Даниел Пеев - фентема

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist, Sofia 1929

Потребителски аватар
loko1
Мнения: 3799
Регистриран на: 10 мар 2010 12:22
Контакти:

Даниел Пеев - фентема

Мнениеот loko1 » 06 мар 2017 11:12

Най-интелигентния футболист в България в момента. Истински Локомотивец. Заслужава фентема във форума ни!

Даниел Пеев: "От дете мечтаех да съм капитан на Локомотив"

Дани Пеев спечели анкетата на ultrasloko.com за играч на Есен 2016! Негови подгласници са вратаря Сашо Любенов и нападателя Митко Георгиев. Юношата на Локомотив, който се превърна в сърцето и душата на тима от "Надежда" и от доста години е любимец на феновете с удоволствие прие поканата и даде интервю за Loko Sf.info:


- Дани, изненадан ли си, че за четвърти път печелиш наградата на феновете за Играч на есенния сезон?
- Не съм изненадан, че отново печеля това признание на феновете. Спечелил съм много награди през годините и то с различни отбори където съм играл, но тези от Локомотив са ми най-важните. Всеки мач давам всичко от себе си и съм напълно доволен, че съм играл добре и трудът в един момент се възнаграждава. А и статистиката показва, че го заслужавам.

- Как се чувстваш като капитан и лидер на Локо (София)?
- Честно казано, от малък съм мечтал да съм капитан и сега изживявам мечтата си - тя ми се сбъдна. Винаги когато играя за Локомотив просто няма такова удоволствие - нищо, че нивото, в което играем, е Втора лига - да играеш за Локомотив е голям кеф. Като стъпя на СВЕТИНЯТА (б.а. ст. "Локомотив") чувството е несравнимо! Това е единственият стадион на който всеки път като стъпя, откъсвам трева от терена и с нея се кръстя, целувам я и я хвърлям...

- Как се появи надписът на капитанската лента?
- От много години имах такава идея. Даже съм го споделял с предните капитани - и Галев, и Дафчев, и Добрев, но явно сега е дошъл момента. Преди мача с ЦСКА за купата на България реших най-накрая да го направя, като това да донесе допълнителна мотивация на отбора преди дербито. Изцяло си е мое решението, абсолютно никой не знаеше. И отидох и надписах лентата: С ЛОКО СЕ РОДИХМЕ С НЕГО ЩЕ УМРЕМ! Направих го от сърце и се радвам, че осъществих това мое желание... и това да послужи за пример на децата. От ръководството харесаха идеята и даже този надпис вече го има на седалките в автобуса.

- Къде е по-лесно - на терена или в студиото на Диема Спорт при Илиян Енев?
- И на двете места ми е приятно. Но като играя за Локомотив изпитвам голяма наслада! С Илиян сме приятели от деца; бяхме съотборници в школата на Локомотив и уважавам неговие покани. Когато анализирам българския футбол гледам да говоря позитивно, защото не е хубаво да критикувам колеги.

- С Илиян Енев сте Шампиони със старшата възраст на Локомотив - разкажи как се стигна до шампионската титла през 2003-а година?
- Тази титла беше един страхотен завършек на нашето поколение. С този отбор имахме толкова хубави и емоционални моменти... и накрая в Тетевен станахме Шампиони и тази титла ще ме топли цял живот! Помня, че на последния мач с Ботев (Пловдив) не играх заради червен картон, а трябваше да ги бием с 3 гола разлика. Пловдивчани се виждаха сигурни победители в турнира и цялата предна вечер се радваха и пееха песни. Но ги бихме с 5:1 и не после можеха да повярват. Няма такова изживяване. Дори набора на брат ми, Георги, които бяха много добри футболисти, не успяха да направят това, което ние извоювахме! Сега когато минавам покрай клубната витрина знам, че нашата купа е там.
repub shampioni 2003

- Като спомена брат ти, Гошо Пеев, има една закономерност, че синовете на добрите футболисти, не достигат нивото на бащите си. А, как е при братята?
- Брат ми Георги винаги ми е бил за пример и съм горд, че ми е брат, тъй като той успя да опази името си. Общо взето много братя на известни футболисти не успяха да направят кариера. И аз съм изпитвал трудности, опитваха се да ме откажат... Определено той е по-добър и разликата е, че той игра в Шампионска лига срещу Реал и други европейски грандове. И двамата сме добри футболисти, но няма завист. В Хърватска и Казахстан, където играх, се радваха за брат ми, че е успял и все пак за по-малкия е по-трудно.

- Няма как да не те попитам за онзи над 20 годишен период в Локомотив. Как би оценил Ерата Гигов?
- Като цяло Ерата Гигов е противоречива. Не е нормално да си президент на клуба и да имаш проблеми с феновете. Нали футболът е за хората... Не може да не се отбележи, че Гигов е и най-успешния президент на Локомотив, като се има предвид медалите, спечелената купа на България и множеството участия на Клуба в Европа, но, лично аз мога да го упрекна в две неща - Николай Гигов продаде брат ми, Георги Пеев, на Динамо (Киев) за близо 5 милиона лева (2.5 млн. $) за да спаси клуба от фалит. И накрая го изигра с колосална сума по договора. Дойде времето да се знае, че брат ми е направил огромен жест към Локомотив, не към Гигов, защото той обича Локо (София) и уважава това, което клубът му е дал. Николай Гигов не спази неговата дума и уговорка, а брат ми така и не си потърси парите, за да не навреди на Локомотив и да постави клуба в много трудна ситуация, защото парите наистина бяха сериозни за България и особено за Локомотив. Гигов постъпи некоректно към човек, в който не е инвестирал. Не можех да се съглася с неговата политика, при която когато нямаше пари, идвахме локомотивците да спасяваме отбора. Другото и най-важно нещо е, че не го интересуваше въобще школата, терените и резултатите на ДЮШ. Нещата явно бяха много задълбочени и се стигна до фалит, и то когато взехме медали и се класирахме в Европа. Въпреки всичко имам уважението на г-н Гигов, защото ми е бил президент.

- Много съмнителни резултати се получават както в Първа, така и във Втора лига. Какво е твоето мнение за съмненията, че се играе черно тото?
- Слухове много, но като няма доказателства... И аз съм се съмнявал в някои мачове; как може дадена ситуация да се случи, но като няма как да се докаже не е моя работа. Аз винаги съм си държал на името и е важно да може да си гледаме децата в очите. Трябва това да се изкорени. Недопустимо е. Навсякъде има съмнения за уговорки. Трябва да се вземат мерки, защото това е престъпление, да лъжеш хората по трибуните... Единственото решение за тези, които го правят, е ЗАТВОР.

- Колко време още мислиш да играеш футбол?
- Нямада да се отказвам скоро. Играя за кеф и удоволствие на хората и, а не за пари (не че не получавам, държа си на заплащането). Когато дойдох, разговорите с шефовете бяха да се върна за пример на младите и да върнем репутацията на клуба. Недопустима беше появата на Касев и онзи другия... Като видя, че не ставам, ще спра с футбола! Държа си на името и не искам да се излагам.

- След това, накъде?
- Сериозно се подготвям за треньорската професия. Наясно съм, че като си бил добър футболист това не ти гарантира, че ще бъдеш успешен треньор. Имам мои идеи за професията и е важно да си психолог, да има респект и уважение... Вече получих предложения от треньори на водещи отбори да им бъда помощник, но все още имам сили да играя.

- Как ще определиш периода ти извън Локомотив?
- На 18 години преминах в Левски. Може би това ми беше най-трудният момент. В Локомотив не проявиха нужното уважение към мен тогава и аз се ядосах и преминах на Герена. Изиграх два мача за купата с Левски. След това в Родопа и Пирин се представих на ниво. В Смолян ме избраха за най-добър млад капитан. В Пирин станах голмайстор и с най-много асистенции, плюс финал за купата на България. Даже попаднах в номинираните играчи за Футболист на годината. Куризното е, че брат ми, който беше избран за най-добър чужденец в Амкар тогава, го нямаше в тази класация.

- Вкарвал си голове на всички софийски отбори, какво е чувството?
- Уникално. Даже успях да вкарам на всички софийски отбори в една година. Ние сме си локомотивци и винаги ще си имаме закачка със Славия, но периодът ми там беше успешен.

- Разкажи за Казахстан.
- В Казахстан е доста интересно, друга култура друг свят. Много пари се инвестират във футбола и още се учат на професионализъм. Когато играх в Спартак (Семей) бяхме трима българи в отбора, заедно с Вкитор Генов и Ники Дюлгеров. Нашата цел беше да им покажем, че българите сме професионалисти. Спечелихме уважението им и дадохме възможност и на други българи да отидат там. Помня първото гостуване - пътувахме 36 часа с влак и играхме на -26 градуса, а се усещаше като -36 градуса. Беше адски студ и топката не можеше да се заложи. Има още една интересна случка: бяхме домакини и загубихме в драматичен мач с 2:5. След мача, въпреки загубата, феновете ни изнесоха на ръце и скандираха имената на всички. Което тук в България е немислимо да се случи. Няма драми и трагедии, даже директорът на клуба дойде да ме успокоява. Уважаваха ни, защото си създадохме име.

- Кой е любимият ти футболист?
- На този въпрос отговарям без да се замисля - Георги Пеев

- Имаш ли хоби?
Обичам да ходя за риба и да играя футбол на малки вратички. По принцип обичам да си стоя вкъщи, при семейството.

- Алкохол и цигари?
Мразя цигарите, не пуша, за алкохол понякога се случва. Особено след хубава победа си позволявам чаша уиски или вино.

- Не мога да не те питам за предстоящия мач със Септември?
- Уважаваме им проекта на Септември, но не може да става сравнение - ние сме Локомотив! Очаквам да се получи хубав двубой с атакуващ футбол. Футболът е за хората, за феновете. Това е смисълът на играта - да ти е приятно да отидеш на стадиона, да е чисто, с добро озвучаване, да има зрелище, да се получи празник.

- За финал какво би казал на феновете на Локомотив?
- Да ни подкрепят както само те могат! Атмосферата със Спартак (Плевен) беше супер!
За финал мога да кажа:

С ЛОКО СЕ РОДИХМЕ С НЕГО ЩЕ УМРЕМ!


http://lokosf.info/%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D ... 0%B8%D0%B2
ОБИЧАМ ЛОКО СОФИЯ
АНКЕТА любим отбор http://forum.gong.bg/viewtopic.php?f=53&t=114333
Левски 23%, ЦСКА Локо Пд Локо Сф Манчестър Ю Славия Черно море Лудогорец

Ако не можеш да ПОДКРЕПЯШ отбора си когато ГУБИ нямаш право да го ПОДКРЕПЯШ когато ПОБЕЖДАВА

Върни се в “Локо София”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта