Сдружение „Левски на Левскарите“

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

tmanolov
Мнения: 3977
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Сдружение „Левски на Левскарите“

Мнениеот tmanolov » 01 юни 2022 10:19

Kotooshu написа:
Към НАП не се изплащат редовно вноските в момента. Имаме споразумение до декември, към което се водят правни разговори. Не ги обслужваме в последно време, но имаме документ, че няма изискуеми в момента задължения. В момента ние не сме изряден платец, но държавата е добър стопанин и дава толеранс, като се вижда, че се работи.


Ако можеш да разбереш кое се плаща и кое не, аз не мога.
Иначе сдружението е много важно за погасяването на задълженията към НАП, при положение, че се съберат повечко хора.


Кое не разбра :) През декемвро 2021 са получили документ, че нямат изискуеми задължения - нормално и логично, все пак беше грипа тогава и имаше извънредно положение, така че нямаше как да имаме изискуеми задължения, т.е. минахме между капките заради ковида. И понеже сме гъзари (наси, как се връзва със "собственика" ни, особено първите 3 букви), затова и сме решили да не плащаме нищо оттогава - хем си имаме документ и сме лицензирани, хем беше извънредно положение и не можеха да ни направят нищо. Е, да, ама вече не е извънредно положение и става весело - и вместо Ивков като пълен аматьор да отваря кутията на Пандора, трябваше да си мълчи и да изрие пъртина до НАП и МФ, за да си осигури ново споразумение с ясни вноски и срокове. А дълговете са ясни - 4 милки към НАП и 1,5 милки към НОИ (към края на 2021), колко са в момента - ми сигурно около половин милка отгоре, т.е. общо 6 милки. Това е - не е розово, но не е и трагично, ама Ивков си е за бой отвсякъде с глупостта си. И това ми бил юрист - много съм разочарован от последната му глупост
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
Kotooshu
Мнения: 4390
Регистриран на: 11 май 2009 09:45
Контакти:

Re: Сдружение „Левски на Левскарите“

Мнениеот Kotooshu » 01 юни 2022 10:41

tmanolov написа:
Kotooshu написа:
Към НАП не се изплащат редовно вноските в момента. Имаме споразумение до декември, към което се водят правни разговори. Не ги обслужваме в последно време, но имаме документ, че няма изискуеми в момента задължения. В момента ние не сме изряден платец, но държавата е добър стопанин и дава толеранс, като се вижда, че се работи.


Ако можеш да разбереш кое се плаща и кое не, аз не мога.
Иначе сдружението е много важно за погасяването на задълженията към НАП, при положение, че се съберат повечко хора.


Кое не разбра :) През декемвро 2021 са получили документ, че нямат изискуеми задължения - нормално и логично, все пак беше грипа тогава и имаше извънредно положение, така че нямаше как да имаме изискуеми задължения, т.е. минахме между капките заради ковида. И понеже сме гъзари (наси, как се връзва със "собственика" ни, особено първите 3 букви), затова и сме решили да не плащаме нищо оттогава - хем си имаме документ и сме лицензирани, хем беше извънредно положение и не можеха да ни направят нищо. Е, да, ама вече не е извънредно положение и става весело - и вместо Ивков като пълен аматьор да отваря кутията на Пандора, трябваше да си мълчи и да изрие пъртина до НАП и МФ, за да си осигури ново споразумение с ясни вноски и срокове. А дълговете са ясни - 4 милки към НАП и 1,5 милки към НОИ (към края на 2021), колко са в момента - ми сигурно около половин милка отгоре, т.е. общо 6 милки. Това е - не е розово, но не е и трагично, ама Ивков си е за бой отвсякъде с глупостта си. И това ми бил юрист - много съм разочарован от последната му глупост


Така де, за това говоря и аз.
ЛЕВСКИ, ОЛЕ, СВОБОДА ОТ МУТРИТЕ!

tochavos написа:
Предпочитам ЦСКА с историята на Литекс, пред помийна яма с 30 титли.

:(

Потребителски аватар
wilge
Мнения: 3154
Регистриран на: 26 май 2010 10:43
Контакти:

Re: Сдружение „Левски на Левскарите“

Мнениеот wilge » 01 юни 2022 17:01

Kotooshu написа:
Към НАП не се изплащат редовно вноските в момента. Имаме споразумение до декември, към което се водят правни разговори. Не ги обслужваме в последно време, но имаме документ, че няма изискуеми в момента задължения. В момента ние не сме изряден платец, но държавата е добър стопанин и дава толеранс, като се вижда, че се работи.

Ако можеш да разбереш кое се плаща и кое не, аз не мога.
Иначе сдружението е много важно за погасяването на задълженията към НАП, при положение, че се съберат повечко хора.

Не си единствен който не може да разбере кое се плаща и кое не. За редовите фенове е важно да се знае дали се плаща и дали не. Смятам, че огромна заслуга за финансовия хаос има и роденият в село Гложене, Тетевенско, „върл левскар“ П.Х. ( с абревиатурата визирам име, а не половин х*й). От благодарност, че Левски го измъкна от онзи вмирисан маларичен жабурняк под покрития мост над река Осъм и го направи футболист, национал, той набута клуба с 800 хиляди в най-трудния му период. За съжаление не са успели да го направят човек. Отгоре на всичкото немалка сума смъкна и Насиру Мохамед, който бе привлечен през лятото на 2019 година именно по изричното настояване на тогавашния треньор. Ако Берое не се разпадне, не знам този наглец с какви очи ще дойде на Герена до година.

tmanolov
Мнения: 3977
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Сдружение „Левски на Левскарите“

Мнениеот tmanolov » 01 юни 2022 20:34

wilge написа:
Kotooshu написа:
Към НАП не се изплащат редовно вноските в момента. Имаме споразумение до декември, към което се водят правни разговори. Не ги обслужваме в последно време, но имаме документ, че няма изискуеми в момента задължения. В момента ние не сме изряден платец, но държавата е добър стопанин и дава толеранс, като се вижда, че се работи.

Ако можеш да разбереш кое се плаща и кое не, аз не мога.
Иначе сдружението е много важно за погасяването на задълженията към НАП, при положение, че се съберат повечко хора.

Не си единствен който не може да разбере кое се плаща и кое не. За редовите фенове е важно да се знае дали се плаща и дали не. Смятам, че огромна заслуга за финансовия хаос има и роденият в село Гложене, Тетевенско, „върл левскар“ П.Х. ( с абревиатурата визирам име, а не половин х*й). От благодарност, че Левски го измъкна от онзи вмирисан маларичен жабурняк под покрития мост над река Осъм и го направи футболист, национал, той набута клуба с 800 хиляди в най-трудния му период. За съжаление не са успели да го направят човек. Отгоре на всичкото немалка сума смъкна и Насиру Мохамед, който бе привлечен през лятото на 2019 година именно по изричното настояване на тогавашния треньор. Ако Берое не се разпадне, не знам този наглец с какви очи ще дойде на Герена до година.

Не че нещо, ама настоящият ни "собственик" не взе ли дейно участие в този финансов хаос? Че тези милка и половина са си изцяло негово дело - не съм го видял да ги е възстановил или поне да се е извинил, но пък за сметка на това чакаше милиони от Джо Чеки да пийна водица Диксън. Ако не беше само на 60, щях да кажа, че явно деменцията не прощава, ама май не е деменцията, та остава или некадърност, или другото, за което дори не желая да си помисля
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
wilge
Мнения: 3154
Регистриран на: 26 май 2010 10:43
Контакти:

Re: Сдружение „Левски на Левскарите“

Мнениеот wilge » 01 юни 2022 21:53

tmanolov написа:
wilge написа:
Kotooshu написа:
Към НАП не се изплащат редовно вноските в момента. Имаме споразумение до декември, към което се водят правни разговори. Не ги обслужваме в последно време, но имаме документ, че няма изискуеми в момента задължения. В момента ние не сме изряден платец, но държавата е добър стопанин и дава толеранс, като се вижда, че се работи.

Ако можеш да разбереш кое се плаща и кое не, аз не мога.
Иначе сдружението е много важно за погасяването на задълженията към НАП, при положение, че се съберат повечко хора.

Не си единствен който не може да разбере кое се плаща и кое не. За редовите фенове е важно да се знае дали се плаща и дали не. Смятам, че огромна заслуга за финансовия хаос има и роденият в село Гложене, Тетевенско, „върл левскар“ П.Х. ( с абревиатурата визирам име, а не половин х*й). От благодарност, че Левски го измъкна от онзи вмирисан маларичен жабурняк под покрития мост над река Осъм и го направи футболист, национал, той набута клуба с 800 хиляди в най-трудния му период. За съжаление не са успели да го направят човек. Отгоре на всичкото немалка сума смъкна и Насиру Мохамед, който бе привлечен през лятото на 2019 година именно по изричното настояване на тогавашния треньор. Ако Берое не се разпадне, не знам този наглец с какви очи ще дойде на Герена до година.

Не че нещо, ама настоящият ни "собственик" не взе ли дейно участие в този финансов хаос? Че тези милка и половина са си изцяло негово дело - не съм го видял да ги е възстановил или поне да се е извинил, но пък за сметка на това чакаше милиони от Джо Чеки да пийна водица Диксън. Ако не беше само на 60, щях да кажа, че явно деменцията не прощава, ама май не е деменцията, та остава или некадърност, или другото, за което дори не желая да си помисля

Не знам какво е, но не е деменция. Преди време писах, че на бивши футболисти не бива да се позволява да бъдат повече от спортно-технически директори. Нямат мозък за повече. И понеже цял живот са вземали... Резултатът е на лице.
Дайте да дадем е до време. А после? Идва НАП! Левски ще успее ако на настоящият "собственик" му се забрани да се занимава с въпроси от финансово естество. Но кой да му забрани, като е назначен на тази длъжност? Параграф 22 на живо.
ПФК Левски да е жив!

Потребителски аватар
сини шампиони
Мнения: 993
Регистриран на: 16 фев 2012 19:05

Re: Сдружение „Левски на Левскарите“

Мнениеот сини шампиони » 02 юни 2022 07:26

До колкото съм запознат от счетоводител, а и прочетено в нета, ако няма някаква специална договорка са НАП, всяка постъпила сума отива за погасяване на стари задължения. От това си правя извода, че след като висим със стари задължения, или имаме наистина някаква договорака, или нищо не се внася, което ще е много жалко.
И само Левски оле

tmanolov
Мнения: 3977
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Сдружение „Левски на Левскарите“

Мнениеот tmanolov » 02 юни 2022 09:42

Мда, и wilge, и Kotooshu, и сини шампиони са прави, но това е реалността. Да, ако няма конкретно споразумение с НАП, всяка нова сума отива за погасяване на найс-тарите задължения и причината е проста - за да не се погасят по давност. Апропо, може да се види и там кка са нещата, ама едва ли ще изскочи заек, защото със споразумението сроковете спират да текат и почват нови. Абе омотано е. Факт е, че имахме и по-належдащи неща - разните футбалери, особено афрошведа и киселяка от Гложене, ама за там само и единствено ние сме си виновни, т.е. "собственика", та ги разбирам - могли сме да минем метър покрай ковида и извънредното положение, минали сме. Ама сега що се мотат и няма ново споразумение, че отгоре на всичкото и плямпат по темата - идея си нямам. Тъпотия свише.

Стана малко офтопик, щото темата е за сдружението. Засега аз съм пас спрямо него - 200-те лева ще отидат за друго и пак ще влязат в ксата на клуба - нямам нужда от посредник, за да дарявам на отбора си! Дано обаче се намери някой, който да смени "собственика", че с него и зависимостите му нищо добро не ни чака. Но пък доведе Мъри (единственият му правилен ход за 2 години), така че спирам
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12229
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Сдружение „Левски на Левскарите“

Мнениеот TristaNNN » 02 юни 2022 10:22

Тманолов да ме поправи ако греша, но другата неприятна подробност покрай НАП борчовете е, че ние плащаме лихвите на стари задължения. Примерно ония 143 000, де събирахме на месец отиваха за лихви, които са натрупали много сериозна "лихвена" сума и докато тя не се изчисти, не можем да изплатим самата главница.
Да, ама като спрем да плащаме пустата лихва, както явно е станало, се натрупва нова и така практически дългът си седи в същия размер, горе долу. И това, де сме събирали по 143 000 всъщност отива на вятъра, образно казано.
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]

tmanolov
Мнения: 3977
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Сдружение „Левски на Левскарите“

Мнениеот tmanolov » 02 юни 2022 11:40

TristaNNN написа:Тманолов да ме поправи ако греша, но другата неприятна подробност покрай НАП борчовете е, че ние плащаме лихвите на стари задължения. Примерно ония 143 000, де събирахме на месец отиваха за лихви, които са натрупали много сериозна "лихвена" сума и докато тя не се изчисти, не можем да изплатим самата главница.
Да, ама като спрем да плащаме пустата лихва, както явно е станало, се натрупва нова и така практически дългът си седи в същия размер, горе долу. И това, де сме събирали по 143 000 всъщност отива на вятъра, образно казано.

Грешиш, чл. 169 от ДОПК ясно го посочва - първо главници, после лихви, накрая разноски
Чл. 169. (1) Публичните вземания се погасяват в следната последователност: главница, лихви, разноски.
(2) Разсрочените и отсрочените публични вземания се погасяват в последователност: главница, лихви, разноски.

Т.е. главницата ти намалява, ама лихвите си текат и си се трупат - 10% на годишна база и реално няма много голям ефект, щото дали дължиш главници, или лихви е все тая, то си е едно задължение на финала, но не са и съвсем пари на вятъра
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.



Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта