Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

SkyQuest
Мнения: 391
Регистриран на: 23 дек 2019 16:39
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот SkyQuest » 29 ное 2021 21:46

MASTER_COOL написа:Твърди се, че Глейзърите сменят политиката и ще дадат пълната спортно техническа власт на Рангник и на следващият ни мениджър. Спират с послушковците, а така ще спре и толерирането на играчите за сметка на треньорите

Искрено се надявам да го направят! Това ни е проблемът на нас, не треньорът. Ако Ван Гаал или Моуриньо имаха пълната власт, може би щяхме да имаме повече трофеи и по-стабилен състав. А не след Мойс да се говори за чистка, после след Ван Гаал да се говори за чистка, после след Моуриньо да се говори за чистка, а сега и след Оле да се говори за чистка и да се "надгражда" състав. Някак си, има нещо нередно! Не може 4 треньора и все един и същи проблем с тях.

Но да видим де. Чакаме :)

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14712
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот smoothc » 30 ное 2021 04:13

Честит ни нов(и първи в историята германски) мениджър!
Аз лично изобщо не съм запознат с работата на Рангник, само съм го чувал като име и толкова.
Прочетох доста суперталиви за него, но важното е как ще успее да внедри философията си в Манчестър Юнайтед.
Говори се за изповядване на офанзивен/проактивен стил, с акцент върху пресирането и директния футбол, но да видим до каква степен ще успее да го интегрира сред текущото ядро футболисти и кои играчи в най-пълна степен ще попият от неговите указания.
Факт е, че след сър Алекс като цяло отборът изобщо не е податлив към външни влияния, защото нито Ван Гаал, нито Моуриньо, успяха да разгърнат и наложат своите положителни идеи, тези които и през годините им носеха доста дивиденти.
Германската школа се отличава с дисциплина и висока интензивност на тренировките, което е важен плюс конкретно за нас и част от играчите, които честно казано не са от най-работливите.
Със сигурност ще има съпротива, но точно това и искам да видя - как хер Ралф ще подходи спрямо играчите имащи склонност да се дистанцират по време на мачовете, да го раздават лежерно и т.н., няма да изброявам имена всички ги знаем.
Като цяло мен ме интересува Ман Юнайтед да върви напред, а относно това кой ще бъде титуляр, да имам известни предпочитания, но по-интересното е как Рангинк ще подходи спрямо всеки един футболист.
Какво имам предвид? Ако според него Джоунс и Баи биха паснали най-добре на неговата философия в ядрото на защитата и той успее да им извлече КПД, изобщо не ми пука за Варан, Хари, Линдельоф и пр.
Разбира те ли, че всъщност бия натам, че ако Рангинк в действителност е решен да наложи философията си и стимулира процесите, то първият индикатор ще е "дали и до каква степен ще робува на имена"!
Де Хеа, Шоу, АУБ, Хари, Погба, Бруно, Роналдо и Рашфорд като цяло се ползват с най-висок титулярен статус в отбора.
Линдельоф, Фред, Скот, Варан, Грийнууд, Санчо, Кавани са на следващото ниво титуляри.
Според мен всеки един играч(в скоро време) трябва да бъде видян/пуснат във футболен мач титуляр, така е справедливо поне и се надявам хер Ралф да го направи, за да затвърди и усещането, че е мениджър с твърда ръка и целесъобразно мислене.
Визирам главно играчите, които са с роля на резерви към момента и сега като идва нов човек с различни идеи, напълно възможно е да се окаже че точно те биха паснали идеално/изпълнили на плановете му, и изведнъж да станат с титулярен статус.
Хендерсън/Хийтън, Телеш, Дало, Баи, Джоунс, Дони, Лингард, Мата, Марсиал.

За мен лично ключовите акценти са:
Вратарският пост
Централната двойка защитници
Бековете
Ролята на Дони в системата
Подходът му спрямо Роналдо


* Хендерсън е много повече т.нар. германски тип вратар, отколкото Де Хеа.
Хер Ралф е работил с имена като Франк Рост, Нойер, Гулаши, които са от типа командири-комуникатори.
* Тук е важно да се състави най-целесъобразното комбо.
* Телеш и Дало както винаги съм казвал са по-склонни към тактическа дисциплина от АУБ и Шоу.
* Ван ден Беек е най-близко до т.нар. Северна футболна школа от всички играчи в средата на терена, отговарящ в голяма степен на фисолофията на хер Ралф.
* Ще е интересно как ще се управляват минутите на Роналдо и дано това не доведе до обратен ефект/цупене от негова страна, защото е ясно, че предвид някои детайли + идеите на хер Ралф, то... образно казано няма да е в 5/5 мача титуляр.

Потребителски аватар
MASTER_COOL
Мнения: 6036
Регистриран на: 19 юни 2013 13:49
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот MASTER_COOL » 30 ное 2021 14:53

ПОТВЪРДЕНО :
Ралф дебютира срещу Палас в Неделя на Олд Трафорд
[center]Важното е да излезеш с чест ![/center]

Потребителски аватар
vasilnv
Мнения: 7179
Регистриран на: 05 яну 2012 20:20
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот vasilnv » 30 ное 2021 17:02

Жалко, искаше ми се още срещу Арсенал да го видим на скамейката :x
A Broken Plane. A Broken Dream. A Broken Heart. A Broken Team.
No Word Said. A Silent Vow. We Loved You Then. We Love You Now.

SkyQuest
Мнения: 391
Регистриран на: 23 дек 2019 16:39
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот SkyQuest » 01 дек 2021 17:38

Абе то ние да гътнем Арсенал, пък другото е лесно.

Потребителски аватар
MASTER_COOL
Мнения: 6036
Регистриран на: 19 юни 2013 13:49
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот MASTER_COOL » 02 дек 2021 13:29

Rangnick to be handed £100m transfer budget
The Manchester United board have faith in Ralf Rangnick to turn their season around and are ready to hand the German coach up to £100m in January to strengthen his squad, reports the Mirror.

The former RB Leipzig boss could return to his old club for midfield duo Amadou Haidara and Christopher Nkunku in January, while Borussia Dortmund striker Erling Haaland is a summer target.


Нкунку е звяр в момента. На Бруно ще му запари под краченцата. Той много се отпусна, тъй като реално е без конкуренция.
[center]Важното е да излезеш с чест ![/center]

Потребителски аватар
MASTER_COOL
Мнения: 6036
Регистриран на: 19 юни 2013 13:49
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот MASTER_COOL » 03 дек 2021 12:01

Уникална пресконференция на Ралф Рангник.
Който не я е гледал, препоръчвам му да го направи.
КЛАСА !
[center]Важното е да излезеш с чест ![/center]

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2007
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Jackxxx » 03 дек 2021 15:40

Слушах голяма част от пресконеференцията. Като за временен мениджър успява да вдигне нивото на хайп сериозно. Аз като цяло отдавна желая да имаме начело на отбора немски мениджър. Интересно ще е да видим Рагник как ще се представи. Все си мислех, че ще успеем да вземем Нагелсман преди Байерн, предвид, че Байерн не се очакваше да назначат толкова млад мениджър, но ни изпревариха. Все пак имам надежди за него предвид колко е млад.

Два въпроса обаче са изключително важни и ще им се търси отговор в месеците след март:
- Кой ще бъде новият постоянен мениджър?
- Може ли Рагник да получи поста за постоянно, ако отбора се представи добре до края на сезона?

Много неизвестни има в тези уравнения. Ако отбора се представи добре, тоест стабилна позиция в топ 4 във ВЛ, 1/4 или дори 1/2 финал във ШЛ, ФА къп финал, то честно ли ще е да дадем поста на някой друг при положение, че Рагник е стигнал до някъде? И при такова развитие, кой ще е треньора който ще успее да надгради? Отделно ще оставим ли Рагник да променя тактика и стил на игра, ако 100% ще взимаме друг мениджър?

Честно казано за мен цялата история с временен мениджър ми изглежда като загубени два сезона, вместо един. Този е ясен, но при смяна на треньора лятото, тогава и следващият сезон го пишем "учебен".

И накрая - кой ще е новият директор на клуба?! Дали не може да бъде Рагник?! Или ще назначим холандското дуо от Аякс?
[center]The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime[/center]

Потребителски аватар
MASTER_COOL
Мнения: 6036
Регистриран на: 19 юни 2013 13:49
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот MASTER_COOL » 03 дек 2021 16:16

Рангник на пръв поглед изглежда изключително уравновесен и ерудиран специалист.
Прави впечатление и с перфектен английски, което показва че си е професионалист.
Имам усещането, че този човек е на ТИ с тактики и тънки треньорски умения.
Ако приложи всичко това и накара нашите звезди да заиграят като отбор, нищо чудно въпросът с мениджърският пост вече да е решен
[center]Важното е да излезеш с чест ![/center]

SkyQuest
Мнения: 391
Регистриран на: 23 дек 2019 16:39
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот SkyQuest » 04 дек 2021 13:35

Отново много фенове започват да "хайпват" яката понеже "омразният предипен треньор, който ни е сринал" се е махнал и идва "специалист". Спомнете си какво беше с Ван Гаал, който ни спаси от неадекватния Мойс. После дойде "истинския специалист" Моуриньо и ни спаси от статичния Ван Гаал. После с "легандата на отбора" Оле, който замени тирана и изчерпаният Моуриньо.

Сега е ред на Рагник да бъде така желаният спасител от "аматьора Оле". Очаква се да ни направи шампиони, феновете подскачат от радост, че дойде спасителят и като зазпишем първата лоша серия (която ще дойде, повярвайте ми) и ще започнат и него да уволняват и да разправят простотии от сорта на "от безтитленик какво да очакваш, трябва ни истински опитен и титулован треньор, тъпите Глейзър така и не се научиха". Така де... Ван Гаал и Моуриньо са безтитленици и аматьори, но това няма значение! На нас ни трябват опитни, това ще да ни е проблема!

Така че, и на Рагник му давам шанс! Ще отнеме много време! Едно нещо трябва да направи и това да се отърве от доста играчи, начело с Лингардиньо, Погбату, Марсиалчо. Тези тримата са някакви отровители в съблекалнята с кифладжийските си простотии и изстреля ли ги нанякъде, вече е свършил много работа!


Върни се в “Манчестър Ю”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта