Сдружение „Левски на Левскарите“

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Kotooshu
Мнения: 4429
Регистриран на: 11 май 2009 09:45
Контакти:

Re: Сдружение „Левски на Левскарите“

Мнениеот Kotooshu » 31 май 2022 00:15

TristaNNN написа:
Kotooshu написа:
Четох го на няколко места, доста ме учуди и мен, ама знае ли човек какво са обсъждали и какво ще правят занапред.

"Няколко места" не е валиден аргумент, тук Конституцията се явява пустото уставче на сдружението.
Дано аз да съм прав, а ти да грешиш, щото в противен случай обратното значи... при ЦСКА след време.
Надявам се, че не е нужно да дискутираме колко пагубна би била хипотезата членове на сдружението да избират УС на клуба.
Честно казано съм със смесени чувства и дали сме дорасли да избираме и НС (трима души) плюс председател на НС (един от тримата) на ПФК-то, ама засега така е заложено, ако сдружението придобие акциЙте.


Съгласен, че не е валиден аргумент, но в момента не мога да докажа думите си защото вече не помня кои го пишеха, ето примерно за Евстатиев го помня и лесно го намерих .
За това и не мога да потвърдя написаното от мен, но последната седмица доста инфо търсех за въпросното сдружение та ми се наби това, но както и да е, приемам, че аз греша, то и за това е хубаво да има и някаква дискусия.
Аз ти казвам директо, че не сме дорасли за много неща, то и си личи, но щом хората са решили да влизат All-in без да мислят за последствията при евентуален провал на сдружението, ок, какво можем да направим.
ЛЕВСКИ, ОЛЕ, СВОБОДА ОТ МУТРИТЕ!

tochavos написа:
Предпочитам ЦСКА с историята на Литекс, пред помийна яма с 30 титли.

:(

Потребителски аватар
Kotooshu
Мнения: 4429
Регистриран на: 11 май 2009 09:45
Контакти:

Re: Сдружение „Левски на Левскарите“

Мнениеот Kotooshu » 31 май 2022 09:03

Тристан, чети как е обяснено, този го знаеш, не е случаен:

Andonis Jambazis
Ще направя съвсем скоро. Ще има и видео, ще има и хора с много по-голям авторитет, дето ще обясняват.
Накратко, целта на Сдружението е да събере голяма членска маса и да придобие акциите на ПФК Левски, които Наско Сираков ще джироса безвъзмездно. Той самия, както и Мъри Стоилов са членове на Сдружението. След това всички членове ще избираме ръководните органи на клуба - Надзорен съвет и президент, Управителен съвет. Всеки член има един глас. Никой няма привилегии. Ръководството ще има мандат, но ако не се справят, ще може да се свика Общо събрание и да бъдат сменени. Няма да зависим от Бащици, дето да хвърлят стотинки.


Има нещо много важно за мен, което Евстатиев обясняваше на хората в една група, че се коментирало в работни групи за придобиване на акциите, като щели да се добавят в устава при определени условия, но тези условия ги няма в този устав!
Та това ме навежда на мисълта, хората са си направили ходовете напред, демокрация?
Реално ти сам каза какво следва от това да се избират всички ръководни органи от сдружението, не дай си боже!!!
ЛЕВСКИ, ОЛЕ, СВОБОДА ОТ МУТРИТЕ!

tochavos написа:
Предпочитам ЦСКА с историята на Литекс, пред помийна яма с 30 титли.

:(

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3996
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: Сдружение „Левски на Левскарите“

Мнениеот Странджата » 31 май 2022 09:58

Прочетох коментарите. Преди това почетох малко Устава и направих някои бележки към началото - около страница. След това се замислих и реших, че тази част с целите трябва да се пренапише. Според мене трябва да се формулира единна цел по модела - целта е ......, като ; А ... и. т.н. Но след прочита на това, което се пише тука, се питам дали има смисъл да си бия главата с този Устав. Искам да бъда разбран правилно - с тази моя редакция мислех, че може да предизвикам широко обсъждане по конкретни текстове. Искам още да уточня, че не съм правист, а филолог. И още - този нов устав, ако се стигне до него, да бъде предложен от името на привържениците - независимо дали са членове или не на сдружението. Все един ще се намери да стане член, макар че аз, докато не видя читав Устав, ще съм нерешителен.
И имам проблем - текстът ми е уордовски - с бележки под линия и оцветяване. Но тук не намирам опция да се добави в такъв формат. Копирането променя форматирането ... Бихте ли ми помогнали - ако разбира се, смятате, че има смисъл ...

tmanolov
Мнения: 4186
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Сдружение „Левски на Левскарите“

Мнениеот tmanolov » 31 май 2022 10:03

Странджата написа:Прочетох коментарите. Преди това почетох малко Устава и направих някои бележки към началото - около страница. След това се замислих и реших, че тази част с целите трябва да се пренапише. Според мене трябва да се формулира единна цел по модела - целта е ......, като ; А ... и. т.н. Но след прочита на това, което се пише тука, се питам дали има смисъл да си бия главата с този Устав. Искам да бъда разбран правилно - с тази моя редакция мислех, че може да предизвикам широко обсъждане по конкретни текстове. Искам още да уточня, че не съм правист, а филолог. И още - този нов устав, ако се стигне до него, да бъде предложен от името на привържениците - независимо дали са членове или не на сдружението. Все един ще се намери да стане член, макар че аз, докато не видя читав Устав, ще съм нерешителен.
И имам проблем - текстът ми е уордовски - с бележки под линия и оцветяване. Но тук не намирам опция да се добави в такъв формат. Копирането променя форматирането ... Бихте ли ми помогнали - ако разбира се, смятате, че има смисъл ...

Направи го на принт скрийн и го качи на файлове като изображение :)
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

tmanolov
Мнения: 4186
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Сдружение „Левски на Левскарите“

Мнениеот tmanolov » 31 май 2022 10:08

Проблемът на това сдружение е един и той е кардинален - каква му е целта?
- Да станем собственици на Левски, за да отървем досегашния собственик от бремето му - Ок, прекрасна цел
- Как да стане - ми не знаем?
- Кой ще дава парите - ми не знаем?
- Как ще избираме органи на управление - ми то по-добре да не избираме.
- Какви права имаме - ми дайте 200 лева и т.н.

И понеже, както казах, обичам историята и тя ми е много голямо хоби, ще цитирам пак Вазов (ок, художествена измислица е, но е в духа на времето):

- Бай Василе! Когато се освободи България, кого ще си турим цар?
– Ако се бием с турците само за цар, то сме глупци. И сега си имаме султан. Нам трябва не господар, а свобода и човешко равенство – отговори Левски навъсено.
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22861
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Сдружение „Левски на Левскарите“

Мнениеот NOMER14 » 31 май 2022 10:21

Казах ви, че това силно ми напомня ремедетата - по-бърза и по-лесна продажба на клуба.

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12437
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Сдружение „Левски на Левскарите“

Мнениеот TristaNNN » 31 май 2022 10:39

Котоошу, неволно съм те подвел, за което се извинявам. Пак прегледах устава, където не пише нищо за избора на НС на клуба, ето къде съм мернал тази информация:
Не управлява. Сдружението има право да избере председател на Надзорния съвет и негови членове, ако придобие мажоритарния пакет акции. Председателят на Надзорния съвет се явява практически президент на клуба. Сдружението обаче не участва в оперативното управление на клуба, което се осъществява от професионален екип.

Било във Въпроси и Отговори на сайта.
И все пак идеята не е членовете да се бутат и да гласуват за УС на ПфК-то, щото това е много лоша, пагубна перспектива за клуба.
Да, знам кой е въпросния човек, който цитираш и ако наистина си прав и има замисъл нещо подобно да се пробута след време, то е добре повече хора да се запишат и да гласуват като/ако му дойде времето, за да не минават подобни абсурди, хипотетично ако ударим 20 000, нали. Щото, уж, само при това положение се првхвърлят акциите.
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]

Потребителски аватар
LoveAndPeace
Мнения: 4310
Регистриран на: 07 фев 2009 09:50
Контакти:

Re: Сдружение „Левски на Левскарите“

Мнениеот LoveAndPeace » 31 май 2022 10:41

Не се сещам за нещо друго свързано с любимия отбор за което да стискам палци да се провали.
Това "Сдружение" в което няма никакво сдружаване е токсично и дори ореола на Мъри не може да му помогне.

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12437
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Сдружение „Левски на Левскарите“

Мнениеот TristaNNN » 31 май 2022 10:53

tmanolov написа:Може, лесно е - пускат се покани до всички, така или иначе хората никога не идват всички, стандартно са до 10% от всички. На останалите се пуска и един формуляр, в който е написано какви предложения има по конкретните точки, как биха искали да гласуват и кого упълномощават да ги представлява, ако искат. Добавят се и имена на тези бланкови пълномощни - примерно Ивков, Младежа, Макарона, който си искат. И толкова....

Добре, де, законът не ограничава ли броя на упълномощаването до трима души (уставът на сдружението със сигурност го прави)? Няма как един човек да бъде упълномощен да представлява 200-300 човека, едва ли законът го допуска? Та това си е подарък за корупцията и измамата.
Щото, ако е така, да обсъдим следния напълно рвалистичен сценарий:
Сдружението набира 999 члена, свиква се ОС, отиват 100 (според тебе ще идат около 10%), това са 100 гласа. Тия сто гласа са упълномощени да представляват по още трима члена - стават 100 + 300 = 400 гласа от общо 999.
Как ще гласуват останалите 599, ако приемем, че са от Силистра, Добрич, Хасково и т. н. и не могат да се вдигнат до София в деня на ОС?
Май това не е добра практика, но аз не съм юрист и допускам, че правната ми логика може и да не е правилна.
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]

Потребителски аватар
Kotooshu
Мнения: 4429
Регистриран на: 11 май 2009 09:45
Контакти:

Re: Сдружение „Левски на Левскарите“

Мнениеот Kotooshu » 31 май 2022 11:24

TristaNNN написа:Котоошу, неволно съм те подвел, за което се извинявам. Пак прегледах устава, където не пише нищо за избора на НС на клуба, ето къде съм мернал тази информация:
Не управлява. Сдружението има право да избере председател на Надзорния съвет и негови членове, ако придобие мажоритарния пакет акции. Председателят на Надзорния съвет се явява практически президент на клуба. Сдружението обаче не участва в оперативното управление на клуба, което се осъществява от професионален екип.

Било във Въпроси и Отговори на сайта.
И все пак идеята не е членовете да се бутат и да гласуват за УС на ПфК-то, щото това е много лоша, пагубна перспектива за клуба.
Да, знам кой е въпросния човек, който цитираш и ако наистина си прав и има замисъл нещо подобно да се пробута след време, то е добре повече хора да се запишат и да гласуват като/ако му дойде времето, за да не минават подобни абсурди, хипотетично ако ударим 20 000, нали. Щото, уж, само при това положение се првхвърлят акциите.


Сега погледнах пак устава, въпросното лице ако е той разбира се под №5-Антони Русев Джамбазов от учредителите на сдружението!
Чели ли са го, не са ли го чели пустия устав, не знам, а защо ги пише тези неща, също не знам.
То и не е въпроса дали аз, ти или някой друг е прав или крив.
Само да не остана неразбран, не искам да те убеждавам теб или когото и да било да се записват или не.
Та дори самия устав не е генералния проблем на това сдружение(нали, височко може да се поправи в устава), а едни лица който ги коментираме с години и те пак са там и т.н., разбира се според моето скромно мнение .
ЛЕВСКИ, ОЛЕ, СВОБОДА ОТ МУТРИТЕ!

tochavos написа:
Предпочитам ЦСКА с историята на Литекс, пред помийна яма с 30 титли.

:(


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта