Левски: Всичко около клуба

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

realno
Мнения: 6553
Регистриран на: 08 мар 2015 15:53
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот realno » 01 мар 2024 15:56

futbolqga написа:
realno написа:Някои са се откъснали от реалността и все едно не знаят клуба в какво дередже е. Искат за без пари футболист от елита на някое първенство, голмайстор, титуляр, за 100 мача да е вкарал 150 гола и с 200 асистенции , но да получава 10000 лв у нас.
Съвсем нормално е след като сме затънали до гуша в дългове да взимаме футболисти, които се подаряват, и да се опитаме да ги "лъснем" и да направим така, че да имат добър пазарен вид и продадем за добри пари. Това е политиката на клуба и смятам, че е правилна. А къде могат да се намерят нешлифовани диамант за без пари? Разбира се в Южна Америка и най - вече в Бразилия и то в долните девизии. Една българска "надежда" с подобни качества би струвала куп пари и се убедихме в това при опита за привличането на два български бастуна. Освен това при продажба, цената на един футболист е в пъти по - висока, когато името му звучи бразилско, а не да завършва на -ов, за съжаление. Така, че смятам трансфера за добър и най - вече не рискуваме нищо, защото договора му е до края на годината. Ако се окаже попадение ще бъде закупен, ако е спънат кон, обратно в Бразилия и търсим нова перла.

Съгласен съм с всяка една казана от теб дума. За момента със сигурност това е една от наглед приемливите алтернативи за краткосрочно развитие на клуба.

Разминаването обаче идва от разбирането за "нешлифован диамант". Нямам претенции да съм експерт, но от статистиката на това момче, както и от видяното на клипчетата с изяви от селските групи в Бразилия (пета дивизия), не оставам уверен, че има какво да се шлифова тук. Казвайки това, отчитам и факта, че играчът вече е на 25 години - възраст, на която 99.99% от футболистите вече са развили потенциала, който имат.

Дано да греша, разбира се. Казах абсолютно същото за Лима и Хоакин, а първият има моментни проблясъци, които подсказват, че има някакъв шанс да ме опровергае. Времето ще покаже.

[offtopic]
1914.1902 написа:Не се хабете, при всеки трансфер пишат едни и същи неща. Отделяте прекалено много време за такива ''мнения''.

Колега, не я ли заработи вече тази надница? Или викаш - нов месец, нови цели за преследване? Форум е и сме тук за да споделяме мнението си и да дискутираме. Това, че някои сте тук да се кланяте, било то на Сираков или на СЗ, нас не ни касае.[/offtopic]


Не казвам че точно този ще се окаже "нешлифован диамант" предвид възрастта му, но казвам, че това е политиката, която може да ни измъкне от блатото. А именно като търсим млади и за без пари бразилчета и след това да ги продадем скъпичко. В тоя контекст направо се чудя, защо ни е школа, при положение, че цяла Бразилия работи за нас, но това е друга тема. ;)
Сектор Г:"Всъщност няма „сливане”,няма и „обединение”–има единствено преименуване на Литекс,.Ако за тези„привърженици” е толкова лесно да решат, че това е ЦСКА, то жалко за тях..носите..срам за истинските Армейци! Сбогом, няма да ни липсвате!"

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 33079
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот 1914.1902 » 01 мар 2024 16:00

futbolqga написа:Колега, не я ли заработи вече тази надница? Или викаш - нов месец, нови цели за преследване? Форум е и сме тук за да споделяме мнението си и да дискутираме. Това, че някои сте тук да се кланяте, било то на Сираков или на СЗ, нас не ни касае.


Едва първи е днес, още много време има, за да си заслужа парите за месец март.

tmanolov
Мнения: 4193
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот tmanolov » 01 мар 2024 16:13

realno написа:
Не казвам че точно този ще се окаже "нешлифован диамант" предвид възрастта му, но казвам, че това е политиката, която може да ни измъкне от блатото. А именно като търсим млади и за без пари бразилчета и след това да ги продадем скъпичко. В тоя контекст направо се чудя, защо ни е школа, при положение, че цяла Бразилия работи за нас, но това е друга тема. ;)


Тук си прав, но малко като във вица :)

Един син попитал своя баща:
- Татко, каква е разликата между фактически и де факто?
Бащата го завел при дъщерята и я пита:
- Дъще, ако сега един американец ти предложи сто хиляди долара за да правиш секс)с него, ще го направиш ли?
- Ами татко, вярно е, че сте ме учили на морал, но сто хиляди долара са много пара, така че ще легна.
След това старецът задава същият въпрос на снахата и получава същият отговор. Накрая го задава и на жена си и за трети път получава този отговор. След това привиква сина си и му казва:
- Виж, сине, фактически ние с тебе трябваше да имаме триста хиляди долара. А де факто имаме три коври.

С нашио "собственик" начело очаквам точно така да се случи
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

csimoen2
Мнения: 586
Регистриран на: 18 фев 2010 10:33
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот csimoen2 » 01 мар 2024 16:14

vvessel написа:
Serafim написа:Нас ни трябват играчи, особено по крилата, не виждам защо да сме недоволни.

То изнасянето на топката ни е все по крилата, но не е зле да вземем и нападател. Щото като затворят крилата и край. Ще има едни безкрайни центрирания към великаните в нападение Рикардиньо и Джемили. А сме и с по един бек. На мястото на Цунами поне могат да играят двама от централните, но на мястото на Галчев трябва да пускаме друг юноша.
Та цялата тая циганско-бразилейрска схема която Костов налага хич не ме кефи, щото играта им е на настроения и като не тръгне както трябва, гледай кви драми ни чакат. Добре че не се борим за нищо, та ще ни е малко по-спокойно.
И да стискаме палци Лц да вземе купата за да сме в играта с четвърто място.


Викаш, като ги взимаше Рибаря от Бразилия - няма проблем, като ги взима Костов - има проблем... :)

Помисли малко преди да напишеш поредния хейт...

realno
Мнения: 6553
Регистриран на: 08 мар 2015 15:53
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот realno » 01 мар 2024 16:31

csimoen2 написа:
vvessel написа:
Serafim написа:Нас ни трябват играчи, особено по крилата, не виждам защо да сме недоволни.

То изнасянето на топката ни е все по крилата, но не е зле да вземем и нападател. Щото като затворят крилата и край. Ще има едни безкрайни центрирания към великаните в нападение Рикардиньо и Джемили. А сме и с по един бек. На мястото на Цунами поне могат да играят двама от централните, но на мястото на Галчев трябва да пускаме друг юноша.
Та цялата тая циганско-бразилейрска схема която Костов налага хич не ме кефи, щото играта им е на настроения и като не тръгне както трябва, гледай кви драми ни чакат. Добре че не се борим за нищо, та ще ни е малко по-спокойно.
И да стискаме палци Лц да вземе купата за да сме в играта с четвърто място.


Викаш, като ги взимаше Рибаря от Бразилия - няма проблем, като ги взима Костов - има проблем... :)

Помисли малко преди да напишеш поредния хейт...


Рибаря е специален. Някои хора и на загубите му се радваха, но при Кольо победите са лоши и настава една мъка и скръб.
Сектор Г:"Всъщност няма „сливане”,няма и „обединение”–има единствено преименуване на Литекс,.Ако за тези„привърженици” е толкова лесно да решат, че това е ЦСКА, то жалко за тях..носите..срам за истинските Армейци! Сбогом, няма да ни липсвате!"

Потребителски аватар
futbolqga
Мнения: 2865
Регистриран на: 11 май 2009 17:11
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот futbolqga » 01 мар 2024 17:25

Между другото, ще се хвана за думите на колегата, че "българските бастуни струват куп пари" за да направя едно сравнение.

Евертон Бала - 25 години, 103 мача, 13 гола, 2 асистенции (мачовете му са разпределени равномерно между 3-та и 5-та дивизия)
Мартин Петков - 21 години, 125 мача, 14 гола, 12 асистенции (мачовете му са в елита на България и Азербайджан)

На пръв поглед Петков и Бала имат подобна статистика, ако приемем, че нивото на споменатите първенства е относително сходно. Мартин обаче е натрупал тези бройки на 19-20 години и тепърва има шанс да показва все по-добри стойности.

Отделно, Мартин е юноша на Левски, познава клуба и няма нужда от адаптация. В момента е свободен агент, едва ли има особено високи претенции за заплата.

Та, в този ред на мисли, убийте ме, но не мога да измисля причина да вземем Бала, който ни затваря и място за футболист без европейско гражданство. И не ме разбирайте погрешно - според мен Петков не е на нивото, което ни е необходимо. Просто го сравнявам с нивото играчи, които привличаме.

Киро Пора
Мнения: 343
Регистриран на: 10 окт 2013 18:59
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот Киро Пора » 01 мар 2024 17:35

Аз мисля, че новия бразилец, може да ни изненада приятно. Да, на 25 години, не се е задържал никъде повечко време, но пък поне по сглобените клипчета изглежда да има добър дрибъл, силен десен крак и не лош ляв, плюс това е свикнал да играе по нивите, тъй че ще му е супер в "Първа Профи Лига". Плюс, че си имаме бразилска колония, която да му помогне да се аклиматизира.

Наема е добра опция, щом не са сигурни в качествата му. Ще имаме 1 година време да преценим, дали да го задържим. Би било логично да имаме някаква договорена опция и цена, ако искаме да го привлечем за постоянно.

Проблем по-скоро ще е липсата на подготовка и игрова практика последните няколко месеца, а и едва ли ще застъпи като титуляр веднага при нас. Ама, ще поживеем, ще видим.

Serafim
Мнения: 5252
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот Serafim » 01 мар 2024 17:38

То общо взето ние не може да си позволим трансфери на играчи, дето са с неоспорими качества и да са във форма. Всички са от 5 дивизия, неиграли по половин година, с мачове само по няколко минути и тн.

Костов мисля, че приноса в селекция е само да гледа някакви видеа и да казва дали иска някой или не. Отделно, че може и да не е питан дали иска тоя или оня. Но и от нещата, които е казвал, дори още като дойде, сякаш той самия няма против това. Има треньори, които не участват активно в селекцията, казват какъв профил играчи биха искали и от там клуба търси, избира и взима.

csimoen2
Мнения: 586
Регистриран на: 18 фев 2010 10:33
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот csimoen2 » 01 мар 2024 17:51

futbolqga написа:Между другото, ще се хвана за думите на колегата, че "българските бастуни струват куп пари" за да направя едно сравнение.

Евертон Бала - 25 години, 103 мача, 13 гола, 2 асистенции (мачовете му са разпределени равномерно между 3-та и 5-та дивизия)
Мартин Петков - 21 години, 125 мача, 14 гола, 12 асистенции (мачовете му са в елита на България и Азербайджан)

На пръв поглед Петков и Бала имат подобна статистика, ако приемем, че нивото на споменатите първенства е относително сходно. Мартин обаче е натрупал тези бройки на 19-20 години и тепърва има шанс да показва все по-добри стойности.

Отделно, Мартин е юноша на Левски, познава клуба и няма нужда от адаптация. В момента е свободен агент, едва ли има особено високи претенции за заплата.

Та, в този ред на мисли, убийте ме, но не мога да измисля причина да вземем Бала, който ни затваря и място за футболист без европейско гражданство. И не ме разбирайте погрешно - според мен Петков не е на нивото, което ни е необходимо. Просто го сравнявам с нивото играчи, които привличаме.


Има правоте в думите ти, но Мартин сме го гледали всички - НЕ, мерси!

Как разбра за нивото на Бала, без да си го гледал, не знам, дай му поне малко време, ако си прав - тогава има логика.

Вълчан
Мнения: 4303
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот Вълчан » 01 мар 2024 18:05

Бала е топ. Дайте му няколко седмици. Клубът тръгва в правилна насока. Ето има първи стъпки и за стадиона.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Sstefanov и 55 госта