Пази се борче, идва българско скиорче!

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

rkk
Мнения: 160
Регистриран на: 24 мар 2008 17:49
Контакти:

Re: Пази се борче, идва българско скиорче!

Мнениеот rkk » 17 фев 2010 17:47

При все случилото се с Нодар Кумариташвили, не мисля, че хуморът ви е много уместен :evil:

Sole
Мнения: 4576
Регистриран на: 16 авг 2008 20:40
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Пази се борче, идва българско скиорче!

Мнениеот Sole » 17 фев 2010 19:02

Българските олимпийски безумия :
http://sportni.bg/index.phtml?tid=40&oid=2539645

Потребителски аватар
lisynger
Мнения: 3235
Регистриран на: 03 юни 2008 22:01
Местоположение: София,Люлин
Контакти:

Re: Пази се борче, идва българско скиорче!

Мнениеот lisynger » 17 фев 2010 19:47

Като гледах слаома имах чувстото, че нашия вижда за първи път сняг :evil: Нямам думи пълен ташак сме :!: А най-срамното е, че разчитаме на Раданова която е на 35 да вземе медал :x
Една любов,Една борба, Един отбор-ЦСКА

Потребителски аватар
deepblue1963
Мнения: 3458
Регистриран на: 30 окт 2009 23:22

Re: Пази се борче, идва българско скиорче!

Мнениеот deepblue1963 » 17 фев 2010 20:38

silverbg написа:И като не отиде никой на олимпиадите къв ще е стимула изобщо да се спортуват тези спортове, съвсем ще ги залечим. Може да е на 45 място, ама е сред най-добрите скиори в света. Имайте малко уважение към тези хора, които са се заели със спортове в които нямаме НИКАКВИ традиции. И тоя автора не знам за какви негови пари говори, кви пари пък е дал той, от държавната хазна отдавна се отделят мизерни средства за спорта.

"... съвсем ще ги залечим..."
Сега много ли ги имаме?Шампионат по хокей на лед с 3(ТРИ) отбора.Я стига!
"... от държавната хазна отдавна се отделят мизерни средства за спорта..."
А държавната хазна кой я пълни?Бих казал,че за такова представяне и тези средства са много.
"Може да е на 45 място, ама е сред най-добрите скиори в света."
А в дисциплината,в която не завърши,сред кои скиори се нареди?
ТАМ, ПОД СИНЬОТО НЕБЕ, ПОД СВЕТЛИНИТЕ НА ГЕРЕНА, БУШУВА СИНЬОТО МОРЕ, ПРИТИХВА ЦЯЛАТА ВСЕЛЕНА!

glezanka
Мнения: 11
Регистриран на: 30 мар 2009 09:36
Контакти:

Re: Пази се борче, идва българско скиорче!

Мнениеот glezanka » 17 фев 2010 23:27

Парите в българския спорт не са много,но не са и малко! Хайде стига митове и легенди. Държавата дава дори доста повече от разумното, на фона на спортните ни постижения. Защо не погледнате сайта на спортното министерство и тогава да си говорим!?! Извинявайте,с това което видях там преди време, по мои изчисления - дори само с държавните дотации би трябвало повечето спортове да са развити и да се поддържат на средно ниво. А не по 3 отбора. ВЪПРОСЪТ е: веднъж за винаги да се уточни - държавното субсидиране на спортни федерации не е с цел изплащане на заплати, закупуване на джипове и с-класи, апартаменти,вили и почивки. Тези неща се подаряват от спонсорите на професионалните спортисти! А професионалните спортисти са тези,които са в челната 10ка, имат шанс за медал или са донесли вече такъв от голям спортен форум. Професионалните спортисти сключват договори със спортни клубове, от където им подсигуряват и изплащат заплатата. НО тя не е от Държавния бюджет! Не може! Когато достигнат определено,поне високо, качество на уменията си - те, сщо като нас ги продават срещу пари! Мога това,това,това, знам това,това,това, доказан специалист съм в това,това и това, оценката и препоръките ми са - тези и тези...
Малко се отклоних, но ме е яд. От години разни мишоци хитруват на дребно с българския спорт. Чувствам се засрамена, от това че сме изпратили не малка делегация на разходка във Ванкувър. Практиката, на някои замиращи спортове, за участие на международни първенства без никаква подготовка и с цел разходка, като същевременно се запази правото на ежегодни дотации от европеската-респективно световната организациясе превърна в национална политика. За да си плащат "спортни" деятели заплатите,командировките,колите и т.н. Ама не ми харесва така!
Аз искам отново да слушам българския химн на голями спортни събития. Искам отново да имаме Албена и Максим, искам силен шорттрек, искам отново медали в биатлона, искам в България отново да се играе хокей на лед. Все още ми е странно че не излизат българи на първенствата по щанги. Уважавам труда на Станка Златева, но къде са мъжете?!?Помни ли някой че имахме не лош хандбал и водна топка?!? ...офффф.стана си цял пост.Спира,
Един се уморил,друг паднал от шейната, трети отказал да участва, пети дисквалифициран.

stg333
Мнения: 2531
Регистриран на: 02 мар 2009 21:53
Контакти:

Re: Пази се борче, идва българско скиорче!

Мнениеот stg333 » 18 фев 2010 07:56

glezanka , мисля че в твоя пост е казано всичко

Потребителски аватар
makmidov
Мнения: 52
Регистриран на: 28 авг 2008 16:08
Контакти:

Re: Пази се борче, идва българско скиорче!

Мнениеот makmidov » 18 фев 2010 09:47

glezanka и аз съм съгласен с теб... което е истина истина е.
Пак казвам жалко за Сани Жекова... но в зимните спортове сме гола вода...

Потребителски аватар
ehh
Мнения: 7838
Регистриран на: 20 окт 2008 12:06
Контакти:

Re: Пази се борче, идва българско скиорче!

Мнениеот ehh » 18 фев 2010 11:20

Освен че сме си взели и чувала с оправдания за олимпиадата, сме взели и доза наглост.
Стефан Георгиев, хем се вижда, какво едно нищо не прави, ами с цялата си наглост малко преди тръгването им за Ванкувър, нападна по най-гаден начин Албрех.
Въз основа на какво, се питам?
Sisi 1914 написа:Посветих 1 кючек, на футболистите на Левски!

Sisi 1914 написа:Кашчей, не ми лази по-нервичките!

Sole
Мнения: 4576
Регистриран на: 16 авг 2008 20:40
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Пази се борче, идва българско скиорче!

Мнениеот Sole » 18 фев 2010 17:30

Ново "двайсет" :И Килиан Албрехт се контузи
Остана ли някой от нашите да не се е контузил до този момент :?:

Whaler
Мнения: 6
Регистриран на: 18 фев 2010 12:19
Контакти:

Re: Пази се борче, идва българско скиорче!

Мнениеот Whaler » 18 фев 2010 21:36

Всъщност Килиан си го е казал в прав текст

Има добри млади скиори, но те са изолирани случаи.В Австрия всяка година се появяват по 30 такива. И само един пробива в края.
В страни като България обаче някой трябва да има мегаталант, много късмет и никакви контузии, за да успее. И най-вероятно фанатични родители.


http://www.7sport.net/archive7ds/2010/02/16/vancouver2010/d5658_11.htm

Като това може да се каже не само за ските или за зимните спортове, а вече за всеки спорт!


Върни се в “Ванкувър 2010”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта