Висша лига - сезон (2017-18)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23519
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот Thsmith » 11 мар 2018 16:14

kingofpop написа:
bilyaletdinov написа:Вие феновете на Ливърпул имате много крива представа за отбора си. Не знам защо се чувствате фаворит, срещу отбор, който е на поне две нива над вас тактически. Който има много по-грамотен и класен треньор, има невероятно по-голям опит, а ви превъзхожда и по-класа. Вие тази година в Лигата не сте срещнали сериозен отбор. Не знам откъде го имате това самочувствие.



и аз същото нещо се чудя, убеден съм, че ако се паднем с тях мачовете ни ще са доста лесни на 1/4 финала, ако бием Челси де.....няма как с такивав халфове и такива защитници да имаш претенции за 1/2 финал или финал в ШЛ....триото им отпред, дето днеска не създаде нио 1 положение, ще е толкова безполезно и на 1/4 финалите на ШЛ срещу който и да е от отборите, освен Рома/Шахтьор

Според мен, Пул биха били много по опасни за някой като барса в сравнение с Юве.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23519
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот Thsmith » 11 мар 2018 17:27

Изображение
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Tiberius
Мнения: 3071
Регистриран на: 27 апр 2016 10:07
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот Tiberius » 16 мар 2018 20:27

Ето и част от страстната тирада на Моуриньо:
"Няма да избягам, да изчезна или да се разплача заради няколко освирквания. Няма да се скрия в тунела или да избягам. В следващия мач ще съм първият, който ще излезе. Не се страхувам от отговорностите си. Аз съм на 55 години и съм това, което съм, защото съм работил много, защото съм имал талант и заради моята психика. Не съм печелил нищо 10 месеца - последният ми трофей бе преди толкова време, победих Ливърпул и Челси, но загубих от Севиля и сега е моментът тези критици да бъдат щастливи. Аз съм научен да бъда щастлив, когато другите са щастливи, така че съм истински щастлив.

Казах на феновете, че те имат право да изразяват мнението и реакциите си, но има и нещо, което аз съм свикнал да наричам футболно наследство. Последният път, когато Юнайтед спечели Шампионската лига, което не се е случвало много пъти, бе през 2008 година. През 2011-а те достигнаха до финала, а през 2012-а отборът отпадна след груповата фаза, когато групата бе подобна на тази през този сезон. През 2013-а отпадна на 1/8-финалите, на "Олд Трафорд", когато аз бях от другата страна. През 2014-а отпадна на 1/4-финалите. През 2015-а не игра в Европа, през 2016-а отпадна след груповата фаза, след което отпадна и на 1/8-финалите на Лига Европа. През 2017-а спечелихме Лига Европа и така се върнахме в ШЛ. През 2018-а взехме 15 точки от 18 възможни в груповата фаза и загубихме у дома на 1/8-финалите. За седем години, при четирима различни мениджъри, отборът веднъж не играе изобщо в Европа и два пъти отпада в груповата фаза, като най-доброто представяне е класиране на 1/4-финал. Това е футболно наследство. Ако вземете Премиър лийг, последната титла е от сезон 2012/13, след което в четири последователни сезона Юнайтед завършва на седмо, пето и шесто място.

Ще ви дам и друг пример. В последните седем години най-лошото класиране на Манчестър Сити е четвъртото място. Отборът два пъти бе шампион през този период, даже три, защото след около седмица отново ще бъде такъв, и два пъти бе втори. Това е наследство. Знаете ли какво друго е наследство? Отаменди, Де Бройне, Фернандиньо, Силва, Стърлинг, Агуеро - всички те са инвестиции от миналото, не от последните две години. А знаете ли колко играчи на Юнайтед напуснаха клуба миналия сезон? Вижте къде играят и как играят, ако въобще играят. Наследство ще бъде и това, че един ден, когато си тръгна, следващият мениджър ще има Лукаку, Матич и Де Хеа, разбира се, за години напред. Той ще завари играчи с различен манталитет и качества..."

Уау... :lol:
"За побеждаващите няма лошо време". - Хенри IV

„Виждам светлина; надежда. Чувствам полъх; сила. Чувам песен; облекчение. Пуснете ги да минат, защото те са добре дошли“.

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11125
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот Furious_Monk » 16 мар 2018 21:30

[wrapimg=]https://ghezalplusmovies.files.wordpress.com/2017/03/liar-liar-im-jose-canseco-gif.gif?w=750[/wrapimg]
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
Sardukar
Мнения: 19988
Регистриран на: 21 юни 2008 06:55
Местоположение: Карлово
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот Sardukar » 16 мар 2018 23:05

Сега е много лесно да се плюе Жозе.
Писна ми да слушам колко некадърен, изхабен и тактически изостанал е станал "преводача".
пхаха трябва да си много ограничена гад, за да не виждаш, че проблема на Жозе е в изпълнителите! Не толкова тяхната футболна класа, а чисто личностните им качества. Жозе живее и умира от мотивацията на своите играчи. А съвременните футболисти, тези идващи отдолу нямат етиката, която изисква Моу - постоянно работа, постоянна борба, постоянна агресия и неспирен глад да ПОБЕЖДАВАШ. Не успява и не успява да се адаптира към играчите, които имат КЛАСА, но не и работна етика да се развиват и всеки един мач да искат да побеждават.
Относно наследството...
ЧЕЛСИ и Реал М са показателни.
[rimg]https://media.giphy.com/media/9vIL25IitVIoU/giphy.gif[/rimg]
[rimg]https://media.giphy.com/media/UuWYtmkzvT68w/giphy.gif[/rimg]
[rimg]https://media4.giphy.com/media/GCp2YAIRzqV9K/200.gif#19[/rimg]

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23519
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот Thsmith » 16 мар 2018 23:10

Няма как да се съглася с такива тези. Според мен Моуриньо продължава да е най-добрия треньор в света, но е меко казано абсурдно да заставаш на подобна позиция след като си отпаднал от някакви дето до вчера са садили картофи едва ли не. Разбирам, че изоставаш сериозно като потенциал от Сити, но няма как да търсиш оправдание за отпадане от отбор, който най известния играч им е Нзонзи. Просто трябва да излезеш и да кажеш, че сте се провалили, изпиваш си горчивата чаша и продължаваш напред.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Sardukar
Мнения: 19988
Регистриран на: 21 юни 2008 06:55
Местоположение: Карлово
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот Sardukar » 16 мар 2018 23:16

Той това и направи, но по негов си начин. Все пак си има ЕГО : )
Но пък винаги ги поздравява по съблекалните :mrgreen:
[rimg]https://media.giphy.com/media/9vIL25IitVIoU/giphy.gif[/rimg]
[rimg]https://media.giphy.com/media/UuWYtmkzvT68w/giphy.gif[/rimg]
[rimg]https://media4.giphy.com/media/GCp2YAIRzqV9K/200.gif#19[/rimg]

CSKA69
Мнения: 4571
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот CSKA69 » 16 мар 2018 23:42

Sardukar написа:Сега е много лесно да се плюе Жозе.
Писна ми да слушам колко некадърен, изхабен и тактически изостанал е станал "преводача".
пхаха трябва да си много ограничена гад, за да не виждаш, че проблема на Жозе е в изпълнителите! Не толкова тяхната футболна класа, а чисто личностните им качества. Жозе живее и умира от мотивацията на своите играчи. А съвременните футболисти, тези идващи отдолу нямат етиката, която изисква Моу - постоянно работа, постоянна борба, постоянна агресия и неспирен глад да ПОБЕЖДАВАШ. Не успява и не успява да се адаптира към играчите, които имат КЛАСА, но не и работна етика да се развиват и всеки един мач да искат да побеждават.
Относно наследството...
ЧЕЛСИ и Реал М са показателни.


Ти осъзнаваш ли, че чрез поста си, с който се опитваш да опровергаеш твърденията, че Жозе е приключил като треньор (аз го твърдя това от 2013-а насам), всъщност забиваш и последния пирон в ковчега на сетубалското недоразумение :lol: Защото ако неговата най-силна черта - а именно мотивационните му УМЕНИЯ вече НЕ РАБОТИ, защото новото поколение футболисти, без значение от футболните им качества, не ги възприема, то това е абсолютният край за Жозе :?: ФИНИТО, ДЪ МАДЪР ФАКИНГ ЕНД :lol: 8-) Според мен самият сетубалец това много добре го осъзнава и просто гледа да се задържи колкото се може по-дълго в топ отбор, защото след като бъде уволнен от Юнайтед (а той ще бъде, това е предопределено, без значение дали още сега през лятото или по време на следващия сезон) единственото, което му остава е да бъде селекционер на Португалия или да кешира в Китай ;) 8-)
Изображение

Изображение

gambletrade
Мнения: 41
Регистриран на: 19 юни 2014 16:10
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот gambletrade » 16 мар 2018 23:44

Sardukar написа:Сега е много лесно да се плюе Жозе.
Не успява и не успява да се адаптира към играчите, които имат КЛАСА, но не и работна етика да се развиват и всеки един мач да искат да побеждават.


Еми горе-доле това е етиката на футболистите през 2018 г. От тук нататък какво? Всички футболни школи по света трябва да подготвят футболисти според нуждите и изискванията на Мауриньо?

Потребителски аватар
bilyaletdinov
Мнения: 8903
Регистриран на: 20 окт 2011 18:08
Контакти:

Re: Висша лига - сезон (2017-18)

Мнениеот bilyaletdinov » 16 мар 2018 23:50

Да виновни са му футболистите :lol:
А задаваш ли си въпроса, как се представят футболистите в пост Моуриньо периода? Щото същите играчи на Челси станаха шампиони, а в Мадрид след него спечелиха 3 Шампионски лиги.
Само най-отявлените му фенове още го защитавате, а с хеликоптер е видно, че неговото време изтече.
Футболът се промени страшно много. Повечето тимове залагат на нападателния футбол. Дефанзивният подход остава настрана. Нека да ми кажете, кой е последният дефанзивно ориентиран тим който спечели Лигата? Челси от 2012г. Днес нападателния футбол е водещ и никой няма да те остави да го дебнеш и изчаквам само, защото си Юнайтед, Реал Мадрид или Барселона.
Дефанзивният подход на Моуриньо отдавна не е печеливш, това да даваш инициативата на противника и да дебнеш за негови грешки е слабост, защото повечето тимове знаят какво да правят с топката. Аз не виждам как Моуриньо може да се промени. Неговите тимове никога не са се славили с нападателен футбол, неговата сила не е в нападателния футбол.
Това, че футболистите са се променили и не спазват неговите методи...абсолютна глупост. Как Рамос и Роналдо не се умориха да печелят при Зидан например?
За последните 8 години Жозе има спечелени едва 4 мейджър трофея. ПЛ 2015, Ла Лига2012, Копа дел Рей 2011 и миналогодишната Лига Европа. Това са му големите успехи.
Вие си говорете колко е велик, как е постигал успехи с Интер, Порто и не знам си кой още, истината е, че Жозето генерално е свършил за големия футбол и то не от вчера, не заради мача със Севиля. Той отдавна не е фактор в този турнир, защото неговият тип футбол вече не е печеливш.
Най-добре е да си хваща пътя за ПСЖ, там поне Лига 1 ще я печели, защото докато е в Англия Гуардиола, той титлата няма да я спечели.
[center][wrapimg=]https://pbs.twimg.com/media/DnfK93GXoAE2sUI.jpg[/wrapimg][/center]

И този път ще победиш шампионе!


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта