Селекцията в Ливърпул

Модератори: Gil-galad, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

john barnes
Мнения: 6412
Регистриран на: 17 мар 2011 17:16
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот john barnes » 02 юли 2019 15:47

Лиляна не знам що го броите. На 31г.чуплив,вече е изпята песен. Окса след тая контузия,засега не показва нищо особено. Трябва си един техничен и раздвижен халф,трябват два бека и един нападател.
Имало едно време един Манчестър Юнайтед, който играел с малък успех в Англия и абсолютно никакъв в Европа. Далеч от надмощието си днес в Премиър Лийг и отсъстващ от големите международни сцени, той се люшкал между анонимността и посредствеността.

plmar
Мнения: 3990
Регистриран на: 05 дек 2016 15:13
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот plmar » 02 юли 2019 16:36

PlamenZ написа:
pzahariev написа:
PlamenZ написа:Очаквам до към 20 юли най-късно да се случат входящите трансфери...ако има такива. Клоп ще има нужда да "обиграе" в неговата схема новите попълнения, а за нас сериозните мачове започват рано, още в началото на август. Не знам обаче, дали собствениците са ОК с по-сериозни харчове това лято. Джон Хенри наскоро обясняваше, как със завръщането на Окси и един здрав Лалана, вече ще имаме "дълбочина" в състава...Това го разбирам като нежелание да се купуват халфове, а в центъра сме най-пробити... Дано не съм разбрал правилно...


Изобщо не съм съгласен, че сме "най-пробити" в средата. Дълбочината в центъра е видима - Хендо, Милнър, Джини, Фабиньо, Кейта, Окс и Лалана.
Липсата е в позициите на бековете. Там реално имаме само по един титуляр, което ще рече, че ни трябват двама нови или някой от юношите да изкочи на преден план (ако има толкова качествен юноша, разбира се).
Друга позиция, за която може да се поспори дали е необходим нов е тази на нападател. Лично аз бих предпочел Ориги да продължи да е заместник на Фирмино.
Бих споменал още и необходимостта от едно поливалентно крило - да играе и на двата фланга.
Така погледнато са необходими 3-ма или 4-ма нови, но в крайна сметка предполагам, че при невъзможност да се намерят подходящи ще бъдат взети само 2-ма.

Имам предвид "пробити" като качество, а не като количество. Във всякакви класации за идеални 11 след финала на ШЛ участваме с вратар, защитници и нападатели, но халфовете са от Сити, Тотнъм, Аякс, Барселона...някак си недооценен излиза Хендо... :lol: Виж, много е хубаво, че бековете ни имат толкова много асистенции, ама тогава, какво аджеба правят халфовете ни???
Съгласен съм , че при бековете ни трябват заместници на титулярите, НО в центъра имаме нужда от качество на терена.


Тая работа с "пробита", която и да е линия я забравете! С 22 инкасирани гола у дома и триумф в ШЛ няма как да имаш пробита/слаба линия! Номер 10, той, само той и единствено той е нужен. Избор, дал господ голям, Дибала, юдаКоу, Фекир, португалчето, Ериксен и т.н. 100млн. за такъв кадър са и налични и безпроблемни а надграждането би било факт! За бековете не съм убеден при наличието на Мили и Джо, от нападател, при евентуално привличане на 10ка, няма нужда. Тримцата, Ориги и плеймейкър са напълно достатъчни за двете бразди.

P.s. И кво спечелиха с великите си халфове Тот, Аякс и клоунадата на Валверде?
Изображение

Sweet_DG7
Мнения: 146
Регистриран на: 02 юли 2019 23:05
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот Sweet_DG7 » 02 юли 2019 23:19

Имам усещане, че ще насочим усилия в привличането на Кай Хаверц. Не подозирам обаче кой ще запълни позицията на левия бек. Според мен ще бъдат привлечени двама нови, та макар да се нуждаем от повече. За мен са нужни трима - ляв бек, атакуващ полузащитник, ляво крило.
Trent N Robbo

plmar
Мнения: 3990
Регистриран на: 05 дек 2016 15:13
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот plmar » 02 юли 2019 23:26

Sweet_DG7 написа:Имам усещане, че ще насочим усилия в привличането на Кай Хаверц. Не подозирам обаче кой ще запълни позицията на левия бек. Според мен ще бъдат привлечени двама нови, та макар да се нуждаем от повече. За мен са нужни трима - ляв бек, атакуващ полузащитник, ляво крило.


Първо, добре дошъл! Ляво крило.......Мане ще го продаваме ли?
Изображение

Tart
Мнения: 286
Регистриран на: 26 юни 2015 19:16
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот Tart » 02 юли 2019 23:44

Здравейте.Следното е за Aнализаторите на определените постове, на които трябва да се направят трансфери.
Първо любимото ни...трябва ни атакуващ халф със способност да разбива отбраната с дрибъл.Коу, Фекир и разни други подобни се споменават.Подобни играчи имат влияние върху играта в последната третитана , но нямат достатъчно за дефанзивната част. Точно раздялата с Коу позволи да се намери точния баланс на отбора в двете фази. Ако сложите Коу или Фекир във ФИФАТА за изминалата година , като пуснете симулация се получава ,че отбелязваме по-малко голове..с 12 -15 и допускаме повече..с 16 -20 :) :) :) .
Второто. Трябват ни ляв и десен бек..и давай този или онзи за по 40-50 милиона....а ако им погледнеш статистиката и ранка..ако погледенеш...може и да се научи нещо.В момента Робо е топ 2 в Европа, а Трент 7-ми. Ще е чудесно да им имаме адекватни резерви.Можем ли да ги познаем на пазара?..Ние не.В медиите се споменават свободните на пазара, които привличат вниманието на всички и струват доста :) :) .Трябва да си голям наивник да сметнеш че ще си купим такива "евтини" резерви.Преди 3 сезона Милнър игра ляв бек и стигна ранк 5 в Европа.Фаби по показатели е страхотна алтернатива на Трент...а и е използван на тази позиция..отделно и Гомез не е толкова зле..ако се наложи.
Трето.За нападателите...би трябвало всички да сте прочели, че на малкия Раян задължително ще му се даде шанс, че бил мноого обещаващ..ще видим.Отделно явно Ориги малко си е дигнал акциите.Слабо вероятно е да вземем нападател и да се пречка на Раян.
Четвърто.За възможностите и уменията на халвовата ни линия.Дълга тема, но най-.......Във връзка с баланса..Поради тази причина взехме Кейта.Момчето, докато беше в Лайпциг, имаше уникална статистика за играта в отбрана и умението му да поотнема топки..и да придвижва топката в атака..или да му се подава и да придвижва от отбрана в атака.Като казвам уникален..статистиката му бе уникална.Следващите по подобни показатели са Окса и Фаби.Вайналдум има доста добри.Милнър.
А вие тука по детски ми наливате предложения за някакви атакуващи или подобни... :) :) .
Но все пак Клопо го каза.."..ако има някой, койкто можем да го купим и бил вдигнал качесвото...ще трябва да харчим като другите".За този трансферен прозорец много се съмнявам!

Sweet_DG7
Мнения: 146
Регистриран на: 02 юли 2019 23:05
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот Sweet_DG7 » 03 юли 2019 00:30

plmar написа:
Sweet_DG7 написа:Имам усещане, че ще насочим усилия в привличането на Кай Хаверц. Не подозирам обаче кой ще запълни позицията на левия бек. Според мен ще бъдат привлечени двама нови, та макар да се нуждаем от повече. За мен са нужни трима - ляв бек, атакуващ полузащитник, ляво крило.


Първо, добре дошъл! Ляво крило.......Мане ще го продаваме ли?


Добре заварил!
Мисля, че на всички нас ни е от ясно по-ясно, че през това лято „съкрушителни“ раздели няма да има. Просто огледах състава и споделих своето виждане. Мане няма каквато и да било алтернатива, както и Робъртсън. В дясната зона също би могъл да се търси човек, в случай че Клайн напусне отбора. Гомез не се представя убедително там. А защо ни е нужен креативен халф? Сухата статистика показва, че твърде малко голове са дошли от средната линия през изминалия сезон. Нещо далеч по-притеснително за феновете на отбора е, че не съумяваме да създадем достатъчно на брой чисти положения пред вратата на съперници от долната половина на таблицата. Доказателство за това са равенствата срещу Лестър и Уест Хем. В това число бих добавил и колебливите ни представяния срещу Брайтън, Фулъм и Хъдърфийлд.
Последна промяна от Sweet_DG7 на 04 юли 2019 12:57, променено общо 1 път.
Trent N Robbo

Tart
Мнения: 286
Регистриран на: 26 юни 2015 19:16
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот Tart » 03 юли 2019 00:41

Малко да сменим тонаа.Вероятно на някои ще им е интересно.
Би трябвало да сте прочели, че всички трансфери ги правим по системата moneyball.А ко седнеш да прочете е доста голяма..забавна и интересна.Например статистическите показатели " създадени шансове реално , които много вероятно да доведат до гол", " очакван процент да се оползотворят създадени шансове с голяма вероятност за гол"...срещулежащите, които касаят защитата..и подобни.
Всичките ни трансфери са базирани на тези статистики...и не е толкова трудно на базата на тях ..хора като нас да определят какво е интересно..и каво ни трябва или бихме търсили.Всичко това споменах само да вметна една статистика, която влия на системата!
Базира се на Психологията на поведението..общо взето е напасната на Спортната психология.
Дали индивида, обект на трансфер, може да се впише в колектив, да работи за него, подтискайки егото си..ако го има..или има основание да го има.Това е интерпретация на статистиката..надявам се е разбираемо.
Не е случайност ,че почти всички наши трансфери са " ..Готини типове.." :) :) :)
Споменавам го, защото ако желаете да познаете дали някой бихме купили, трябва да отчитате посоченото!
И накрая.Видях, че някой спомена Рубен Невеш.Добро предположение.Използвам го да посоча още нещо.
В халвовата линия имаме един огромен дефицит.Показателя "..отбелязани голове преди наказателното поле" от халвовата линия.
За начина ни на игра това е способността на халвовете ни вместо да търсят извеждащ пас или развитие по фланговете с бековете, да достигат до наказателното и да шутират..и да отбелязват, което ще затрудни още повече организацията на отбраната на противниковите отбори!
На който му е било интересно.Честито.На останалите.Лека вечер.
Ако някой не разбира какво пиша......Еми....Лека вечер... :) :) :lol:

Потребителски аватар
pzahariev
Мнения: 629
Регистриран на: 21 юни 2015 20:25
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот pzahariev » 03 юли 2019 11:39

Струва ми се, че липсата на голове от халфовете се дължи на начина ни на игра, а не толкова на липсата на качества в играчите.
Докато Клоп беше треньор в Борусия головете се вкарваха основно от Левандовски, Кагава, Гьотзе, Гроскройнц, които определено не са халфове. Може би единствено Гьотзе би минал за халф, но доста изтеглен напред, близо до нападателя.
Не виждам никакъв проблем с халфовата линия и съм предоволен от наличните играчи, а дори такива като Кейта и Окс могат само да ни изненадат с по-добри изяви.
LOREM IPSUM

Потребителски аватар
KOPScousers
Мнения: 6127
Регистриран на: 16 дек 2013 22:24
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот KOPScousers » 03 юли 2019 12:35

Кейта имаше много контузии този сезон и по едно време изглеждаше, че му е трудно да свикне с живота в Англия, стила на Ливърпул и на ВЛ като цяло. Започна ударно, след това контузии, това, онова и чак в последните месеци от сезона се разигра и дори вкара няколко гола, но точно тогава дойде тая контузия на Камп Ноу. Селекционерът на Гвинея и той никак не ни помогна като го взе на КАН и по последни информации контузията му се е възобновила и не се знае дали и кога ще може да се включи в подготовката за новия сезон. Общо взето малшанс при него, дано да изиграе успешен втори сезон при нас, защото Клоп очевидно има планове за него, щом напираше толкова сериозно, за да го вземе.

Окс и той имаше подобна съдба, имаме нужда от широчина в състава, а тези двамата определено са класни футболисти, които със сигурност ще са ни от полза по време на сезона. Дано само останат здрави и тежките периоди с контузиите да са останали зад тях.
Los Che написа:Цар Поп може да си снима извлечението от банковата сметка, нали печели 1000 пъти повече от нас нисшите.
:mrgreen:
[center][wrapimg=]https://64.media.tumblr.com/a41d2b9b2ef5da9269e970939b73eb12/fba1847d5f32aa89-b3/s400x600/b801d85a34567902da1b9c5a80dc6f6c37c40ad8.gif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Liverpool_EC
Мнения: 3777
Регистриран на: 26 окт 2011 22:57
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот Liverpool_EC » 03 юли 2019 17:18

Клоп изобщо не е настоявал за Кейта. Кейта е доведен по настояване на главния статистик на янките, Йън Галахар мисля че се казваше. Довежда го заради статистиката му за "извеждащ пас зад гърба на защитата". Кейта е имал изключителна статистика по този показател и то за халф, който не е типична 10ка. Въпросния Галахар казва "докато другите виждаха в него един много обещаващ халф, аз видях в цифрите от статистиката му един феномен". Галахар е създал своя собствена статистическа база дани за над 100 000 футболиста. Работи в екип с още 3ма, всичките са някакви ненормални физици завършили Харвърд и Кембридж. Последния от тях е някакъв молекулярен физик доведен преди няколко месеца, защото е доказал някаква недоказуема до момента теория. Спортния директор Едуардс също е един такъв, макар в момента да не се занимава точно с това. Но той буквално е търчал след Клоп да му се моли да привлекът Салах, заради статистиките на този Галахър и главния скаут Бари Хънтърс. Привличат го заради статистиката му "създадени шансове". И другата, за която говори Тарт- XG (от английски експектед голс, очаквани голове). Статистиците го искат заради многото голови ситуации, които Салах създава в Рома и доказват, че проблема на Рома са пропуските на Джеко. Сега тук идва момента с Клоп, който променя позицията на Салах и вместо да го чака да създава голове за другите, направо си му каза да ходи да счупи рекорда на ВЛ :)))))))))) Другия е Лалана, на който Клоп му смени позицията защото "видяхме в него как обработва топката на малки пространства и какво предимство може да ни даде в центъра на терена при преса от страна на съперника". И Лалана стана един различен играч, в сравнение с това което беше на крилото.
Накрая за да обобщим - янките продължават да си работят както те си знаят, а после Клоп как се оправя и как си ги намества играчите-само той си знае!!!!!!!!!!!!!!!! Не случайно Едуардс, който в момента е супер възхваляван за работата която върши, казва "Без Клоп моята работа щеше да е нищо" Демек, денят в който Клоп си тръгне, очаквайте предишния батак. Затова съм казвал, Клоп е единственият треньор, който може да се оправя в условията на управление на янките! Защото те си държът да се работи по техния си начин. Клоп не се оплаква, като Бенитез, че са му довели играч, който не е искал. Клоп запрята ръкави и започва да работи с този играч в името на общия успех - на играча, треньора, а от там и отбора (лампичка) (нещо не мога да си ползвам любимите емотикони, сигурно съм достигнал лимита си от 1 000 000 :))))))))))))
В интерес на истината трябва да кажем, че и самия Клоп е привлечен благодарение на гореспоменатия Галахър, той е доказал статистически, че последния сезон на Клоп с Борусия той е трябвало да завърши втори. Т.е с цифри доказва на хартия прочутия спор в този форум "Има ли късмет Клоп или няма". Та въпросния Галахър доказва, че при Клоп всичко на терена се случва както в математиеско уравнение, НО...понякога просто няма късмет и убеждава янките да не се влияят от няколко слаби резултата и все пак да го наемат. Браво Галахар, да хилядиш в тоз клуб!!!!!!!!!!!!
Та накрая Копчо излиза, че Тарт е много по-в час със случващото се в клуба от няколко индивида тук дето нищо не са прочели, ама знаят да се тръшкат, да искат и да му поправят състава. Имаше един "умник", който много държеше да му се присмива, заради запетаите и начина на изразяване, ама накрая на сезона зубрача по БЕЛ станаха за смях, заради всичко което пишеше между запетаите!!!!!!!!
Та каква е поуката- Поуката е, че написаното си е написано и то е доста по-важно от самите запетаи :)))))))))))))


Върни се в “Ливърпул”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта