Христо Бонев: След Европа идва ред и на титлата

Модератори: paceto, Модератор ЛокоПД, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
plovdivram
Мнения: 2347
Регистриран на: 17 дек 2008 12:51
Контакти:

Re: Христо Бонев: След Европа идва ред и на титлата

Мнениеот plovdivram » 08 яну 2010 12:53

Краставичарят Ганчо,
за първата част на поста ти мога да се съглася напълно с теб по отношение на сравнението на Коко Динев с изброените оттеб, но е хубаво, когато говориш за "футболна" България да имаш и друго предвид... и то е че в БГ никога неможеш да бъдаш сигурен КОЙ ТОЧНО Е РЕАЛНИЯ СОБСТВЕНИК на даден отбор... т.е. "най-отпред" може да стои считаният за най-богат човек в БГ и пак нищо да не се получава...
Колкото до втората... Ама МНОГО, МНОГО... АМА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО МНОГО СМЕШНО е да се позоваваш на подобни.... ОСОБЕНО :mrgreen: :) пък били те "МАЩАБНИ" проучвания... ха-ха-ха... :) :lol: :mrgreen: та те отдавна са толкова опорочени и лесно манипулируеми, че е толкова смешно да се позоваваш на такова нещо, че чак е НЕСЕРИОЗНО!!! :)
Изображение

staria
Мнения: 2787
Регистриран на: 04 окт 2008 19:12
Контакти:

Re: Христо Бонев: След Европа идва ред и на титлата

Мнениеот staria » 08 яну 2010 13:02

Краставичарят Ганчо написа:Не бива много да хвърчите в облаците и да възлагате големи надежди на Коко Динев ! Този човек нито е от най-богатите българи нито пък е сигурно, че ще отдели повече пари за Локо от колкото даваше за Вихрен. В сравнение с Митко Събев, Гриша Ганчев и Марин Митев той си е направо бедняк.
Не се изхвърляйте много и по въпроса кой колко фенове има, защото наскоро мащабно проучване между младежи от 13 до 23 години показа, че 40% от младите хора в България симпатизират на Левски, 25% на ЦСКА, 7% на Черно море, 4,5% на Ботев Пд и 4% на Локо Пд. Т. е . Вие сте чак на пето място по този показател, като едва 4% от младите българи симпатизират Локомотив Пд.

Ганчо, това проучване само в град Варна ли е правено? Сега остава тия "фенове" да вземат да ходят и на мачове, а? Тия Черно Море имали фенове колкото на Локото и Ботев взети заедно, а Спартачето от Варна хич ги няма! Да не говорим за Берое....

Потребителски аватар
Краставичарят Ганчо
Мнения: 219
Регистриран на: 18 дек 2009 23:47
Контакти:

Re: Христо Бонев: След Европа идва ред и на титлата

Мнениеот Краставичарят Ганчо » 08 яну 2010 13:15

plovdivram написа:Краставичарят Ганчо,
за първата част на поста ти мога да се съглася напълно с теб по отношение на сравнението на Коко Динев с изброените оттеб, но е хубаво, когато говориш за "футболна" България да имаш и друго предвид... и то е че в БГ никога неможеш да бъдаш сигурен КОЙ ТОЧНО Е РЕАЛНИЯ СОБСТВЕНИК на даден отбор... т.е. "най-отпред" може да стои считаният за най-богат човек в БГ и пак нищо да не се получава...
Колкото до втората... Ама МНОГО, МНОГО... АМА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО МНОГО СМЕШНО е да се позоваваш на подобни.... ОСОБЕНО :mrgreen: :) пък били те "МАЩАБНИ" проучвания... ха-ха-ха... :) :lol: :mrgreen: та те отдавна са толкова опорочени и лесно манипулируеми, че е толкова смешно да се позоваваш на такова нещо, че чак е НЕСЕРИОЗНО!!! :)

А защо да не вярвам на подобни проучвания?!? Ти да не мислиш, че Локото има повече от 4% привърженици от цяла България. В Пловдив живеят не повече от 5-6 % от населението на България. Привържениците на Ботев и Локо се формират главно от живущи в град Пловдив. Дори и в най-близките градове Асеновград и Пазарджик почти всички са левскари и цесекари. А Черно море има по-висок резултат в проучването, защото във Варна привържениците на Черно море са доста повече от Спартак и не са разпределни по-равно както в Пловдив. Също така Пловдив и Варна са почти равни по-големина, но младежите до 23 години във Варна са малко повече.
На стар краставичар краставици не продавайте !

Потребителски аватар
plovdivram
Мнения: 2347
Регистриран на: 17 дек 2008 12:51
Контакти:

Re: Христо Бонев: След Европа идва ред и на титлата

Мнениеот plovdivram » 08 яну 2010 13:32

...Краставичарят Ганчо
А защо да не вярвам на подобни проучвания?!? Ти да не мислиш, че Локото има повече от 4% привърженици от цяла България. В Пловдив живеят не повече от 5-6 % от населението на България. Привържениците на Ботев и Локо се формират главно от живущи в град Пловдив. Дори и в най-близките градове Асеновград и Пазарджик почти всички са левскари и цесекари. А Черно море има по-висок резултат в проучването, защото във Варна привържениците на Черно море са доста повече от Спартак и не са разпределни по-равно както в Пловдив. Също така Пловдив и Варна са почти равни по-големина, но младежите до 23 години във Варна са малко повече.


Защо да не вярваш ли?!... Ами защото тези проучвания са обикновено на база интернет проучвания, а ние българите отдавна сме показали колко сме изобретателни, когато трябва да излъжим "машинките", а оттам-нататък тези проучвания стават напълно излишни, защото изобщо немогат да направят РЕАЛНО ПРОУЧВАНЕ...то може само да ИЗГЛЕЖДА "МАЩАБНО", но всъщност 90% от гласовете на ОТЧЕТЕНА бройка от (да речем) 1 000 гласа може да са формирани от 10 пъти по-малко РЕАЛНИ "гласоподаватели"!!! Та те в ПАРЛАМЕНТА ни се чудят как да ограничат възможността ЕДИН човека да дава 10 гласа с чужди карти и това става ПРЕД ОЧИТЕ НА ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ ти.... :lol: Наистина е много СМЕШНО майна!!! Още повече съм сигурен, че ДОРИ ТИ САМИЯТ знаеш КАК СТАВАТ ТЕЗИ НЕЩА и как "РЕАЛНО" 10 човека могат да генерират поне 100 гласа (ако не и повече) в подобни "МАЩАБНИ" проучвания!!!
Изображение

Потребителски аватар
demy27
Мнения: 2136
Регистриран на: 02 дек 2009 08:47
Контакти:

Re: Христо Бонев: След Европа идва ред и на титлата

Мнениеот demy27 » 08 яну 2010 14:35

Добре де, след като това проучване е толкова точно, защо не е същото на стадионите? Според това проучване на мачовете на Левски трябва да има 20 000 средно, на ЦСКА - 12 500, на Черно Море - 3 500, на Ботев - 2 250, на Локомотив - 2 000. Нещо май не стоят нещата по този начин. Това, че е зададен въпроса "На кой отбор симпатизираш" и всички са отговорили по някакъв начин не значи, че някога са ходили на мач, знаят на кое място е отбора и изобщо може ли да се каже, че са фенове на даден отбор.
L'Europa non è lontana
C'è una canzone italiana per voi
Insieme, unite, unite, Europe

Потребителски аватар
deepblue1963
Мнения: 3458
Регистриран на: 30 окт 2009 23:22

Re: Христо Бонев: След Европа идва ред и на титлата

Мнениеот deepblue1963 » 08 яну 2010 14:56

demy27 написа:Добре де, след като това проучване е толкова точно, защо не е същото на стадионите? Според това проучване на мачовете на Левски трябва да има 20 000 средно, на ЦСКА - 12 500, на Черно Море - 3 500, на Ботев - 2 250, на Локомотив - 2 000. Нещо май не стоят нещата по този начин. Това, че е зададен въпроса "На кой отбор симпатизираш" и всички са отговорили по някакъв начин не значи, че някога са ходили на мач, знаят на кое място е отбора и изобщо може ли да се каже, че са фенове на даден отбор.

Посещаемост и "симпатизиране" не е едно и също и ти го знаеш много добре,ама се правиш на луд.Ето аз съм от Левски,но не съм от София и не мога да ходя на мачовете.Това какво значи?Тези цифрички,дето си ги праснал в "поста" си какво означават-нищо.С това не твърдя,че проучването е представително.Просто ти казвам ,че пишеш глупости.
ТАМ, ПОД СИНЬОТО НЕБЕ, ПОД СВЕТЛИНИТЕ НА ГЕРЕНА, БУШУВА СИНЬОТО МОРЕ, ПРИТИХВА ЦЯЛАТА ВСЕЛЕНА!

Потребителски аватар
Popeye
Мнения: 255
Регистриран на: 06 мар 2009 15:46
Контакти:

Re: Христо Бонев: След Европа идва ред и на титлата

Мнениеот Popeye » 08 яну 2010 15:03

deepblue1963 написа:
demy27 написа:Добре де, след като това проучване е толкова точно, защо не е същото на стадионите? Според това проучване на мачовете на Левски трябва да има 20 000 средно, на ЦСКА - 12 500, на Черно Море - 3 500, на Ботев - 2 250, на Локомотив - 2 000. Нещо май не стоят нещата по този начин. Това, че е зададен въпроса "На кой отбор симпатизираш" и всички са отговорили по някакъв начин не значи, че някога са ходили на мач, знаят на кое място е отбора и изобщо може ли да се каже, че са фенове на даден отбор.

Посещаемост и "симпатизиране" не е едно и също и ти го знаеш много добре,ама се правиш на луд.Ето аз съм от Левски,но не съм от София и не мога да ходя на мачовете.Това какво значи?Тези цифрички,дето си ги праснал в "поста" си какво означават-нищо.С това не твърдя,че проучването е представително.Просто ти казвам ,че пишеш глупости.

Това означава само едно , че си тъпо парче .Нормалните хора в нормалните страни си подкрепят местните отбори !

Потребителски аватар
plovdivram
Мнения: 2347
Регистриран на: 17 дек 2008 12:51
Контакти:

Re: Христо Бонев: След Европа идва ред и на титлата

Мнениеот plovdivram » 08 яну 2010 15:13

deepblue1963
Посещаемост и "симпатизиране" не е едно и също и ти го знаеш много добре,ама се правиш на луд.Ето аз съм от Левски,но не съм от София и не мога да ходя на мачовете.Това какво значи?Тези цифрички,дето си ги праснал в "поста" си какво означават-нищо.С това не твърдя,че проучването е представително.Просто ти казвам ,че пишеш глупости.


Не съм много убеден, че да търсиш РЕАЛЕН ПОКАЗАТЕЛ на чиято база да правиш един вид проверка на дадено проучване, може да се нарече "говорене на глупости"... Пример... какво би си помислил, ако да речем някоя агенция за предварително прочуване на гласовете по време на предизборна кампания даде "мащабно" проучване, че дадена партия ще има 35% от гласовете на избирателите, а реално на изборите тази същата не успее да събере дори "прага" за да влезе в Парламента?! Какво ще значи тогава, че според "мащабното проучване" на тази пария "симпатизирали" стотици-хиляди?!! Това някой реално може ли да каже дали е така?!! Т.е. тези "стотици-хиляди" след като не са се появили РЕАЛНО какво да мислим за тази агенция?!... Не е ли логично тогава тази агенция или ЦЕЛЕНАСОЧЕНО да е представила НЕРЕАЛНИ ДАННИ или просто МЕТОДИТЕ, които използва да НЕ СА ПОДХОДЯЩИ!!!

По принцип СЕРИОЗНИТЕ проучвания се правят на база някаква ПРЕДСТАВИТЕЛНА ИЗВАДКА, а не в ИНТЕРНЕТ, където ЕДИН човек, ПАК КАЗВАМ, може да генерира по всевъзможни начини ДЕСЕТКИ гласове... което прави ещата НЕСЕРИОЗНИ!!!!
Ето това се има предвид!!!!
Изображение

Потребителски аватар
deepblue1963
Мнения: 3458
Регистриран на: 30 окт 2009 23:22

Re: Христо Бонев: След Европа идва ред и на титлата

Мнениеот deepblue1963 » 08 яну 2010 15:37

Popeye написа:
deepblue1963 написа:
demy27 написа:Добре де, след като това проучване е толкова точно, защо не е същото на стадионите? Според това проучване на мачовете на Левски трябва да има 20 000 средно, на ЦСКА - 12 500, на Черно Море - 3 500, на Ботев - 2 250, на Локомотив - 2 000. Нещо май не стоят нещата по този начин. Това, че е зададен въпроса "На кой отбор симпатизираш" и всички са отговорили по някакъв начин не значи, че някога са ходили на мач, знаят на кое място е отбора и изобщо може ли да се каже, че са фенове на даден отбор.

Посещаемост и "симпатизиране" не е едно и също и ти го знаеш много добре,ама се правиш на луд.Ето аз съм от Левски,но не съм от София и не мога да ходя на мачовете.Това какво значи?Тези цифрички,дето си ги праснал в "поста" си какво означават-нищо.С това не твърдя,че проучването е представително.Просто ти казвам ,че пишеш глупости.

Това означава само едно , че си тъпо парче .Нормалните хора в нормалните страни си подкрепят местните отбори !

Я сега,като си толкова "отворен',ми кажи хората от населени места БЕЗ отбори какво да правят,според теб:
а)да не гледат футбол
б)да поддържат Кашива Рейсол
в)да поддържат Ч.море
г)да вървят на майната си,защото са "тъпи парчета"
ТАМ, ПОД СИНЬОТО НЕБЕ, ПОД СВЕТЛИНИТЕ НА ГЕРЕНА, БУШУВА СИНЬОТО МОРЕ, ПРИТИХВА ЦЯЛАТА ВСЕЛЕНА!

Потребителски аватар
deepblue1963
Мнения: 3458
Регистриран на: 30 окт 2009 23:22

Re: Христо Бонев: След Европа идва ред и на титлата

Мнениеот deepblue1963 » 08 яну 2010 15:41

plovdivram написа:deepblue1963
Посещаемост и "симпатизиране" не е едно и също и ти го знаеш много добре,ама се правиш на луд.Ето аз съм от Левски,но не съм от София и не мога да ходя на мачовете.Това какво значи?Тези цифрички,дето си ги праснал в "поста" си какво означават-нищо.С това не твърдя,че проучването е представително.Просто ти казвам ,че пишеш глупости.


Не съм много убеден, че да търсиш РЕАЛЕН ПОКАЗАТЕЛ на чиято база да правиш един вид проверка на дадено проучване, може да се нарече "говорене на глупости"... Пример... какво би си помислил, ако да речем някоя агенция за предварително прочуване на гласовете по време на предизборна кампания даде "мащабно" проучване, че дадена партия ще има 35% от гласовете на избирателите, а реално на изборите тази същата не успее да събере дори "прага" за да влезе в Парламента?! Какво ще значи тогава, че според "мащабното проучване" на тази пария "симпатизирали" стотици-хиляди?!! Това някой реално може ли да каже дали е така?!! Т.е. тези "стотици-хиляди" след като не са се появили РЕАЛНО какво да мислим за тази агенция?!... Не е ли логично тогава тази агенция или ЦЕЛЕНАСОЧЕНО да е представила НЕРЕАЛНИ ДАННИ или просто МЕТОДИТЕ, които използва да НЕ СА ПОДХОДЯЩИ!!!

По принцип СЕРИОЗНИТЕ проучвания се правят на база някаква ПРЕДСТАВИТЕЛНА ИЗВАДКА, а не в ИНТЕРНЕТ, където ЕДИН човек, ПАК КАЗВАМ, може да генерира по всевъзможни начини ДЕСЕТКИ гласове... което прави ещата НЕСЕРИОЗНИ!!!!
Ето това се има предвид!!!!

Не си чел какво съм писал,ама нейсе.НЕ КАЗВАМ,че проучването е валидно.КАЗВАМ,че между симпатизиране и посещаемост по стадионите има огромна разлика.Сега чак ли си?
ТАМ, ПОД СИНЬОТО НЕБЕ, ПОД СВЕТЛИНИТЕ НА ГЕРЕНА, БУШУВА СИНЬОТО МОРЕ, ПРИТИХВА ЦЯЛАТА ВСЕЛЕНА!


Върни се в “Локо Пловдив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта