/анкета/Делио Роси - Пророка от Римини

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Трябва ли Делио Роси да си подаде оставката

Да
15
19%
Веднага
10
13%
Още вчера
21
27%
Да пита ръководството
31
40%
 
Общо гласове: 77

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21185
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот metodito » 21 мар 2018 14:32

THE G.A.M.E написа:
Сравнението, което мога да направя, като стил и начин на мислене на италианецът е, че е сходно с това на Моуриньо.

Не съм гледал толкова Моу в Порто - гледал съм го в Челси и Реал (Англия и Испания, според мен не са за него), но според мен в Интер той блесна. Както и преди споменах, Моу и Интер си паснаха като дялани камъни. Просто философиите им се припокриваха. Роси изповядваше едни принципи есента и други - днес. Според мен той си има в главата някаква идея, но нямаше понятие как да я изгради с тези футболисти. Затова и се инатеше. Той не е като един Люпко, който видя с какво разполага и ги строи в 4-1-4-1. Бяхме с колко? дефанзивни халфа - 4-5? и въобще дефанзивни футболисти и доста ограничени като възможности офанзивни футболисти. Убеден съм, че с Паулиньо, Костов и Кабрал, той щеше да наложи друга схема. Роси си има в главата нещо предварително и това е. Смятам, че той просто не е от тези треньори, които с лаjна рисуват дъга. Топчо, например имаше в главата си 3-5-2. Ам добре бе, Топчо, ама ние не разполагаме с футболисти за 3-5-2. За тази схема трябва да имаме трима Яблонеца. Мисля, че и точно с тази мисъл бе взет Давид. Но трябва да имаме и халфбекове. В България кой играе с халфбекове? Цветкович може би е с такъв профил. Та, така и с Роси. Той иска нещо, което си има в главата, ама освен, че трябва да се съобрази с това, което има, трябва и да се съобрази с противниците. Може би в Италия ще сме по-успешни. Не знам. Ще видим. Нивата е дълга.

limon
Мнения: 257
Регистриран на: 16 мар 2012 11:08
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот limon » 21 мар 2018 15:26

Само Кабрал него слагайте при футболистите той си е объркал професията :mrgreen:

Потребителски аватар
koisa
Мнения: 5139
Регистриран на: 11 дек 2015 20:56
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот koisa » 21 мар 2018 16:03

terata написа:След Дедо Люпко кой дойде? След Йоканович? След Ил.Илиев? След Мъри? След Ясен Петров? Тва са единствените да кажем читави треньори през последните години. Ако не помниш да ти припомня: Топузаков, Сухия, Митов, Вуцов, Гонзо. ;) Или ти очакваш сега да е различно? Защото по това време на сезона нещо не ми се вярва кадърен треньор да бъде привлечен. Няма лошо да искате Роси да се маха, ама поне дайде някаква реална и разумна алтернатива.

Защо да не е различно след като Роси и Грант дойдоха на крака? Или си мислиш, че Спас Русев ще върне поредния некадърник за да жертва масата пари, които отидоха покрай трансферите? :oops:
Никъде не съм писал, че Роси трябва да се маха... На мен ми е все тази дали треньор ще е Роси или дядо Петко от някое село стига Левски да играе така както му приляга. За толкова време трябваше да има някакво развитие в играта. Първо се оправдавахме, че не е правил подготовка, сега се оправдаваме с терен, дъжд, грешки на играчите и други простотии. Ама, ако не било това, ако не било онова... Все нас ли не ни покрива късмета и съдбата? Веднъж не съм чул Роси да си признае, че е сгрешил за нещо. Само оправдания с корави съперници, грешки на играчите, времето и терена.
Вече така или иначе сме аут от борбата за титлата. Защо не отпусне юздите на играчите поне в първенството. Да видим Левски може ли да атакува при него или ще играем като мишки за равен щото за италианеца една точка е по-добре от това да рискува за три?!
R.I.P.
ЦСКА (5 май 1948 – 9 септември 2016)


Дай на глупака власт и му гледай сеира!

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21185
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот metodito » 21 мар 2018 16:10

koisa написа:Защо да не е различно след като Роси и Грант дойдоха на крака? Или си мислиш, че Спас Русев ще върне поредния некадърник за да жертва масата пари, които отидоха покрай трансферите? :oops:



Не знаем чии са тези пари. А и точно Русев нали се е подписал над назначението на Митов, на ПеУенцето, на Боримиров и на Буки.Назначението на Роси беше доста нелогично с оглед на горните завалии. Само да не се окаже впоследствие, че "Левски" дължи едни пари на Срас... :roll:

Потребителски аватар
mikata
Мнения: 9216
Регистриран на: 17 ное 2008 15:55
Местоположение: София

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот mikata » 21 мар 2018 16:32

До края на 2018г.трябва да се покрият задълженията към НАП 2.8 млн. Това го каза К.Иванов на срещата миналата година.От както спас взе Роси и Обертан никой не пита за задълженията,Иванов на срещата обеща да дава редовно отчет какво се случва в Левски,но засега нищо подобно не се случва!
България има природни богатства,

България има народ несломим,

България има от всичко по малко

но само един - ЛЕВСКИ футболен тим !

Serafim
Мнения: 5170
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот Serafim » 21 мар 2018 16:33

И мен ме дразни това, че Роси винаги има оправдание. Не само това, ами и толкова е над нещата, че винаги намира причината, поради която не сме победели, с лекота. То ще е защото играчите не са били близко един до друг или пък хората без топка бягали от този, който я владее и нямало на кого да подаде, центрирал, ама нямало никой там, бавни сме били, противника бил много прибран, другия пък бил много класен. И общо-взето срещу никой сериозен съперник не намерихме точната вакса, а почти всичко бе едно на мъка. Грешки, че стават, стават, ама трябва направиш нещо, за да ги предотвратиш. Хубаво, който не играе, не греши, ама за резервен вратар имаш момче, дето не е играло от една година, а преди това се опарихме фатално от неопитен вратар, без практика, ама го сменихме с друг такъв. За титуляр имаш вратар, който макар да не е феноменален е добър, опитен и гори в името на Левски, обаче е орисан да прави по някоя и друга грешка. Въпреки това Роси не сметна за уместно да търси вратар. Гомес е най-бавен от всички с топката и макар причината според мен (и според Роси) е в това, че няма на кого да подаде, все пак му отне страшно много време да извади от титулярния състав. Да не говорим, че ако Гомес му е безценен би трябвало да накара другите да се откриват повече, а не да го вади него. Обертан е в някакъв тотален амок от как е при нас, най-вече защото изпълнява някаква роля, която никога не е изпълнявал (плеймейкър) и играе зад нападателя, вместо на крилото, а ние от ден първи търсим крило (и пак добре, че взехме Паулиньо).

Потребителски аватар
terata
Мнения: 4549
Регистриран на: 25 май 2009 14:49
Местоположение: София
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот terata » 21 мар 2018 16:38

koisa написа:
terata написа:След Дедо Люпко кой дойде? След Йоканович? След Ил.Илиев? След Мъри? След Ясен Петров? Тва са единствените да кажем читави треньори през последните години. Ако не помниш да ти припомня: Топузаков, Сухия, Митов, Вуцов, Гонзо. ;) Или ти очакваш сега да е различно? Защото по това време на сезона нещо не ми се вярва кадърен треньор да бъде привлечен. Няма лошо да искате Роси да се маха, ама поне дайде някаква реална и разумна алтернатива.

Защо да не е различно след като Роси и Грант дойдоха на крака? Или си мислиш, че Спас Русев ще върне поредния некадърник за да жертва масата пари, които отидоха покрай трансферите? :oops:
Никъде не съм писал, че Роси трябва да се маха... На мен ми е все тази дали треньор ще е Роси или дядо Петко от някое село стига Левски да играе така както му приляга. За толкова време трябваше да има някакво развитие в играта. Първо се оправдавахме, че не е правил подготовка, сега се оправдаваме с терен, дъжд, грешки на играчите и други простотии. Ама, ако не било това, ако не било онова... Все нас ли не ни покрива късмета и съдбата? Веднъж не съм чул Роси да си признае, че е сгрешил за нещо. Само оправдания с корави съперници, грешки на играчите, времето и терена.
Вече така или иначе сме аут от борбата за титлата. Защо не отпусне юздите на играчите поне в първенството. Да видим Левски може ли да атакува при него или ще играем като мишки за равен щото за италианеца една точка е по-добре от това да рискува за три?!


Горчивият опит от предишни години говори точно за това, за съжаление. И при Илиян Илиев се жертваха много средства за трансфери, а го наследи... Митов. Така че, не се знае. Евротурнирите и мачовете за купата, ще покажат дали Роси става за нещо или не. За съжаление вече и аз не съм оптимист.

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12755
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот Eminem » 21 мар 2018 16:50

Поне потърпете до края на първенството. След мачовете от 6-цата, ще стане ясно накъде вървим игрово.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21185
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот metodito » 21 мар 2018 16:56

Serafim написа:И мен ме дразни това, че Роси винаги има оправдание. Не само това, ами и толкова е над нещата, че винаги намира причината, поради която не сме победели, с лекота. То ще е защото играчите не са били близко един до друг или пък хората без топка бягали от този, който я владее и нямало на кого да подаде, центрирал, ама нямало никой там, бавни сме били, противника бил много прибран, другия пък бил много класен. И общо-взето срещу никой сериозен съперник не намерихме точната вакса, а почти всичко бе едно на мъка. Грешки, че стават, стават, ама трябва направиш нещо, за да ги предотвратиш. Хубаво, който не играе, не греши, ама за резервен вратар имаш момче, дето не е играло от една година, а преди това се опарихме фатално от неопитен вратар, без практика, ама го сменихме с друг такъв. За титуляр имаш вратар, който макар да не е феноменален е добър, опитен и гори в името на Левски, обаче е орисан да прави по някоя и друга грешка. Въпреки това Роси не сметна за уместно да търси вратар. Гомес е най-бавен от всички с топката и макар причината според мен (и според Роси) е в това, че няма на кого да подаде, все пак му отне страшно много време да извади от титулярния състав. Да не говорим, че ако Гомес му е безценен би трябвало да накара другите да се откриват повече, а не да го вади него. Обертан е в някакъв тотален амок от как е при нас, най-вече защото изпълнява някаква роля, която никога не е изпълнявал (плеймейкър) и играе зад нападателя, вместо на крилото, а ние от ден първи търсим крило (и пак добре, че взехме Паулиньо).


Абе, нямате ли чувството, че Роси няма отношение към тези трансфери? Иначе, през есента играхме със схема без клаически крила (което много ми харесваше), от скоро играем с класически крила. Иначе Обертан, ти знаеш ли му позицията - не е крило. Винаги съм се чудил каква е и в Юнайтед и позицията и функцията му - по-скоро е офанзивен халф със свободни функции, тип Иниеста - да шари по целия фронт след средата. Определено обаче ми е нелепо да бъде слаган за нападател. Липсва му експлозивност и е от тези, които обичат да "галят топката". Не е от тези, които ще получи топката и ще я набуха във вратата, по-скоро ще се огледа на кого да я подаде първо.

THE G.A.M.E
Мнения: 49931
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот THE G.A.M.E » 21 мар 2018 20:20

Паулиньо отваря много добре играта на левият фланг. Наистина е качествено крило, обаче от другата страна имаме Роман, който си е полезен в деф. план, но за този начин на игра, който Роси изисква от фланговите играчи в атака, словакът не става.
Струва ми се, че той трябва да бъде върнат в центъра, а Вутов отново да се пробва в дясно.
Като че ли вече демонстрира по добра игра, преди разбира се простотията срещу "Морето".
Да се надяваме, че няма да му се е отразила игрово.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dimoto1, ugly bug и 43 госта