Състоянието на БГ спорт и разочарованието от олимпиaдата

Модератори: TodorT, paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
vili2010
Мнения: 136
Регистриран на: 06 апр 2012 18:54
Контакти:

Re: Състоянието на българския спорт

Мнениеот vili2010 » 03 авг 2012 15:01

Съвсем логично е състоянието на българският спорт. След края на социализма, реално погледнато държава България не съществува и съвсем нормално и български спорт вече няма. Капитализмът унищожи българската държава и спорт. А в другите страни държавата помага на спортистите и на гражданите си. У нас напротив държавата ти пречи, каквото и да правиш.

Самата истина. Колкото и да не ни се иска да е така - фактите го доказват. След като бяхме 2-3 сила в света, сега дълбаем дъното и за съжаление нищо не се прави. Преди дни един г-н каза, че са се закрили спортни уч- ща, спортни роти , бази и т.н. - да така е , а там се изграждаха бъдещите Световни и Олимпийски шампиони. Сега правим МОЛ- ове на мястото на спортни игрища. В училищата на спорта се отделя малко внимание, по школите където ги има е пълен разпад, треньорите - не подготвени и т.н. и т.н. и какво да очакваме - медали ли - е няма как да стане. Ще се задоволим с най - много 3-4 медала, даже и те са ни много на фона на цялата ни спортна картинка.

vasko1
Мнения: 754
Регистриран на: 03 апр 2012 00:39
Контакти:

Re: Състоянието на българския спорт

Мнениеот vasko1 » 03 авг 2012 15:10

Принципно съм съгласен с мнението на автора на темата, но и аз не мисля, че това е дъното. Незнам дали въобще някой знае кога ще стигнеме дъното. Всеки път си го говориме това и винаги нещо ни впоследствие ни показва, че сме били в грешка.
Не искам да виня ръководството по щанги, защото то е ново, а спортистите вече са се били разбягали. Ако спортистите ни в този спорт бяха останали бокса и щангите щяха да са на едно ниво. Но в единият ги няма, а другият се мъчат за България. Каква е толкова разликата, ако може някой да ми обясни - давайте. Отиваш на Спортпалас, Белмекен, Асеновград, Диана и тренираш. На боксьорите по-добри ли са им условията за подготовка от щангистите? Не, не са по-добри, но там са българи и са останали. И борбата включвам тука. Колко да са им по-добри условията?
Относно федерациите.
Явно във волейбола, футбола, спортна стрелба, бадминтон ( уот дъ фак - федерация по бадминтон :?: ) лека атлетика, щях да я забравя, сигурно и още няколко други некадърното ръководство убива повече или по-малко успехите, които можеме да имаме. Малки или големи. Ние не сме голяма държава, така че и на малкото трябва да се радваме.
Има и федерации, които работят в хармония със спортистите, които практикуват даденият вид спорт. Гимнастика, Борба, бокс, тенис - там имаме успехи, които все още ни държат над водата. Над дъното, което аааа да стигнеме.
Така че, де да знам, да се надяваме както ехх бше написал, че в следващият си мандат ББ ще обърне повече внимание на спорта, след като оправи магистралите и няма да е толкова зле положението. От днешна гледна точка освен всеки да изкаже болката или неприятното усещане какво става с нашия спорт няма да има разлика.
Нито някой ще си тръгне, нито нещо ще стане по-добро.
п.п. дано нашите момчета от волейбола си намерят добри отбори след Олимпиадата и така ще сме още по-силни, защото ако Жоро Братоев остане в Левски няма как да се развива и тези няколко месеца ще си останат само с приятното изживяване, но нищо друго. Дано наистина това момче си намери отбор.

Потребителски аватар
Borussia
Мнения: 141
Регистриран на: 04 окт 2008 17:28
Контакти:

Re: Състоянието на българския спорт

Мнениеот Borussia » 03 авг 2012 15:18

vili2010 написа:Съвсем логично е състоянието на българският спорт. След края на социализма, реално погледнато държава България не съществува и съвсем нормално и български спорт вече няма. Капитализмът унищожи българската държава и спорт. А в другите страни държавата помага на спортистите и на гражданите си. У нас напротив държавата ти пречи, каквото и да правиш.

Самата истина. Колкото и да не ни се иска да е така - фактите го доказват. След като бяхме 2-3 сила в света, сега дълбаем дъното и за съжаление нищо не се прави. Преди дни един г-н каза, че са се закрили спортни уч- ща, спортни роти , бази и т.н. - да така е , а там се изграждаха бъдещите Световни и Олимпийски шампиони. Сега правим МОЛ- ове на мястото на спортни игрища. В училищата на спорта се отделя малко внимание, по школите където ги има е пълен разпад, треньорите - не подготвени и т.н. и т.н. и какво да очакваме - медали ли - е няма как да стане. Ще се задоволим с най - много 3-4 медала, даже и те са ни много на фона на цялата ни спортна картинка.


Ех точно това казах в поста преди теб. Познавам давама бивши национали лекоатлети и треньоа им с които сме делили една квартира. Ако знаете, че треньора беше и масажист и лекар и всичко останало с мизерна заплата. Хората си се подготвяха съвсем самички и все пак стигнаха до олимпиада е как да гоним останалите.

Тук в Германия само в кварталчето където живея има 5 спорни клуба със стадиони и осветление, развививащи детско-юношески спорт, както и аматьорски за възрастни, е как да го сравним с българската действителност. Всички училищни зали са отдадени без заплащане на аматьорски клубове по волейбол или баскетбол след учебно време за да има хората къде да пракртикуват любимия си спорт, независимо от възраста си...

Потребителски аватар
malchev
Мнения: 531
Регистриран на: 29 апр 2010 12:50
Контакти:

Re: Състоянието на българския спорт

Мнениеот malchev » 03 авг 2012 15:19

Честно казано и аз съм разочарован до тук, НО мисля че е много прибързано да правим генерални заключения.
Нека изчакаме да свърши Олипиадата, да ударим чертата и тогава да коментираме. Аз все още тая надежди в бокса, тежести, борба, худ. гимнастика.. може и да вземем общо 5-6 медала.
Комунизма наистина спорта беше на високо ниво, но и след това имаме много добри спортисти, нека не ги подценяваме. Взехме много златни медали от 92ра до 2008, медали които не бяха плод на подготовка в комунизма.. поне повечето. Просто в момента както държавата, така и спорта са в дупка.. все пак нека да бъдем оптимисти. Мисля че изказвания от сорта "2016 ще сме с 10 спортиста" няма смисъл от тях. България е държава с традиции в спорта и въпреки липсата на пари, скандалите, теслите от съдии и т.н. съм сигурен, че накрая на Олимпиадата ще сме по-скоро доволни, отколкото разочаровани.. дано!

Потребителски аватар
Borussia
Мнения: 141
Регистриран на: 04 окт 2008 17:28
Контакти:

Re: Състоянието на българския спорт

Мнениеот Borussia » 03 авг 2012 15:34

Аз имам надежда за Рио особена в спортове като борбата и бокса, но кой знае за 4 години може да се пръкне и някой друг талант. А и практиката показва, че извън континента се представяме много по-добре...

Потребителски аватар
dreben23
Мнения: 14653
Регистриран на: 21 юли 2008 19:26
Skype: dreben23_anastas
Местоположение: Смолян, разбира се ;)
Контакти:

Re: Състоянието на българския спорт

Мнениеот dreben23 » 03 авг 2012 15:39

Бойко ако вземе още един мандат, напускам страната! Спорт няма бе, на мизерници и спорт не се полага, кога се оправи народа тогава ще тръгне и спорта! На самите спортисти не им пука, а вдигат щанги за Азербайджан, на мен ще ми пука! Да, вярно е, че обичам спорта повече от всичко земно, но пък не мислите ли, че не народа трябва да спасява спорта, а спортистите, които го практикуват! Те са предатели, айде не всички, но искат да загребат колкото се може повече пари и по всичко личи, че изнудват федерациите! Така че донякъде съм съгласен с автора, донякъде не...Ние просто трябва да спасим държавата, а спортът ще се оправи от само себе си! Това е положението...а медал едва ли ще вземем, макар да ми се иска поне 3! Щом това не е дъното, кое е? Може би умрял народ и действащи федерации, дано няма по-надолу викам аз, ама май има и сте прави... ):
Проблемите на държавата са огледало на спортната действителност!
***САМО ЦСКА!***

***ШЕФЧЕТО НА ФУТБОЛА КАЗВА ИСТИНАТА! *** :)

Потребителски аватар
ros
Мнения: 10993
Регистриран на: 28 мар 2008 16:14
Контакти:

Re: Състоянието на българския спорт

Мнениеот ros » 03 авг 2012 16:03

Разплаканите очи на Петя Неделчева ме върнаха в жлката ни действителност... Колкото и победи да направят волейболистите, дай боже да са много, колкото и медали да спечелим, дереджето на спорта ни няма да се промени като цяло. Все ще има обирджии и търтеи по федерациите, все хората, заради които се вдига флага ще мизерстват, и все ОНЕЗИ ПРИМАДОНИ ПО ФУТБОЛНИТЕ НИ КЛУБОВЕ ЩЕ НЕДОВОЛСТВАТ ОТ 5-10 000 ЕВРО МЕСЕЧНО, а истинските, стойностните ни състезатели ще се отказват от родината си.
След всяко едно на интервю на успял в спорта си състезател усещам разочарованието им от България - разочарование от условията, които им се предоставят, от начина на работа с тях, от отношението на ръководителите на спорта и от отношението на медии и фенове към тях. Е как мама му стара тези хора да са горди, че са българи. Бербатов, Казийски, Жеков, Гроздева, Неделчева и още и още... наистина ми е жал за самочувствието на тези хора, за унижението от българската неблагодарност, която чувстват, от това, че имат малшанса да живеят в тези условия и да ги сочат с пръст. Дори едно младо момиче като Бонева още от сега да казва, че вече не и пука какво ще прочете за нея е показателно

Обикновено на Олимпиада спортистите плачат от радост, а при нас плачат от терзания дали да не емигрират, въпреки нежеланието си!!! УЖАС
Аз може да съм никой за ЦСКА, но ЦСКА е всичко за мен, аз може да съм един от хилядите фенове, НО ЦСКА Е ЕДИНСТВЕНИЯТ ОТБОР ЗА МЕН

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Състоянието на българския спорт

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 03 авг 2012 16:14

vili2010 написа:Съвсем логично е състоянието на българският спорт. След края на социализма, реално погледнато държава България не съществува и съвсем нормално и български спорт вече няма. Капитализмът унищожи българската държава и спорт. А в другите страни държавата помага на спортистите и на гражданите си. У нас напротив държавата ти пречи, каквото и да правиш.

Самата истина. Колкото и да не ни се иска да е така - фактите го доказват. След като бяхме 2-3 сила в света, сега дълбаем дъното и за съжаление нищо не се прави. Преди дни един г-н каза, че са се закрили спортни уч- ща, спортни роти , бази и т.н. - да така е , а там се изграждаха бъдещите Световни и Олимпийски шампиони. Сега правим МОЛ- ове на мястото на спортни игрища. В училищата на спорта се отделя малко внимание, по школите където ги има е пълен разпад, треньорите - не подготвени и т.н. и т.н. и какво да очакваме - медали ли - е няма как да стане. Ще се задоволим с най - много 3-4 медала, даже и те са ни много на фона на цялата ни спортна картинка.


1. Трябва да живееш на Марс или да си много болен психически, за да не осъзнаваш, че сегашните капиталисти в България са точно бившите комунисти и техните отрочета с привилегиите - новоизлюпените "бизнесмени", които ограбиха България, а сега държат цялата икономическа и политическа власт. Третият вариант е просто да си много нагъл "другар".
2. Никога не сме били втора сила в света. Единствено на Олимпиадата в Москва през 1980 г. заехме 3-то място в класирането след СССР и ГДР, само че тогава западните страни бойкотираха и не участваха. ;)
3. Вярно е, че за спорта държавата отделяше много средства, но това беше част от държавната политика - спортът беше едно от лицата на социализЪма, което трябваше да ни представя пред света. За сметка на това изоставахме прогресивно във всички останали области, което беше съвсем закономерно: липса на достатъчно инвестиции в науката, липса на модерна техника и технологии (освен това, което успявахме да откраднем от Запада), уравниловка и подценяване на умствения труд (бачкаторите - представителите на "класата - хегемон" взимаха в пъти повече от висшистите и им се подиграваха за това), липса на реална конкуренция и пазар, отхвърляне на възможностите за техническо сътрудничество със Запада, малоумни проекти от рода на "Кремиковци" и КТИМ - Радомир и т.н., и т.н.... 8-)
4. Съгласен съм с изложеното от Borussia. :)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
kartago
Мнения: 8265
Регистриран на: 05 окт 2008 12:23
Контакти:

Re: Състоянието на българския спорт

Мнениеот kartago » 03 авг 2012 16:25

Captain Stottlemeyer написа:
vili2010 написа:Съвсем логично е състоянието на българският спорт. След края на социализма, реално погледнато държава България не съществува и съвсем нормално и български спорт вече няма. Капитализмът унищожи българската държава и спорт. А в другите страни държавата помага на спортистите и на гражданите си. У нас напротив държавата ти пречи, каквото и да правиш.

Самата истина. Колкото и да не ни се иска да е така - фактите го доказват. След като бяхме 2-3 сила в света, сега дълбаем дъното и за съжаление нищо не се прави. Преди дни един г-н каза, че са се закрили спортни уч- ща, спортни роти , бази и т.н. - да така е , а там се изграждаха бъдещите Световни и Олимпийски шампиони. Сега правим МОЛ- ове на мястото на спортни игрища. В училищата на спорта се отделя малко внимание, по школите където ги има е пълен разпад, треньорите - не подготвени и т.н. и т.н. и какво да очакваме - медали ли - е няма как да стане. Ще се задоволим с най - много 3-4 медала, даже и те са ни много на фона на цялата ни спортна картинка.


1. Трябва да живееш на Марс или да си много болен психически, за да не осъзнаваш, че сегашните капиталисти в България са точно бившите комунисти и техните отрочета с привилегиите - новоизлюпените "бизнесмени", които ограбиха България, а сега държат цялата икономическа и политическа власт. Третият вариант е просто да си много нагъл "другар".
2. Никога не сме били втора сила в света. Единствено на Олимпиадата в Москва през 1980 г. заехме 3-то място в класирането след СССР и ГДР, само че тогава западните страни бойкотираха и не участваха. ;)
3. Вярно е, че за спорта държавата отделяше много средства, но това беше част от държавната политика - спортът беше едно от лицата на социализЪма, което трябваше да ни представя пред света. За сметка на това изоставахме прогресивно във всички останали области, което беше съвсем закономерно: липса на достатъчно инвестиции в науката, липса на модерна техника и технологии (освен това, което успявахме да откраднем от Запада), уравниловка и подценяване на умствения труд (бачкаторите - представителите на "класата - хегемон" взимаха в пъти повече от висшистите и им се подиграваха за това), липса на реална конкуренция и пазар, отхвърляне на възможностите за техническо сътрудничество със Запада, малоумни проекти от рода на "Кремиковци" и КТИМ - Радомир и т.н., и т.н.... 8-)
4. Съгласен съм с изложеното от Borussia. :)

Кептън, само САЩ бойкотираха май!

venger
Мнения: 1520
Регистриран на: 02 мар 2011 20:28
Контакти:

Re: Състоянието на българския спорт

Мнениеот venger » 03 авг 2012 16:35

Чета мненията и все повече се убеждавам, че живеем в страната на чудесата. За това никой нормално мислещ гражданин няма да отрече.
Убеждавам се и в това, как в живота всичко е свързано. Когато не върви, не върви. Когато има напредък, той се наблюдава във всички сфери. Спортът ни е в окаяно състояние и идеално отразява нашето жалко съществуване. При положение, че повечето хора нямат пари за елементарни неща като храна, дрехи, плащане на сметки, е, извинете ме, не може тези хора да седнат пред телевизорите и да гледат медал след медал от българските спортисти, успех след успех. Тези, които ограбваха, ограбиха всичко, без изключение, и спорта също.
Но това са само констатации, това е описване на реалността. Някой ще упрекне форумците, които се интересуват и пишат по тези проблеми, в празнословие и водене само на форумни полемики. Но не е така, все пак хората тук показват, че на света, в България има хора, на които им пука от всичко и които поне не са ограбени от това да изказват свободно мнението си. Това все пак е начало...
"Бела жига, това сега си ти!
И цела книга много ще те измори!"


Върни се в “Лондон 2012”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта