Страница 1 от 3

Телевизията на Ватикана обяви Борисов за македонец

Публикувано: 24 май 2010 12:21
от Бижутера
[center]Изображение[/center]

[center]В свой репортаж телевизията на Ватикана обърка българската делегация при папа Бенедикт XVI с македонска.

В кадрите на CTV от посещението на премиера Борисов при Светия Отец се споменава „македонска делегация“.

Междувременно Българската редакция на Радио Ватикана отрази събитието от 22 май напълно достоверно:

„Съхранявайте и укрепвайте християнските корени на Европа” - това е било насърчението на Бенедикт ХVІ, отправено към българската делегация.

България, посочил Бенедикт ХVІ, е призвана да остане вярна и да съхранява безценното наследство, което обединява онези, които изповядват една и съща вяра, както православни, така и католици.

Премиерът Бойко Борисов разгледа вчера исторически места в Рим, свързани с България.

Той положи венец пред възпоменателната плоча в базиликата "Санта Мария Маджоре", където представените от Св. Кирил славянски книги са получили признание.

Борисов посети и църквата "Сан Винченцо и Анастазио", предоставена от папа Йоан Павел Втори за ползване от Българската православна църква.

През 1980 г. папа Йоан Павел Втори обяви Св.Св. Кирил и Методий за съпокровители на Европа - титла, която до този момент имаше само Св. Бенедикт.
[/center]

Dnes.bg
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Re: Телевизията на Ватикана обяви Борисов за македонец

Публикувано: 24 май 2010 12:31
от PFCB
[offtopic]Подозирам, че Ицо е потомък на Сашо Македонски :lol: :lol: :lol: :lol:[/offtopic]

Re: Телевизията на Ватикана обяви Борисов за македонец

Публикувано: 24 май 2010 12:31
от RedeviL
Първо флага ни обърнаха, сега пък ни объркали с македонци..Абе изобщо никакъв респект нямат към нас :evil:
[offtopic]http://www.bpost.bg/story-read-22387.php[/offtopic]

Re: Телевизията на Ватикана обяви Борисов за македонец

Публикувано: 24 май 2010 12:33
от alkoh0L
Пичове,навсякъде си правят та.ак с нас.Без значение дали е в спорта,политиката и каквото друго се сетите

Re: Телевизията на Ватикана обяви Борисов за македонец

Публикувано: 24 май 2010 12:35
от pelev73
не е случяйно ,той не е българин.застъпили се за спаска митрова НЕ,застъпили се за българите в западните покрайнини НЕ ,намерили 116000000евро за турските тютюнопроизводители ДА,сега има предложение да отнемат добавките на българските инвалиди щегО направили ДА ,щесе исправили срещу олигарсите които окрадоха БЪЛГАРИЯ НЕ,телевизията във ватикана май-не е збъркала като го е нарекла македонец-

Re: Телевизията на Ватикана обяви Борисов за македонец

Публикувано: 24 май 2010 12:43
от georgisd
Случват се такива работи ... :)

Re: Телевизията на Ватикана обяви Борисов за македонец

Публикувано: 24 май 2010 13:11
от Blacksea13
pelev73 написа:не е случяйно ,той не е българин.застъпили се за спаска митрова НЕ,застъпили се за българите в западните покрайнини НЕ ,намерили 116000000евро за турските тютюнопроизводители ДА,сега има предложение да отнемат добавките на българските инвалиди щегО направили ДА ,щесе исправили срещу олигарсите които окрадоха БЪЛГАРИЯ НЕ,телевизията във ватикана май-не е збъркала като го е нарекла македонец-

Пелев,ти българин ли си???

Re: Телевизията на Ватикана обяви Борисов за македонец

Публикувано: 24 май 2010 13:12
от Gonzo0009
Стига са ни бъркали с тия селяндури

Re: Телевизията на Ватикана обяви Борисов за македонец

Публикувано: 24 май 2010 13:14
от vladitol
Gonzo0009 написа:Стига са ни бъркали с тия селяндури

++

Re: Телевизията на Ватикана обяви Борисов за македонец

Публикувано: 24 май 2010 13:18
от difeza
Казали са ,че е премиер на Македония което е вярно.Българският премиер не е ли премиер на всички Български земи-Мизия,Тракия,Македония и Добруджа?