Левски: Трансферно лято (Спекулации, мрънкане за нови и реалност)

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Какви очаквания имате към евентуални нови попълнения

Ще мачкат наред
153
18%
Ще ни докарат поредните ментета
162
19%
Спас Русев знае как стават нещатаИзображение
167
20%
Искаме юноши
188
22%
Наздраве
178
21%
 
Общо гласове: 848

Serafim
Мнения: 5223
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Серафим

Мнениеот Serafim » 18 юни 2018 11:20

Странджата написа:Е-е-е, че ти като на държавата на евреите викаш малко от малко по-уредена - какво да кажем ние с гайдите. :)
Иначе,когато става дума за прогнози, често те се градят върху злонамерени публикации в медиите. От няколко дни се копира едно интервю на Хичо в Нов спорт - колко там е оригиналното, може само да се гадае, в което в заглавието се твърди, че в Левски нямало визия, а в текста се казва
че сега изглежда, че ръководството има някаква визия
... Иначе и аз като тебе съм оптимист за идващия сезон, но въздържан - в смисъл, че вярвам, че ще е по-добър от изминалия. И ми се струва, че колкото и да тъгувам по някогашния Левски, той в тези времена няма да се върне, така както на тази земя няма да се върне младостта ни :) Така че , ако все още си го обичам - такъв, какъвто е, то е и затова, че се радвам, загдето все пак избягна грубото падение, което да ни доведе до нечовешкия избор - истината или обичта. Не че сега не сме пред тази дилема, но казано на днешен език, лъжата в нашия случай е в границите на стандартно отклонение нула, докато за други е в границите на плюс минус тире София :)


Аз казвам малко от малко, за да не се започне сега една дискусия, защото и те си имат проблеми и особености. Както от към сигурност, така и от към манталитет.
Според мен всичките хейтъри, както е модерно да се казва, нямат никакви поводи да се оплачат, че клуба няма визия. През зимата The Game каза, че това ръководство ще направи най-голямата крачка и разлика от предишните най-малкото с това да не уволни Роси. Отделно, че се следва някакъв план на развитие, не се вземат чужденци на кило, гледат се определени позиции и се гласува доверие на футболисти, които ако не да са разочаровали напълно, то поне не са ни убедили в качествата си (което не значи, че нямат). Подозирам, че бек ще вземем "в последния момент". В края на този месец или началото на другия. Смятам, че ако не сполучим с приоритетните имена ще се спрем на Живко Миланов.

Инак наистина ще има много рев от легендите заради заплатите, които се разнасят като лайнян вестник из царевичак по медиите. То и за Роси говореха, че вземал 50 хил евро заплата. Предполагам, че Мъри е поискал 150 хил евра на месец тогава. :)

BlueBatman
Мнения: 7
Регистриран на: 17 юни 2018 17:50
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, мрънкане за нови и реалност)

Мнениеот BlueBatman » 18 юни 2018 11:21

Много им е интересно на медиите колко грамаден бил Полачек, мускули, ала-бала. Някой сеща ли се друг вратар на Левски с по-страховити мерки? Иванков, доколкото си спомням, беше едър и това не му пречеше да е доста добър. Ама Полачек ли ще се окаже най-едър в историята на вратарите ни?

BlueBatman
Мнения: 7
Регистриран на: 17 юни 2018 17:50
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, мрънкане за нови и реалност)

Мнениеот BlueBatman » 18 юни 2018 11:26

Вили Р., ако дойде, много ще съм доволен. Аман от СТД-ри, дето са току-що спрели да играят футбол и нямат никакво понятие от работата. Сираков (с плюсовете и минусите му) и Желязков при Лафчис единствено знаеха какво правят последните 30 години. Но сега наистина е по-добре някой чужденец, а този не е случаен. Колкото и да ни се ще, май почти нищо не знаем в България за съвременно управление на футбол, процесите, школи и т.п.

Serafim
Мнения: 5223
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, мрънкане за нови и реалност)

Мнениеот Serafim » 18 юни 2018 11:29

BlueBatman написа:Много им е интересно на медиите колко грамаден бил Полачек, мускули, ала-бала. Някой сеща ли се друг вратар на Левски с по-страховити мерки? Иванков, доколкото си спомням, беше едър и това не му пречеше да е доста добър. Ама Полачек ли ще се окаже най-едър в историята на вратарите ни?


Ами Иванков беше едър, да. Даниел Киш беше над 190, Блажевич почти 2 метра, Чворович и той е 190. Урсулата и той си е почти 190. Реално вратари с такава физика няма много във футбола, заради нуждата от повратливост и отскок. Е Лилчо Арсов си беше машина. И не толкова лош вратар, въпреки физиката си. :lol:

BlueBatman
Мнения: 7
Регистриран на: 17 юни 2018 17:50
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, мрънкане за нови и реалност)

Мнениеот BlueBatman » 18 юни 2018 12:19

Ами Иванков беше едър, да. Даниел Киш беше над 190, Блажевич почти 2 метра, Чворович и той е 190. Урсулата и той си е почти 190. Реално вратари с такава физика няма много във футбола, заради нуждата от повратливост и отскок. Е Лилчо Арсов си беше машина. И не толкова лош вратар, въпреки физиката си. :lol:[/quote]
---
Лилчо беше голям наистина, във всеки смисъл :)

Потребителски аватар
specter
Мнения: 1680
Регистриран на: 17 апр 2015 21:43
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, мрънкане за нови и реалност)

Мнениеот specter » 18 юни 2018 12:33

Интересно интервю е дал Спас Русев за Блиц. Доста адекватно говори и като цяло от думите му си личи, че има амбиция да постигне с Левски успехи. С действията си също го показва вече. Добре че не е и като масовия спец левскар, който започна да гони треньора още след 3-4 кръг, та сега да продължаваме да бъдем в омагьосания кръг от треньор за 3-4 месеца, после нов, който иска 15 нови попълнения и така до безкрай.
И ЗАВИНАГИ С ТЕБ, И НАВСЯКЪДЕ С ТЕБ!

Потребителски аватар
groti
Мнения: 3383
Регистриран на: 30 апр 2009 13:26
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, мрънкане за нови и реалност)

Мнениеот groti » 18 юни 2018 12:35

Полачек според някоя от последните ФИФА или ФМ е най-якият (като физика) вратар. Дано от това не страда рефлексът му, но определено в наказателното при центриранията ще е цар. Доста респектиращ вид има.
Дотук 2ма нови, 2ма заминали си, Дидо върнал се..Според мен още 2ма и сме идеални. Най-важен ни е бекът.
Светата троица на предателите - Сираков, Стоилов, Ивков

Потребителски аватар
specter
Мнения: 1680
Регистриран на: 17 апр 2015 21:43
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, мрънкане за нови и реалност)

Мнениеот specter » 18 юни 2018 12:49

Най-новото попълнение на Левски Мартин Полачек с фигурата си напомня по-скоро на бодигард на дискотека отколкото на вратар. Въпреки че по-голяма част от кариерата си е прекарал по терените на Чехия и Словакия, където става шампион със Слован Братислава, най-голямо развитие досега претърпява в полския Заглембие Любин, където за два сезона и половина изиграва 87 мача.

Словакът много обича историята, особено периода на древния Рим. "Когато през 2014 г. спечелихме шампионската титла на Словакия със Слован Братислава, клубният фотограф направи фотосесия на отбора. Аз избрах да се облека като гладиатор. Гладиаторите са били воини, които са били в състояние да посветят живота си в името на победата. Аз също всекидневно тренирам и давам всичко от себе си, за да мога по време на мача да бъда като гладиатор - силен, смел и с бърз рефлекс", споделя Полачек.

Когато е на седем години, родителите му го завеждат на тренировка в родния Прешов. В първия си мач Мартин играе като нападател. "След мача запитах баща ми какво мисли за моята игра? Отговори ми, че за мен ще е по-добре, ако застана на вратата... Той е бивш вратар, брат ми също е вратар, така че това при нас е семейна традиция", спомня си той.

През юли 2015 подписва тригодишен договор с полския Заглембие Любин като свободен агент. "Взеха ме за втори вратар, но треньорите ми обещаха, че ако съм във форма, ще получа своя шанс. И животът написа Този сценарий", разказва Полачек. В мача от 15-ия кръг срещу Висла Краков титулярът Конрад Форенц получава червен картон и тогава словакът заема мястото му, което повече не отстъпва.

Интересно е да се спомене, че високият 198 см и тежащ около 100 кг мускулест вратар е най-силният футболист на поста си в света. Това е според създателите на играта FIFA 16. "Именно тази сила ми помага да доминирам при центриранията, а високият ръст ми дава голямо психологическо предимство в двубоите със съперниците", твърди Полачек.

През есента на миналата година в Заглембие Любин е съотборник с нападателя на Лудогорец Якуб Шверчок. Двамата винаги ще помнят мача от втория кръг на полската Екстракласа на 24 юли 2017 срещу Шльонск Вроцлав, когато Шверчок вкарва победния гол за 1:0 в 90-та минута, а Полачек е избран за "Играч на мача", което по-късно му се случва още няколко пъти.

На тренировките на Заглембие Полачек ходи с колело. "Полската Екстракласа въобще не може да се сравнява със словашката лига. В Полша нивото на футбола е много по-високо, има много красиви стадиони и мачовете предизвикват голям интерес. Когато играехме с Висла в Краков, то на трибуните се събираха по 20 000 привърженици. Често се случва толкова хора общо да присъстват на всички мачове от даден кръг в словашкото първенство", казва вратарят.

Почти двуметровият исполин се отличава не само със своите габарити, но и с личните си постижения като статистика. В полската Екстракласа именно той е на първо място след вратарите при процента на спасени удари. Например в един мач от 33 изстрела на противниковите играчи е спасил 29, което дава 87,9% успеваемост. "Винаги се старая да спасявам колкото се може повече топки, така че моите защитници да имат, колкото се може по-малко работа. Рефлексът ми също не е много лош", смее се Мартин.

"От лежанка вдигам 135 кг. Целта ми не е да развивам мускулите. За мен заниманията във фитнеса помагат за цялостното развитие на тялото", обяснява Мартин.

"Фен съм на кросфита - обожавам да тренирам. Преди най-много обичах да вдигам тежести, но в един момент те започнаха да забавят рефлекса ми. Затова напоследък предпочитам да правя упражнения като използвам тежестта на собственото си тяло. Искам да си поправя динамиката, а не да трупам мускули", обяснява Полачек.

Словакът обича да качва в Инстаграм кратки филмчета, на които показва например как тренира. Веднъж в гората с повдигане на дървени трупчета. Друг път като премята 250-килограмова гума на трактор.

"Способен съм да се справям и да тренирам без професионални уреди. Надявам се, че с това ще мотивирам всеки да работи над собственото си тяло", казва словакът.
И ЗАВИНАГИ С ТЕБ, И НАВСЯКЪДЕ С ТЕБ!

Serafim
Мнения: 5223
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, мрънкане за нови и реалност)

Мнениеот Serafim » 18 юни 2018 13:42

За мен едно от най-важните неща в интервюто на Русев е споменаването на различните характери и напсването им. Надявам се вече и двете страни (треньори и играчи) да са изгладили отношенията си и да направят нужните компромиси за доброто на клуба и самите тях.

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12289
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, мрънкане за нови и реалност)

Мнениеот TristaNNN » 18 юни 2018 14:35

Serafim написа:За мен едно от най-важните неща в интервюто на Русев е споменаването на различните характери и напсването им. Надявам се вече и двете страни (треньори и играчи) да са изгладили отношенията си и да направят нужните компромиси за доброто на клуба и самите тях.

Не се връзвай на такива "умнотии", това е само финт за отвличане на вниманието ни, докато мръсния гаден Срас продължава с пъкления си план да ни затрие. :twisted:
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: futbolqga и 156 госта