До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Messinho
Мнения: 2030
Регистриран на: 01 дек 2009 08:50
Контакти:

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот Messinho » 14 фев 2010 14:29

"световно известни" са...ама като нямами бази...ще ядем пасти
08.01.1994 г. Барселона Реал Мадрид 5:0
02.05.2009 г. Реал Мадрид - Барселона 2:6
29.11.2010 г. Барселона - Реал Мадрид 5:0
10.12.2011 г. Реал Мадрид - Барселона 1:3

ЦСКА ДО ГРОБ!!!
Изображение

THE G.A.M.E
Мнения: 49958
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот THE G.A.M.E » 14 фев 2010 15:21

Парадоксалното е, че и в двата типа мнения има нещо вярно.....и реално !
Аз също мисля......че да развиваме всички видове спорт......е глупаво !
Но пък....от друга страна - приятно е, името на България да се споменава, колкото може повече на Олимпиади.
Значи, трябва да се направи компромис.....ясно е, че не можем да развиваме всичко на което се вика спорт.......но пък, не е казано, че трябва да развиваме само 4-5 вида спорт !
Трябва да си знаем приоритетите......сега зарди бобслей, шейни, ски скокове....и други зимни спортове, в които нямаме традиции....можеби заради средствата хвърлени подир тези спортове ( колкото и вероятно да са малко те ) .....нямаме най малкото....някоя нова Албена Денкова....или пък Катя Дафовска !
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
ros
Мнения: 10993
Регистриран на: 28 мар 2008 16:14
Контакти:

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот ros » 14 фев 2010 16:12

THE G.A.M.E написа:Парадоксалното е, че и в двата типа мнения има нещо вярно.....и реално !
Аз също мисля......че да развиваме всички видове спорт......е глупаво !
Но пък....от друга страна - приятно е, името на България да се споменава, колкото може повече на Олимпиади.
Значи, трябва да се направи компромис.....ясно е, че не можем да развиваме всичко на което се вика спорт.......но пък, не е казано, че трябва да развиваме само 4-5 вида спорт !
Трябва да си знаем приоритетите......сега зарди бобслей, шейни, ски скокове....и други зимни спортове, в които нямаме традиции....можеби заради средствата хвърлени подир тези спортове ( колкото и вероятно да са малко те ) .....нямаме най малкото....някоя нова Албена Денкова....или пък Катя Дафовска !

Тук трябва да кажем едно - ние не развиваме спортове като бобслй, шейни и ски скок. Те са на саморазвитие, т.е състезатели и треньори ентусиасти си търсят бази някъде в Европа и си плащат, за да тренират и се учат от тях. Та ние не развиваме и "ледени"спортове. Кой луд ще си пусне детето на пързалка "Славия" при минус 10 градуса да тренира. Трябва да сме доволни на волята и ентусиазма на всички, които са решили да спортуват - ДОРИ И ЗА ЗДРАВЕ
Аз може да съм никой за ЦСКА, но ЦСКА е всичко за мен, аз може да съм един от хилядите фенове, НО ЦСКА Е ЕДИНСТВЕНИЯТ ОТБОР ЗА МЕН

Потребителски аватар
deepblue1963
Мнения: 3458
Регистриран на: 30 окт 2009 23:22

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот deepblue1963 » 14 фев 2010 16:17

vrvolleyball написа:
deepblue1963 написа:
mertezaker написа:ако се влага повече пари в тези спортове, може и да не са екскурзианти спортистите ни, така че не само те са виновни

Никъде не е казано,че бедна страна като нашата трябва да "развива" 1000 спорта.По-добре пет,но "като хората".


Аз предлагам да се закрие футбола в България ... Безперспективен , уникално слабо първенство , мизерно представяне на европейска и световна сцена ( става въпрос за квалификации , по-далеч не можем да стигнем ). Укриват данъци , които падат в/у плещите на обикновения данъкоплатец ... Никакъв смисъл , по-добре да се развиват 5 , но перспективни спортове с традиции , а не 1000 ! Ще дам пример , дано от Министерството на спорта четат форума : Волейбол , вдигане на тежести , художествена гимнастика , борба , бокс , гр****е ... То и без това в другите спортове нямаме никакви постижения , та решихме и тези да ги погребваме ....

1.За футбола:Кой каза,че укриват данъци?Ти-на мен,тук, във форума?Нали ги провериха от НАП?Футболът в България е частен-какво взимат от бюджета?За национала-ми да го закриват.С него и без него...
2.От твоя списък зачеркни щангите.Не беше ли федерацията на Коджабашев,дето откраднала не знам си колко милиона лева?
ТАМ, ПОД СИНЬОТО НЕБЕ, ПОД СВЕТЛИНИТЕ НА ГЕРЕНА, БУШУВА СИНЬОТО МОРЕ, ПРИТИХВА ЦЯЛАТА ВСЕЛЕНА!

Потребителски аватар
deepblue1963
Мнения: 3458
Регистриран на: 30 окт 2009 23:22

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот deepblue1963 » 14 фев 2010 16:35

ros написа:Чета мненията Ви и за пореден път се убеждавам, че сме адски гадно племи, със страшно много комлекси за малоценнос. Няма да защитавам спортистите ни, които са си извоювали място сред останалите олимпийци и са във Ванкувър в момента. Просто мнението Ви няма нужда да го оборвам. Не си струва... Важното е, че те са там и заради тях и въпреки вас видяхме знамето ни на ВС стайдиум. Чак не смея да си помисля какво ще се получи, ако такива като вас получат някаква власт в България. Жалко е дори повдигате такъв въпрос, но е разбираемо - българската народопсихология не се е променила, въпреки промените в държавата...
Е, аз се радвам че има българи там
Е, аз съм доволен че малко или много на екраните по целия свят излиза знаменцето ни, дори и режисьорите на предаванията да не знаят къде се намира България
Дори за вас да няма кубертенов принцип, за мен той е жив... идеята е жива...с или без пари това което се прави на Олимпиадите е нещо което си струва и приковава вниманието ми
Когато дойдат и ви кажат дайте 2 лева да пратим един пич да се пързаля с една шейна - теглете му една майна. НО ПРЕДИ ДА Е СТАНАЛО ТАКА - ЗАМИСЛЕТЕ СЕ
Докато преди 2 години Свилен бе най-добрия ни треньор и бе в Пекин никой не попита защо е там...
През 1996, когато някъде към 5 сутринта прекъснаха излъчването на баскетболния финал, за да видим награждаването на Стефка - предполагам че 90% от вас са си спели сладко по леглата или /което е още по-лошо/ не са били родени или са им сменяли напиканите ританки...
Не искам да обиждам никой, но заради такива спомени си струва да има някой на Олимпиадата, дори и да не влезе в 20тицата. Или обичате спорта и му се отдавате напълно или не. Това е философията ми.
И сега нещо до ОЛИМПИЙЦИТЕ ни... Момчета и момичета, знам че ви е трудно, знам че е ужасно тежко да се съревновавате с много по-силни и по-привилегировани състезатели от вас. Направете така, че след всеки старт ВИЕ ДА СТЕ ДОВОЛНИ ОТ СЕБЕ СИ. Стискам ви палци ПЪК КАКВОТО СТАНЕ. УСПЕХ!!!

Каква гордост трябва да изпитам от факта,че Ст.Георгиев е финиширал(ако изобщо финишира),когато победителя вече се е изкъпал и нахранил?Същото се отнася и за всички останали.Знаеш ли,че огромна част от нашите атлети в Пекин бяха покрили Б норматив?Т.е. предварително се знаеше,че нямат никакъв шанс да се класират за финалите на своите дисциплини.Както и стана.Можеш ли да ми кажеш какво точно правиха в Пекин:
Колоездачите (НЕ ЗАВЪРШИХА)Д.Йорданова-1500м(ДОПИНГ),И.Лалова-100м(15-а),200м(18-а),Ил.Ефремов-овч.скок(НУЛА),К.Нешев-копие(36-и),Наимова-100м(45-а),Г.Иванов-гюле(НУЛА),Г.Палазов-100м бът-й(60-и)?Още да изброявам ли?
Тези спортисти с "българското знаменце" НАПРАВИХА ЛИ ТЕ ГОРД?
ТАМ, ПОД СИНЬОТО НЕБЕ, ПОД СВЕТЛИНИТЕ НА ГЕРЕНА, БУШУВА СИНЬОТО МОРЕ, ПРИТИХВА ЦЯЛАТА ВСЕЛЕНА!

Потребителски аватар
ros
Мнения: 10993
Регистриран на: 28 мар 2008 16:14
Контакти:

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот ros » 14 фев 2010 16:45

Сам каза ПОКРИХА "В" норматив. Никой няма право да им отнема заслуженото. За това, че спортът ни се надява на "В" нормативи не са виновни спортистите. А щом МОК дава право за участници с "В" квота, защо не? Дали са ме направили горд - НЕ, но това не значи че аз или ти трябва да им дирим сметка. И още нещо - знаеш ли страна като Дания колко медала има досега и колко спортисти има във Ванкувър? И дали тези хора смятат участниците си за екскурзианти? Много гадно племе сме!!!
Аз може да съм никой за ЦСКА, но ЦСКА е всичко за мен, аз може да съм един от хилядите фенове, НО ЦСКА Е ЕДИНСТВЕНИЯТ ОТБОР ЗА МЕН

Потребителски аватар
deepblue1963
Мнения: 3458
Регистриран на: 30 окт 2009 23:22

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот deepblue1963 » 14 фев 2010 16:55

ros написа:Сам каза ПОКРИХА "В" норматив. Никой няма право да им отнема заслуженото. За това, че спортът ни се надява на "В" нормативи не са виновни спортистите. А щом МОК дава право за участници с "В" квота, защо не? Дали са ме направили горд - НЕ, но това не значи че аз или ти трябва да им дирим сметка. И още нещо - знаеш ли страна като Дания колко медала има досега и колко спортисти има във Ванкувър? И дали тези хора смятат участниците си за екскурзианти? Много гадно племе сме!!!

А ти знаеш ли в Дания какви са заплатите и пенсиите?
МОК дава право,но БОК определя кой ще замине.Ще ти припомня,че квотите в щангите не бяха поименни и нашия отбор не беше дисквалифициран.Но БОК реши,че заместниците били слаби и нямало смисъл да бъдат изпращани(подкрепям).Кой знае защо,обаче,решиха,че всички тези,дето изброих и мнооого други,ТРЯБВА да се поразходят до Пекин.Ей това,ако можеш да ми го разясниш...
ТАМ, ПОД СИНЬОТО НЕБЕ, ПОД СВЕТЛИНИТЕ НА ГЕРЕНА, БУШУВА СИНЬОТО МОРЕ, ПРИТИХВА ЦЯЛАТА ВСЕЛЕНА!

ziro
Мнения: 20
Регистриран на: 12 фев 2010 19:34
Skype: ziro_z
Контакти:

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот ziro » 14 фев 2010 19:46

Adramelech написа:Големи разбирачи сте били бе... Защо не ходите Вие да участвате тогава? То и негъра скиор няма шанс, но е там нали? Уж българите трябвало да последваме примера на канадците и духа на олимпийските игри и да сме уж по-задружни... но като гледам май това няма как да стане... То и футболистите ни нямат шанс за европейското, дай да не участват изобщо на квалификациите. Народни пари се били харчели ... а никой не казва в каква мизерия тренират участниците и какви смехотворни суми (на фона на останалите страни) ще получат при евентуален медал.


Без последното което казваш... всичко друго си е така!
За справка: България за златен медал дават 200хил. лева... :) ( то е ясно че няма да имаме златен медал и може би за това дават толкова кинти)
Русия: за златен медал 100$... Предполагам можеш да сметнеш че реално БГ "спиртистите" биха взели повече :)

Потребителски аватар
Cesc Fabregas
Мнения: 12417
Регистриран на: 28 мар 2008 12:17
Контакти:

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот Cesc Fabregas » 14 фев 2010 21:19

Голяма глупост е да кажете, че са ексурзианти! тея хора не са отишли ей така там за свой кеф, или даром, а са го заслужили със класиранията си през сезона! Щом са там, само по себе си е успех! я си представете, че националния отбор се класира на световното! Ще са оди на радостта, няма да спим 1 седмица сигурно!
Реално погледнато, само Сани Жекова има шансове за медал, каквото и да си говорим! Пожелавам и успех, и стискам палци, защото защитава цветовете на България, и е там, за да представя НАС!
УСПЕХ НА ВСИЧКИ БЪЛГАРИ НА ОЛИМИПИАДАТА!!! :!: :!: :!:
Amala!
Pazza Inter amala !
E'una gioia infinita
che dura una vita !
PАZZA INTER AMALA !

Потребителски аватар
MoNteSo
Мнения: 2276
Регистриран на: 25 мар 2008 17:45
Местоположение: Перник
Контакти:

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот MoNteSo » 14 фев 2010 21:52

А кажете ми един спорт освен шаха и волейбола в който не сме екскурзианти :roll: :P


Върни се в “Ванкувър 2010”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта