Страница 1 от 1

Пирин ще оцелее!

Публикувано: 12 май 2011 15:40
от obi4am_pirin
На извънредна сесия съветниците в Благоевград одобриха провеждането на преговори с акционерите на ПФК "Пирин" Община Благоевград да придобие акциии с цел финансовата стабилизация на отбора.

Предложението, внесено до ОбС от кмета на града Костадин Паскалев, бе променено от страна на общинските съветници, след провелото се близо двучасово излушване на акционери в клуба. Така преформулираното предложение бе подкрепено от 22-ма съветници, четирима се въздържаха, а двама гласуваха против.

С решението си ОбС- Благоевград упълномощи кмета Паскалев и председателя на Общинския съвет Костадин Хаджигаев да проведат преговори с акционерите в отбора.

Условията, определени от местните парламентаристи, са да бъде изготвен счетоводно правен анализ на клуба и да бъде уточнено съгласието на акционерите за отказ от финансови претенции към клуба.

Освен това на акционерите ще бъде предложено да прехвърлят на Общината по минимум 34 процента или всичките притежавани от тях акции. При евентуално постигане на взаимно съгласие, за председател на Съвета на директорите на ПФК "Пирин", да бъде избран главният финансист на кметската администрация Костадин Шумантов, бе решено на днешната сесия.

Общината от своя страна ще финансира клуба с до 250 000 лева годишно, които да бъдат използвани за изплащане на заплати на футболисти, за треньорските ръководства на представителния отбор и на Детско юношеската школа.

ОбС Благоевгард взе и решение резултатите от проведените преговори с акционерите да се представят в Общинския съвет за вземане на окончателно решение.

Освен това по предложение на общинсия съветник Йорданка Стойчева, текстът бе допълнен с упълномощаване на кмета Паскалев и парламентарния председател Хаджигаев, които да извършат всички необходими действия по запазване лиценза на ПФК "Пирин Благоевград" АД.

Паскалев за пореден път доказа че е човек и кмет на място!Съжалявам че повече няма да се кандидатира и Благоевград ще загуби!Радвам се за Пирин!Начина по който ще се разходват тези 250 000 е правилния!На Пирин друго не трябва!Заплати на треньори и футболисти!Може да няма разкош но ще има някаква сигурност!Ние футболисти не купуваме и пари за трансфери няма да се дават!А нови надежди,нови футболисти винаги ще има!

Re: Пирин ще оцелее!

Публикувано: 12 май 2011 16:03
от Долно уйно
Дано.
Това е единственият клуб, който може да бъде наречен футболен отбор и ми е адски много симпатичен, а мачовете които правят са приятни за окото.
Дано най-сетне местният бизнес и някой по-крупен бизнесмен прозре, че в този край от футбол може и да се печели, тъй като няма друг такъв район в България, който да е извадил толкова добри футболисти.

Трябва да наложат добра трансферна политика на младите си играчи и да запазват солидни проценти от всеки следващ трансфер.

Един обикновен пример с Манолев, тъй като е най-пресен:
Продажба за 200К лева и запазване на 30% от следващият трансфер, при стеклите се обстоятелства в Пирин щяха влезнат около 1 милион лева.
Време е да спрете да си подарявате футболистите за жълти стотинки, щом грандовете са грандове, ще плащат, в противен случай да си произведат в техните школи и академии.

Re: Пирин ще оцелее!

Публикувано: 12 май 2011 16:10
от iori
Доста грамотен футбол играете и си мисля че ще се преборите, дано си намерите спонсор.

Re: Пирин ще оцелее!

Публикувано: 12 май 2011 16:27
от windy26
добра новина

Re: Пирин ще оцелее!

Публикувано: 12 май 2011 18:05
от marmi52
:)

Костадин Паскалев е много умен човек. Благоевградчани са късметлии, че имат такъв кмет ! Макар и да е в края на втория си мандат, продължава да оправя улиците на града. Загрижен е и за футболния отбор.
Шапка му свалям на този човек !!! Пирин трябва да оцелее, защото играят хубав и привлекателен футбол. А, това, което им харесвам най-много на орлетата е, че го играят със сърце ! :) Продават много играчи и пак се появяват нови ... Незнам откъде извират ... :shock: :o
За мен е истинско удоволствие, че мога да ходя да ги гледам ! ;)

Re: Пирин ще оцелее!

Публикувано: 12 май 2011 18:38
от pirin_blg
Прекрасно, по-хубаво нещо на този етап едва ли може да случи на клуба. Влизането на общината в управлението ще донесе много повече сигурност на играчите, а оттам нататък остава само да ни радват с добри игри.
Лошото е, че до края на сезона и част от следващия няма да мога да ги гледам на живо, а както гласи един транспарант пред Олд Трафорд с Бербатов на него - това си е истинско преживяване в 3D формат и с HD качество. Но какво да се прави, мислено ще съм с отбора и се надявам като се върна да изживея на стадиона още по-радостни мигове.
Само Пирин!

Re: Пирин ще оцелее!

Публикувано: 12 май 2011 20:33
от bekono
Дано оцелеят. Добър отбор са и са ми доста симпатични :)