Manchester United Legends

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
ShtrudeL
Мнения: 924
Регистриран на: 14 юли 2011 09:37
Контакти:

Re: Джордж Бест - Simply the Best

Мнениеот ShtrudeL » 19 юли 2011 17:00

На тоя човек мога цял ден да му гледам клипчета , уникален е :oops:
[center][wrapimg=]http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8z5biC2nV1qhxcnho1_500.png[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34792
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: Джордж Бест - Simply the Best

Мнениеот MuFc1878 » 19 юли 2011 17:23

Maradona - Good, Pele - Better, George - Best
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs-2021/klz1645857647g.jpg[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Barca Fan
Мнения: 175
Регистриран на: 23 май 2011 16:01
Контакти:

Re: Джордж Бест - Simply the Best

Мнениеот Barca Fan » 19 юли 2011 17:57

MuFc1878 написа:Maradona - Good, Pele - Better, George - Best

+1

Потребителски аватар
gilento93
Мнения: 2884
Регистриран на: 06 авг 2009 20:58
Контакти:

Re: Джордж Бест - Simply the Best

Мнениеот gilento93 » 19 юли 2011 18:14

MuFc1878 написа:Maradona - Good, Pele - Better, George - Best


Това ми го каза един приятел фен на Ливърпул също като мен.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14714
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Джордж Бест - Simply the Best

Мнениеот smoothc » 19 юли 2011 18:15

Наистина хубава тема! Поздравления!

Да се върнем назад, когато бяхте неотразим сваляч - чувствал ли сте се понякога празен или беше страхотно забавление, както предполагам?

Джордж Бест: - (Смее се) О не, повярвайте ми, винаги е било страхотен купон. Това е нещото, с което никога не съм имал проблеми. Как да се почувстваш празен? Винаги ще съм благодарен за това, което преживях през 60-е и 70-е. Беше толкова вълнуващо време. Животът беше свободен и лесен и повечето от болестите, които ги има сега, ги нямаше. Животът ми беше момичета, няколко бири, футбол, хубава музика и да си неотразим сваляч. Това беше част от живота и аз обичам всеки миг от него! Никога не съм имал разочарование в секса. Нещо като футбола - ако направиш добър мач, ти се иска да продължиш, ако играта не ти е тръгнала, гледаш напред към следващия мач.


Има ли някой, за когото смятате, че е бил по-добър футболист от вас?

Джордж Бест: - В едно скорошно допитване до феновете за най-добър играч на Манчестър Юнайтед за всички времена станах втори след Ерик Кантона. Но това е мнението на децата. Ако бяхте попитали по-възрастното поколение, тогава, мисля, че сигурно аз щях да спечеля. Винаги името ми е било споменавано редом с тези на Кройф, Пеле и Марадона. И то без да съм участвал на световно първенство. И е страхотен комплимент за мен, че тези играчи ме признават също. Спомням си, че гледах някакво интервю с Марадона - той направо пощуря като го попитаха колко добър според него съм бил. Както и Пеле, който каза, че смята, че съм най-големият футболист изобщо.


Аз винаги съм мислил, че съм най-големият играч за всички времена, и това е начинът, по който човек трябва да гледа на тези неща. Никога не съм се

сравнявал с никого и никога не съм се чувствал по-долу от когото и да е било



Кой е по-добрият футболист - Райън Гигс или Дейвид Бекъм, кажете го направо?

Джордж Бест: - Райън Гигс, защото неговата игра с топката е по-вълнуваща. Той ме кара да се повдигам от мястото си, когато тръгне в рейд покрай защитниците. Дейвид е страхотен играч и трябва да си луд, за да кажеш обратното, но смятам, че той може още повече. Може да вкарва повече голове например, както и да използва левия си крак повече. Но предполагам, че сигурно той не му трябва много.



Не се ли е отнасял прекалено либерално с вас сър Мат Бъзби?

Джордж Бест: - Нищо подобно. Той беше точно като Фъргюсън (сър Алекс Фъргюсън – бел. авт.). Ако престъпиш границата - ти свива перките. Но винаги на четири очи. Спомнете си, че бях глобен и наказан от него. Проблемът беше, че той не можеше да бъде постоянно до мен. Просто не можеш да следиш едновременно 20 играчи, за които отговаряш.



Най-нелепото нещо, което сър Мат Бъзби ви е казвал някога?

Джордж Бест: - Беше по времето, когато той ми говореше, че трябва да си намеря някое хубаво момиче и да се задомя. Но когато го направих, той напълно откачи. Сгодих се за това момиче, след като я познавах само от няколко седмици. Аз смятах, че той ще бъде много доволен, че съм последвал съвета му, но той побесня. Каза ми: "Как можа да се сгодиш? Та ти я познаваш от две седмици!" Помислих си: "Добре де, нали ти ми каза!"



Как щяхте да реагирате, ако бяхте отбелязали победен гол срещу Юнайтед, както направи Денис Лоу? (Става дума за гол, който Лоу вкарва на бившия си отбор Манчестър Юнайтед в дербито с "кръвния враг" Манчестър Сити - гол, с който Юнайтед губи с 0:1 и това му коства изпадането в тогавашната Втора дивизия - бел. авт.)

Джордж Бест: - Може би по същия начин. Щях да се чувствам много зле от това. Но пък и никога нямаше да бъда в неговата позиция, защото не бих могъл никога да играя за Сити! Знам, че за Денис нещата стоят по друг начин - беше играл на "Мейн Роуд" преди, а и искаше да остане в Манчестър, където е семейството му. Но Денис е фен на Юнайтед в сърцето си. Той помага на Юнайтед сега, както и дъщеря му Дайана, която работи също в клуба. Денис се опитва да си спомня за това с усмивка, но все още му е криво за този гол.



Страхувате ли се от смъртта?

Джордж Бест: - Не се страхувам от нея, но не искам да умирам. Никога не съм изпитвал никакъв страх от смъртта, никога. Дори планирам скок с парашут в най-скоро време. Жена ми Алекс вече го направи. Така че следващия път ще се присъединя към нея. (През април 2004 след почти 9-годишен брак Алекс, която е втора съпруга на Бест, се разведе с него - бел. авт.)



Кое е най-голямото ви разочарование?

Джордж Бест: - Пропуснах дузпа срещу Челси на "Олд Трафорд". Това е единствената дузпа, която си спомням да съм пропускал и ми се иска да бих могъл да я изпълня отново.



Кога за първи път осъзнахте, че имате проблем с алкохола?

Джордж Бест: - Чак миналата година. Знаех, че имам проблем, но разликата е там, че едно е да го знаеш, а друго - да го признаеш. Аз никога не си го признавах. В крайна сметка миналата година го осъзнах, когато се наложи да влезна в болница, след като буквално ме извлякоха по пода. Сега на всеки три месеца ми имплантират лекарство в стомаха, което ме спира да пия. И то така, че дори и да искам - не мога. Но в действителност, колкото повече време минава, толкова по-лесно ми е. (В края на юли 2002 г. на Бест бе трансплантиран черен дроб, но впоследствие той отново започна да пие - бел. авт.)



Кой от съвременните футболисти намирате за най-близък до вас като игра?

Джордж Бест: - Гигс най-вероятно е най-близкият до мен, защото в момента, в който получи топката, той тръгва с нея срещу противниковите играчи. Гигс става все по-добър и по-добър през последните години и без съмнение е на върха на кариерата си. Тиери Анри прави същото, но в средата на терена, не по крилото. Марадона правеше същото нещо - взима топката, поглежда и тръгва към вратата.



Кой е любимият ви мач?

Джордж Бест: - Твърде много са. Най-важният беше спечелването на Купата на европейските шампиони през 1968 година, но най-доброто ми лично представяне беше за националния отбор на Северна Ирландия срещу Шотландия през 60-те. Очакваше се, че ще ни размажат, тъй като шотландците имаха няколко страхотни играчи, но ние спечелихме с 1:0. Всичко, което пробвах, се получаваше и щях да вкарам към четири гола, но вратарят имаше голям ден. Все още говорят за този мач. За Юнайтед най-добрият ми мач трябва да е победата ни срещу Бенфика през 1966. Вкарах два пъти за 12 минути и преживях една вълнуваща нощ.



Защо не се имахте с Боби Чарлтън?

Джордж Бест: - Това е мит. Сега сме в много добри отношения, просто бяхме много различни като млади. Просто не бяхме една компания. Аз бях ерген, той женен със семейство. Никога между нас не е имало инциденти. Имах чувството, че може да бъде малко по-достъпен и непосредствен, но тогава всички смятаха така, не само аз. Никога не сме се хващали за гушите. Просто не си пиехме бирата заедно.


Интервю с Джордж Бест 2001г

Невероятен играч и човек! Легенда във футбола!

Потребителски аватар
OldTrafford
Мнения: 3636
Регистриран на: 01 фев 2011 23:59
Контакти:

Re: Джордж Бест - Simply the Best

Мнениеот OldTrafford » 19 юли 2011 18:25

Предлагам темата да се направи важна . Поздравления за автора !
[wrapimg=]http://media.tumblr.com/tumblr_mbpazivYe51qg42jl.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
Уейн Рууни
Мнения: 565
Регистриран на: 04 юли 2011 15:58
Skype: На който му трябва да пита!
Контакти:

Re: Джордж Бест - Simply the Best

Мнениеот Уейн Рууни » 19 юли 2011 18:56

Ако не бе прекалявал с алкохола, Портсмут щяха да имат добра школа!
[center]Левски, Милан

[center]Кой ли отбор е с 26 титли, 25 купи, 13 златни дубъла, и 3 требъла?[/center]

Потребителски аватар
momchil
Мнения: 755
Регистриран на: 10 май 2011 22:42
Контакти:

Re: Джордж Бест - Simply the Best

Мнениеот momchil » 19 юли 2011 19:14

Повечето големи играчи в Англия се славят с проблемите си с алкохола .
Но Бест е един , той е велик и неповторим !
B.E.L.20.V.E

g3_ev2
Мнения: 894
Регистриран на: 14 май 2010 13:28
Skype: g3_ev2
Контакти:

Re: Джордж Бест - Simply the Best

Мнениеот g3_ev2 » 19 юли 2011 19:30

Имах щастието да гледам този мач, Манчестър Юн. и Бенфика, финал за КЕШ. Действително Бест, когото гледах тогава за пръв път, правеше страхотни неща с бързината, дрибъла и фантазията си, вкара два с лекота и със същата лекота изпусна още доста.
И толкова по-разочарован от него бях по-късно, когато за финалите на СП в Германия 1974 г. бяхме в една група със Сев. Ирландия. Тогава нашите буквално смазаха ирландците в София, а Бонев и Денев бяха с класи над Джордж Бест и другата звезда, Дерек Дуган (все пак той удари една греда), Връх на слабата игра на Бест беше фаулът, който направи срещу Зума в техния пенал. Бихме ги с 3:0. Но това беше вече залезът на Бест.
Футболът е колективна игра и величината на отделната звезда не е константа, а доста условна.

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Джордж Бест - Simply the Best

Мнениеот защо » 19 юли 2011 23:13

Доколкото съм чувал, тогава Зума му е бръкнал в гъза и така го е провокирал. Бест е бил изнервен, играта не му е вървяла и е ритнал Зума. То той, с това пиене, на 24 години е бил приключил с футбола, ама кой друг за толкова само време е направил такова впечатление, че и след 50 години да говорят за него.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.


Върни се в “Манчестър Ю”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта