Селекцията в Ливърпул

Модератори: Gil-galad, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Gil-galad
Мнения: 13143
Регистриран на: 08 юли 2008 20:42
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот Gil-galad » 04 яну 2018 19:20

Milkoy написа:[offtopic]
Gil-galad написа:
Milkoy написа:Тук не мога да не се съглася с реалиста. Не забравяйте, че говорим за 21в. в Европа, а не за БГ отпреди 15 год., където Сираков затваря Коловати да гледа видео по 40 часа седмично, защото не иска да преподписва. Говорим за огромни средства, спонсорски договори и т.н. Няма как един отбор да задържи даден футболист против волята му. Тоя лукс да проваляш на някого кариерата няма как да си го позволиш. Подписал бил договор. Всички знаем, че 90% от договорите във футбола не се изпълняват. Подписвайки този договор, Коутиньо дава възможността на Ливърпул да вземе сега едни 150+ млн, така че това е двустранна изгода. Същото беше и с Ван Дайк, който никога нямаше да струва 75 млн, ако не беше подписал 6 год. договор. Коутиньо даде много на отбора, но щом иска да играе другаде - всяко нещо си има цена. Все пак Коутиньо не иска да му разтрогнат договора, а да го продадат на цена, която устройва клуба. Клоп е човек, който държи на колектива и атмосферата в съблекалнята и няма никакъв шанс да остави да му я тровят. Единствената причина, поради която не го пусна лятото, беше, че е прекалено късно за адекватен заместник. Илиев, колкото и да се радвам на упорството ти да признаеш, че Коутиньо е пътник, но мисля, че вече дори на теб ти е ясно. Тъпо ми е, но това е положението. Голям клуб не се става като задържаш насила играчите си, а направиш така, че те да не искат да си ходят. Според мен. С парите от Коутиньо бихме могли да вземем негов заместник + топ вратар, което ще направи отбора ни много по-завършен. Направих си труда да поразгледам някакви възможни варианти за заместник и ще ви ги споделя. Трудното е, че за да го заменим пълноценно вероятно ни трябват два трансфера, тъй като Коутиньо играе почти еднакво добре и като креативен вътрешен халф, и като крило. Освен това заместникът му трябва да носи и голове, защото Коутиньо напоследък допринася доста и с това.

Може би за мен има само един играч, който реално може да замени Коутиньо без да ни отслаби и това е Иско. Напоследък играе малко в Реал и би бил перфектният удар. Шансовете да се случи са доста илюзорни.

Доста се говори за Лемар, обаче трябва да призная, че не съм го гледал достаъчно, че да преценя. Млад е и щом Клоп го иска, със сигурност има защо, но на мен доста ми бледнее. Хубавото при него е, че и той може на същите две позиции да играе.

Четох, че статистически най-близо е Набил Фекир от Лион. Харесва ми, има магия в него, но не знам защо ми се струва малко или повече леке тип Бензема, Бен Арфа, Пайе - т.е никакъв шанс Клоп да го хареса.

Дракслер е опция, ама не знам дали Клоп би се пробвал пак, след като вече веднъж предпочете други.

Марез също може да играе и по крилото, и в центъра, освен това е и на пазара, но и той май има проблем с мотивацията и не е достъчно ефективен във фаза защита.

Според мен ще е хубаво да се вземе бразилец, че Фирмака остана сам. Аз много се кефя на Талиска от Бешикташ. Няма такава техника и контрол на 191 см. Млад е и изпълнява страшни фалове. Малком от Бордо също е един малък магьосник. За Алекс Тейшера се чу, че вече иска да си ходи от Китай, но дали продължаваме да го следим нямам никаква идея. Беше машина преди да замине натам.

Други варианти - Будебоаз (Бетис) - играчът създал най-много положения в топ първенствата през миналата година. Макс Майер(Шалке) с изтичащ договор. Керем Демирбай(Хофе). Дани Себайос (Реал Мадрид) - брутален потенциал.

Ако приемем, че пък Наби Кейта влиза в ролята на Коутиньо от лятото, може да се помисли и за някое по-чисто крило. Пулишич е харесван от Клоп, споменатите вече Малком и Будебоаз. Ървинг Лозано от ПСВ също е с голям потенциал. Или пък Асенсио, който също е нереален играч. Чудя се с Пасторе какво се случи, едно време беше страхотен.

Въобще опции има. И не забравяйте, че когато купихме Коутиньо за 8,5 млн едва ли някой си е представял колко ще се развие и дали въобще ще успее да се приспособи към ВЛ. Т.е да не подценяваме някой само защото не ни е известен към момента.

След покупката на Ван Дайк, за която съм много щастлив, имаме нужда от един топ вратар и всички основателно ще се страхуват от нас. Облак е в топ 5 на вратарите в света за мен (заедно с Нойер, Де Хея, Куртоа и Буфон) и ако има дори най-малка възможност да бъде убеден да дойде при нас - трябва да се действа, независимо от цената. Алисон от Рома е класа надолу, ама поне две класи над Миньоле. Можем ида надцакваме Реал за Кепа Арисбалга, ама май вече е ясно, че е спазарен. Дано не са така ясни нещата с Горецка и Байерн, защото Горецка би бил безплатното надграждане на Емре.

Много се отплеснах, дано някой има търпение да прочете, пък утре ще дискутираме.


Бодебоуз уж го искахме още преди години като беше във Франция, но тогава не го взехме и после му позападна кариерата...Алекс Тейшейра не съм чул да прави гол след гол и асистенция след асистенция в Китай....Себайос Реал го взеха това лято, Демирбай е под нашата калса в момента...Талиска беше голяма надежда в Бенфика на 18 години и после някак си се озова в Уулвс, а сега в Турция - не ми вдъхва надежди лично на мен....Иско Зидан го харесва и разчита на него по принцип от това което аз съм гледал така, че там не мисля че има шанс, както и с Асенсио....Дракслер сам казваш, че вече веднъж отказа на Клоп, което според мен прави шансовете минимални....Малком, Майер, Лозано, Пулишич са младежи още и са по-скоро "млади и перспективни", но и тримата много ги харесвам, заедно с Хаким Зейех (не знам дали така се пише на български) от Аякс и Байли от Леверкузен и не бих се мръщил на нито един от тях , но според мен ще трябва да ги чакаме няколко години за да стигнат нужното ниво, ако въобще го стигнат....

Виж Фекир/Марез/Лемар, ако успеем да вземем аз лично ще съм много доволен...и даже според мен тоя вариант трябва да е Фекир/Лемар + Марез....

Да вметна още едно име, което и преди се е споменавало - Лоренцо Инсиние.

Ако ще взема пък нападател Клоп аз бих искал да скочи за Икарди или ако ще е млад и перспективен пак - Долберг от Аякс...

Колкото до вратарите не мисля, че ще дадем 60 милиона за Облак иначе да - той е най-очевидния и добър избор....както вече си казал и Алисон също много го харесвам, а Кепа имаше слухове малко преди месец, но май наистина отива в Реал....а има и слухове, че преговаряме за Бътланд, което според мен е абсурдно....

Така че варианти има много, ако/когато Коутиньо си тръгне...вече дали който и да дойде ще успее и ще има поне неговия принос за отбора няма как да знаем...
[/offtopic]

Талиска кога е бил в Уулвс? Според мен го бъркаш с Рубен Невеш. За Талиска имаше слухове преди една-две години. В Бешикташ се справя страхотно, а Клоп определно харесва високи играчи. Инсиние верно съм го пропуснал. Добър е. Нападател не вярвам да се търси. От Фекир, Марез и Лемар най-имтересен ми е Фекир, ама Клоп май си е харесал Лемар.


Абе имаше преди 1 или 2 години лятото слухове, че ще го вземат Уулвс и си мислех, че е станал факт тоя трансфер, но сега гледам, че се бъркам....иначе Талишка сега погледнах - че той станал на 23 и от Бенфика го пращат в Бешикташ под наем...и някак си ме загуби за каузата да го искам в Ливърпул :lol:
Once in a generation a player comes along to whom nothing seems impossible! Luckily that player wears the number eight shirt at Anfield.

kadett1
Мнения: 1675
Регистриран на: 25 авг 2010 11:22
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот kadett1 » 04 яну 2018 20:19

blue avalanche написа:Модераторът хубаво трие мнения, но това не променя факта, че се изръсихте със 70млн. за Ван Дайк, за когото не даваха и 50.
Да не говорим, че се изръсихте с 40млн. за Чембърлейн, за когото, пък, никой нищо не даваше. :mrgreen:
И докато Ван Дайк може да се стане титуляр, то Чембърлейн продължава да търка пейката, както и в Арсенал.
А онзи, дето разправяше, че никой нямало да даде 50 за вратар, да пробва да вземе за 50 Де Хея, Нойер или Куртоа... ;)
Модераторът може пак да вземе "гумичката". Макар, че правилникът с нищо не е нарушен. И всичко си е самата истина.

Тенденциозно мнение. Окс вече свикна с отбора и "заради" него взехме мача с Бърнли- имаше важно участие и за двата гола. За Ван Дайк нищо не можеш да кажеш още, защото даже не е играл. А, за парите, след миналото лято парите за трансфери вече ще бъдат нормално такива, още повече като се имат предвид само приходите от телевизионни права - около 180 - 200 милиона за сезон и то засега.

chakalat
Мнения: 846
Регистриран на: 18 апр 2011 01:12
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот chakalat » 04 яну 2018 20:59

Plovdiv_1926 написа:
Alonso_Massa написа:Не разбирам защо толкова напирахме да задържим Коутиньо през лятото ако ще го продадем само 6 месеца по-късно.


Kaто цяло съм съгласен, ама това изречение не е така. 6 месеца са сериозно време да набележиш подходящ заместник, лятото вероятно е щяло да бъде на пожар, никой преди милионите за Неймар не очакваше Барса да платят 150 милиона, за когото и да е. Едва ли скаутите са търсели адекватен заместник на Коутиньо.

Това за мен е и основната причина да не бъде пуснат лятото. Клоп не вярвам да търпи такова поведение, дори и да основен и класен играч като бразилеца.


6 месеца нищо не променят. Коутиньо го налагаме 5 години за да е играча който е в момента. Ако го продадем сега и вземем друг то този друг дори не знае имената на футболистите и не е никакъв заместник а потенциален. Има случай в които нов футболист може да се включи добре, но това е по - скоро рядкост. Не знам откъде знаете какво е поведението на Коутиньо, ако е от жълтите испански медии то лятото не разбрахте ли, че не трябва да им вярвате.... Днес Клоп каза , че Коутиньо ще е на линия за мача със Сити. Надявам се това малко да ви успокои и да ви даде повод за размисъл :)
Замислете се и колко логично звучи да продадем Коутиньо за споменваните пари( 110-120 сега + някакви ако Хетафе стане шампион и Гранада вземе ШЛ и то това в една година..) и да вземем Лемар за 90-100, сочен като заместник на Коутиньо.Ако това се случи то значи в Ливърпул грам мозък нямат а ме съмнява това да е така. Ако за 20 годишния Дембеле Барса може да даде 150 млн то колко трябва да даде за Коутиньо ? Въпроса ми е риторичен, няма никакъв смисъл във всичките л...а които изливат жълтите медии...
Надявам се ръководството ни да има здрав разум, имайки пресен спомен колко може да струва един защитник и дали си струва да се продава Коутиньо. Замислете се, че без Коутиньо в отбора шанса ни за топ 4 намалява неучастие в ШЛ ще ни коства почти един Коутиньо( реално за 100 млн при сегашното положение им го подаряваме).

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот blue avalanche » 04 яну 2018 21:13

kadett1 написа:
blue avalanche написа:Модераторът хубаво трие мнения, но това не променя факта, че се изръсихте със 70млн. за Ван Дайк, за когото не даваха и 50.
Да не говорим, че се изръсихте с 40млн. за Чембърлейн, за когото, пък, никой нищо не даваше. :mrgreen:
И докато Ван Дайк може да се стане титуляр, то Чембърлейн продължава да търка пейката, както и в Арсенал.
А онзи, дето разправяше, че никой нямало да даде 50 за вратар, да пробва да вземе за 50 Де Хея, Нойер или Куртоа... ;)
Модераторът може пак да вземе "гумичката". Макар, че правилникът с нищо не е нарушен. И всичко си е самата истина.

Тенденциозно мнение. Окс вече свикна с отбора и "заради" него взехме мача с Бърнли- имаше важно участие и за двата гола. За Ван Дайк нищо не можеш да кажеш още, защото даже не е играл. А, за парите, след миналото лято парите за трансфери вече ще бъдат нормално такива, още повече като се имат предвид само приходите от телевизионни права - около 180 - 200 милиона за сезон и то засега.

Дефинирай клишето "свикна с отбора". При положение, че е изиграл сумарно 9 мача във всички турнири. За които има 3 гола и 2 асистенции.
Само ще ти припомня, че Салах беше взет за 39млн. евро.
40млн. паунда - 39млн. евро.
Сам си направи рекапитулацията.

Plovdiv_1926
Мнения: 1237
Регистриран на: 05 май 2013 12:05
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот Plovdiv_1926 » 04 яну 2018 21:18

Не ме разбирайте погрешно, аз също не искам да продаваме Коутиньо и не смятам, че заместникът ще се впише по същия начин. Просто Клоп не вярвам да търпи играч, който не иска да играе в отбора му, казвал го е неколкократно. Освен това се забравя как го заболя гърба преди едни от най-важните мачове за отбора с Хофенхайм, които определиха реално трансферите на Кейта и Ван Дайк. Също като Смит мисля, че при цялата инфлация на пазара ще го пуснем за жълти стотинки и ще е подобно със Суарез след години.

Просто, ако Клоп е решил да продава( да, вярвам, че в момента основната дума е негова, достатъчно сериозни източници го споменаха) то е логично да не не стане лятото на пожар, когато скаутите не са предложили заместник и ще трябва покупка на пожар. В тази връзка споменах шестте месеца.

Ако Ливърпул иска да се върне на върха, трябва да се спре с такива трансфери на топ играчи, които не са супер колосални и безотказни на фона на пазара. Ман Ю, като пуснаха Роналдо, 4 години не се подобри рекорда- това е сума, която като цяло, ако се приеме, не е само от безсилие, че не може да се задържи, но и адекватна на пазара. Всички стискаме палци Коутиньо да остане, но има много но-та- готови ли са ФСГ да рискуват 3 години да го заточат и да не вземат 150 милиона, ако се сърди, Клоп ще го толерира ли, след като не иска да играе в Ливърпул. Колегата горе даде най-точната схема как се задържат топ играчи, ако нямаш трофеи- с много пари и е време от ръководството да се усетят, ако искат да е печеливш брандът, защото успехите носят приходи.
Един света, един света и черно-бяла е любовта...

Потребителски аватар
wu_dnica
Мнения: 1056
Регистриран на: 30 май 2013 21:30
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот wu_dnica » 04 яну 2018 21:29

blue avalanche написа:Модераторът хубаво трие мнения, но това не променя факта, че се изръсихте със 70млн. за Ван Дайк, за когото не даваха и 50.
Да не говорим, че се изръсихте с 40млн. за Чембърлейн, за когото, пък, никой нищо не даваше. :mrgreen:
И докато Ван Дайк може да се стане титуляр, то Чембърлейн продължава да търка пейката, както и в Арсенал.
А онзи, дето разправяше, че никой нямало да даде 50 за вратар, да пробва да вземе за 50 Де Хея, Нойер или Куртоа... ;)
Модераторът може пак да вземе "гумичката". Макар, че правилникът с нищо не е нарушен. И всичко си е самата истина.

Никой не даваше нища за ввд ...за туй сити бяха наготвили 60 млн и избочиха от злоба като им зашихме бързия трансфер имало е караници и обещания че подобви изчаквания повече няма да правят. Чемба си е екстра за 40 млн....
[offtopic]СД:Напълно унищожихме този топ-отбор от началото до края![/offtopic]

Потребителски аватар
venomcho
Мнения: 1814
Регистриран на: 21 яну 2011 16:36
Местоположение: Марково Тепе
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот venomcho » 04 яну 2018 21:43

plmar написа:
9lives написа:
plmar написа:Може може, за пари всяка една жена би заживяла и на луната. Иначе, с оглед вчерашното вратарско шоу, от евентуалната продажба трябва да се заделят едни 50млн. за качество под рамката- Облак. Останалите стигат за Льомар или- по-добрият вариант- Горецка, Санчес и Дракслер.
Ако нещо подобно се случи, откъдето и да го погледнаш си ставаме топ отбор!


За 50 милиона само единят крак ще му вземем на Облак. Атлетико няма да го пуснат под 70 - 90 милиона.


Атлетико, обаче са и наясно че за вратар никой не би дал повече от 50-55млн.


Аха, викаш за топ5 вратар, доказал се многократно на най-високото ниво в клубния футбол, никой не би дал 50, ама за Върджилчо, победил Чарли Остин на клубния турнир по Плейстейшън, явно има кой да даде некой лев отгоре...

Tart
Мнения: 286
Регистриран на: 26 юни 2015 19:16
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот Tart » 04 яну 2018 22:10

Отностно коментарите за Коу..кой..как..кога ще го продава.За по-голямо удобство ще цитирам Клоп. От сагат през лятото.."..нямам никакво отношение отностно темата за Коу..не ми е известно, че ще го продаваме..а дали..това могат само шефовете да решат.."..разбира се в контекста, че той не иска да го продаваме..Няма такъв достоверен източник, който да твърди,че решението за продажбата е прехвърлено на Клоп.
Отностно какво би направил Клоп ако Коу прави номера....Чиро Имобиле му беше най-скъпия трансфер в БД и момчето след първия номер доста постоя на скамейката и извън състава. Аз лично съм това да се случи и на Коу...и две години да го държим..цената няма да му падне..а и с тези цени, които постоянно летят..нищо чудно и да му се качи двойно...защо?...ЗАЩОТО НЯМА друг като него,в момента..а и следователно няма с кого да го заменим..(за коментиращите темата)..просто ще трябва да продължим без него...
Отностно заплатите,които трябва да даваме на играчите,за да не си ходят..Тотнам нямат този проблем :)
Сега бюджета ни е 70% от него се дават за заплати..това е ..за повече заплати трябва да правим повече пари..

kadett1
Мнения: 1675
Регистриран на: 25 авг 2010 11:22
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот kadett1 » 04 яну 2018 22:20

blue avalanche написа:
kadett1 написа:
blue avalanche написа:Модераторът хубаво трие мнения, но това не променя факта, че се изръсихте със 70млн. за Ван Дайк, за когото не даваха и 50.
Да не говорим, че се изръсихте с 40млн. за Чембърлейн, за когото, пък, никой нищо не даваше. :mrgreen:
И докато Ван Дайк може да се стане титуляр, то Чембърлейн продължава да търка пейката, както и в Арсенал.
А онзи, дето разправяше, че никой нямало да даде 50 за вратар, да пробва да вземе за 50 Де Хея, Нойер или Куртоа... ;)
Модераторът може пак да вземе "гумичката". Макар, че правилникът с нищо не е нарушен. И всичко си е самата истина.

Тенденциозно мнение. Окс вече свикна с отбора и "заради" него взехме мача с Бърнли- имаше важно участие и за двата гола. За Ван Дайк нищо не можеш да кажеш още, защото даже не е играл. А, за парите, след миналото лято парите за трансфери вече ще бъдат нормално такива, още повече като се имат предвид само приходите от телевизионни права - около 180 - 200 милиона за сезон и то засега.

Дефинирай клишето "свикна с отбора". При положение, че е изиграл сумарно 9 мача във всички турнири. За които има 3 гола и 2 асистенции.
Само ще ти припомня, че Салах беше взет за 39млн. евро.
40млн. паунда - 39млн. евро.
Сам си направи рекапитулацията.

Не смятам за нужно да обяснявам на какъв пост играе Салах и на какъв Окс, за да ги сравняваме по отбелязаните голове. И, че дори в Арсенал Окс не е играл на тази позиция, така че не може да блесне от първия ден, но продължавам да твърдя, че без него нямаше да спечелим мача с Бърнли и започва постепенно да показва потенциала си в средата.
п.п. Ако си гледал този мач, а и много други на Ливърпул, а не приказваш , колкото да се заядеш с някого от форума.

Milkoy
Мнения: 1053
Регистриран на: 06 авг 2010 11:30
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот Milkoy » 04 яну 2018 22:33

blue avalanche написа:
kadett1 написа:
blue avalanche написа:Модераторът хубаво трие мнения, но това не променя факта, че се изръсихте със 70млн. за Ван Дайк, за когото не даваха и 50.
Да не говорим, че се изръсихте с 40млн. за Чембърлейн, за когото, пък, никой нищо не даваше. :mrgreen:
И докато Ван Дайк може да се стане титуляр, то Чембърлейн продължава да търка пейката, както и в Арсенал.
А онзи, дето разправяше, че никой нямало да даде 50 за вратар, да пробва да вземе за 50 Де Хея, Нойер или Куртоа... ;)
Модераторът може пак да вземе "гумичката". Макар, че правилникът с нищо не е нарушен. И всичко си е самата истина.

Тенденциозно мнение. Окс вече свикна с отбора и "заради" него взехме мача с Бърнли- имаше важно участие и за двата гола. За Ван Дайк нищо не можеш да кажеш още, защото даже не е играл. А, за парите, след миналото лято парите за трансфери вече ще бъдат нормално такива, още повече като се имат предвид само приходите от телевизионни права - около 180 - 200 милиона за сезон и то засега.

Дефинирай клишето "свикна с отбора". При положение, че е изиграл сумарно 9 мача във всички турнири. За които има 3 гола и 2 асистенции.
Само ще ти припомня, че Салах беше взет за 39млн. евро.
40млн. паунда - 39млн. евро.
Сам си направи рекапитулацията.


За 9 мача, от които половината влиза като резерва, 3 гола и 2 асистенции за вътрешен халф си е супер статистика, не виждам какво те притеснява. А Челси както не го искаха, така им отказа в последния ден за да дойде при нас. Как впрочем и Йоренте, и Баркли, все едни топ играчи :) Е, Баркли като гледам ще го вземат от втори опит. Окс ако е средняк, Баркли какво е?


Върни се в “Ливърпул”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта