ЛК: Левски (София) - Хамрун Спартанс, Четвъртък от 21:00

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5153
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: ЛК: Левски (София) - Хамрун Спартанс, Четвъртък от 21:00

Мнениеот ogrizko » 14 авг 2022 13:50

olimpi написа:Нивото си го знаем, защо мислиш, че Мъри не го знае като няколко пъти и го намекна, този отбор е прескочил етапи в развитието си.......

никакви етапи от развитието си не е прескочил отбора .....мъри и никиту оплескаха яко нещата!!! сега че е по-лесно да се оправдаем с прескачането на етапи.... просто имате късмет, че бързо ви се случиха и напаснаха нещата ...ама при положение, че играете на прилично ниво вече почти цяла година и мача ви с хамрун не беше слаб, ония просто имаха повече сили в края и проведоха по-хитро срещата ....надхитриха ви тактически, не виждам как това е прескачане на етап в развитието... с по-широка скамейка може само да надградите в широчината и постоянството, но това ядро от играчи си играе сравнително стабилно и дори малтийците стигнаха повече благодарение на вратарските подаръци до победата ......или вие мислите, че не-прескачането на етапи значи да няма нито едно положение пред вашата врата ??? щото аз не се сещам за отбор дето не допуска ситуации пред вратата си.... но докато при никиту нещата са ясни..... защо мърито не беше подготвил абсолютно никакъв план Б за реакция ???? защо примерно не остави Уелтън резерва и да пусне примерно Марин Петков 60 мин. да натиска и да си даде силите на терена, а тогава да влезе Уелтън и да може да вършее, хем противника ще е уморен ....не казвам, че точно това трябваше да е вашия план Б ...ама защо нямахте абсолютно никакъв план Б и никаква идея за реакция ?????? и защо подяволите не сте тренирали дузпи?!!?!?!?!? разбирам, че мърито за много неща може да бъде хвален ....но май тоя мач е негова издънка на 80% и 20% за никиту ....а специално това с дузпите е абсолютното безхаберие .... :) на мача изглеждаше, че не сте тренирали дузпи ама не го коментирах въпроса понеже ми се струваше все пак невъзможно да е вярно.... викам си няма как да не сте тренирали съвсем, пък то..... но коммент
Изображение

Highlander
Мнения: 790
Регистриран на: 25 окт 2010 23:36
Контакти:

Re: ЛК: Левски (София) - Хамрун Спартанс, Четвъртък от 21:00

Мнениеот Highlander » 14 авг 2022 14:06

След като изгледах мача още веднъж, вече без емоция хич не харесах това, което видях. Аз не мога да разбера защо липсваше високата преса, която приложихме при двата мача с ПАОК. Та ние изгубихме центъра, оставихме ги да си повярват. Не предприехме някаква усилена офанзива през цялото време. Да, не са лош отбор Хамрун, но не са нищо особено и определено Левски е по-добрият отбор, като го доказа в първия мач. Трябваше да приложим огромен натиск и те щяха да се пречупят, бяха пътници. Просто съм шокиран, че не изиграхме сериозно най-важният ни мач през настоящата кампания. Всеки сам трябва да си направи изводите защо се стигна до тук. Бихме се сами, защото ако ги пресирахме и атакувахме през цялото време, сега нито щяхме да говорим за огромна съдийска, нито че на вратата имахме неадекватен тюлен, който направи две космически грешки костващи ни два гола. Трябва да се сърдим само на себе си. Не мога да разбера как не се поучихме от грешките ни, и продължаваме да повтаряме една съща грешка постоянно през определен период от време. При положение, че сме изтеглили идеален жребии, че имахме аванс и бяхме надиграли Хамрун като гост и 1.5 млн. ни бяха поднесени на тепсия си е направо престъпление как изиграхме мача. Нямахме и късмет, но и не направихме достатъчно, за дойде този късмет при нас. Не мога да проумея къде изчезна нашата мотивация и дисциплинирана игра от мачовете с ПАОК. Кой каквото си направи сам, никой не може да му го направи.

Highlander
Мнения: 790
Регистриран на: 25 окт 2010 23:36
Контакти:

Re: ЛК: Левски (София) - Хамрун Спартанс, Четвъртък от 21:00

Мнениеот Highlander » 14 авг 2022 14:45

ogrizko написа:ама при положение, че играете на прилично ниво вече почти цяла година и мача ви с хамрун не беше слаб, ония просто имаха повече сили в края и проведоха по-хитро срещата ....надхитриха ви тактически, не виждам как това е прескачане на етап в развитието... с по-широка скамейка може само да надградите в широчината и постоянството, но това ядро от играчи си играе сравнително стабилно и дори малтийците стигнаха повече благодарение на вратарските подаръци до победата ......или вие мислите, че не-прескачането на етапи значи да няма нито едно положение пред вашата врата ??? щото аз не се сещам за отбор дето не допуска ситуации пред вратата си.... но докато при никиту нещата са ясни..... защо мърито не беше подготвил абсолютно никакъв план Б за реакция ???? защо примерно не остави Уелтън резерва и да пусне примерно Марин Петков 60 мин. да натиска и да си даде силите на терена, а тогава да влезе Уелтън и да може да вършее, хем противника ще е уморен ....не казвам, че точно това трябваше да е вашия план Б ...ама защо нямахте абсолютно никакъв план Б и никаква идея за реакция ?????? и защо подяволите не сте тренирали дузпи?!!?!?!?!?


За съжаление отговора е много прост. Случвало се е с много велики отбори и с едни от най-добрите треньори в историята на играта. Спомни си как Милан загуби финала в Истанбул след като беше отбелязал три гола на Ливърпул първото полувреме и ги беше надиграл тотално. Как Милан размаза Депортиво Ла Коруния на Сан Сиро през 2004 с 4:1 и после падна 4:0 в Испания. Как ПСЖ размаза Барселона 4:0 и после падна 6:1, как Барселона смаза Рома с 4:1 и отпадна след загуба в Рим с 3:0. Мога да ти дам още много такива примери. Просто треньор, футболисти, публика, всички си мислят, че работата вече е свършена, че няма какво да се обърка. Затова няма план Б, затова не са тренирани дузпи, затова нямаха никаква настройка за мача, защото всички са си мислили, че трябва да се изиграе един протоколен мач. Аз самият си мислех така. Съжалявам да го кажа и може би ще бъда нападнат от някои колеги, но Левски изключително много беше подценил Хамрун в този мач. Изключително ги беше подценил. И затова след като изравнихме нямаше бавене, защитниците бяха статични, а вратаря направи поредното си безумие. Просто не вярвахме, че малтийците ще успеят да вкарат пак, защото сме ги подценили - от първата до последната минута
Просто ден преди мача на нашите играчи трябваше да им прожектират мачовете със загубените титла и купа срещу Славия и Черно море, защото никой от тези играчи не е участвал в тези мачове, а повечето не са ги гледали, може и да не знаят за тях. Убеден съм, че щяхме да отстраним и Партизан, просто футболистите и треньорите са хора и грешат. А за мен подценяването на противник е най-голямата грешка, независимо кой е той.

Вълчан
Мнения: 4286
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: ЛК: Левски (София) - Хамрун Спартанс, Четвъртък от 21:00

Мнениеот Вълчан » 14 авг 2022 15:00

Иначе е позволено вратарите да се правят на палячовци наляво надясно и да мятат ръце като кокошки. Нападателите също се поспират и подскачат преди удара. Това за каруцата че се обърнала..... Ми нали е форум за футбол и се обсъждат всякакви положения и евентуални грешки. Иначе ще е като БГ Мама с решения и мнения за пъпка на задника.
За дузпите.....какво пък толкова да се тренират. Професионални футболисти това трябва да им са наи лесните и точни удари. Никои не ги притеснява и имат цялото време да се начекнат. Попов трябваше да му дадат да бие от първите дузпи не да го тъкмят за последната и да го правят герой.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5153
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: ЛК: Левски (София) - Хамрун Спартанс, Четвъртък от 21:00

Мнениеот ogrizko » 14 авг 2022 15:14

Highlander написа:........Просто треньор, футболисти, публика, всички си мислят, че работата вече е свършена, че няма какво да се обърка. Затова няма план Б, затова не са тренирани дузпи, затова нямаха никаква настройка за мача, защото всички са си мислили, че трябва да се изиграе един протоколен мач. Аз самият си мислех така. Съжалявам да го кажа и може би ще бъда нападнат от някои колеги, но Левски изключително много беше подценил Хамрун в този мач. Изключително ги беше подценил. И затова след като изравнихме нямаше бавене, защитниците бяха статични, а вратаря направи поредното си безумие. Просто не вярвахме, че малтийците ще успеят да вкарат пак, защото сме ги подценили - от първата до последната минута
Просто ден преди мача на нашите играчи трябваше да им прожектират мачовете със загубените титла и купа срещу Славия и Черно море.........

хубаво, че го признаваш и пред себе си и пред другите :) но за мен главния виновник за загубата в случая наистина е Мъри.... просто за играчите може да е нормално да подценят мача, за феновете е нормално да летят в облаците ....но точно треньора трябва да е здраво стъпил на земята и да е предвидил възможните варианти в мача и възможните изходи от съответните ситуации :) и докато за други клубове и мачове дето си цитирал нещата са по-скоро въпрос на престиж .......то за Левски нещата са някак жизненоважни и такова безхаберие е повече от недопустимо при настоящата ви финансова ситуация ....т.е трябваше да бъде направено дори повече от максималното да се случи това дето се случи!!!!! да нямаш план Б ......да не тренираш едни елементарни дузпи поне футболистите и вратаря да имат повече увереност ако се стигне до тях........ ми то излиза, че никиту михайлов е тренирал повече дузпи за рекламата си по телевизията :))) ако нямахте финансова криза грешката щеше да е по-допустима, но при цялата тая финансова ситуация мъри да подходи по тоя начин към мач-реванш е направо безумие...... аз не мисля, че сте прескачали някакви етапи и работи ...има мачове в които просто надскачате себе си като с паок примерно ..единствения ви проблем е липсата на резерви, което значи че трябва да се подходи и с малко хитрост и тактика ...а не да хвърлиш всичко отначалото и да нямаш друг план за действие... вие всичките тия мачове наистина трябва да си ги прожектирате всичките преди всеки мач срещу по-слаби отбори в европа.... да забраните фойеверките и глупостите по време на мача и да ги оставите за след мача.... ама в главата ви бяха само някакви розови неща и как мъри е едва ли не безпогрешен ........и аз вече наблюдавайки какво се случва вече съм убеден, че най-голямата слабост на мъри е самоувереността и липсата на гъвкавост... на моменти явно си вярва повече отколкото трябва независимо какво говори ....и другото е, че очаква мача да се развива според неговите нагласи и представи явно.... не е подготвен за другия, за "невъзможния" уж вариант ......както не са били подготвени и всички ония отбори дето си цитирал :))) аз от друга страна примерно смятам всичко за възможно дори да не ми се иска ...даже ми се виждаше възможно да ни биете на Тича и с юношите евентуално ако се беше играл мача... просто няма такова нещо като невъзможно във футбола колкото и да е малък шанса и е добре да си подготвен по най-добрия начин и за възможно най-много възможни развития на ситуациите... дори ти самия казваш, че според теб играчите подцениха мача ...представи си сега един Марин Петров от началото на мача дето играе вместо Уелтън... или Галчев отначалото на мача ....една резерва и човек дето иска да се доказва точно в такъв мач би дал 120% от себе си и подценяване ще е последното нещо в главата му..... един леко пренаситил се от успехите Уелтън или Петрис примерно влезнали като резерва биха били много по-надъхани, виждайки как отбора има нужда от тях ...отколкото като титуляри с мисълта, че вече са се класирали :))) и ако трябва да сте честни пред себе си още първия мач с хамрун показа, че имате нужда от нещо малко по-различно като подход и идея..... то тия неща се усещат, но обикновено не се признават или се отричат щото всичко пак е свършило добре.... докато накрая в един момент не свършат добре и чак тогава решим да си го признаем.... но то цялата ни държава е такава в интерес на истината, не се мисли и гледа превантивно ами като се объркат нещата тогава почва да се мисли как да се оправят... така че нищо чудно и Левски и почти всички да следват тая пътека
Изображение

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5153
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: ЛК: Левски (София) - Хамрун Спартанс, Четвъртък от 21:00

Мнениеот ogrizko » 14 авг 2022 15:17

Вълчан написа:За дузпите.....какво пък толкова да се тренират. Професионални футболисти това трябва да им са наи лесните и точни удари. Никои не ги притеснява и имат цялото време да се начекнат.

ми нищо толкова ...ама можеше да се види, че никито се мята като тюлен, а андреев е по-добре на дузпите да речем .......също и при положение, че целия отбор е разколебан и изнервен от развитието на мача ...и очевидно противника ти е добре подготвен за дузпи, а ти излизаш и си неуверен какво точно да направиш .....със сигурност е без значение тренирането на дузпи :))) но просто ти си друг тип човек и очевидно 10 от 10 щеше да вкараш :Р
Изображение

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12820
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: ЛК: Левски (София) - Хамрун Спартанс, Четвъртък от 21:00

Мнениеот Eminem » 14 авг 2022 15:30

Ей, като чуя, че дузпите били лотария......
И то от футболни хора..... вбесяващо е.

Въпреки че съдията направи огромна грешка, вината пак си е изцяло наша. Само завършен идиот ще допусне такъв гол.

Догодина пак. Тоест нов резил.

sokoleto46
Мнения: 113
Регистриран на: 01 окт 2017 19:05
Контакти:

Re: ЛК: Левски (София) - Хамрун Спартанс, Четвъртък от 21:00

Мнениеот sokoleto46 » 14 авг 2022 15:55

Най-после да прочета и няколко по-задълбочени анализи за злополучната среща.Кажете ми,само аз ли мисля,че Марин Петков има
най-хубавите кинжални удари от отбора ? Помните ли мача в един снеговалеж с червените и страхотния му удар и гол от 25 метра ?
Защо е пускан в 89-тата или 85-тата минута това момче ? Какво може да направи за 1-2 или 5 минути ?Ама само аз ли виждам,че
Роналдо не вкара ли гол до 15-20минути от началото на мача и после започва да се губи ?
Вече писах по-горе,че след изравнителния гол прекалено бързо отидохме и се построихме около централния кръг без мисъл за забавяне,успокояване след еуфорията от "класирането" и ОСТОРОЖНОСТ след това в оставащите минути.Едно "схващане на крак"
щеше да реши много ,ама много последвали проблеми.Еми,сори бойс,като нямате грам хитрост,сега се сърдете на себе си.Само че
и с вас сега страдат безброй верни фенове...

Вълчан
Мнения: 4286
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: ЛК: Левски (София) - Хамрун Спартанс, Четвъртък от 21:00

Мнениеот Вълчан » 14 авг 2022 18:47

ogrizko написа:
Вълчан написа:За дузпите.....какво пък толкова да се тренират. Професионални футболисти това трябва да им са наи лесните и точни удари. Никои не ги притеснява и имат цялото време да се начекнат.

ми нищо толкова ...ама можеше да се види, че никито се мята като тюлен, а андреев е по-добре на дузпите да речем .......също и при положение, че целия отбор е разколебан и изнервен от развитието на мача ...и очевидно противника ти е добре подготвен за дузпи, а ти излизаш и си неуверен какво точно да направиш .....със сигурност е без значение тренирането на дузпи :))) но просто ти си друг тип човек и очевидно 10 от 10 щеше да вкараш :Р

Аз не съм тренирал футбол 10-15 год. и това да ми е работата и задълженията. Но примерно в моята работа такива елементарни изпълнения няма да допусна. Никито какво....та той е толкова опитен вече, че какво да тренира. Лошото е че с възрастта започна да допуска все повече грешки както всеки един застаряващ вратар и то при игрови ситуации. Дузпите могат да бъдат лотария единствено за вратаря. При изпълняващият е просто слабо изпълнение.

Testa_di_Legno
Мнения: 625
Регистриран на: 25 фев 2019 10:22
Контакти:

Re: ЛК: Левски (София) - Хамрун Спартанс, Четвъртък от 21:00

Мнениеот Testa_di_Legno » 14 авг 2022 19:03

Ако дузпите бяха просто лотария, "Левски" щеше да печели по-често при тях. :D Проблемът е по-скоро психологически, според мен, и с годините сякаш се задълбочава.
Само "Левски"!


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: W84me, Киро Пора и 46 госта