Страница 1 от 1

Дойранската епопея

Публикувано: 18 окт 2013 21:06
от Plovdiv_1926
Днес се натъкнах на клип за едно не толкова известна, колкото шипченската епопея, но може би най-величествената ни битка. Тя е ръководена от Владимир Вазов, братът на Иван Вазов. Той е брилянтен генерал и заедно със своята Плевенска дивизия успява да отблъсне три щурма на силите на Антантата. Третият щурм е най- многоброен- една френска, две гръцки и четири английски дивизия се хвърлят в щурм срещу българите. Съотношението на силите е 7:1 в полза на съюзниците, изстреляни са 330 хиляди снаряда по българите, но въпреки всичко българският дух отново побеждава всичко и се дават едва 9 жертви. Ето ви видео за битката: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Gi5x5V4Z1w
Отново си проличава величието на българския дух и армия и може би, ако имахме по-добър главнокомандващ в първите три войни, сега България щеше да е на три, дори и четири морета.

Re: Дойранската епопея

Публикувано: 18 окт 2013 21:38
от slavia_forever
Тъй като не виждам какво може да се коментира по тази тема я архивирам за да може всеки да се запознае с цитирания клип при желание.
Напомням ви, че не се допуска за всеки клип, който ви е впечатлил по някакъв начин да се генерират нови и нови теми.