С Днём Победы!

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

filo_123
Мнения: 53
Регистриран на: 23 фев 2017 14:06
Контакти:

Re: С Днём Победы!

Мнениеот filo_123 » 09 май 2019 16:43

Captain Stottlemeyer написа:Кире, живеем в свободна страна и всеки има право на гледна точка и мнение, което да изразява свободно. Както е казал един велик французин: „Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш“. А понеже си имам по-сериозни занимания, отколкото да водя безсмислени спорове по форумите, ще послушам съвета на един велик руснак: „...Хвалу и клевету приемли равнодушно, и не оспаривай глупца!...“... :lol:
Бъди жив и здрав, празнувай си твоя „ден на победата“, може да пратиш и честитки на внучките на победителите, които обслужват внуците на победените в кварталите с червени фенери в Хамбург и др. градове... 8-)
Аз пък скромно ще отбележа Деня на Европа с нейния химн - „Одата на радостта“.
https://www.youtube.com/watch?v=a23945btJYw

ПОДКРЕПЯМ С ДВЕ РЪЦЕ. :)

kanarche
Мнения: 85
Регистриран на: 15 ное 2010 01:27
Контакти:

Re: С Днём Победы!

Мнениеот kanarche » 09 май 2019 17:35

IbreObre написа:
kanarche написа:Много лъха на комунистически клишета тази тема! Ден на Победата си е за СССР- една държава, която вече я няма, Русия си приписва всички активи , но последните години все повече се превръща в руски империализъм. Още по- зловещо и цинично е в този ден, на който в Европа се говори за обединение и примирение, да поставиш символ на опустушените Донецка и Луганска области, които Русия постави в ужасяващо положение ми прилича повече на платен репортаж!

Донбас се бори за своето национално освобождение, и не Русия е причина за конфликта
И кой ако не русия трябва да си припише активите. Да не би Индия да твърди че тя е победила във войната вместо англия. или Алжир вместо франция

Тези с танковете от паметниците и катюшите от музеите ги разправяй на баба си от Левочево, но и тя няма да ти повярва. Това е хибридна война срещу Украйна с цел да се държи в подчинено състояние на колене, това си е руски патент, същото стана и с Абхазия и с Грузия, същото преди десетилетия стана и в Приднестровието, за да се държи в подчинение Молдова- това е бедата да си съсед с Голямата мечка. Всъщност е много интересно, че повечето русофили не са стъпвали никога в Русия, никога не са имали търговски или каквито и да е отношения с Русия, но пламенно си я защитават с изтъркани клишета още от 40-50 години на миналия век! Всъщност ти не си стъпвал никога в Донбас или Луганск, не познаваш никой от там, но говориш за национално освобождение- от кого, като там живеят украинци- от кого се освобождават!? Да си чувал за ешалони със донбаски разглобени заводи потеглящи към Русия? Естествено не - това в опорните точки го няма!

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23321
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: С Днём Победы!

Мнениеот Thsmith » 09 май 2019 17:49

Деня за загубата беше вчера. Войната приключва на 8 ми. Днес е само денят на Европа, който няма нищо общо с WWII.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

kiril.a.d
Мнения: 2537
Регистриран на: 21 юли 2015 23:04
Контакти:

Re: С Днём Победы!

Мнениеот kiril.a.d » 09 май 2019 21:03

THE G.A.M.E написа:Дядо Сталин е изискал от западните си съюзници България да бъде извадена от плана за възстановяване "Маршал".
Сега можеше да сме със стандарта и икономиката на една Австрия, например, но... "Братята" ни върнаха в 1-ви клас. :|

Така че, тези българи, които в момента не са доволни от икономиката, заплатите и пенсиите си, нека храчат по Дядо Сталин и неговите наследници. 8-)

:lol: Извинявай че и ти ме разсмя, но няма как дядо ти Сталин да се е мешал в плана Маршъл, тъй като вече е била започнала Студената война, а ние сме били зад Желязната завеса!
Чудя ви се, от коя паралелна Вселена изсмуквате разни...шашавении, нямащи нищо общо с реалността?...
И за да не сме като Австрия днес, можеш да се сърдиш на чичо ти Чърчил - много го уважавам, заради мисъл и някои навици ;) - но той, не уважавал тези, които си честитят банята! ;) И като така, пробутал на Сталин България, щото имал надежда в Югославия да се къпят по-често ;)...
А днес, можехме да сме като Холандия, ако не бяха някои псевдодемократи, още 1992 г., които предпочетоха да "пестят от банички", за да станат милионери, вместо да развиват България и някой ден да станат истински милионери!
И те така, още в края на 1992 г. се отвратих и от СДС, в чието създаване участвах, заедно с отврата ми от всички политици!!!
Понеже се видя че не можем да станем французи, махам Марсилезата. В Ориента си е по-добре, нали?

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: С Днём Победы!

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 09 май 2019 21:09

THE G.A.M.E написа:Дядо Сталин е изискал от западните си съюзници България да бъде извадена от плана за възстановяване "Маршал".
Сега можеше да сме със стандарта и икономиката на една Австрия, например, но... "Братята" ни върнаха в 1-ви клас. :|

Можело е дръжки. САЩ не биха помогнали на държава, намираща се в противниковия лагер. Поне неутралитет биха искали. Тоест единствения начин нас да ни огрее е бил Студената война да не се състои. Защото е напълно логично Сталин да е против подобна помощ: това би създало риск съответната държава да премине в чуждия лагер. Или просто да се окаже неприятен пример в Източния блок.

Победата над фашизма е успех. СССР, включително руския народ имат голяма заслуга за този успех. Дори и Сталин има заслуга, с неистовото желание за победа, тотална победа. Нищо не може да отмени това.

Което разбира се не означава, че трябва да забравяме останалите деяния на Сталин, довели до смъртта също на адски много хора. Просто едното не отменя другото.
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: С Днём Победы!

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 09 май 2019 21:11

IbreObre написа:Честита победа . СССР не мислеше да участва в тази война. Но бе принуден. Ако Германия не го бе нападнала, тя щеше да е победител. Със всички ужасни последици за света. Историята е такава каквато е. Мир на праха на всички загинали

Ако Германия не беше нападнала щеше да бъде нападната. По-късно. Официалната версия може и да е друга, това е нещо което слабо ме вълнува.

Иначе само идиот би оспорил заслугата на СССР за разгрома на Хитлер. И само идиот би проспал факта, че по онова време системата в СССР е не по-малко ужасна.
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

kiril.a.d
Мнения: 2537
Регистриран на: 21 юли 2015 23:04
Контакти:

Re: С Днём Победы!

Мнениеот kiril.a.d » 09 май 2019 21:14

Captain Stottlemeyer написа:Кире, живеем в свободна страна и всеки има право на гледна точка и мнение, което да изразява свободно. Както е казал един велик французин: „Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш“. А понеже си имам по-сериозни занимания, отколкото да водя безсмислени спорове по форумите, ще послушам съвета на един велик руснак: „...Хвалу и клевету приемли равнодушно, и не оспаривай глупца!...“... :lol:
Бъди жив и здрав, празнувай си твоя „ден на победата“, може да пратиш и честитки на внучките на победителите, които обслужват внуците на победените в кварталите с червени фенери в Хамбург и др. градове... 8-)
Аз пък скромно ще отбележа Деня на Европа с нейния химн - „Одата на радостта“.
https://www.youtube.com/watch?v=a23945btJYw

:lol: капитане, от теб разбрахме че живееш в свободна Вселена, не страна и въпреки че не разбираш физиката на преплетените Вселени, ги ползваш! - на принципа, "малко акъл, но на място" ;)....
Не, не те оспорвам - просто ти се смея ;)....
А кои те обслужват...ми сещам се за един наследник на Огнян Дойнов, получил в "наследство" фирма на външно разузнаване на ДС и в момента фукащ се че живее в Швейцария, който също го "обслужвала" една "внучка" ама щото вече бил инвалид...
Та не знам кое е по-добре - да си инвалид, физически и умствен или внучка?...

Е, аз шумно ще отбележа Ден Победы, без който нямаше да можеш да слушаш и Одата на радостта - сигурно щеше да бъде забранена днес...а на нейно място да слушаш одата на робите от Набуко ;)...ако че и от нея не си далеч...
Пък, след "Вставай страна огромная", пак ще си пусна "Марсилезата" защото днес тя, отново е много актуална за Европа!!!
Понеже се видя че не можем да станем французи, махам Марсилезата. В Ориента си е по-добре, нали?

kiril.a.d
Мнения: 2537
Регистриран на: 21 юли 2015 23:04
Контакти:

Re: С Днём Победы!

Мнениеот kiril.a.d » 09 май 2019 21:22

Betchualeng Arnaikem написа:
IbreObre написа:Честита победа . СССР не мислеше да участва в тази война. Но бе принуден. Ако Германия не го бе нападнала, тя щеше да е победител. Със всички ужасни последици за света. Историята е такава каквато е. Мир на праха на всички загинали

Ако Германия не беше нападнала щеше да бъде нападната. По-късно. Официалната версия може и да е друга, това е нещо което слабо ме вълнува.

Иначе само идиот би оспорил заслугата на СССР за разгрома на Хитлер. И само идиот би проспал факта, че по онова време системата в СССР е не по-малко ужасна.

СССР, нямаше да нападне Германия, по-късно, тъй като на самия Сталин, много му е импонирал Хитлер и неговия националсоциализъм! Самия Сталин е искал да направи нещо подобно в СССР...Да не забравяме че на Сталин, кумир му е бил Наполеон, а не Ленин или Маркс!!!
Така че, днес можем да кажем благодаря на Хитлер, че е нападнал СССР, смачкал е илюзиите на Сталин и го е принудил да се съобразява с умните хора, в щаба му, вместо на собствените му глупави представи за водене на война, през 1940 г.! А от там и за развитието на държавата му...И все пак, добре че Сталин умила 1953 г. а то...руснаците имаше още повече да патят от прострациите му...
Понеже се видя че не можем да станем французи, махам Марсилезата. В Ориента си е по-добре, нали?

Потребителски аватар
haiobaio
Мнения: 1235
Регистриран на: 13 мар 2009 23:34
Местоположение: София - град
Контакти:

Re: С Днём Победы!

Мнениеот haiobaio » 09 май 2019 22:43

Две страни на една и съща монета.
Всички са българи, но едните просто са забравили, че за нас най-важни трябва да сме ние. Че няма кой да ни даде нищо, ако сами не го постигнем.
Честит ден на Европа! Ден, в който трябва да наведем глави в знак на смирение и разбиране, че чудовищната война не трябва да се повтори.
Гордея се, че имам възможността да изразявам мнението си свободно, да мога да следвам идеалите, които искам и да не се страхувам да бъда себе си.

kanarche
Мнения: 85
Регистриран на: 15 ное 2010 01:27
Контакти:

Re: С Днём Победы!

Мнениеот kanarche » 09 май 2019 23:35

kiril.a.d написа:
Betchualeng Arnaikem написа:
IbreObre написа:Честита победа . СССР не мислеше да участва в тази война. Но бе принуден. Ако Германия не го бе нападнала, тя щеше да е победител. Със всички ужасни последици за света. Историята е такава каквато е. Мир на праха на всички загинали

Ако Германия не беше нападнала щеше да бъде нападната. По-късно. Официалната версия може и да е друга, това е нещо което слабо ме вълнува.

Иначе само идиот би оспорил заслугата на СССР за разгрома на Хитлер. И само идиот би проспал факта, че по онова време системата в СССР е не по-малко ужасна.

СССР, нямаше да нападне Германия, по-късно, тъй като на самия Сталин, много му е импонирал Хитлер и неговия националсоциализъм! Самия Сталин е искал да направи нещо подобно в СССР...Да не забравяме че на Сталин, кумир му е бил Наполеон, а не Ленин или Маркс!!!
Така че, днес можем да кажем благодаря на Хитлер, че е нападнал СССР, смачкал е илюзиите на Сталин и го е принудил да се съобразява с умните хора, в щаба му, вместо на собствените му глупави представи за водене на война, през 1940 г.! А от там и за развитието на държавата му...И все пак, добре че Сталин умила 1953 г. а то...руснаците имаше още повече да патят от прострациите му...

Естествено, че СССР нямаше да нападне Германия, тъй като в началото са заедно и искат да прекроят света! Даже през 1940 год съветски представители притискат България да се присъедини към остта Рим, Берлин, Москва и Токио!
Вижте колко подхожда на този ред на столиците името ОС! След 1941 и отпадането на Москва каква ос е това? Така, че историята не е такава, кавато я учехме в училище, и да днен днешен българските архиви са в Москва и не ни се дава достъп да тях, въпреки отдавна изтеклата давност!


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 47 госта