Шампионска лига, (Плейоф), (рев) Лудогорец- Малмьо 2:1

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, modor, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Jürgen
Мнения: 3747
Регистриран на: 12 яну 2013 18:21
Контакти:

Re: Шампионска лига, (Плейоф), (рев) Лудогорец- Малмьо 2:1

Мнениеот Jürgen » 25 авг 2021 08:56

Нищо, този отбор + няколко нови и другия сезон влизате ;)

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Шампионска лига, (Плейоф), (рев) Лудогорец- Малмьо 2:1

Мнениеот honda » 25 авг 2021 09:30

Не искам думите ми да звучат като заяждане ,но за мен Малмьо спечели заслужено. Лудогорец плати данък на слабата си игра в първия мач. За мен Лудогорец в никакъв случай не отстъпва на Малмьо,даже напротив. Но за мен шведите бяха по-добре тактически и донякъде физически( в реванша накрая шведите очевидно изпуснаха въздуха,донякъде нормално разликата в температурата между Малмьо и Разград е доста сериозна ,а и голяма част от шведите са вече на доста "преклонна" възраст). Вчера веднага след като получаваха гол Малмьо вземаха контрола на играта и не позволиха на Лудогорец да използва психолигическото си предимство. Мен лично Лудогорец ме изненада приятно ,че не само не отстъпи физически на мощните играчи на Малмьо , но дори и през второто полувреме доминираше ( с изключение на един период между 60-та и 75-та минута). Също приятно ме изненада ,че почти всяко центриране пред вратата на Малмьо създаваше опасност. Ами браво - да биеш скандинавци с техните оръжия. След като шведите изравниха в края на първото полувреме задачата на Лудогорец стана много трудна. Въпреки положените големи усилия от играчите на Лудогорец , това беше стихиен натиск ,който не носеше някакви особенни опансоти ,освен центрирания и там да се търси карамбол , разбъркване и ако стане. Реална смислена добре организирана атака аз не видях.
Виждам ,че доста се коментира съдийството. За мен беше много близко до перфектното. Аз си признавам ,че без ВАР не бих свирил дузпата за Лудогорец и не бих отменил гола на Малмьо . Но нали точно това е смисъла на ВАР - да даде възможност на съдиите да видят "тънките" ситуации . Приятно или не и двете ситуации според правилника бяха за Лудогорец и бяха правилно отсъдени. Единственните упреци към съдията могат да бъдат ,че не даде още една минута допълнително време и можеше да извади чк на Баджи първото полувреме.
Може да звучи странно,но не съм сигурен кое по-добре за Лудогорец - да играе в ЛЕ или в ШЛ. От една страна приходите от ШЛ решават бюджета за две години напред , от друга страна в ЛЕ Лудогорец има много сериозен шанс да се представи много добре . Не съм сигурен дали има шанс да бъде поставен във втора урна за ЛЕ, но и в трета урна не е зле. Лудогорец има всички шансове да излезе от групите на ЛЕ и да играе и напролет в ЛЕ.
Лудогорец може да съжалява ,че имаха много добрия шанс да играят за влизане в групите на ШЛ срещу отбор ,който е с по-евтини играчи от тях( напълно заслужено - в предишния кръг елиминираха Олимпиакос ,чиито бюджет е приблизително 4 пъти колкото този на Лудогорец). Но тук искам и да забележа нещо ,че Лудогорец трудно играе от позиция на "фаворит" срещу отбори от Централна и Северна Европа(които не разполагат с по-скъпи футболисти) като например - МОЛ,Ференцварош,ЛАСК, Мидтиланд, Антверп, Копенхаген, Малмьо. Но тук камъните са не в градината не на Лудогорец, а на целия ни футбол. Явно хората работят работят "по-правилно" отколкото у нас. Примерно миналата година Антверп напрактика с втория си отбор показа респектиращо превъзходство. Беше много показателно как онези се "намираха" и как всеки знаеше къде да прати топката преди да получи топката. Докато у нас(това важи в най-малка степен за Лудогорец) сме много далеч от подобна скорост.

Потребителски аватар
Sstefanov
Мнения: 1891
Регистриран на: 25 ное 2013 17:01
Контакти:

Re: Шампионска лига, (Плейоф), (рев) Лудогорец- Малмьо 2:1

Мнениеот Sstefanov » 25 авг 2021 09:53

Добро представяне и в 4-те кръга. ЛЕ ще ви е супер. Успех

krumeto
Мнения: 3661
Регистриран на: 25 сеп 2015 16:18
Контакти:

Re: Шампионска лига, (Плейоф), (рев) Лудогорец- Малмьо 2:1

Мнениеот krumeto » 25 авг 2021 10:00

Представихме се добре, но не успяхме да влезем в по-голямата лига.
Може пък да е за добро. Ако успеем в ЛЕ да съберем малко повече точки, догодина ще е по-успешен опита за влизане в ШЛ.
И ако вземем още един/двама играчи на мястото на сегашни, можем да се радваме на успешен отбор, като отпреди 5/6 години.
Успех в ЛЕ!
Само Лудогорец!
Ако ни направят шпалир, на следващата година ще им отстъпим една титла на ония!

На линия
Потребителски аватар
miro_rz
Мнения: 15047
Регистриран на: 04 авг 2011 17:31
Местоположение: peterborough city
Контакти:

Re: Шампионска лига, (Плейоф), (рев) Лудогорец- Малмьо 2:1

Мнениеот miro_rz » 25 авг 2021 10:37

Обаче отборите в ЛЕ не лъжат! :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Бисер Шматков
Мнения: 170
Регистриран на: 08 окт 2012 22:57
Местоположение: непостоянно, но по принцип София
Контакти:

Re: Шампионска лига, (Плейоф), (рев) Лудогорец- Малмьо 2:1

Мнениеот Бисер Шматков » 25 авг 2021 11:12

Мисля, че "Лудогорец" демонстрираха значително по-стойностна игра в сравнение с тази, която показаха в предишния двубой. Липсваха обаче чистите ситуации за тях и не успяха да упражнят масиран натиск след 75-та минута. Малмьо ми се сториха леко стъписани в определени епизоди от мача, може би до голяма степен и заради домакинския фактор, но показаха дух и може би по-скоро закономерно взеха своето (определено им лиспваше и късмет в немалко ситуации - сантиметри ги разделиха от признаването на изравнителното им попадение през първата част, а и титулярният им страж се контузи). Чудя се дали Валдас Дамбраускас с твърде лека ръка не се лиши от услугите на Якуб Шверчок. Нападател като него би могъл да направи разликата в такива мачове. Смятам, че и в групите на Лига Европа ще се получат вълнуващи срещи с участието на "Лудогорец".
България през розови очила!

http://www.youtube.com/watch?v=AuA3T9Mh2OE

Serafim
Мнения: 5223
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Шампионска лига, (Плейоф), (рев) Лудогорец- Малмьо

Мнениеот Serafim » 25 авг 2021 20:19

bsz1916 написа:
Sole написа:Поредна френска съдийска гилотина за българския футбол. 2 спестени червени картона на шведските рендета. Просто франсето не знаеше къде се намира и се беше ошашавил как да опази шведската дърварска дружина от разгром! Иначе пореден силен евромач за Лудогорец, но това което не достигна е един Кешеру)

Стига вече с тоя Кешеру . Треньорът не само извърши закъснялото с няколко години подмладяване на отбора , но и го направи значително по - силен от тоя през последните 2 - 3 години . Всяко нещо с времето си . С ветераните Моци , Дяков , Марселиньо , Кешеро Лудогорец пак щеше да стане шампион при тая "конкуренция " в смешното ни първенство , но едва ли щеше да отстрани Олимпиакос и да стигне до мачове с Малмьо . Тазгодишното представяне на Лудогорец в ЕКТ е най - доброто за последните години . Браво на ръководството , треньора и футболистите .

Точно така е. Подмладяването в отбора на Лудогорец бе много закъсняло. Има много добри попадения - например Каули много добре зае мястото на Марселиньо, а Десподов и Текпетей заместват Мисиджан и Вандерсон от добрите му години. Обате Сотириу определено не се справят като голаджия и не е толкова комбнативен. Дамбраускас се опитва да играе така, сякаш на върха на атаката е Лукаку, ама кипърският нападател много обича да пада лесно и в определени ситуации пречи и проваля атаки.
Колкото до снощи - липсваше им един Анисе. И то като цяло, а не само в снощния мач. Баджи е много лимитиран, а пък Гонсалвеш много греши. Сантана като има ден е звяр, но иначе играта му е изпълнена с брак.

Cevtaka
Мнения: 21
Регистриран на: 08 авг 2014 12:49
Контакти:

Re: Шампионска лига, (Плейоф), (рев) Лудогорец- Малмьо

Мнениеот Cevtaka » 26 авг 2021 19:05

k20dan4o написа:В плейоф...слушаш химна на ШЛ...сложили ти съдия свирил финала за ЛЕ...намесваш мач между ЦСКА-Сф и Пирин...безценно !!!
Даже не ми се спори с разбирач който приоритетно се опитва да омаловажава успехите на другите пред това да се зарадва на собствения си отбор. Успех в четвъртък на "гранда"

Човекът с аватар на Конан варварина обича да злорадства, когато Лудогорец загуби в Европа. Но ми прави впечатление, че когато той се изкаже негативно за Лудогорец, след това неговият отбор също се дъни :) Така беше и след първите мачове, дано не стане и в реванша, защото ЦСКА право на поправителен няма да имат, за разлика от Лудогорец. Господа цесекари, озаптявайте си каръците, носят лош късмет и на вашия отбор ;)

krumeto
Мнения: 3661
Регистриран на: 25 сеп 2015 16:18
Контакти:

Re: Шампионска лига, (Плейоф), (рев) Лудогорец- Малмьо

Мнениеот krumeto » 26 авг 2021 19:44

CSKA 78 написа:Ами...какво точно да ви каже човек, освен че толкова си можете! Ха-ха!
Отмененият гол на Малмьо си беше чист! Защото, ако това беше засада, тя беше толкова тънка, че даже в надървеното "мъжество" на Гела, а се е подървил, защото е отмъкнал космонавта от ЦСКА, се събира два пъти! Ха-ха! :lol:
А дузпата за Лц е толкова спорна, че нямам думи! Някои ще напишат, че дузпата за ЦСКА оня ден е била същата! Е, не беше! Защото в този мач "виновника" не се опитваше да избие топката с, а тя се удари в него!
Като добавим и продължението от 7 минути само на първото полувреме, то се питам дали съдията и отговарящите за ВАР-а не са били почерпени снощи?! :shock: ;)

В крайна сметка се видя, че не ставате за ШЛ! Обаче миналата година се видя, че не ставате и за ЛЕ! Та аз все още се питам каква точно е разликата между миналогодишния и тазгодишния отбор на делиорманци?!

А схващаш ли разликата между ЦСКА, умрелия преди 6 години и микренския франкещайн?
Ако ни направят шпалир, на следващата година ще им отстъпим една титла на ония!


Върни се в “Лудогорец”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта