Левски: Бивши играчи и треньори

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
noo
Мнения: 1023
Регистриран на: 27 ное 2009 09:03
Контакти:

Re: Левски: Бивши играчи и треньори

Мнениеот noo » 24 юни 2019 11:26

Лестър са изключение от правилото. От създаване на английската висша лига са изминали 27 сезона. Освен обичайните заподозрени, лигата са печелили и Лестър, и Блекбърн, като последният в момента играе някъде в долните дивизии.

sinfen14
Мнения: 692
Регистриран на: 11 ное 2017 14:03
Контакти:

Re: Левски: Бивши играчи и треньори

Мнениеот sinfen14 » 24 юни 2019 11:37

Ами прав е Гонзо.По негово време наистина финансите не достигаха.Това обаче изобщо не му пречеше да прави безумни трансфери на чужденци.Да не забравяме,че по негово време я имаше и практика футболисти да разтрогват един месец след като са подписали...Изобщо...тая работа СТД изобщо не е толкова лесна.Да не кажа,че е може би най-сложната в един футболен клуб.Жив и здрав да е Гонзо против него една лоша дума няма да кажа.Ама по-добре да си мълчи и да се наслаждава на живота. Един добър сезон получил се случайно няма как да натежи над толкова провали. И да случайно - Гонзо първоначално настояваше да привлече Камбуров,Борносузов и Данчо Тъча. След като и тримата отказаха,чак тогава на пожар взе Гарата,Грийн и Мюлдер.

drvasko98
Мнения: 6992
Регистриран на: 24 мар 2008 23:34
Контакти:

Re: Левски: Бивши играчи и треньори

Мнениеот drvasko98 » 24 юни 2019 12:27

Трябват и пари и акъл и късмет. Късметът е нещо важно, макар трудно да може точно да се формулира. Обикновено отива, при който го заслужава. Ако някой се чуди да си пусне мачът на Парк де Пренс или мачовете на Челси от 2012 год в ШЛ. Ама целите. Само че аз смятам, че България 1993 и Челси 2012 напълно си заслужиха късмета, ама можеше и да не стане така, случвало се е много пъти...

SANSIRO7
Мнения: 2225
Регистриран на: 14 май 2010 16:12
Контакти:

Re: Левски: Бивши играчи и треньори

Мнениеот SANSIRO7 » 24 юни 2019 13:00

noo написа:Лестър са изключение от правилото. От създаване на английската висша лига са изминали 27 сезона. Освен обичайните заподозрени, лигата са печелили и Лестър, и Блекбърн, като последният в момента играе някъде в долните дивизии.

Само че, Блекбърн го направиха с МНОГО пари.

Потребителски аватар
noo
Мнения: 1023
Регистриран на: 27 ное 2009 09:03
Контакти:

Re: Левски: Бивши играчи и треньори

Мнениеот noo » 24 юни 2019 13:18

SANSIRO7 написа:
noo написа:Лестър са изключение от правилото. От създаване на английската висша лига са изминали 27 сезона. Освен обичайните заподозрени, лигата са печелили и Лестър, и Блекбърн, като последният в момента играе някъде в долните дивизии.

Само че, Блекбърн го направиха с МНОГО пари.
Не съм ги следил задълбочено, но щом казваш сигурно е така. Имаш ли пари, то вероятността да постигнеш нещо значимо е голяма. Аякс също постигат резултати със значително по-малко пари в сравнение с английските, испанските и италианските отбори.

Потребителски аватар
specter
Мнения: 1680
Регистриран на: 17 апр 2015 21:43
Контакти:

Re: Левски: Бивши играчи и треньори

Мнениеот specter » 24 юни 2019 14:20

noo написа:
SANSIRO7 написа:
noo написа:Лестър са изключение от правилото. От създаване на английската висша лига са изминали 27 сезона. Освен обичайните заподозрени, лигата са печелили и Лестър, и Блекбърн, като последният в момента играе някъде в долните дивизии.

Само че, Блекбърн го направиха с МНОГО пари.
Не съм ги следил задълбочено, но щом казваш сигурно е така. Имаш ли пари, то вероятността да постигнеш нещо значимо е голяма. Аякс също постигат резултати със значително по-малко пари в сравнение с английските, испанските и италианските отбори.


Аякс са отделна категория във футбола, в която са си сами. :) Не мисля, че има друг клуб като тях, който да има такава свръхпродуктивна школа, от която бълват постоянно супер талантливи футболисти, готови за първия отбор. Само че и при тях парите не са малко. Наскоро бях чел, че от началото на 21-ви век приходите им от изходящи трансфери са над 500 милиона евро. Те само това лято от де Йонг и де Лихт ще вземат над 150 сигурно, така че няма какво да ги мислим... :mrgreen: Но и аз съм на мнението, че без пари няма как да стане във футбола. Абсурд. Дори и Лестър го постигнаха с много пари, само че при тях го имаше и изключителният късмет, който ги споходи всички останали топ отбори да са в криза през сезона.
И ЗАВИНАГИ С ТЕБ, И НАВСЯКЪДЕ С ТЕБ!

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21405
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Левски: Бивши играчи и треньори

Мнениеот metodito » 24 юни 2019 14:36

specter написа:
noo написа:
SANSIRO7 написа:
noo написа:Лестър са изключение от правилото. От създаване на английската висша лига са изминали 27 сезона. Освен обичайните заподозрени, лигата са печелили и Лестър, и Блекбърн, като последният в момента играе някъде в долните дивизии.

Само че, Блекбърн го направиха с МНОГО пари.
Не съм ги следил задълбочено, но щом казваш сигурно е така. Имаш ли пари, то вероятността да постигнеш нещо значимо е голяма. Аякс също постигат резултати със значително по-малко пари в сравнение с английските, испанските и италианските отбори.


Аякс са отделна категория във футбола, в която са си сами. :) Не мисля, че има друг клуб като тях, който да има такава свръхпродуктивна школа, от която бълват постоянно супер талантливи футболисти, готови за първия отбор. Само че и при тях парите не са малко. Наскоро бях чел, че от началото на 21-ви век приходите им от изходящи трансфери са над 500 милиона евро. Те само това лято от де Йонг и де Лихт ще вземат над 150 сигурно, така че няма какво да ги мислим... :mrgreen: Но и аз съм на мнението, че без пари няма как да стане във футбола. Абсурд. Дори и Лестър го постигнаха с много пари, само че при тях го имаше и изключителният късмет, който ги споходи всички останали топ отбори да са в криза през сезона.


Аякс съвсем не разчитат само на собствената си школа. Става дума за огромна скаутска мрежа от професионалисти, които знаят какво търсят. Просто ги взимат супер млади и си ги шлифоват във философията на клуба и с всичко онова, което разполагат като методология и всьо. Луис Суарес като започнаха да го пускат беше супер зелен и го гонеше някакъв карък да пропуска. Вероятно, именно те са го направили машината, която е днес. А иначе БАТЕ мисля, че имат сходна политика с местни таланти.

Serafim
Мнения: 5234
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Левски: Бивши играчи и треньори

Мнениеот Serafim » 24 юни 2019 15:43

Аякс не са някакво изключение или да са само в категория. Барселона имат също уникална школа. Реал Мадрид също имаха нелоши юноши, но никой почти не хвана ръка покрай Галактико ерата. Аякс може да си позволят да играят със свои кадри и да се борят за титлата в Холандия, докато Реал и Барселона не. Там трябват инвестиции за трансфери. И колкото повече харчи конкуренцията ти, толко повече и ти, за да останеш релевантен. Ето пример за обратното - Германия. Там Байерн обира талантите и прави многомилионни трансфери, а другите отбори не. И шампиона е различен веднъж на десетилетие. Ако Аякс бяха в Бундеслигата щяха да се борят за 3-4 място вероятно. За да гонят второто място, поне, ще трябват доста скъпи трансфери.

Потребителски аватар
mikata
Мнения: 9326
Регистриран на: 17 ное 2008 15:55
Местоположение: София

Re: Левски: Бивши играчи и треньори

Мнениеот mikata » 25 юни 2019 15:42

Сейдахмет e подписал с Кайрат
https://www.instagram.com/f.c.kairat/?hl=bg
България има природни богатства,

България има народ несломим,

България има от всичко по малко

но само един - ЛЕВСКИ футболен тим !

Потребителски аватар
mikata
Мнения: 9326
Регистриран на: 17 ное 2008 15:55
Местоположение: София

Re: Левски: Бивши играчи и треньори

Мнениеот mikata » 02 юли 2019 14:14

Божинов след официалната раздяла с Левски: Пожелавам на най-великите фенове в България вечери като вековния юбилей
https://www.sportal.bg/news.php?news=793657
България има природни богатства,

България има народ несломим,

България има от всичко по малко

но само един - ЛЕВСКИ футболен тим !


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: olimpi, vvessel и 37 госта