Суперкупа на България: Лудогорец (Разград) - Левски (София), Четвъртък от 20:00

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
koisa
Мнения: 5139
Регистриран на: 11 дек 2015 20:56
Контакти:

Re: Суперкупа на България: Лудогорец (Разград) - Левски (София), Четвъртък от 20:00

Мнениеот koisa » 02 сеп 2022 17:06

С риск да си навлека гнева на форумните адвокати и да изляза лош, мрънкащ, ревящ и т.н. Обаче ми се струва, че станахме като Кобрата и Гришо... Бият ни във важните мачове и само си повтаряме за вдигане на глави, гледане напред и т.н. Това добре, но поне от такива мачове да се взимаше поука и да не се повтаряха същите грешки. Преди три седмици се бихме сами за няколко минути, вчера отново същото. Имаше цели 3 седмици да се подобри отбора в изпълнението на дузпи, а Мъри излиза ден по-рано и казва, че нямаме хора, които да бият дузпите и не сме обърнали достатъчно внимание на тази част в тренировките, което го счита за собствена грешка. И закономерно загубихме точно на дузпи...
R.I.P.
ЦСКА (5 май 1948 – 9 септември 2016)


Дай на глупака власт и му гледай сеира!

Потребителски аватар
W84me
Мнения: 23122
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: Суперкупа на България: Лудогорец (Разград) - Левски (София), Четвъртък от 20:00

Мнениеот W84me » 02 сеп 2022 17:16

koisa написа:С риск да си навлека гнева на форумните адвокати и да изляза лош, мрънкащ, ревящ и т.н. Обаче ми се струва, че станахме като Кобрата и Гришо... Бият ни във важните мачове и само си повтаряме за вдигане на глави, гледане напред и т.н. Това добре, но поне от такива мачове да се взимаше поука и да не се повтаряха същите грешки. Преди три седмици се бихме сами за няколко минути, вчера отново същото. Имаше цели 3 седмици да се подобри отбора в изпълнението на дузпи, а Мъри излиза ден по-рано и казва, че нямаме хора, които да бият дузпите и не сме обърнали достатъчно внимание на тази част в тренировките, което го счита за собствена грешка. И закономерно загубихме точно на дузпи...

И аз съм склонен да критикувам Мъри, че не са тренирали дузпи.
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22654
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Суперкупа на България: Лудогорец (Разград) - Левски (София), Четвъртък от 20:00

Мнениеот NOMER14 » 02 сеп 2022 18:10

Моите уважения към Кобрата, но никога не е бил на ниво от общоприетите норми в тежка категория, а на Гришко му мина времето. А Левски е вечен.
Как да бият дузпи, като повечето ни футболисти не могат да ритат силно топката. Затова нямаме завършващи голови удари. Мъри ги научи да си подават на къси разстояния.
Дългогодишното ми гледане на дузпи ме довежда до мисълта, че най-добри изпълнители на дъзпи са.... защитниците, щото това им е работата да чистят/изритват топката.

Highlander
Мнения: 790
Регистриран на: 25 окт 2010 23:36
Контакти:

Re: Суперкупа на България: Лудогорец (Разград) - Левски (София), Четвъртък от 20:00

Мнениеот Highlander » 02 сеп 2022 18:13

koisa написа:С риск да си навлека гнева на форумните адвокати и да изляза лош, мрънкащ, ревящ и т.н. Обаче ми се струва, че станахме като Кобрата и Гришо... Бият ни във важните мачове и само си повтаряме за вдигане на глави, гледане напред и т.н. Това добре, но поне от такива мачове да се взимаше поука и да не се повтаряха същите грешки. Преди три седмици се бихме сами за няколко минути, вчера отново същото. Имаше цели 3 седмици да се подобри отбора в изпълнението на дузпи, а Мъри излиза ден по-рано и казва, че нямаме хора, които да бият дузпите и не сме обърнали достатъчно внимание на тази част в тренировките, което го счита за собствена грешка. И закономерно загубихме точно на дузпи...


За грешките, които позволиха противника да ни вкара два гола можем да потърсим някакво оправдание, че ни липсваше най-добрия играч в отбранителния вал.
Обаче, че не сме тренирали дузпи е огромна наша грешка, която може би не костваше суперкупата. Не, че ако бяхме тренирали гарантирано щяхме да спечелим, но шансовете ни щяха да са много по големи.

Serafim
Мнения: 5224
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Суперкупа на България: Лудогорец (Разград) - Левски (София), Четвъртък от 20:00

Мнениеот Serafim » 02 сеп 2022 19:08

Ми те и Лудогорец според мен не бяха тренирали. Има треньори, които гледат на дузпите, като на лотария. Биеш там и квото стане. Също и със статичните положения. Буквално съм чувал да се казва "кво да тренираш? Изсипана топка, борба, карамбол, ако имаш късмет вкарваш, ако не - вкарват ти". Не казвам, че Мъри е такъв, ама вече във футбола няма голове на чужд терен, хикса си е хикс и съответно ще има все повече дузпи. Да не тренираш това си е несериозно.

Вълчан
Мнения: 4276
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: Суперкупа на България: Лудогорец (Разград) - Левски (София), Четвъртък от 20:00

Мнениеот Вълчан » 02 сеп 2022 19:16

Общо взето хубав мач. Не успяха Левски но това е положението. Ще си разменят 2та отбора победи и занапред. Явно трябва повече дузпи за сините да се дават в първенството и ще се наредят работите. Голобрадото си би добре удара но просто вратарят се хвърли там. Скоро идва друг хубав мач които ще се чака с нетърпение.

Потребителски аватар
koisa
Мнения: 5139
Регистриран на: 11 дек 2015 20:56
Контакти:

Re: Суперкупа на България: Лудогорец (Разград) - Левски (София), Четвъртък от 20:00

Мнениеот koisa » 02 сеп 2022 19:49

W84me написа:И аз съм склонен да критикувам Мъри, че не са тренирали дузпи.

Далеч съм от мисълта да критикувам Мъри или да му давам акъл. Но от моя гледна точка без да съм футболен експерт, дузпи, статични и заучени положения трябва да се тренират редовно. Тогава едва ли ще имаме подобни проблеми. Едно от малкото добри неща, което направи Хубчев беше да ги научи да бият дузпи. А, тогава не бяхме с някакви супер играчи, че да казваме: "Ми те толкова си могат".
При дузпите се иска майсторство, а не късмет. Някои треньорски мнения за лотария и късмет при изпълнението на дузпи не ги приемам за сериозни.
R.I.P.
ЦСКА (5 май 1948 – 9 септември 2016)


Дай на глупака власт и му гледай сеира!

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Суперкупа на България: Лудогорец (Разград) - Левски (София), Четвъртък от 20:00

Мнениеот THE G.A.M.E » 02 сеп 2022 21:42

Днес всичко е тактика ...
Дори и дузпите.
В нормалните отбори, има човек или дори повече от един, които преди важен двубой на елиминации или финал, издирват всички дузпи изпълнени срещу противниковият вратар. И следят за модел на поведение. Избира ли ъгъл, хвърля ли се прекалено предварително, изчаква ли удара... И на тази база изграждат модел на биене на дузпите на собствените хора.
У нас "трениране на дузпи" означава, определените за първите 5 дузпи, да изпълняват половин час удари от бялата точка, както им хрумне. Демек - "Дано количеството, доведе до качество".
Виждаме, че така не се получава ...

Най-важните правила при изпълнение на дузпа... Те са си такива от "панти-века".
- Вратарят ти да си седи на мястото и да опита да реагира след удара. Тоест, да не си избира ъгъл.
Почти винаги 1-2-ма от съперниците изпълняват дузпи, близки до центъра на вратата, а някои и директно в средата.
При това положение е ясно, че избереш ли ъгъл, увисваш като прани гащи ...
2-ро - Дузпа се бие на около 2 метра в страни от центъра на вратата, на височина между 1.80-2 м.
Такъв удар просто нема вадене ...
Еталон за дузпи... Който е гледал САЩ 94 и мачът ни с Мексико, да се сети за дузпите на Боримиров и Лечков.
Ако е необходимо, вместо традиционните "тренировки" на наказателни удари, треньорският ни щаб просто може да накара играчите да гледат до припадък двете изпълнения, докато се научат как и къде. :)
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
mikata
Мнения: 9299
Регистриран на: 17 ное 2008 15:55
Местоположение: София

Re: Суперкупа на България: Лудогорец (Разград) - Левски (София), Четвъртък от 20:00

Мнениеот mikata » 02 сеп 2022 22:05

Предишния мач с дузпите с Разград треньора на вратарите даде бележка на Миятович кой как бие дузпите и ги отстранихме.Мъри ми се вижда изнервен започна да прави грешки.
България има природни богатства,

България има народ несломим,

България има от всичко по малко

но само един - ЛЕВСКИ футболен тим !

Потребителски аватар
modor
Мнения: 32329
Регистриран на: 31 юли 2008 10:48
Местоположение: София, Стадион "Академик"
Контакти:

Re: Суперкупа на България: Лудогорец (Разград) - Левски (София), Четвъртък от 20:00

Мнениеот modor » 02 сеп 2022 22:30

В онзи мач ако не се лъжа Миятович не хвана нито една дузпа. Освен онази измислена в края на продълженията.
"Компромисът е краткия път към провала!" -
Станимир Стоилов.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: cskarcheto92, miro_rz и 139 госта