10 ноември 1989 г. ...... 29 години по-късно

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

JorkoByrborko69
Мнения: 387
Регистриран на: 07 яну 2018 18:30
Контакти:

Re: 10 ноември 1989 г. ...... 29 години по-късно

Мнениеот JorkoByrborko69 » 12 ное 2018 10:40

Не знам кои от Вас колко и как са живяли в България преди 1989г. Аз съм живял, учил съм , трудил съм се, опитвал съм да се "развивам"... , дотогава , както и след това . Помня като сега каква неограничена власт имаха "партийците" или пък Партийните Комитети било то по месторабота или местоживеене. Ако някой комунист от тези Комитети просто поискаше - по всяко време можеше да очерни и съсипе живота на всеки един обикновен и нормален човек. Не казвам и никога не съм го мислел , че всички комунисти(а те реално към тази дата май наброяваха над 1 млн души...) са били зли, алчни, лъжливи, арогантни и най-важното - нагаждачи и подмазвачи... , не ,не бяха ... Лично аз не съм имал големи проблеми с комунистите и Комунистическата им Партия. Единствено се получиха малки търкания две три години преди тази дата, тъй като ме предложиха за "партиен член" но аз със цялата си глупост назах , че не искам... Да откажеш "тази чест" тогава бе повече от странно... Всички напираха за БКП - заради привилегиите, а аз наскоро завършил образованието си - с висок и все още неопетнен морал - изразих мнение, че съм млад зелен неопитен...бла бла бла и ако ме приемат в БКП - ще бъде грешка, а с цялата си наивност дори споменах , че според мене такива вече има в редиците на това "ППО" (тогава се казваше Първична партийна организация) и ще станем много маймуни на клона... Това преля чашата и за година две бях черна овца за комундетата... , просто никой никога по-никакъв повод не трябваше публично да "критикува" майчицата - партия... Не знааете какви унижения обиди и какво ли не съм претърпял, но младо момче, сам, нов, няма кой да ме посъветва да ми обясни... След няколко години , разбрах какви гаври са си правили комундета с обикновените хора и косата ми се е изправяла как и с какво съм се разминал... , след наглото ми и безобразно държание пред партийните ми величия и одказа ми...
Иначе , истина е че престъпленията бяха мноогоо по-малко, имаше ред и спокойствие... имаше дори работа за всички, е няма да я коментираме работата тогава, понеже да работиш за 25 или 30 долара на полето, или за 40-50 долара в завода и да гониш "норма" бе и си остава обида.
Но малко от вас могат да си дадът сметка с какви неограничени права и власт разполагаха някога БКП , ДС и Народната Милиция!
Можеха посред нощ да влязат в дома ти без никакви заповеди и разрешения от съдия или нареждане на прокурор, можеха да те "отведат" и после никой никога повече да не чуе за тебе нищо.... Това бе нещо страшно и зловещо, колкото и да се опитвате да го осмислите няма да го разберете. Лично аз имах приятел на когото баща му изчезна завинаги така ... Признавам , че имах и един добър приятел на когото баща му бе пък в БКП с много голям пост( той ми и помогна с "дребните неприятности" след отказа ми да "се влея" в редиците на "свещенната майчица" бКП...
Истината е , че колкото е било добре за някои тогава - толкова е било и зле за други ... Някои другари имаха вили, скъпи Лади и Волги , луксозни и огромни апартаменти.. тънеха в разкош и изобилие.... ходеха по два пъти на безплатни почивки в годината, а други за 350-400 лв - копаеха въглища под земята, и оставаха без здраве на 35-40 години... Или пък за по 120-150 лв жени превиваха гръб по полето от сутрин до вечер в ТКЗС-то, а шефовете им се чудеха какво да правят откраднатото... Наистина много се работеше , но и страшно много се крадеше... Държавата се издържаше и от други много "специални отрасли" - незаконни трафици на дрога и оръжие... тероризъм.......
И накрая , за ония които все повтарят , че комунистите са си "отишли" - такъв филм няма и не е прожектиран... Не се е родил на Земята и никога не се е раждал комунист, който след като вече един път е опитал от "благинките на социалистическата справедливост и равенство" - да си даде властта и привилегиите еи така - доброволно и без бой... Виждайки края на системата - комунистите сами си организираха и "опозицията" и сами си направиха имитацията на метежа на 10 ноември, сами си създадоха всички партии - и сами се опитват да направят някакъв нов вид "демокрация" - комунистическа демокрация .... Е, ето сега берем плодовете на труда им, за тия 29 години - Нацията ни е на изчезване а Държавата е на път да бъде заличена от картата на Света... , рухнала икономика , царяща се корупция и беззаконие...мизерия и безработица...ниски доходи... Жалко в цялата схема е за ония идеалисти които останаха в Родината ни , ония които не са нито във властта,нито са някакви държавни служители или админстративни.... а са обикновени трудови хора... ония които повярваха на комунистите че са си отишли и са оставили след тях други"- НЕКОМУНИСТИ, а демократи... , ТА- за тях НОРМАЛЕН ЖИВОТ В ТОВА ГЕТО СЪЗДАДЕНО ОТ БИВШИТЕ БКП И ДС, НЯМА И СКОРО НЯМА ДА ИМА ... В Родината ни остават все по-малко такива хора и все повече роми, турци, турски роми , български роми..... , пенсионери, инвалиди .... и цялата тази политическа паплач и техните измекяри ............ - дето ни насаждат омраза към нормално мислещите и живеещите хора в нормаланите демократични държави...., дето ни обяснява и втълпява, че демокрацията е нещо много по-лошо от социализма и комунизма....

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24527
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: 10 ноември 1989 г. ...... 29 години по-късно

Мнениеот boabbb » 12 ное 2018 13:04

Виждаме как 29 години по-късно сме стигнали до положението един бранш ( горивата ) да може да срине цялата ни икономика и да смени властта :!: А властта казва, че не може да направи нищо :lol: :lol: Замислете се - "нездравословната" 6-процентна инфлация на практика се корени в поскъпването на горивата - те повличат всичко след себе си. Отделно е фактът, че държавата е тотално на автопилот - горивата, застраховките, всеки си прави каквото му е кеф и никой не може да му държи сметка, други си праскат 600 бона бонуси ... Никога не съм бил привърженик на лозунги от типа "Бойко ВЪН" , но определено си мисля, че му е ред да се маха и най-добре да не се връща, щото очевАдно не се справя с работата си. А колко сме по-добре от преди 1989 - това е спорен въпрос. Нетно сега взимаме повече пари - факт е. От друга страна обаче - колко сме сигурни, почнаха всеки ден да се колят къде ли не в държавата ... Взимаш повече пари, но какво реално можеш да си купиш с тях :?: Всичко, което виждаме построено е направено преди 1989 ( айде, 90% ). Аз лично не мога да си представя как ще почна да строя къща, макар да не се оплаквам, че взимам малко пари ...
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: THE G.A.M.E

Мнениеот THE G.A.M.E » 12 ное 2018 13:13

Странджата написа:Варвари са наричани всички, които не са били християни, малко напомня основанието за назоваването "рая".
Набезите на българите не са няколко, а в продължение на два века най-малко, съвместно с азари и славяни - многобройни.
Всъщност дали е била създадена или пренесена (преместена) България е проблем и в историята, но в най-общи линии мисля, че съм прав ( по-точно е , че по памет цитирам становище от "История на Средновековна България".)
Колкото до цивилизационен напредък - според мене може да се говори, когато от номадски начин на живот българите са преминали към уседнал, за което е спомогнала и държавната им организация.
Сетих се, че имаш на предвид схващането на римпляните, което след това е преминало и при гърците ( ромеите-"византийците" ) ... Обаче самите римляни дълго време не са били християни, и някак си те самите не са се наричали 'варвари". :lol:

Като цяло определението не е коректно за предците ни.
Дори и с кавички да е. Археологията и редица летописци посочват, че българите... Още от преди 681-ва ( аз не знам защо тази година се води основаваща, след като нито един документ не посочва "създаване на България" тогава ) ... Са били извор на висока цивилизация, култура и икономика.
В крайна сметка по времето на Кан Кубрат и Император Ираклий, България и "Византия" са 1-ви Съюзници. Да не забравяме, че говорим за част от Римската Империя. Римляните не са сключвали договори с "варвари". Нито са влизали в преговори с тях. Напротив, имали са едно-единствено отношения към тях или ги подчиняват, или - унищожават.
Самият факт, че Източната Римска Империя подписва договор, преотстъпва земи и се задължава да плаща дан, говори, че България по него време не просто е съществувала, а в очите на ромеите е била Държава от техният ранг. ;)

Иначе ромейски летописци не пропускат случай да ни захапят... Та те дори по времето на Калоян пишат, че в България властват "варварски обичаи, наред с християнските".
А по това време вече УЖ сме "православни братя". :mrgreen:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: 10 ноември 1989 г. ...... 29 години по-късно

Мнениеот THE G.A.M.E » 12 ное 2018 13:22

boabbb написа:Виждаме как 29 години по-късно сме стигнали до положението един бранш ( горивата ) да може да срине цялата ни икономика и да смени властта :!: А властта казва, че не може да направи нищо :lol: :lol: Замислете се - "нездравословната" 6-процентна инфлация на практика се корени в поскъпването на горивата - те повличат всичко след себе си. Отделно е фактът, че държавата е тотално на автопилот - горивата, застраховките, всеки си прави каквото му е кеф и никой не може да му държи сметка, други си праскат 600 бона бонуси ... Никога не съм бил привърженик на лозунги от типа "Бойко ВЪН" , но определено си мисля, че му е ред да се маха и най-добре да не се връща, щото очевАдно не се справя с работата си. А колко сме по-добре от преди 1989 - това е спорен въпрос. Нетно сега взимаме повече пари - факт е. От друга страна обаче - колко сме сигурни, почнаха всеки ден да се колят къде ли не в държавата ... Взимаш повече пари, но какво реално можеш да си купиш с тях :?: Всичко, което виждаме построено е направено преди 1989 ( айде, 90% ). Аз лично не мога да си представя как ще почна да строя къща, макар да не се оплаквам, че взимам малко пари ...
Добре де, ако не е ГЕРБ. ще са БСП.
Какви кадри имат "социалистите", дали могат да управляват "по добре" ?
Никога не съм бил фен на ГЕРБ, няма и как да съм... Боко е човек на Бай Тошо. Тоест, на БКП/ДС ...

Обаче действително изглеждат като по малкото зло. Най-малкото защото от ЕС предпочитат да работят с тях, щото смятат БСП за московски придадък. И можем ли да ги виним, след като Корнелия преди всеки вот е в Москва ?? :roll:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

На линия
Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10867
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: 10 ноември 1989 г. ...... 29 години по-късно

Мнениеот ivan56 » 12 ное 2018 13:38

THE G.A.M.E написа:
boabbb написа:Виждаме как 29 години по-късно сме стигнали до положението един бранш ( горивата ) да може да срине цялата ни икономика и да смени властта :!: А властта казва, че не може да направи нищо :lol: :lol: Замислете се - "нездравословната" 6-процентна инфлация на практика се корени в поскъпването на горивата - те повличат всичко след себе си. Отделно е фактът, че държавата е тотално на автопилот - горивата, застраховките, всеки си прави каквото му е кеф и никой не може да му държи сметка, други си праскат 600 бона бонуси ... Никога не съм бил привърженик на лозунги от типа "Бойко ВЪН" , но определено си мисля, че му е ред да се маха и най-добре да не се връща, щото очевАдно не се справя с работата си. А колко сме по-добре от преди 1989 - това е спорен въпрос. Нетно сега взимаме повече пари - факт е. От друга страна обаче - колко сме сигурни, почнаха всеки ден да се колят къде ли не в държавата ... Взимаш повече пари, но какво реално можеш да си купиш с тях :?: Всичко, което виждаме построено е направено преди 1989 ( айде, 90% ). Аз лично не мога да си представя как ще почна да строя къща, макар да не се оплаквам, че взимам малко пари ...
Добре де, ако не е ГЕРБ. ще са БСП.
Какви кадри имат "социалистите", дали могат да управляват "по добре" ?
Никога не съм бил фен на ГЕРБ, няма и как да съм... Боко е човек на Бай Тошо. Тоест, на БКП/ДС ...

Обаче действително изглеждат като по малкото зло. Най-малкото защото от ЕС предпочитат да работят с тях, щото смятат БСП за московски придадък. И можем ли да ги виним, след като Корнелия преди всеки вот е в Москва ?? :roll:


Москва, Вашингтон, Брюксел, няма значение, крайно време е да почнат да работят за народа който ги е избрал.
Боко и кликата му с нищо не са по различни от социалистите на Нинова, той като уж не работи за Москва, нима не пръв приятел със Златев, нима не измислиха законче, с което да ударят малките играчи в бизнеса с горивата, и да убият конкуренцията. И само тва да беше.
Боко излезе същият въздух под налягане, като всички други.
Жалкото е, че няма десница, то има, ама са един милион партийки и партии.
И аз не съм фен на лявото, но такава разсепия, като последните години, не е било никога.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: 10 ноември 1989 г. ...... 29 години по-късно

Мнениеот THE G.A.M.E » 12 ное 2018 13:45

Както писах в другата тема, за мен не е оферта да махнем едни мафиоти и кОври, за да дойдат другите.
Ако ще спираме с навика "по-малкото зло", нека да го направим като хората.
Тоест нова политическа класа, а не каста, като сегашните.

Лустрация за настоящите и това е. Ама не мисля, че народа има сили за това.
Все пак всички гниди от настоящите партии малко или много са произлезли от ДС/БКП... Знаят как да запазят власта... По скоро власта на тези, стоящи зад тях.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21370
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: 10 ноември 1989 г. ...... 29 години по-късно

Мнениеот metodito » 12 ное 2018 13:46

galin56 написа:
Mathias_Coureur написа:10 Ноември 1989 г. е денят , в който хамелеонът променя цвета си , но на власт остават същите хора, които управляват и до ден днешен.

Не знам защо хората в България продължават да твърдят тия глупости. Как ще ни управляват същите като от тогава минаха 30 години, повечето от тях остаряха и някои и умряха вече. Смениха се 15 правителства сигурно, избирани всеки път от всеки от нас с гласуване.
Това, че на някой не му харесва какво е положението в момента, не виждам защо трябва да се оправдаваме с комунизма, който е бил преди 50-40-30г. в страната. Даже след някоя друга година ще стане колкото е имало комунизъм, толкова и демокрация по години. Ако има проблеми в сегашното управление трябва да се търсят в сегашно време не да говорим глупости за оправдания с неща от преди почти половин век.


Доста грешно мнение. Виж миналото на Цецка Цачева, виж миналото на бат Бойко, и още и още. Много ясно, че това са хора с различни имена, но са просто същите. Виж един от негласните кукловоди, Домусчиев къде е завършил, виж Валентин Златев, и въобще... :oops:

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21370
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: 10 ноември 1989 г. ...... 29 години по-късно

Мнениеот metodito » 12 ное 2018 13:51

THE G.A.M.E написа:Както писах в другата тема, за мен не е оферта да махнем едни мафиоти и кОври, за да дойдат другите.
Ако ще спираме с навика "по-малкото зло", нека да го направим като хората.
Тоест нова политическа класа, а не каста, като сегашните.

Лустрация за настоящите и това е. Ама не мисля, че народа има сили за това.
Все пак всички гниди от настоящите партии малко или много са произлезли от ДС/БКП... Знаят как да запазят власта... По скоро власта на тези, стоящи зад тях.



Аз съм за забрана на партиите. За едни пет години. Лустрацията ще си стане естествено. Радикална смяна на политическия модел на управление, скъсване с всякакви връзки с Русия и изгонване на всякакви техни слуги и кадри. Съд за Борисов, Станишев и Орешарски.

rane
Мнения: 1776
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: 10 ноември 1989 г. ...... 29 години по-късно

Мнениеот rane » 12 ное 2018 14:54

boabbb написа:..... А колко сме по-добре от преди 1989 - това е спорен въпрос. Нетно сега взимаме повече пари - факт е. От друга страна обаче - колко сме сигурни, почнаха всеки ден да се колят къде ли не в държавата ... Взимаш повече пари, но какво реално можеш да си купиш с тях :?: Всичко, което виждаме построено е направено преди 1989 ( айде, 90% ). Аз лично не мога да си представя как ще почна да строя къща, макар да не се оплаквам, че взимам малко пари ...
Хайде стига червена пропаганда, а?!
Всичко, което било построено е построено от комунистите...или поне 90% :shock: Ти, за идиоти ли ни имаш?
Сега сигурно ще последва дежурната пропаганда, че България не е имала армия преди 1944, а преди това сме се биели едва ли не с прашки и лъкове? Тази простотия пък колко пъти съм я чел :evil:
Я се разходи из България да видиш, дали няма много неща построени преди 1944! Гнусните твари, които управляваха тогава България, къде са се нанесли? Чий къщи и апартаменти са заграбили? Предполагам знаеш какво е казал Г. Димитров за едно настаняване в удобните и топли жилища? Предполагам знаеш и какво се е случило с елита на България? За национализация чувал ли си? Ако не си, вземи поразпитай и попрочети.
А това, че не можеш да си постоиш къща откъде го измисли?
Навремето, съвсем в началото на онзи строй, когато баба ми и дядо ми са вдигали къща е имало купонна система. Пироните са им ги давали с купони :!: Смях :lol: Аз също съм свидетел на купонна система, на режим на тока. Нека тогава да беше по-добре :mrgreen: Нашите чакаха да им дойде ред за Лада.... 11 години :roll: Яко, нали?!
Не забравяй и друга пропаганда да напишеш - как едно време сме ходили по 2 пъти на почивка....на море и планина. Нищо, че сега хората света обикалят, включително ходят из мръсните капиталистически държави.

Такива, като теб, за какви ни взимате с тези евтини лъжи?

anker1878
Мнения: 1178
Регистриран на: 18 юли 2012 08:56
Контакти:

Re: 10 ноември 1989 г. ...... 29 години по-късно

Мнениеот anker1878 » 12 ное 2018 15:21

На 10.11.89 стана дворцов преврат в БКП. По-напредничевата , но и по-алчна част на ЦК взе власта от Чавдарци.За времето от преди това могат да съжаляват само днешните пенсионери , че им отиде голяма част от активния живот в пълненето на каца без дъно . Те сега са най-потърпевши , техните пенсии са мизерни , защото потънаха в строежа на светлото бъдеще. За циганите също беше по-добре преди 10-ти , но те и сега си намериха "покровители" и се въдят на поразия. По-младите хора обаче , няма от какво да се оплакват , ако не ги мързи. Могат да разгърнат своя потенциал и да печелят от труда и таланта си свободно - било у нас , било в чужбина .


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 146 госта