drughi написа:Ей такива писаници на псевдожурналисти като наш Дончо гонят хората и публиката от стадионите. Дончо, когато почнеш да даваш ти парите и да се бъркаш в собственния джоб за отбора, тогава ще казваш кой да играе и как да се управлява клуба. Ти като журналист с какво помогна да има повече хора на концерта и на стадиона? Какъв е твоя принос като пловдивчанин в тази насока?
Така ли? И с какво по-точно с тази статия Дончо гони хората от стадионите? Това, че Коко Динев, Титан, Батков, Гигов, Венци Стефанов и компания дават пари за отборите (
умишлено не казвам за футбола), не означава, че управляват правилно клубовете.
За толкова години сме изчели сумати скалъпени, глупави, измислени, съшити с бели конци статии по адрес на Локото, Ботев, Левски, ЦСКА, Славия, Локо Сф, Литекс, Берое и всички останали клубове, да не се засягат пропуснатите, но нито една статия не може да пропъди толкова хора от стадиона, колкото някой съмнителен мач или политика против всякаква футболна логика при управлението на клуба.
Какво трябваше да направи Дончо Донев, за да има повече хора на концерта? Замислял ли си се, че често това, което публиката на отборите в България прави, е да свърши несвършената работа от страна на клубното ръководство? Че често ние като публика компенсираме слабото "представяне извън терена" на футболните шефове?
Дончо просто е написал нещо, което дори не е публична тайна, ами си е общоизвестна истина. Посочил е проблем, който не е нов, но не търпи развитие вече повече от 20 години, защото вносът на евтини чужденци, които да бъдат гледани като маймуни в цирка започна още след промените през 1989.
Доста футболни ръководители си мислят, че с розовите приказки за чужденци замазват очите на публиката, все едно идва да играе някой голям играч. То не бяха хора от школите на Барса, Реал, половин висша лига и т.н. Отдавна претръпнахме да гледаме известни имена по терените. За тях има телевизия. Искаме си наши момчета, които да изорават терена.
Едно време имаше първенство на дублиращите отбори, които играеха преди основния състав мачовете си. Та на тези мачове се събираше повече публика отколкото на мачовете на титулярите днес.
Публиката е най-добрият барометър за състоянието на футбола в една държава.