Денят за отбора

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13592
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот sapio0o » 31 май 2016 02:17

Hohohoho написа:Нормално е футболните фенове в Испания да се мразят бая реално, за разлика от тези, които сме в чужбина и нямаме такъв досег с техния бит. Не сме част от тяхното общество (поне повечето от нас, може някой и да живее в Испания, знам ли, ама да се застраховам преди гневния коментар :mrgreen: ) и си гледаме само футбола, за тях отборите са символи на разделението Мадрид-Каталуния, борба за независимост-цялост на държавата. Неща, в които ние не можем да вникнем. Което за нас е футболно съперничество, за тях е сблъсък на култури.

Точно казано. Съперничеството Реал-Барса е много силно и не е само на футболния терен. Хубаво е човек да опознае историята на двата клуба. Аз се гордея, че съм фен на един от тях. ;)

Паце, знам, знам. Но тази логика можеш да я използваш и за Реал. Един единствен дубъл на домашна сцена от 27 години насам. Нито един требъл за цялата история. Лутания, дет' викаш по 5-то, 6-то място имаме и ние, при това пресни такива. За ранни отпадания в ШЛ верно ли искаш да говорим? Айде не, че още ми е терсене. :lol: Ние също имаме кофти загуби с по 4-5 парцала. Не знам, не искам да ги защитавам, но като цяло изпитвам уважение към Барселона. Не към феновете, а към клуба. Оценявам направеното от тях и знам през какво е трябвало да минат. Не всичко във футбола са титлите. :)
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23808
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот paceto » 31 май 2016 02:23

Не съм казал, че ние нямаме такива отпадания. Идеята ми за тези неща бяха съвсем други и го казах това нещо в по предният ми пост. Уважение трябва да има, когато такова нещо има и двете страни, но уви то е само в едната посока, а ние и да им го казваме това като клуб на клуб ще е само вятър и мъгла в техните очи. Уважението се постига с уважение, а това че направиха чудеса е така спор няма в това, ама няма заради неща да им ходя след дупетата и да им казвам колко са велики или нещо подобно. От 1990 година до сега имаме само едно класиране на 5-то място и две на 4-то в Ла Лига, къде ги видя тези пресни 5-6 място? :roll:

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13592
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот sapio0o » 31 май 2016 02:30

Мен ми стигат Пуйол и Иниеста. Не съдя по даден отбор от феновете му. Ние също имаме наглеци и ограничени такива. Че и играчи от същия род имаме даже. :lol: Аз съм с доста отворени обятия към испанското (изобщо като общност), а Барселона са част от него и те прославят държавата си постоянно, както и Реал, както и Атлетико, както и Севиля. Ама виж, това не ми пречи да си ги тропам като ми дойде музата. Това, че уважавам Барселона като клуб не означава, че не изпитвам ненавист към част от футболистите им. Какво остава до ръководство и бивши легенди. Ама то това си е част от съперничеството, нали? Нека има кръв. :twisted:
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23808
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот paceto » 31 май 2016 02:35

Аз за неуважение не говорех като цяло за футболисти, а за управата и журналистите им, защото може да се види разликата между нас като управа и как си мълчим и от към журналисти не си позволяват да пишат глупости. Дори водещите издания като Марка и Ас са публикували на първите си страници хубави материали за тях и за отделни играчи, а това да си го видял в техните вестници? Нали виждаш сега след финала какво са постнали и вместо да кажат едно честито те ми мерат купи, топки и прочие. Знаеш ли пък колко ми пука, че ние нямаме трейбъли, шестейбъли и прочие. :)

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13592
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот sapio0o » 31 май 2016 02:39

Нали го коментирахме вече това. Караш ме да се самоцитирам. :lol: От поколение на поколение се предава, че Реал са политически настроени срещу Барселона и че сме ги убивали, за да печелим титли. И това с напредването на годините се разпространява все повече (интернет), което ги кара да ни давят, где ни хванат. Което от своя страна е тъпо, защото говори за слепота. Пък и тук е моментът да добавя, че малко или много, това че все още изостават във важните надпревари (въпреки сериозната доминация този век) ги изяжда отвътре.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

На линия
Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23474
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Thsmith » 31 май 2016 02:43

Просто много хора бъркат футбола и местностите Мадрид/Барселона. Не се прави разлика между спорт и разправата с разни хлебарки/комунисти/сепаратисти, които неминуемо са попаднали под ударите на Фалангата след нейния триумф.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11118
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Furious_Monk » 31 май 2016 02:44

Като стана дума за анти-артикули, брутален шал, братче. :shock:

Изображение
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13592
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот sapio0o » 31 май 2016 02:49

Thsmith написа:Просто много хора бъркат футбола и местностите Мадрид/Барселона. Не се прави разлика между спорт и разправата с разни хлебарки/комунисти/сепаратисти, които неминуемо са попаднали под ударите на Фалангата след нейния триумф.

Точно тази ''обърквация'' прави съперничеството толкова велико и недостижимо за останалите. И като отправям критики от време на време към наши футболисти да знаете защо го правя. Онези ни обсъждат постоянно, обсебени са от това да ни бият и в крайна сметка го правят. Искам да виждам същата страст, на и извън терена от нашите и тогава ще дойдат титлите. Доминацията им не дойде от Меси и Иниеста, а от философията им, в която случайно или не се поставя на първо място да ни бият.

монк, мн е дълго това и прее*ава страницата. :lol:
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11118
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Furious_Monk » 31 май 2016 02:54

Такава снимка я хванах.То и не излиза цялата при мен.

Гледам сега на Бернабеу се продават шалове на Барселона до тези на Ултрас Сур, иначе не знаех, че вторите са си пуснали толкова комерсиално за свободна продажба артикулите.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

На линия
Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23474
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Thsmith » 31 май 2016 02:59

Абе не идва от философия или мотивация, а от едни червени картони в 30 мин и дузпички напред-назад : ) ама айде.... в духа на спора да приемем, че е така : )
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Реал Мадрид”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта