История на България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

THE G.A.M.E
Мнения: 49977
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Историческа тема...

Мнениеот THE G.A.M.E » 16 дек 2019 14:40

Prokonsil написа:Русите, няма как да са фини, свиони, викинги, защото не съм чул във Финландия, Швеция, Норвегия, Англия ( английската династия води началото си от саксонка и викинг!) да говорят на болгарския диалект, който се говори в Русия!
Езикът не е признак за принадлежност.
Инак ще излезе, че всички в САЩ са англичани, а цяла Северна Африка, понеже говорят френски, са французи.

ХазАРИТЕ са иранско племе, но езикът им е тюркски ( турански ) ...
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

THE G.A.M.E
Мнения: 49977
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Турците под ножа, циганите на сапун...

Мнениеот THE G.A.M.E » 16 дек 2019 14:47

Drunken_Master написа:
THE G.A.M.E написа:А изнасилените българки... Въобще не са раждали копелетата, фолклора ни е пълен с разкази за убийства на такива деца, а най-често и със самоубийства на такива българки.

Нали не си мислиш, че почти всяко изнасилено българско момиче ще тръгне да се самоубива. Нелепо е... На всеки нормалномислещ човек му е свиден животът. Веднага тръгват да ги омъжват, понеже едно време е било изключително срамно, да се забременее без църковен брак.
Вероятно не всяка жена забременяла от турчин е успявала да убие детето или да се самоубие.
Но тези неща все пак са се случвали, ест. към момента няма как да знаем с каква честота.
Но съдейки от историята за Калиакра, как 100-на хубавици са скочили от скалите, пред угрозата да бъдат изнасилени и отвлечени от османците, май е редно да заключим, че по скоро оставянето на жена жива и на копелето, е било изключение от правилото.
За самоубили се стотици девойки, като примера с нос Калиакра има десетки истории и "митове, и то във всяко планинско кътче.
Дори и тук в Сливен имаме, скочили от областа "Карандила". Надолу е 300 метрова пропаст.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

THE G.A.M.E
Мнения: 49977
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Историческа тема...

Мнениеот THE G.A.M.E » 16 дек 2019 14:58

Groucho написа:Може българите да не са били продавани като стока, но са имали "правото" да бъдат заклани без причина, да им се вземе детето, да им бъдат опожарени домовете, да бъдат мъчени, за да си сменят вярата, жените да бъдат изнасилвани и т.н. - все неробски "благинки". Думата робство има много синоними и значения, така че някой ако иска да я тълкува само в смисъла на купуване и продаване на хора, спокойно може да върви на майната си с един тълковен речник.
Което в крайна сметка пак не ни прави роби. :lol:
Прави ни нещо, дори по-долно и нисшо от роб.
Никой робовладелец с акъла си, не би заклал робите си, дет' се вика- що ще захвърляш нещо закупено със собствените си кинти, или пък плячка ?

Аз смятам, че "иго" или "владичество" ( след като владееш някого, следователно може да правиш с него к'вото си поискаш ) съвсем не отменят зверствата.
Просто са исторически коректни термини.

А и да не забравяме, че другите балкански народи не наричат житието-битието си в рамките на Османската империя - робство.
Не знам защо ние се пънем да се изкараме най-големите жертви... Сякаш само нас са клали и тъпкали. :roll:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

THE G.A.M.E
Мнения: 49977
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Историческа тема...

Мнениеот THE G.A.M.E » 16 дек 2019 15:06

kiril.a.d написа:Човече, тук имаш точност! - така наречените славяни и германи са братовчеди, обитавали северните части на днешните Пакистан и Иран, които сме помъкнали с нас, в похода на Северозапад! - били племената Венети и Вендети...а иди им намери разликата :lol:
Относно генетиците, спираме до тук, защото всички сме били произлезли от една маймуна, обитаваща Африка :lol: :lol: :lol:
...а сме произ...ведени в генетичен институт, намиращ се...бе пак на територията на Шумер, наричащ се ЕДЕМ, ама 2 милиона години преди Шумер...Сещаш ли се защо сме потърсили да се върнем там?...

Да, славяни няма - им племе Словени! Народности, извън расовите черти, също няма! Но има племенни навици и особености, които са обособили някои народи...Примерно, забележи как се различаваме от Келтите, на Запад и Саксонците, които са смес от Германи и Келти...А с Викингите и Свионите изобщо няма как да си приличаме, защото решили да живеят мнооого на Север...За дедо мразовците от Лапландия :lol: да не говорим...
Та така...останали са ни само расовите народностни различия, колкото и днес да се опитват да ги елиминират....

Опс - турска кръв? - тц! - турците имат древна болгарска кръв, но просто те са приели Исляма, а ние Християнството...

А-а, да - в болгарската структура са били приети като признати и управляващи племена 3 на брой: Основно, Оногундури, Кутригури и...бе третото все го забравям...сори! - още ги има заселени край Сливница и Драгоман, та може да питате Иван Костов, от кое племе е, наречено "черните болгари"
Приживе Б. Димитров казваше, че всъщност руският и немският елити са знаели за общите си корени и за това всякога са гледали, ако не в Съюз, то поне да не са преки врагове.
Но историята обича да си прави шеги. :lol:

За това как дедите ни са наричали "славяните" и аз посочих същото - слОвени, от хора - чието слово разбираме. ;)
С някои от племената вероятно сме били и в пряка роднинска връзка, защото примерно Аспарух поверява на "северите" охраната на източните старопланински проходи.
Тоест, тези надали са заварени тук, за да им се има такава вяра, значи се знаем от дълго.
Но пък ромейски хронисти посочват, че заварените край Никопол и Видин "славяни", за изселени от Аспарух.
Тоест, не с всички "славяни" сме били ок.

За турците... Да, факт е, че част от тях не са тюрки, а са от ирански произход.
Един от владетелските султански родове е имал за символ... Знакът на Рода Дуло.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10915
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Историческа тема...

Мнениеот ivan56 » 16 дек 2019 15:07

Играта ме е изпреварил, и за мен точната дума е Иго.
Щото някак не върви да си бил роб а да имаш ратаи и къщи на няколко ката :lol:
И само ние от всички под османска власт да се имаме за роби.
Значи ще ми е много интересно някой да отиде да каже на сърби и гърци, че са били роби и ответната реакция. 8-)
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Историческа тема...

Мнениеот Groucho » 16 дек 2019 15:24

THE G.A.M.E написа:А и да не забравяме, че другите балкански народи не наричат житието-битието си в рамките на Османската империя - робство.
Не знам защо ние се пънем да се изкараме най-големите жертви... Сякаш само нас са клали и тъпкали. :roll:

Иго е синоним на робство. Другите народи могат да си определят както искат битието в рамките на Османската империя, защо трябва да гледаме от тях? И да не би да има нещо срамно да се нарече "робство" този период от историята на българите, че да избягваме думата :?: :lol: Няма никакво пънене да се изкараме най-големите жертви. Прадедите ни, които са живели в ония времена така са определили ставащото. Те имат правото да изберат думата, а не някой, който се чуди какво да прави 650 години по-късно. Турците като са събирали Девширме, майките сигурно са се успокоявали, че не са робини и не ги продават на пазара с верига на врата :lol: Аз приемам и "Иго", и "Робство".

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20193
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Турско "присъствие"...

Мнениеот Drunken_Master » 16 дек 2019 15:28

THE G.A.M.E написа:А и да не забравяме, че другите балкански народи не наричат житието-битието си в рамките на Османската империя - робство.
Не знам защо ние се пънем да се изкараме най-големите жертви... Сякаш само нас са клали и тъпкали. :roll:

Пич, това ти беше най-тъпия пост евър, трябва ли да се мерят ? И едните и другите са жертви...
Понеже стана въпрос за комунистическата пропаганда, една от демократичните е точно тази... Димитър Луджев я лансираше дълго време, после гореспоменатият Иво Инджев, дето е станал по своя воля агент на Държавна сигурност, друг който лансираше тази лайняна теза беше Нидал Алгафари...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20193
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Тито, Македония, Турско съжителство

Мнениеот Drunken_Master » 16 дек 2019 15:40

Поредното доказателство, колко тъпо и изрудско племе сме. Тито преди повече от осемдесет години създаде направо нова държава от наши сънародници. Ония национални предатели постоянно си пренаписват историята, изкарват се правнуци на Александър Македонски, Хитър Петър, Исус Христос и т.н. само и само да се изкарат възможно най-древен и велик народ, а ние се опитваме всячески да заличим доказателствата, колко велик народ сме и как сме оцелели в толкова тежки години...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=bi4bDRp3VSg[/youtube]
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

THE G.A.M.E
Мнения: 49977
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Историческа тема...

Мнениеот THE G.A.M.E » 16 дек 2019 15:40

Няма смисъл да си играем с думите. Малко по различни са значенията, но дет' се вика - това да ни е проблема.
Честно казано не виждам никакъв проблем да е "Владичество" и да се изучават ( що па за дума използвах ) ... В училище все пак да се представят на учащите всички зверства.

Аз съм от стар сливенски-хайдушки род и категорично заявявам, че предците ми не са били роби.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
ivo55
Мнения: 3801
Регистриран на: 19 яну 2014 19:51
Контакти:

Re: Историческа тема...

Мнениеот ivo55 » 16 дек 2019 15:50

Според мен си изтрийте постовете и нека първо се изкаже онова нещо - Смит.
Той първи заяви, че в България робство не е имало.
Само забрави да се обоснове. Ето, сега има идеална възможност.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Soulen и 49 госта