Левски: Бивши играчи и треньори

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

drvasko98
Мнения: 6927
Регистриран на: 24 мар 2008 23:34
Контакти:

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот drvasko98 » 22 дек 2017 09:26

Браво на Мъри, приятно съм изненадан от интервюто, дори с допустимите журналистически украси. Умерен, реален и прям!

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21313
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот metodito » 22 дек 2017 11:00

Бих казал даже, че е помъдрял. И на мен много ми хареса интервюто. По-добре за него е наистина да не се връща. За "Левски" не е, но за него е. Не знам защо не вземат интервю никога с Цанко. Според мен той има немалък дял за успехите на Мъри.

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот THE G.A.M.E » 22 дек 2017 20:44

metodito написа:За тези, които твърдят, че Мъри е имал комфорт още от началото. Той наистина успя да нарисува с ла€на дъга, хора.
Аз смятам, че Стоилов разполагаше с доста добри индивидуалности. Гочето ограничаваше тези индивидуалности, заради култа си към отборната игра. Обаче Мъри им даде свобода... От там както се казва, всичко е история.
Така че, категорично не съм съгласен, че Стоилов не разполагаше с добри играчи.

Другото което е ...
Да се сравнява тогавашният главен конкурент на Левски, с Лудогорец, просто е крайно несериозно.
Времената са други. Имам уважение към Мъри, но ми се струва, че живее с 15-на години назад във времето.
Поне що се отнася до българският футбол.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21313
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот metodito » 23 дек 2017 09:33

Самият бг футбол е едно 20-ина години назад. Иначе по времето на Мъри имахме три отбора в еврогрупи, един осминафиналист и един четвъртфиналист за Купата на УЕФА. Това мисля, че е атестат колко е "смешно" да се сравнява Лудогорец с "онези" конкуренти. Истината за мен е просто, че имаше повече мъже и нямаше толкова много чужденци. Тогава Мъри си отгледа Копи, Ники Димитров и другите малки. Днес просто можеш си купиш няколко негра и да не се главоболиш да го учиш на А и Б... Макар че, както видяхме в случая с Тунде.

Потребителски аватар
mikata
Мнения: 9281
Регистриран на: 17 ное 2008 15:55
Местоположение: София

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот mikata » 23 дек 2017 09:59

Лудогорец го нямаше, а и схемаджията Сираков работеше в Левски :idea:
България има природни богатства,

България има народ несломим,

България има от всичко по малко

но само един - ЛЕВСКИ футболен тим !

drvasko98
Мнения: 6927
Регистриран на: 24 мар 2008 23:34
Контакти:

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот drvasko98 » 24 дек 2017 11:15

Нивото на А група и на средностистическия български играч беше в пъти над моментното (сравнено с развитието на играта тогава и сега). Не случайно качествените бг играчи са 30+

Потребителски аватар
eelche
Мнения: 2125
Регистриран на: 08 сеп 2009 00:50
Местоположение: Havana,Cuba
Контакти:

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот eelche » 24 дек 2017 14:42

THE G.A.M.E написа:
metodito написа:За тези, които твърдят, че Мъри е имал комфорт още от началото. Той наистина успя да нарисува с ла€на дъга, хора.
Аз смятам, че Стоилов разполагаше с доста добри индивидуалности. Гочето ограничаваше тези индивидуалности, заради култа си към отборната игра. Обаче Мъри им даде свобода... От там както се казва, всичко е история.
Така че, категорично не съм съгласен, че Стоилов не разполагаше с добри играчи.

Другото което е ...
Да се сравнява тогавашният главен конкурент на Левски, с Лудогорец, просто е крайно несериозно.
Времената са други. Имам уважение към Мъри, но ми се струва, че живее с 15-на години назад във времето.
Поне що се отнася до българският футбол.


Много хора плямпат и пишат глупости...Стоилов това, Стоилов онова...Оня отбор който пое Стоилов беше играл мачове напролет за първи път от 20 години и то срещу Ливърпул,който тогава беше един от 10-те топ-колоса на футбола в Европа,а преди това беше отстранил Славия Прага,които бяха наистина качествен средно-европейски отбор.(Справка:Ливърпул стана носител на КЕШ на следващата година със същият състав,като обърна Милан от 0-3 до 3-3).

С изключение на Видолов,който се върна в Ботев Пловдив, Иванков, който беше продаден в Турция и стана шампион на Турция с техният еквивалент на Черно море и Гонзо,който реши да си пробва отново късмета в чужбина имаше ядро от играчи, играещи заедно 3 години. Повечето бяха играчи с опит,натрупали стаж и срещу солидни отбори както вече споменах,играли в решителни мачове като Галатасарай,Брьондби,Щурм Грац,Динамо Киев,Славия Прага,Ливърпул...Юноши като Живко,Коприваров,Башов,Богомил Дяков бяха завършени играчи и титуляри в отбори като Родопа Смолян например.Така че да се твърди как Стоилов направил чудеса е меко казано смешно при положение,че тогава отбора ни беше пълен с национални състезатели,а в центъра на терена беше легендарният Боримиров,последният от САЩ'94. Колкото и смешно да звучи сега,но онзи отбор имаше от всичко по малко за да се превърне в легенда както в последствие се и случи.В никакъв случай Стоилов не е бил бламиран за селекция.Бламирани бяха Достанич,Петрович,Стоев,дори един Митов.

След всичко казано думите на Стоилов все повече и повече олекват и са просто част от поредното активно мероприятие срещу нас.
Поклон пред най-великия отбор на Левски 1963-1968!

"Смъртта не е най-голямата загуба в живота.Най-голямата загуба е това,което умира в нас докато сме още живи.НИКОГА НЕ СЕ ПРЕДАВАЙ!"

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот blue avalanche » 26 дек 2017 12:21

Тези, които издигат в култ Стоилов "Откривателят на юноши", "Гуруто на правилния футбол" и т.н., да си спомнят, че самият Стоилов казваше, че предпочита играч от 3-та френска дивизия пред един М.Огнянов. Например...
Да, да...САМИЯТ Стоилов го каза. Нека да не слушаме повече лакърдии за това кого си "отгледал" Стоилов...
Същият този Стоилов завърши на позорните 16т. от ЦСКА в последния си сезон.

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот blue avalanche » 26 дек 2017 15:44

Междувпрочем Нгом се превърна в титуляр за Нант при Раниери. А тук беше обявен за "менте".
Това само така...за информация на форумните разбирачи. ;)

miasanmia1900
Мнения: 185
Регистриран на: 21 юли 2013 22:22
Контакти:

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот miasanmia1900 » 26 дек 2017 15:50

И ако трябва да сме още по-точни...Ако изоставането ни тогава на 16 точки от уродите е черна страница за нас и Стоилов,то отпадането от Тампере е истински апокалипсис.Не знам как не се споменава този факт.Това беше началото на края.Оттогава клуба не е вдигнал глава.А имахме всичко на наша страна.Добри и опитни футболисти,реванш на наш терен и играехме срещу абсолютни амонимници,които след това,за разлика от Бате,не направиха нищо.Великия Стоилов да излезе и да каже как я свърши тази мизерия.След това отпадане изостанахме в края на сезона на16 точки.Хайде някой журналист да му припомни тези факти,когато тъй услужливо го питат за оценката му за клуба сега.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 82 госта