, който е контузен. Анчелоти разкри, че с капитанската лента ще излезе Начо Фернандес.

„Решили сме кой ще замени Бензема. Той е на 34 години и понякога може да се преуморява. Има малки болки, но той и Менди няма да могат да играят. Никога не сме рискували здравето на играчите. Мисля, че можем да спечелим Ел Класико и без Бензема. Имаме Бейл, Мариано, Йович и Родриго като възможни алтернативи“, каза Анчелоти.

„Начо ще бъде капитан. Той е много качествен футболист. Той знае много добре каква е ролята му в състава. Винаги се справя много добре, когато играе“, добави италианецът.[/center]

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32565
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Карло Анчелоти - треньор на Реал Мадрид

Мнениеот 1914.1902 » 11 апр 2022 17:55

[center]Анчелоти: Зависими сме от Бензема и съм много щастлив от това

Старши треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти няма никакви притеснения, че „лос бланкос“ са зависими от Карим Бензема. Италианецът заяви, че е много щастлив от този факт.

„Зависими сме от Бензема, така е, не го отричаме. Много съм щастлив, че зависим от Карим. Такава е реалността и това е нещо хубаво.

Челси не се е предал и ще опита да ни обърне. Това е духът на футбола. Големите отбори никога не се отказват.

Реал Мадрид беше единственият отбор, на който не можех да откажа, Ако някой друг ми бе предложил, щях да остана в Евертън. Понякога съм си мислел за националния отбор, но тук ми харесва. Обичам работата в клубните отбори“, каза Анчелоти преди реванша с Челси от Шампионска лига.[/center]

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32565
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Карло Анчелоти - треньор на Реал Мадрид

Мнениеот 1914.1902 » 16 апр 2022 16:12

Карло Анчелоти: Бих сравнил Модрич с Паоло Малдини

Старши треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти сподели преди двубоя със Севиля, че мачът ще е труден, но мадричани са готови. Наставникът на столичани също така сравни Лука Модрич с легендата на Милан Паоло Малдини.

"Добре сме. Имахме време да се възстановим и да се подготвим добре за мача срещу силен съперник като Севиля. Ще бъде труден мач, но ние сме готови. Всеки мач много е важен", сподели италианският специалист.

"Лука Модрич ще завърши кариерата си тук, в Мадрид. Идеята на всички е тази. Няма да има проблем с подновяването. Той е играч, който се грижи много за себе си и който не е имал сериозни контузии през цялата си кариера. Ако трябва да го сравнявам с някого, щях да го направя с Малдини. Те са футболни легенди", сподели още Анчелоти.

"Всеки има своето мнение. Всички отбори се тренират трудно. Всеки отбор има своите изисквания: печелете титли, играете добре, избягвайте изпаданията... Тренировките не са лесни. Трудно е, но това е работа, която обичаме да вършим", сподели италианецът относно изказванието на Шави за трудността да си начело на Барса.

„Не се притеснявам, свикнал съм. Трябва да победим, Лигата не е свършила. Има точки до края. Всеки мач може да бъде капан. Знаем много добре силата на съперниците", добави той.

"Имаме много важна цел и сме фокусирани върху нашата мисия. За мен е важно отборът да се бори за спечелване на титли. Реалността е такава. Всеки е свободен да казва каквото иска. Работим, за да печелим титли", каза Анчелоти относно критиките към отбора

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32565
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Карло Анчелоти - треньор на Реал Мадрид

Мнениеот 1914.1902 » 19 апр 2022 15:59

Карло Анчелоти: Близо сме, но не се чувстваме шампиони

Треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти говори пред медиите преди гостуването на Осасуна на "Ел Садар", за да анализира текущото състояние на "белия" отбор, който е лидер в Ла Лига и 1/2-финалист в Шампионската лига.

Треньорът на мадричани сподели, че са близо до спечелването на титлата, но призова да продължат в същия дух, за да вземат трите точки в сряда.

"Посланието е едно и също за всички мачове. Близо сме до спечелването на лигата, но има още мачове и утрешният ден ще бъде труден. Искаме да победим и да се доближим до титлата", каза треньорът.

„Не се чувствам шампион, имам твърде много опит, за да изпитвам тези чувства. Много сме близко, справяме се добре, но това не е свършило. Утре имаме страхотна възможност да се доближим. Сметката, която правим е проста, искаме трите точки срещу Осасуна и след това срещу Еспаньол. Ще се опитаме да победим Осасуна", каза Анчелоти, който обяви, че Лука Модрич няма да започне сред стартовите 11 в Памплона.

„Малко е уморен и няма да играе", разкри италианецът, който ще запази Карим Бензема сред титулярните 11.

"Когато един играч е добре, отпочинал и без проблеми, няма смисъл да играем без него. Бензема ще играе утре", каза Анчелоти, който изключи Каземиро, Йович и Мариано.

"Каземиро имаше малък проблем в тренировката вчера, като Йович и Мариано. Те няма да играят, но имаме седмица и мисля, че ще бъдат на разположение срещу Сити", призна Анчелоти, доволен от добрата работа на Родриго, Асенсио и Винисиус.

„Родриго прави добър сезон, прави разлика, идвайки от пейката. Той влага своето качество, енергия, интензивност, и скорост... Марко Асенсио също се справя добре, отбелязва много голове. Наслаждавахме се на качеството на и двамата. Винисиус - той не е обсебен от вкарването. Вкарването на голове е важно, но не и най-важното нещо, той се фокусира върху това да помогне на отбора", каза Анчелоти.

"Имам очи да виждам и уши да слушам, но не искам да говоря по този въпрос, няма да влизам“, каза Анчелоти по темата за назряващия скандал за Суперкупата на Испания.

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32565
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Карло Анчелоти - треньор на Реал Мадрид

Мнениеот 1914.1902 » 26 апр 2022 07:27

Анчелоти: Полуфиналът не е успех за Реал Мадрид, ние трябва да сме на финала

Старши треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти заяви, че полуфиналът не е успех за Реал Мадрид, а отборът трябва да играе на финала.

„Има два отбора на полуфиналите, за които никой не е предполагал, че могат да стигнат до тук, единият е Виляреал, а другият сме ние“, коментира Анчелоти. „Целта е да стигнем до финала, защото ако го направим, Реал Мадрид има повече възможности да го спечели“, добави той.

„Играчите са свикнали с тази натовареност и с напрежението, така че е трудно да се каже дали за нас е плюс това, че Манчестър Сити още не е спечелил титлата във Висшата лига. Фактът е, че футболистите се възстановяват от ден за ден и са свикнали, освен ако няма контузии. Не мисля, че ще може да се възползваме от това.“

„Върнах се в Реал Мадрид, защото Реал Мадрид имаше нужда от треньор. За мен беше голяма илюзия да се върна, но не беше мое решение. Реал Мадрид беше уверен в това, което може да направи и аз се наслаждавам.“

„Трябва да играем компактно, ако не играем така, ще страдаме. Дефанзивният аспект утре има важна част от играта. Дефанзивният аспект ще бъде важна част от мача. Ще има моменти, когато Сити ще има топката, а ние трябва да бъдем активни в пресата. Не трябва да им оставяме пространство. Когато спечелим топката, трябва да се възползваме от качествата, които притежаваме. Няма много тайни между двата отбора.“

На въпрос какво си спомня от вечерта, в която Реал Мадрид победи Байерн, воден от Гуардиола с 4:0 като гост, той отговори: „Имам добри спомени от този мач. Предстоящият двубой ще има друга история. Надявам се, че ще постигнем добър резултат в първата среща.“

„Историята на Реал Мадрид има голямо значение в това състезание. Историята помага на играчите да усетят тежестта на тази фланелка, но тя е тежест, отговорност.“

„Менди е добре и готов за мача. Имаме някои съмнения с Алаба. Каземиро почти сигурно няма да играе. При него имаме най-сериозни опасения. Ако Каземиро не е готов, имам план как да играем. Трябва да имаме предвид, че мачът е 180 минути. Заради това, което се случи на осминафиналите и на четвъртфиналите е важно да се представим добре през всички 180 минути.“

„В този тип мачове има смесица от щастие, късмет, защото си много близо до финала на най-важното състезание в света. В същото време има притеснение, защото ще играем срещу силен отбор. Свикнали сме, защото в Шампионска лига имахме много трудни мачове до този момент, срещу отбори, които бяха фаворити в надпреварата. Борихме се, мина добре и срещу Манчестър Сити отново ще е борим до последно“, каза още Карло Анчелоти.


Върни се в “Реал Мадрид”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта