Сашо Костов на 80: Левскарският дух никога няма да умре!

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
modor
Мнения: 32322
Регистриран на: 31 юли 2008 10:48
Местоположение: София, Стадион "Академик"
Контакти:

Сашо Костов на 80: Левскарският дух никога няма да умре!

Мнениеот modor » 02 мар 2018 08:19

Александър Костов или просто Сашо е една от най-емблематичните фигури в историята на Левски. Със „сините“ е през целия си живот, а всеки, който мине през „Герена“, може да го види. Всеки ден!

Днес Сашо Костов навършва 80 години, а на въпроса как гледа той на този юбилей, с присъщото си чувство за хумор заявява „като на четири по 20“.

През цялата си кариера e отдаден на Левски. Има 331 мача и 85 гола за „сините“. Трикратен шампион на България и петкратен носител на Купата. Записва участие на световните първенства в Чили и Англия.

Сашо Костов бе от тези играчи, които не можеха да останат незабелязани. Днес пък е от основните стълбове, които крепят левскарските ценности. На 80 или четири по 20, „синята“ легенда продължава да е извор на вдъхновение за привърженици и футболисти.

„От шест милиона българи, седем милиона за левскари“, казва Сашо Костов и уверено твърди, че левскарството никога няма да умре.

Честит юбилей!
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XfoC4QnswGA[/youtube]
"Компромисът е краткия път към провала!" -
Станимир Стоилов.

ЦСКА _завинаги
Мнения: 1890
Регистриран на: 26 май 2013 16:27
Местоположение: Ст. "Българска армия"-сектор "Г".
Контакти:

Re: Сашо Костов на 80: Левскарският дух никога няма да умре!

Мнениеот ЦСКА _завинаги » 02 мар 2018 08:23

Да е жив и здрав!
8-)
ЦСКА, Арсенал, Валенсия и Юве са номер 1!

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Сашо Костов на 80: Левскарският дух никога няма да умре!

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 02 мар 2018 08:34

Жив и здрав, голям образ.
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

Георг
Мнения: 303
Регистриран на: 27 фев 2013 17:12
Контакти:

Re: Сашо Костов на 80: Левскарският дух никога няма да умре!

Мнениеот Георг » 02 мар 2018 08:47

Честито Бате Сашо!
Господ здраве и живот да ти дава!.....и разбира се много "сини "купи и евро успехи! ;)

КироВарна
Мнения: 1684
Регистриран на: 02 апр 2013 14:04
Skype: kiro.stel
Контакти:

Re: Сашо Костов на 80: Левскарският дух никога няма да умре!

Мнениеот КироВарна » 02 мар 2018 09:38

Във времето, когато той беше по терените, повечето от футболистите бяха личности!!!Играеха за малко пари, но пред много зрители!!!Сашо Костов винаги е бил ярка личност и на игрището, и в живота!!!Желая му още дълги години да е жив и здрав!!!

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3972
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: Сашо Костов на 80: Левскарският дух никога няма да умре!

Мнениеот Странджата » 02 мар 2018 11:07

Сашо Костов е емблематичен за Левски - неподражаем, техничен и остроумен. Да е жив и здрав още много години! Без него Левски би бил по-малко привлекателен! Както каза, когато отбеляза гола при седем на два - сега цяла България нази гледа - т.е. него :)

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Сашо Костов на 80: Левскарският дух никога няма да умре!

Мнениеот защо » 02 мар 2018 12:31

Да е жив и здрав поне до четири по сто, че така, на 20, е трудно да се смята.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Сашо Костов на 80: Левскарският дух никога няма да умре!

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 02 мар 2018 12:43

Честит юбилей на Сашо Костов, да е жив и здрав! Колегата от Варна го е казал много добре - по негово време футболистите играеха за малко пари, но пред много зрители.
Ето и три бисера на Сашо Костов директно "от извора":
В историческия мач, в който победихме ЦСКА със 7:2 на стадион "Васил Левски", след седмия гол попитах Цецо Атанасов дали той е най-бързият в отбора на червените. И след като чух неговото "да", продължих: "Тогава тичай до "Армията" и донеси таблото, защото на това тук вече няма място за головете."
***
По време на турне на националния в Израел играхме с Макаби. Аз бях резерва. 15-ина минути преди края водехме с 5:0. Отидох до тъчлинията и извиках на Гунди: "Излизай!" И той тръгна. Треньорът Кръстю Чакъров обаче му се развика: "Защо излизаш?" "Сашо ми каза", отвърна кротко в типичния си стил Гунди. "Какъв Сашо? Той ли ти е треньор?", побесня Чакъров и върна Аспарухов на терена.
***
През 1965 г. Левски би Славия с 3:0. Хеттрик направи Гунди. Имах си често закачки с Мишев. Беше хитър не само като играч. След третия гол му казах: "Някой май бъзика таблото." Той се обърна гневен и вика: "Ако не е Гунди, сте пълна нула. Само знаете да биете тъчове и да го целувате, като вкара гол."
Признавам, горнобанският кмет ме надговори в този случай.
:lol: :lol: :lol:
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14076
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Сашо Костов на 80: Левскарският дух никога няма да умре!

Мнениеот damyanov1963 » 02 мар 2018 14:39

Captain Stottlemeyer написа:Честит юбилей на Сашо Костов, да е жив и здрав! Колегата от Варна го е казал много добре - по негово време футболистите играеха за малко пари, но пред много зрители.
Ето и три бисера на Сашо Костов директно "от извора":
В историческия мач, в който победихме ЦСКА със 7:2 на стадион "Васил Левски", след седмия гол попитах Цецо Атанасов дали той е най-бързият в отбора на червените. И след като чух неговото "да", продължих: "Тогава тичай до "Армията" и донеси таблото, защото на това тук вече няма място за головете."
***
По време на турне на националния в Израел играхме с Макаби. Аз бях резерва. 15-ина минути преди края водехме с 5:0. Отидох до тъчлинията и извиках на Гунди: "Излизай!" И той тръгна. Треньорът Кръстю Чакъров обаче му се развика: "Защо излизаш?" "Сашо ми каза", отвърна кротко в типичния си стил Гунди. "Какъв Сашо? Той ли ти е треньор?", побесня Чакъров и върна Аспарухов на терена.
***
През 1965 г. Левски би Славия с 3:0. Хеттрик направи Гунди. Имах си често закачки с Мишев. Беше хитър не само като играч. След третия гол му казах: "Някой май бъзика таблото." Той се обърна гневен и вика: "Ако не е Гунди, сте пълна нула. Само знаете да биете тъчове и да го целувате, като вкара гол."
Признавам, горнобанският кмет ме надговори в този случай.
:lol: :lol: :lol:

Аз знам и още една. На мач с Локо Сф, Котков изпълнява тъч. Сашо отива при него и казва - Коте, хвърли я на мен, аз ще ти я върна. Котков, като го знае какъв е зевзек, му казва - Да не ме излъжеш, че после...
Няма бе, честна дума! Котков му хвърля топката в краката, а Сашо му я връща и стадиона избухва в смях и аплодисменти :lol:
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

idontknow
Мнения: 25
Регистриран на: 09 апр 2016 11:26

Re: Сашо Костов на 80: Левскарският дух никога няма да умре!

Мнениеот idontknow » 21 апр 2018 18:39

Левскарския дух не е умрял.....само че спи зимен сън от 8-9 години. :evil:


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта