ШЛ | Спартак (Москва) - Ливърпул |26.09.2017|

Модератори: Gil-galad, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

chakalat
Мнения: 846
Регистриран на: 18 апр 2011 01:12
Контакти:

Re: ШЛ | Спартак (Москва) - Ливърпул |26.09.2017|

Мнениеот chakalat » 28 сеп 2017 13:09

realist написа:Чакалче, посочил си 9 чисти положения и казваш, че са 90 % гол. Значи според теб е трябвало реално да ги бием с 6-7 гола. Забавно :lol: И да, гледах мача и мога да ти кажа, че при 2 от посочените от теб "положения" беше вдигната засада. От останалите 7 съм съгласен само за 3, че са голови положения. Вие не се усещате, че ако наистина сте прави и от 10 чисти положения вкарваме 1, значи ситуацията в нападение е още по-зле.
Постарал си се и си направих труда да прочета целия ти анализ. От него излиза, че всичко ни е ок, само да сменим вратаря и ги почваме. Клоп обаче май не мисли като теб, защото вратар не търси и няма да търси и следващото лято, мога да се обзаложа. Повечето от головете, които допуснахме да момента, са след комични намеси на наши защитници и вратарите нямат никаква вина. За някои голове имат, но само те да бяха...
Захариев, твоят извод съвпада на 100% с моя. Аз не съм казал никъде, че трябва да сменим целия отбор. Точно 2-3 попълнения ни трябват наистина. Добър централен защитник, вътрешен халф (вече го имаме за следващия сезон) и нападател-голаджия, който да оползотворява положенията, които създаваме. Това, от което недоволстваме повечето фенове е, че Клоп не привлече такива и имаме проблем както в защита, така и в нападение.

ПП: Междувременно, докато ние анализираме, Юнайтед водят като гости на далеч по-силния ЦСКА Москва с 4:0. С "окопания стил" на Моуриньо. Тоя тъпанар започна да си гради отбора от защитата, какъв глупак.


Това което исках да ти обясня е че имахме повече от достатъчно положения за да вземем мача с разлика. Спартак ни вкараха левашки вратарски гол и поне според мен са на ниво Лудогорец, че и по-зле в момента. Това че ни липсва клиничност пред гола би трябвало всеки да го знае. Ние сме отбора с най-много удари откакто Клоп дойде, но и с най-много пропуснати от чисти положения. Ако Салах има по-добър завършващ удар то спокойно можеше да има 10+ гола от началото на сезона, подобно е и с Фирмино. Никъде не съм казал че това не е проблем. Напротив това е огромен проблем - изпуснали сме сума точки не само заради защитата а и заради абсурдните пропуски. Ние сме единствения отбор в топ 6 който няма изявен голмайстор.
Комбинацията от липса на такъв голмайстор и рехавата защита е доста неприятна. Отбора играе добре, създава положения, не допуска такива, но губи.
Относно вратаря... не отричам че един класен централен защитник ще ни се отрази зле но според мен огромния проблем е вратаря. Вратаря е човек който командва защитата, подрежда я при статични положения , крещи по всички да покриват хората си което нашите вратари не правят. Защитната ни формация е претърпяла много видове но все със един и същи успех. Единствената константа е вратаря. Няма човек тук а и не само който да не е плюл Миньоле и то не без основание, Кариус ... нямам идея защо го взехме, уж е от немсата школа ама не му личи.
Както казах и в предния си пост - повече от убеден съм, че с по-качествен вратар резултатите ни щяха да са други въпреки, че наглед Миньоле не е правил глупости този сезон.
Почти всички искат привличане на ЦЗ(Ван Дайк), но моето мнение е малко по-различно. Аз мисля че ни трябва класен вратар а не просто не лош вратар, типичен класен център нападател(за не правим 1:1 с Бърнли например а колко точки изтървахме миналия сезон срещу подобни отбори в подобни мачове всеки знае, там не защитата ни беше проблема, скоростта няма значение когато няма пространства и се нуждаем от план Б а сега го нямаме) и да виждам Морено титуляр колкото се може по-рядко.
Това че ще допуснем 35 а не 25 гола за един сезон не е толкова голям проблем ако взимаме мачове от сорта Бърнли.Много се надявам слуховете че може да вземем Кейта през зимата да се окажат истина, със сигурност и защитата ще усети наличието на силен дефанзивен халф който да им помага. Хендерсън не го прави, Джан също а трябва. Защитниците ни прекалено често напускат зоната си за да покриват липсата на дефанзивния халф или бековете, което води до огромни дупки между тях - така станаха почти всички голове на Сити.

ПС: понеже споменаваш Юнайтед - от същата че може би и по-малка бройка положения вкараха 4 и си взеха мача с лекота, огледало на нашия мач с разлика в ефективността и с разликата че пред тяхната врата имаше повече положения които Де Хеа извади (имайки предвид как Кариус пуска голове сам се сещаш за разликата). Ние в такъв мач вероятно щяхме да паднем ако не вкараме поне 3, а ти ходи обяснявай че си играл по-добре :)

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: ШЛ | Спартак (Москва) - Ливърпул |26.09.2017|

Мнениеот realist » 28 сеп 2017 15:53

namo написа:
realist написа:Пичове, убеждавам се, че някои от вас не са фенове на Ливърпул, а на Клоп. Как пък един път не признахте : да, той е Господ, но тук сгреши. Няма братче, безгрешния германец. Той никога за нищо не е виновен, готови сте 5 страници анализи да изпишете, само и само да "докажете" какъв великан е Юрген и какъв верен път сме поели. Истината е, че ако Клоп не се промени драстично и не спре да се инати за очевадни неща, нищо добро не ни чака.

В момента Клоп е Ливърпул. В клуба няма друг авторитет, друго име, което да говори нещо на света. След пенсионирането на Джерард, Ливърпул изпадна в дупка- беше скъсана една мноого дълга, макар и вече изтъняла безобразно нишка тръгнала от самия Шенкли. Днес това го няма, не и в чистия му вид. Дори Анфилд е различен ;)
Е, Клоп се опитва да намери формула, по която да се доближи до Ливърпул от най-славните му времена. И никога не е заявявал, че ще е лесно, или пък скоро. Ако досега като фен на Ливърпул не си се научил на търпение, то наистина "нищо добро не те чака".


А, не. Клоп не е Ливърпул, ще прощаваш. Вчера дойде, днес ще го олицетворяваме с клуба, няма как да стане. Все още нищо не е постигнал, освен големи очаквания на част от феновете. Когато започне да постига резултати, тогава можем да говорим за специален статут. В момента е просто поредния треньор, на когото се възлагат надежди.
За търпението ми не се грижи, за да съм още фен на Ливърпул, явно го имам.

Чакалче, този път съм напълно съгласен с написаното от теб. Явно не съм те разбрал, помислих, че и ти си от онези мислители (начело с Liverpool_EС), според които нямаме нужда от нападател, защото нападението ни е атомно . Съгласен съм и за това, че имаме нужда от класен вратар, но и от много класен защитник, около който да бъде изградена защитата ни. За пример : когато Компани влачеше защитата на Сити, играеше с откровени дървари около себе си, но въпреки това се справяха добре.
Лошото е, че Клоп няма никакво намерение нито да търси вратар, нито нападател. А това е повод за притеснение и не ми дава особен оптимизъм за бъдещето. Затова написах, че трябва да промени коренно вижданията си, за да постигне нещо. С този инат ще берем ядове, надявам се той също.

Потребителски аватар
KOPScousers
Мнения: 6125
Регистриран на: 16 дек 2013 22:24
Контакти:

Re: ШЛ | Спартак (Москва) - Ливърпул |26.09.2017|

Мнениеот KOPScousers » 28 сеп 2017 19:48

realist написа:Тази година английските отбори мачкат наред. До момента от 10 мача имат 8 победи и 2 равенства. Познайте кой е издънката. Не знам, но ако Клоп не успее да бие и аматьорите от Марибор, да се заточва в някой манастир и да не се показва. Не само в Англия, но и в ШЛ дублира "успехите" на Роджърс. Само дето е в по-лесна група. Севиля не е Реал, Спартак не е Базел, а и Марибор са по-слаби от Лудогорец. Ако не минем тази група, Клоп няма как да остане в отбора. Да си наляга парцалките и да спре с тоя магарешки инат, че вече му се смеят и кучетата в Англия.

Аз за това ви говорех, че на Ливърпул му трябва наистина голямо име, което е печелило всичко и исках Анчелоти, когато вариантите бяха между него и Клоп. Да, до известна степен се провали в Байерн, няма спор. Но за мен загуба с 0:3 като гост на един от най-силните отбори в света вмомента не е кой знае каква болка за умиране. Да, уволниха го, но той пак си е в Топ 3 на най-големите треньори за последните години, в компанията на Сър Алекс и Жозето. Печелил е всичко, което може да се спечели и го е правил с много различни отбори. Докато Клоп има един-единствен спечелен финал в кариерата си!!! Да, направи Дортмунд 2 поредни сезона шампион в Германия, но тогава Байерн не знаеха къде се намират, може би най-лошия период за отбора в последните години. Анчелоти щеше да доведе точните играчи и да сглоби силен отбор, който сега щеше да е с 6 точки в групата си и с далеч по-добри показатели във ВЛ. Защото той наистина е ГОЛЯМ треньор, и сега когато е свободен, ако Клоп продължи да дърпа отбора надолу, да идва Татко Карло и да се свършва тая мъка. Когато Клоп дойде през Октомври 2015, каза, че до 3 години ще спечели титлата във ВЛ. Сега, почти 2 години след неговото назначаване за треньор, отборът тъпче на едно място, все още му липсва каквато и да е класа в защита, все още му липсва класен голмайстор, все още изпитва старите трудности, които започнаха още през последния сезон на Рафа. Ако в следващите месеци играта на отбора не се промени коренно и резултатите не се подобрят значително, за мен времето на Клоп ще бъде свършило.
Los Che написа:Цар Поп може да си снима извлечението от банковата сметка, нали печели 1000 пъти повече от нас нисшите.
:mrgreen:
[center][wrapimg=]https://64.media.tumblr.com/a41d2b9b2ef5da9269e970939b73eb12/fba1847d5f32aa89-b3/s400x600/b801d85a34567902da1b9c5a80dc6f6c37c40ad8.gif[/wrapimg][/center]

chakalat
Мнения: 846
Регистриран на: 18 апр 2011 01:12
Контакти:

Re: ШЛ | Спартак (Москва) - Ливърпул |26.09.2017|

Мнениеот chakalat » 29 сеп 2017 23:33

realist написа:
namo написа:
realist написа:Пичове, убеждавам се, че някои от вас не са фенове на Ливърпул, а на Клоп. Как пък един път не признахте : да, той е Господ, но тук сгреши. Няма братче, безгрешния германец. Той никога за нищо не е виновен, готови сте 5 страници анализи да изпишете, само и само да "докажете" какъв великан е Юрген и какъв верен път сме поели. Истината е, че ако Клоп не се промени драстично и не спре да се инати за очевадни неща, нищо добро не ни чака.

В момента Клоп е Ливърпул. В клуба няма друг авторитет, друго име, което да говори нещо на света. След пенсионирането на Джерард, Ливърпул изпадна в дупка- беше скъсана една мноого дълга, макар и вече изтъняла безобразно нишка тръгнала от самия Шенкли. Днес това го няма, не и в чистия му вид. Дори Анфилд е различен ;)
Е, Клоп се опитва да намери формула, по която да се доближи до Ливърпул от най-славните му времена. И никога не е заявявал, че ще е лесно, или пък скоро. Ако досега като фен на Ливърпул не си се научил на търпение, то наистина "нищо добро не те чака".


А, не. Клоп не е Ливърпул, ще прощаваш. Вчера дойде, днес ще го олицетворяваме с клуба, няма как да стане. Все още нищо не е постигнал, освен големи очаквания на част от феновете. Когато започне да постига резултати, тогава можем да говорим за специален статут. В момента е просто поредния треньор, на когото се възлагат надежди.
За търпението ми не се грижи, за да съм още фен на Ливърпул, явно го имам.

Чакалче, този път съм напълно съгласен с написаното от теб. Явно не съм те разбрал, помислих, че и ти си от онези мислители (начело с Liverpool_EС), според които нямаме нужда от нападател, защото нападението ни е атомно . Съгласен съм и за това, че имаме нужда от класен вратар, но и от много класен защитник, около който да бъде изградена защитата ни. За пример : когато Компани влачеше защитата на Сити, играеше с откровени дървари около себе си, но въпреки това се справяха добре.
Лошото е, че Клоп няма никакво намерение нито да търси вратар, нито нападател. А това е повод за притеснение и не ми дава особен оптимизъм за бъдещето. Затова написах, че трябва да промени коренно вижданията си, за да постигне нещо. С този инат ще берем ядове, надявам се той също.


Лятото имаше слух че имаме интерес към Обамеянг и още тогава споменах че предпочитам него за 70 млн пред Ван Дайк за 70 млн и хората ми казаха че съм луд а според мен подобен нападател щеше да ни донесе 15-на точки в мачове подобни на този с Бърнли. Дали Клоп е инат ме съмнява - собствениците ни не са араби или руски олигарси и трябва да си правят сметката. Това че имат пари не означава да ги похарчат всичките за клуба. В общи линии само 2 отбора имат подобни собственици, всички останали си правят сметка а ние не я знаем каква е. Класните вратари не извират, в момента аз поне не бих предложил някой който със сигурност ще замени Миньоле с по-голям успех. Ловрен не е лош защитник, Матип също и с добър дефанзивен халф(надявам се Кейта да излезе такъв) пред тях, сигурен вратар зад тях и стабилни бекове около тях съм убеден, че няма да допускаме толкова голове. В момента цялото напрежение пада върху тях и по основно върху Ловрен( не за първи път) но вината не може да бъде само в един човек - това е колективен спорт и всички имат заслуга за резултата. Клоп е достатъчно опитен, вече познава много добре и ВЛ едва ли се би се инатил да вземе хора които му трябват ако може да ги вземе - то кой ли би го направил. Досега хората които Клоп като бройка са колкото водеше Роджърс за едно лято, но трансферите са му ужасно по премерени и точни. Трудно е да направиш 10 такива трансфера за едно лято - пределно ясно е.


Върни се в “Ливърпул”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта