Нема Такава Държава
Публикувано: 08 сеп 2015 20:01
от lastsentinel
Какво е общото между най-добрият състезаващ се футболист на България – Димитър Бербатов, най-добрият състезаващ се волейболист на България – Матей Казийски и най-добрият ни тенисист, който сме имали някога – Григор Димитров?
Да, може би някои от вас познаха. Освен, че и тримата са българи, и тримата не играят за България. Докато първите двама официално се оттеглиха, то третия играе, когато му е кеф поради едно правило според което ако няма 4 участия с националния си отбор за Купа Дейвис няма право да играе на Олимпиадата. Иначе съм сигурен, че и него нямаше да го видим повече от 1 път в годината да вземе участие за националния отбор.
Линк към цялата статия:
http://goo.gl/TFa3Xw
Re: Нема Такава Държава
Публикувано: 08 сеп 2015 20:11
от fcw
В скоро време ще има и четвърти - Везенков. Само гледайте!
Re: Нема Такава Държава
Публикувано: 08 сеп 2015 20:17
от iliev72
Специално за Григор това са пълни глупости. Програмата на Григор и на отбора на България за купа Дейвис се уточняват още в началото на година и се знае в кои мачове Григор ще може да вземе участие. Стига свободни съчинения от неграмотни хора.
Re: Нема Такава Държава
Публикувано: 08 сеп 2015 20:17
от Captain Stottlemeyer
lastsentinel написа:Какво е общото между най-добрият състезаващ се футболист на България – Димитър Бербатов, най-добрият състезаващ се волейболист на България – Матей Казийски и най-добрият ни тенисист, който сме имали някога – Григор Димитров?
Да, може би някои от вас познаха. Освен, че и тримата са българи, и тримата не играят за България. Докато първите двама официално се оттеглиха, то третия играе, когато му е кеф поради едно правило според което ако няма 4 участия с националния си отбор за Купа Дейвис няма право да играе на Олимпиадата. Иначе съм сигурен, че и него нямаше да го видим повече от 1 път в годината да вземе участие за националния отбор.
Линк към цялата статия:
http://goo.gl/TFa3Xw
Сега ще те обявят за хейтър...

Re: Нема Такава Държава
Публикувано: 08 сеп 2015 20:36
от petko.h.markov
lastsentinel написа:Какво е общото между най-добрият състезаващ се футболист на България – Димитър Бербатов, най-добрият състезаващ се волейболист на България – Матей Казийски и най-добрият ни тенисист, който сме имали някога – Григор Димитров?
Да, може би някои от вас познаха. Освен, че и тримата са българи, и тримата не играят за България. Докато първите двама официално се оттеглиха, то третия играе, когато му е кеф поради едно правило според което ако няма 4 участия с националния си отбор за Купа Дейвис няма право да играе на Олимпиадата. Иначе съм сигурен, че и него нямаше да го видим повече от 1 път в годината да вземе участие за националния отбор.
Линк към цялата статия:
http://goo.gl/TFa3Xw
С какво право се месите в личния избор и живот на хората.Ти ще позволиш това на теб,някой да ти определя избора?Лам ,като си прекрати участието в националния
отбор за предател ли го обявиха?И знаеш ли смисъла на "национален предател"?
Re: Нема Такава Държава
Публикувано: 08 сеп 2015 20:44
от LokoMontana
И защо Казийски и Бербатов трябва да търпят за началници боклуци като Лазаров и Перу ката.
Re: Нема Такава Държава
Публикувано: 08 сеп 2015 20:47
от Teo
Re: Нема Такава Държава
Публикувано: 08 сеп 2015 20:50
от batmanlevski
хахаха бербатов бил най-добрия футболист, е нЕма такъв майтап , затова ли го изгониха и от Франция и 6 месеца не може да си намери отбор

Re: Нема Такава Държава
Публикувано: 08 сеп 2015 20:53
от Teo
batmanlevski написа:хахаха бербатов бил най-добрия футболист, е нЕма такъв майтап , затова ли го изгониха и от Франция и 6 месеца не може да си намери отбор

батмане, за цялата ви история в подуяне и всичките ви футболисти взети заедно не могат да стъпят на малкия пръст на Бербо...

Re: Нема Такава Държава
Публикувано: 08 сеп 2015 20:59
от Onze_dOr
©Проспорт.бг
В услвията на свободно говорене твърде често философстваме, че не е налице работеща нормативна база, върху която да се изградят процесите и те да функционират в завършен вид.
След просташките сцени на "Герена" в мача от Елитната група до 19 години между Левски и ЦСКА, при които постарадаха и зрители, и състезатели, то ще напомним отличната наредба с екзактни изисквания, която налага намесата на всички контролни органи, а реакцията на ЦСКА задължителна. Реакция не с темане към премиера, а към компетентните органи. Незабавно!!!
Експерт на Проспорт.бг, който е главен консултант не по един и два проекта за спортни съоръжение систематизира и с направените акценти слага точка на свободното говорене. Поне 20 члена не са изпълнени на "Герена".
Остава да се надяваме, че декларативно зависимите в управлението на ЦСКА ще покажат свободолюбие и ще потърсят справедливост. Справедливост на нормите. Задължителни за всички. Дори, когато се ползвате с протекциите на Слънцето. На единственият. На АЗ...
Ако подписващите със себе си директори и другите в управлението на армейския клуб нямат куража да бъдат граждани, ако не и отговорни за сигурността на децата и останалите, то нека се обадят. Може и без публични декларации. Ние ще се заемем сами с контрола и търсенето на справедливост.
Ще спомена в нескромност, че където и да е бил консултант по спортни обекти нашият архитект, където да съм бил аз консултант по спортни обекти, то изискванията на по-долу изложеното са заложени още в проекта, а след това чинно изпълнени.
И така, само няколко опорни точки на
НАРЕДБА ЗА СИГУРНОСТТА НА СПОРТНИТЕ ОБЕКТИ И МЕРКИТЕ СРЕЩУ НАСИЛИЕТО И ЛОШОТО ПОВЕДЕНИЕ НА ЗРИТЕЛИ ПРЕДИ, ПО ВРЕМЕ И СЛЕД ПРОВЕЖДАНЕ НА СПОРТНИ ПРОЯВИ, ОРГАНИЗИРАНИ НА СТАДИОНИ И В СПОРТНИ ЗАЛИ
...
Чл. 1. С наредбата се регламентират инженерните и техническите изисквания към спортните обекти, както и организационните мерки за предотвратяване на насилието и лошото поведение преди, по време и след провеждане на спортни прояви.
Чл. 2. Наредбата се отнася за всички спортни прояви, организирани в спортни обекти.
Чл. 3. Организаторите на спортни прояви са длъжни да вземат всички необходими и достатъчни мерки, гарантиращи сигурността при провеждане на спортни прояви. Организаторите са отговорни за поведението на всички лица, на които е възложена организацията на спортните прояви.
Чл. 4. При изпълнение на задълженията си по организиране на спортни прояви организаторите си взаимодействат със съответните държавни и общински органи с цел предотвратяване и недопускане на насилие и лошо поведение преди, по време и след провеждане на спортни прояви.
Раздел II.
Инженерни и технически изисквания към спортните обекти
Чл. 5. (1) Спортните обекти се използват за провеждане на спортни прояви само ако отговарят на изискванията за сигурност и безопасност в строително и техническо отношение, регламентирани с нормативни актове.
...
Чл. 16. (Изм. - ДВ, бр. 101 от 2002 г.) (1) Вътрешната ограда разделя спортния терен от секторите за зрители. Тя се изгражда от разделителни съоръжения от огнеупорно и удароустойчиво стъкло или от мрежест тип с височина от 1,5 до 2,5 м.
...
(4) Служебните помещения и секторите за зрители в спортните обекти да се наблюдават с видеокамери с изведени монитори в командно-наблюдателните пунктове с възможност за запис и възпроизвеждане.
...
Чл. 24. Собствениците и ползвателите на спортни обекти, на които се провеждат спортни прояви, са длъжни да вземат всички необходими мерки за опазване на обществения ред и сигурността на зрителите в спортната зона.
...
Чл. 26. (1) Собствениците и ползвателите на спортни обекти са длъжни да назначат отговорник по сигурността за съответния обект, който е отговорен за всички мероприятия, свързани със сигурността.
Чл. 27. При наличие на условия, създаващи непосредствена опасност за живота и здравето на гражданите, при които не могат да се предприемат компенсационни мероприятия, организаторите са длъжни да отложат спортната проява до отстраняване на опасността.
...
Чл. 35. (1) При провеждането на спортни прояви всеки посетител е длъжен да спазва поведение, с което да не вреди или заплашва околните и да не безпокои другите посетители.
...
Чл. 45. (Изм. - ДВ, бр. 101 от 2002 г.) (1) В общините се създават общински комисии за проверка и контрол по спазването на инженерните и техническите изисквания към спортните обекти по отношение на тяхната сигурност.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 45 от 2009 г.) В общинската комисия по ал. 1 се включват служители от общинската администрация, определени от кмета на общината, и служители от областните дирекции на Министерството на вътрешните работи или районните управления и участъци към тях.
...
Чл. 46. (Изм. - ДВ, бр. 101 от 2002 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 89 от 2005 г., изм. - ДВ, бр. 62 от 2013 г., в сила от 03.07.2013 г.) Когато са спазени инженерните и техническите изисквания по отношение на сигурността на обекта и становищата по чл. 45, ал. 6 съдържат положителна оценка на годността за ползване на обекта, министърът на младежта и спорта издава акт, с който разрешава използването на спортния обект като цяло или на определени негови части за провеждане на спортни прояви.
...
§ 2. (Изм. - ДВ, бр. 101 от 2002 г.) Несъответствията с изискванията на чл. 16, ал. 4 и 5, ако не представляват непосредствена опасност за живота и здравето на гражданите, се отстраняват при първата извършваща се реконструкция, но не по-късно от 1 септември 2004 г.
...
§ 6. (Нов - ДВ, бр. 101 от 2002 г.) Не се допуска провеждането на срещи от професионалния футбол на стадиони, за които няма разрешение за използване по смисъла на чл. 46.
...
Преходни и Заключителни разпоредби
КЪМ ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 142 ОТ 8 ЮЛИ 2013 Г. ЗА ПРИЕМАНЕ НА УСТРОЙСТВЕН ПРАВИЛНИК НА МИНИСТЕРСТВОТО НА МЛАДЕЖТА И СПОРТА
(ОБН. - ДВ, БР. 62 ОТ 2013 Г., В СИЛА ОТ 03.07.2013 Г.)
§ 90. В Наредбата за сигурността на спортните обекти и мерките срещу насилието и лошото поведение на зрители преди, по време и след провеждане на спортни прояви, организирани на стадиони и в спортни зали, приета с Постановление № 173 на Министерския съвет от 2000 г., (обн., ДВ,
бр. 74 от 2000 г.; изм. и доп., бр. 74 и 101 от 2002 г., бр. 45 от 2009 г. и бр. 7 от 2011 г.), навсякъде думите "председателя на Държавната агенция за младежта и спорта" и "председателят на Държавната агенция за младежта и спорта" се заменят съответно с "министъра на младежта и спорта" и "министърът на младежта и спорта".
§ 91. Постановлението влиза в сила от 3 юли 2013 г.