ЛЕ / Хайдук Сплит - Левски |13.07| 1:0 FT

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Как ще завърши мача...

Победа за Хайдук
91
39%
Равен
75
32%
Победа за Левски
69
29%
 
Общо гласове: 235

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21189
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: ЛЕ / Хайдук Сплит - Левски |13.07| 1:0 FT

Мнениеот metodito » 14 юли 2017 13:44

Андре-Пиер Жиняк 96 написа:Имахме уникален шанс да стигнем до плейофите, но ината на Боримиров да остави Жадно ни лишава от тази възможност. :(


Чакай, бе човек. Нищо още не се знае. Не казвам, че ще влезем в ЛЕ. За Хайдук говоря.

Потребителски аватар
groti
Мнения: 3319
Регистриран на: 30 апр 2009 13:26
Контакти:

Re: ЛЕ / Хайдук Сплит - Левски |13.07| 1:0 FT

Мнениеот groti » 14 юли 2017 13:46

Живко6461 написа:
metodito написа:
groti написа:[...Вратарите и защитниците винаги са най-уязвими при една грешка. Тогава често е фатална. Не можем да се сърдим на Пиргов. И други грешки ще прави, но е добър защитник...

Трябваше да уточня, влизането му най-вече беше просто малоумно. [strike]Точно, като маваши-герито, което игра на оня от Марибор преди година[/strike]. Имаше и още една или две ситуации, в които Давид го покри. Странно, че с големия Сашо, който не е по-добър в никакъв случай от Давид, Пиргов играеше много по-уверено. Може да има друго, знам ли. Но Митко нещо не е във форма, според мен.

Има принципни грешки, които би трябвало да са изключения. Уви, защитниците на "Левски" ги повтарят многопъти, прекалено често, почти във всеки по-сериозен мач. Включително и Пиргов. Справка: мачовете с ЦСКА-София, последния с "Лудогорец", със "Сутиеска", дузпата срещу "Хайдук", ... Повтарящи се грешки, които навяват съмнения за високата класа на допускащите ги.

Аз пък съм против това категорично да се хвърля вината върху защитниците, при положение, че халфовата ни линия в дефанзивен план я няма особено. Не може да ти налитат постоянно и да не направиш грешки. Виж вчера мача - Хайдук спечели центъра и за нападателите ни остана да гонят изритани топки. Същото беше и със Сутиеска. В модерния футбол го не можеш да разчиташ на 2ма човека да замитат след другите 8 полеви играчи.
Светата троица на предателите - Сираков, Стоилов, Ивков

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21189
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: ЛЕ / Хайдук Сплит - Левски |13.07| 1:0 FT

Мнениеот metodito » 14 юли 2017 13:48

groti написа:
Йорга беше на вратата (може и той да ги е водил по-добре) и треньор беше Люпко.. Ще постигнат баланс. Дано не разбутат тази двойка.


Разбира се, че вратарят играе важна роля. Видял си сигурно вчера малоумното излизане на Чворович вчера. Ако имаше по-голямо доверие на тея пред него сигурно нямаше така да стане.

Живко6461
Мнения: 2165
Регистриран на: 18 сеп 2008 20:46
Контакти:

Re: ЛЕ / Хайдук Сплит - Левски |13.07| 1:0 FT

Мнениеот Живко6461 » 14 юли 2017 13:55

groti написа:[offtopic]
Живко6461 написа:
metodito написа:
groti написа:[...Вратарите и защитниците винаги са най-уязвими при една грешка. Тогава често е фатална. Не можем да се сърдим на Пиргов. И други грешки ще прави, но е добър защитник...

Трябваше да уточня, влизането му най-вече беше просто малоумно. [strike]Точно, като маваши-герито, което игра на оня от Марибор преди година[/strike]. Имаше и още една или две ситуации, в които Давид го покри. Странно, че с големия Сашо, който не е по-добър в никакъв случай от Давид, Пиргов играеше много по-уверено. Може да има друго, знам ли. Но Митко нещо не е във форма, според мен.

Има принципни грешки, които би трябвало да са изключения. Уви, защитниците на "Левски" ги повтарят многопъти, прекалено често, почти във всеки по-сериозен мач. Включително и Пиргов. Справка: мачовете с ЦСКА-София, последния с "Лудогорец", със "Сутиеска", дузпата срещу "Хайдук", ... Повтарящи се грешки, които навяват съмнения за високата класа на допускащите ги.
[/offtopic]
Аз пък съм против това категорично да се хвърля вината върху защитниците, при положение, че халфовата ни линия в дефанзивен план я няма особено. Не може да ти налитат постоянно и да не направиш грешки. Виж вчера мача - Хайдук спечели центъра и за нападателите ни остана да гонят изритани топки. Същото беше и със Сутиеска. В модерния футбол го не можеш да разчиташ на 2ма човека да замитат след другите 8 полеви играчи.

Не хвърлям цялата вина при всеки гол на защитниците. Посочих принципни грешки на конкретни футболисти - пласиране, реакции срещу атакуващ противников нападател, влизане при борба за топка в наказателното поле, ... Като че ли се учат на тренировки. И то още в детските и юношеските отбори.

Потребителски аватар
groti
Мнения: 3319
Регистриран на: 30 апр 2009 13:26
Контакти:

Re: ЛЕ / Хайдук Сплит - Левски |13.07| 1:0 FT

Мнениеот groti » 14 юли 2017 13:56

metodito написа:
groti написа:
Йорга беше на вратата (може и той да ги е водил по-добре) и треньор беше Люпко.. Ще постигнат баланс. Дано не разбутат тази двойка.


Разбира се, че вратарят играе важна роля. Видял си сигурно вчера малоумното излизане на Чворович вчера. Ако имаше по-голямо доверие на тея пред него сигурно нямаше така да стане.


В защитата всички са скачени съдове или машинка. Ако един не работи добре или няма доверие на другите и всичко се прецаква. В интерес на истината защитата + вратаря са хората на които имам най-голямо доверие в този отбор. Просто им трябва време за сработка. Мисля че простотиите на една шепа народ след мача с тирето плюс тези около и по време на баража с Видима оказаха огромно влияние. Митрев играе под голямо напрежение - няма как да не се отразява и на другите това. Същото е и при Пиргов. На Яблонски не му пука толкова защото е чужденец - днес е тук утре го няма, но на българите им се отразява много. Спокойствие и време и отборът ще се вдигне. Може да не са супер таланти,но са работливи (поне на пръв поглед) и сърцати играчи, а това е по-важно.
Светата троица на предателите - Сираков, Стоилов, Ивков

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: ЛЕ / Хайдук Сплит - Левски |13.07| 1:0 FT

Мнениеот PFC Litex » 14 юли 2017 14:17

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: ЛЕ / Хайдук Сплит - Левски |13.07| 1:0 FT

Мнениеот blue avalanche » 14 юли 2017 14:20

Живко6461 написа:
groti написа:[offtopic]
Живко6461 написа:
metodito написа:
groti написа:[...Вратарите и защитниците винаги са най-уязвими при една грешка. Тогава често е фатална. Не можем да се сърдим на Пиргов. И други грешки ще прави, но е добър защитник...

Трябваше да уточня, влизането му най-вече беше просто малоумно. [strike]Точно, като маваши-герито, което игра на оня от Марибор преди година[/strike]. Имаше и още една или две ситуации, в които Давид го покри. Странно, че с големия Сашо, който не е по-добър в никакъв случай от Давид, Пиргов играеше много по-уверено. Може да има друго, знам ли. Но Митко нещо не е във форма, според мен.

Има принципни грешки, които би трябвало да са изключения. Уви, защитниците на "Левски" ги повтарят многопъти, прекалено често, почти във всеки по-сериозен мач. Включително и Пиргов. Справка: мачовете с ЦСКА-София, последния с "Лудогорец", със "Сутиеска", дузпата срещу "Хайдук", ... Повтарящи се грешки, които навяват съмнения за високата класа на допускащите ги.
[/offtopic]
Аз пък съм против това категорично да се хвърля вината върху защитниците, при положение, че халфовата ни линия в дефанзивен план я няма особено. Не може да ти налитат постоянно и да не направиш грешки. Виж вчера мача - Хайдук спечели центъра и за нападателите ни остана да гонят изритани топки. Същото беше и със Сутиеска. В модерния футбол го не можеш да разчиташ на 2ма човека да замитат след другите 8 полеви играчи.

Не хвърлям цялата вина при всеки гол на защитниците. Посочих принципни грешки на конкретни футболисти - пласиране, реакции срещу атакуващ противников нападател, влизане при борба за топка в наказателното поле, ... Като че ли се учат на тренировки. И то още в детските и юношеските отбори.

Ми аз мога да ти направя клипчета с такива грешки на Рамос, Т.Силва, Киелини, Р.Карлуш, Марсело и който си там искаш... Това какво означава? Правилно: абсолютно нищо.
Те дали са учили нещо в детските школи???
Да поставя въпроса по друг начин:
Ако Пиргов, Яблонски, Горанов и т.н. във всяка ситуация реагираха адекватно, в Левски ли щяха да играят? Или някъде другаде?

csimoen2
Мнения: 584
Регистриран на: 18 фев 2010 10:33
Контакти:

Re: ЛЕ / Хайдук Сплит - Левски |13.07| 1:0 FT

Мнениеот csimoen2 » 14 юли 2017 14:20

metodito написа:Не знам, хора на какво мнение сте, но аз вчера съм доволен от Митов. Разбира се, че мога да го критикувам - например за пускането и държането на дупката Нар, но мисля стояхме добре в по-голямата част на мача, а смените бяха навременни и правилни... Забелязахте ли испанецът как раздвижи играта? Но, вероятно решението да не го пусне като титуляр е правилно. Румънецът (Рошу ли беше), смятам се справи заедно с Панайота, който се очертава, като един от любимците ми в новия отбор.

Още преди да вземем Мапуку споделих наблюденията си, че в някои мачове конгоанецът има навика да се изолира от играта. Направи го и вчера. За разлика от мача в Черна гора, не бе особено полезен и в дефанзивен план. Мапуку не е Гара Дембеле. Вижда се. А Буш... или Митов не му е намерил мястото още, или този е приключил с футбола. Далеч по-силно представяне на Цветкович. Хайдук са силен отбор, но не показаха с нищо, че са по-силни от нас и не ни надиграха. Поздравления още веднъж за Митов и за Мтрев. Много слаб Антонио.

Герой на мача за мен, без никакво съмнение е Яблонски. Но той не може да огрее навсякъде. Малоумна игра на Пиргов. Направи го срещу Марибор, направи го и тук. :evil:


Казваш си доволен от Митов???? Боже Господи... С какво си доволен? :) Ставаш смешен, колега, извинявай, че ще ти го кажа...

Хайдук вчера играха изключително слабо... Митов трябваше да остави на терена и 2-мата нападатели, да мине Вутов крило (вместо Нар), и да играе испанеца...

За цял мач имахме 1-2 горе долу смислени атаки, халфовете страхливо стояха в нашата половина, топката се риташе напред от защитната линия... За жалост на футболистите не им е казано КАК да стигнат до голово положение... Двамата централни на Хайдук бяха над 1.85, беше видно, че опита ни за някаква игра (с високи топки) е обречен, но не се промени абсолютно нищо...
Около Мапуко в радиус 20-25 метра нямаше никой (особено първото полувреме), тактически не беше обяснено на Нар какво да прави във фаза атака... Като цяло тактически ужасно слаб мач... В атака сме трагедия, като тук е най-важна ролята на треньора...

csimoen2
Мнения: 584
Регистриран на: 18 фев 2010 10:33
Контакти:

Re: ЛЕ / Хайдук Сплит - Левски |13.07| 0:1 FT

Мнениеот csimoen2 » 14 юли 2017 14:24

tmanolov написа:прочетох всички мнения, изгледах и мача, почаках да ми премине всичко и реших да драсна 2 реда:
- за пореден път нищо не се е променило - редовните мрънкачи са си на линия, пречупените дребни душици са се наакали от страх, неувереността в собствените сили за пореден път е взела връх
- всичко това се оправдава с велики умозаключения тип "от тия нищо не става", "Митов е мърша", "толкова си могат" и т.н., като всичко под игра поне като на Барса в най-добрите години се приема за неземна трагедия и се слага клеймото "аз казах ли ви, а"
- и за финал, ние се надяваме подобните пречупени душици на трибуните да накарат с волята, желанието и позитивната си енергия "бездушните бездарници" на терена да надскочат себе си - парадокс от най-висша класа, където дори и прословутият барон Мюнхаузен не би могъл да помогне....

Какво стана реално:
- не лош турнирен резултат
- не лоша игра - в смисъл Хайдук с нищо не ни надиграха - дали защото са ботушари, или защото ние не сме им позволили да играят, или пък теренът им пречеше - отделем въпрос
- тези футболисти се познават от 1 месец, а някои и от седмица

Какво ще направя аз:
- ще дам кредит на доверие на Жадното до Коледа, преди да го заклеймя, априори, щото всички тук са велики корифеи в областта и са най-големите разбирачи, че е най-големият бездарник на този и онзи свят
- ще си подкрепям отбора доколкото и когато мога
- няма да обръщам внимание на разни оранжеви тирета
- ще се старая да гледам позитивно, защото негативното мислене води само и едиснтвено до болести.

П.С. Независимо дали ще отстраним хърватите (шансовете ни определено не са малки, но не сме и фаворит), пак ще си остана Левскар и ще подкрепям отбора. Само Левски!


Само хора, не разбиращи от футбол, могат да твърдят, че отбора има бъдеще с Митов, да му дават кредит на доверие и т.н.

Колкото по-скоро се махне - толкова по-добре....

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: ЛЕ / Хайдук Сплит - Левски |13.07| 0:1 FT

Мнениеот blue avalanche » 14 юли 2017 14:31

csimoen2 написа:
Само хора, не разбиращи от футбол, могат да твърдят, че отбора има бъдеще с Митов, да му дават кредит на доверие и т.н.

Колкото по-скоро се махне - толкова по-добре....

А всеки, който плюе по Митов разбира от футбол. Правилно ли съм разбрал???


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Киро Пора и 44 госта