История на света

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10861
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: История на света

Мнениеот ivan56 » 21 авг 2022 16:35

Ти си като латерна, видиш нещо и си почваш твоите глупости, без да вникнеш в поста.
Имам чувството, че имаш шаблони и копи пейст.
Къде в поста обвинявам някой друг за нашата участ?
И да, точно любимият ти строй уби селото и земеделието с неговите ТКЗс и глупави заводи в града.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19920
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: История на света

Мнениеот Drunken_Master » 21 авг 2022 16:41

Убило - друг път. Не помня през соца, хората да са яли пластмасови домати...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10861
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: История на света

Мнениеот ivan56 » 21 авг 2022 17:07

Ти не си живял през соца и няма как да помниш.
Нормално е като сега имаш възможност да ядеш домати през цялата година в определени периоди(когато не им е сезона) да са дървени.
Който иска хубав домат, краставица и тн да хваща мотиката и да отива да отглежда и копа.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Capitana_Puyol
Мнения: 1238
Регистриран на: 16 май 2022 23:04

Re: История на света

Мнениеот Capitana_Puyol » 21 авг 2022 17:20

Запъртъчето вчерашно слушало кво му говорил баща му (щото сигурно е бил на хранилка в оня режим) и повтаря опорките на соцносталгиците. :)
Барса, Лудогорец и Бойко Борисов, але, алеее... :)

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17589
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: История на света

Мнениеот pomiqrat » 21 авг 2022 18:13

Малоумна баба израснала през социализма. Януари месец: "Как може?! Как може?! Един български домат няма... Краставиците гръцки... Пипера турски... Срам! Срам! Преди всичко беше българско"...
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

tmanolov
Мнения: 4032
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: История на света

Мнениеот tmanolov » 23 авг 2022 15:37

pomiqrat написа:Малоумна баба израснала през социализма. Януари месец: "Как може?! Как може?! Един български домат няма... Краставиците гръцки... Пипера турски... Срам! Срам! Преди всичко беше българско"...

Помиярче, без да защитавам градския ти (макар че за Папата на щангите е 100% прав), у нас имаше доста оранжерии и домати и краставици (основно краставици) имаше и през зимата. Вярно е и че много трудно се намираха и трябваха "връзки". Не помня особено вкуса им от оранжериите, но е факт, че летните плодове и зеленчуци тогава и сега нямат нищо общо. Нямам идея защо, при положение че тогава се позлваха по-тежки пестициди от сегашните. С месото е абсолютно същото - тогава се ядеше месо, сега се ядат лайна. Най-скапаните колбаси евър съм ял в България - никъде в чужбина няма подобни неясни субстанции, предлагани като месни продукти. Та може и да опира да манталитет - бгстанецът (да не се бърка с българина) си свикна да яде лайна и пластмаса, така че истинският вкус отиде на боклука.

особено ми е весело като си купя прошуто кото от италиански магазин за 10-12 евро килограма и го сравня с подобни като цена "шунки" у нас. Тотална гняс. Същото важи за горе-долу всички видове месни деликатеси, че и млечни - лайна на килограм. Но бгстанецът си ги нагъва, особено на промоция в Уидъуа. За хляба да не отварям реч - онова преди 89 и сегашното нямат нищо общо. Нямат нищо общо и с хляба където и да е извън България. Тук са фуражна пшеница и набухватели. Уж по БДС - буахахаха. Но бгстанецът набива. После реве, че бил болен - ми яж още лайна и чакай да живееш вечно, щото си си сложил един непран парцал на лицето, дето те пази от всичко...
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19920
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: История на света

Мнениеот Drunken_Master » 24 авг 2022 11:57

tmanolov написа:
pomiqrat написа:Малоумна баба израснала през социализма. Януари месец: "Как може?! Как може?! Един български домат няма... Краставиците гръцки... Пипера турски... Срам! Срам! Преди всичко беше българско"...

Помиярче, без да защитавам градския ти (макар че за Папата на щангите е 100% прав), у нас имаше доста оранжерии и домати и краставици (основно краставици) имаше и през зимата. Вярно е и че много трудно се намираха и трябваха "връзки". Не помня особено вкуса им от оранжериите, но е факт, че летните плодове и зеленчуци тогава и сега нямат нищо общо. Нямам идея защо, при положение че тогава се позлваха по-тежки пестициди от сегашните. С месото е абсолютно същото - тогава се ядеше месо, сега се ядат лайна. Най-скапаните колбаси евър съм ял в България - никъде в чужбина няма подобни неясни субстанции, предлагани като месни продукти. Та може и да опира да манталитет - бгстанецът (да не се бърка с българина) си свикна да яде лайна и пластмаса, така че истинският вкус отиде на боклука.

особено ми е весело като си купя прошуто кото от италиански магазин за 10-12 евро килограма и го сравня с подобни като цена "шунки" у нас. Тотална гняс. Същото важи за горе-долу всички видове месни деликатеси, че и млечни - лайна на килограм. Но бгстанецът си ги нагъва, особено на промоция в Уидъуа. За хляба да не отварям реч - онова преди 89 и сегашното нямат нищо общо. Нямат нищо общо и с хляба където и да е извън България. Тук са фуражна пшеница и набухватели. Уж по БДС - буахахаха. Но бгстанецът набива. После реве, че бил болен - ми яж още лайна и чакай да живееш вечно, щото си си сложил един непран парцал на лицето, дето те пази от всичко...

Манолов, когато бях дете, всяко лято бях при покойната ми баба на село. Е, тоя вкус на "ония" домати отдавна не съм го усещал, мама му стара. Взимаш го, измиваш го и го ядеш. Няма нужда, дори солчица, да му поръсваш... :(
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17589
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: История на света

Мнениеот pomiqrat » 25 авг 2022 18:18

tmanolov написа:
pomiqrat написа:Малоумна баба израснала през социализма. Януари месец: "Как може?! Как може?! Един български домат няма... Краставиците гръцки... Пипера турски... Срам! Срам! Преди всичко беше българско"...

Помиярче, без да защитавам градския ти (макар че за Папата на щангите е 100% прав), у нас имаше доста оранжерии и домати и краставици (основно краставици) имаше и през зимата. Вярно е и че много трудно се намираха и трябваха "връзки". Не помня особено вкуса им от оранжериите, но е факт, че летните плодове и зеленчуци тогава и сега нямат нищо общо. Нямам идея защо, при положение че тогава се позлваха по-тежки пестициди от сегашните. С месото е абсолютно същото - тогава се ядеше месо, сега се ядат лайна. Най-скапаните колбаси евър съм ял в България - никъде в чужбина няма подобни неясни субстанции, предлагани като месни продукти. Та може и да опира да манталитет - бгстанецът (да не се бърка с българина) си свикна да яде лайна и пластмаса, така че истинският вкус отиде на боклука.

особено ми е весело като си купя прошуто кото от италиански магазин за 10-12 евро килограма и го сравня с подобни като цена "шунки" у нас. Тотална гняс. Същото важи за горе-долу всички видове месни деликатеси, че и млечни - лайна на килограм. Но бгстанецът си ги нагъва, особено на промоция в Уидъуа. За хляба да не отварям реч - онова преди 89 и сегашното нямат нищо общо. Нямат нищо общо и с хляба където и да е извън България. Тук са фуражна пшеница и набухватели. Уж по БДС - буахахаха. Но бгстанецът набива. После реве, че бил болен - ми яж още лайна и чакай да живееш вечно, щото си си сложил един непран парцал на лицето, дето те пази от всичко...


И сега зимата може да се намери българска краставица, но баба ти ще ревне, че е много скъпо. На един приятел баща му е правел колбаси и наденици преди 89-та и никога в живота си след това не си е купувал подобен продукт. Разказва как донесли тонове френско замразено месо и ги оставили на плаца да се размразяват с дни и всичкото насекоми след това е заминало с тях :D Такава смрад в живота си никога не е срещал. Кокали, кожа всичко се мели. Като застудее си купувам пилешко и свинско филе и ги мятам на терасата.

Хлябът в България е супер евтин заради обективни причини и съответно качествен хляб ще се избягва от мнозинството хора и закономерно скъпия хляб не е масов. Пробвах няколко различни хляба на Добруджански 0.300 гр. за 2,90, но не ми харесаха. Като няма консерванти е някак ужасно на вкус :D

Не може да сравнявате доматите на баба си с домати масово производство.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19920
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: История на света

Мнениеот Drunken_Master » 25 авг 2022 18:28

Само като прочетеш, "на един приятел", и ти става ясно, че е лъжа. Помияра, кви приятели да има !? Кой ще е толкова пропаднал, че да излезе дори и за по бира с тоя !? ;)
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: История на света

Мнениеот THE G.A.M.E » 25 авг 2022 20:49

Drunken_Master написа:Мда... мантрата, както винаги е една и съща. Всички други са виновни, само не и ние самите. Предполагам, че за съсипаното селско стопанство, пак СССР е виновна, нали ? Не е Филип Димитров и СДС, а СССР ? За фалита на КТБ, не е бай Тиквун, а СССР ?
Какво селско стопанство е "съсипано", след като имаме износ на земеделска продукция в размер, за 2 десетилетия през соца ?
За почти 5 млрд. евро пред "ковид" идиотията ...
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 59 госта