Ариго Саки

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, slavia_forever, Madridist

georgi bancov
Мнения: 350
Регистриран на: 01 апр 2008 13:33
Местоположение: ТроЯн4е съм си аз
Контакти:

Ариго Саки

Мнениеот georgi bancov » 21 юли 2008 13:25

АРИГО САКИ

Според някои анализатори на Калчото той е треньорът, който коренно променя футбола в средата на 80-те години. Открит в Парма, по онова време в Серия "Б", той очарова Силвио Берлускони, след като елиминира Милан за Купата на Италия - сезон 1986/87 година. Саки проповядва редуването на зоновата защита с пресата по целия терен и физическото потискане на съперника. Методите му трудно се възприемат от звездите на Милан. Съпротивата е така силна, че през есента на 1987 г. президентът на клуба се вижда принуден да дръпне ушите на своите играчи: "Имам пълно доверие на Ариго Саки. Тези, които не са съгласни с него, са свободни да си стегнат багажа!", отсича Берлускони. Усилията обаче дават резултат. И то какъв! Милан печели всичко възможно: Скудетото, Купата на европейските шампиони, Маждуконтиненталната купа. Впечатляващата игра на "росонерите" достига своя връх по време на паметните двубои срещу Реал" (Мадрид), Стяуа" (Букурещ) и Олимпия (Асунсион). Но Саки не издържа на поредната криза в отношенията с играчите и напуска през лятото на 1991 година. Веднага след това подписва договор за много пари като национален селекционер. Завръщането му в Миланело през сезон 1996/97г. е един период, който е по-добре да бъде забравен.

Върни се в “Милан”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта